Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 66 of 74 FirstFirst ... 16 56 64 65 66 67 68 ... LastLast
Results 1,301 to 1,320 of 1470

Thread: Bloodborne

  1. #1301 SP
    Member mircoid's Avatar
    Nu este Bloodborne 2. Incetati sa ma spamati.

  2. #1302 SP
    Member aleksandrel's Avatar
    Ce ma enerveaza. Au prezentat exact ,,nimic". Cu totii stim ca cei de la Fromsoftwear lucreaza la niste jocuri. Sa vina macar cu un titlu, sa vedem macar despre ce e vorba in jocul pe care il prezinta.Eu chiar nu ii intelg. Pur si simplu nu au prezentat nimic.

  3. #1303 SP
    Member Otman's Avatar
    Se pastreaza pentru PSX in weekendu asta

  4. #1304 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Quote Originally Posted by aleksandrel View Post
    Ce ma enerveaza. Au prezentat exact ,,nimic". Cu totii stim ca cei de la Fromsoftwear lucreaza la niste jocuri. Sa vina macar cu un titlu, sa vedem macar despre ce e vorba in jocul pe care il prezinta.Eu chiar nu ii intelg. Pur si simplu nu au prezentat nimic.
    Se numeste building hype. Putina rabdare sa avem, ca vin toate.

  5. #1305 SP
    Member aleksandrel's Avatar
    Am crezut ca a fost PSX azi si atat au prezentat.Ne lasa cu ochii in soare. E bine atunci sunt cu ochii pe ei zilele astea. Sper la un Bloodborne 2 desi nu cred....dar ceva nou din partea lor e binevenit!

  6. #1306 SP
    Member Otman's Avatar

  7. #1307 SP
    495
    Member 495's Avatar

  8. #1308 SP
    Member Otman's Avatar

  9. #1309 SP
    495
    Member 495's Avatar

  10. #1310 SP
    Junior Member tphaseitx's Avatar
    Salutare. Incepator in bloodborne. Fac fast run in primul nivel pana la primul boss ala din ceata, care ma face in 30 de secunde. Apoi pentru ca nu am quicksave ma trezesc la inceput si trebuie sa o iau de la capat. Joc de cateva ore si nu trec de faza asta. Initial nici nu stiam ca cu triunghi imi refac viata.

    Initial jucam cu o singura viata fara sa stiu ca poate fi refacuta si muream repede. Apoi am aflat de triunghi. Apoi am aflat ca n-are autosave. Apoi l-am sters. Apoi l-am instat din nou.

    Joc addictive dar sunt atat de praf. Deci cum se joaca jocul asta, ca l-am sters si reinstalat deja de 3 ori.

  11. #1311 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Pt asta ai button mappings in meniu.

    Nu faci nimic gresit, doar trebuie sa "git gud". Sa treciu prin inamici fara sa iei damage, sa ajungi la boss si ideal sa nu folosesti decat cateva potiuni de viata, sau deloc. Pe urma ai zona noua si o iei de la capat cu procesul.

    Un prim scop ar fi sa deschizi shortcuts spre boss area.

  12. #1312 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Toti bossii vor fi dupa un perete de ceata dupa ce ii gasesti prima oara. Banuiesc ca te referi la Cleric Beast. In afara de recomandarile de mai sus, cateva chestii care mi-au scapat si mie si altora cand am jucat prima data fara sa fi stiut ce inseamna seria Souls: poti da lock on pe inamici pentru a controla mai bine loviturile si ptr a evita damage ul. Apoi poti folosi cercul ca sa fugi. Eu am realizat tarziu. Erau niste mesaje tutoriale pe jod atat in clinica unde te-ai trezit cat si in Hunter's dream. Iar Cleric Beast are o oarecare slabiciune la foc asa ca vezi ca poti folosi oil urns si molotov cocktails pentru damage suplimentar. Asta daca le gasesti sau reusesti sa le cumperi cu blood echoes. Iti recomand ceva farming ptr blood si items inainte sa mergi iar la boss.

    Daca faci farming poti si sa cumperi ceva items dar si sa mai cresti in nivel. Totodata cred ca ai obtinut sau poti obtine deja clopotelul pentru a chema alti jucatori sau un npc in ajutor.

    PS: nu te simti aiurea ca nu ai realizat chestii. Eu pe langa faza cu alergatul, la primii enemies chiar dupa ce luasem armele din hunter's dream, nu mi-am data seama ca trebuie echipate si nu intelegeam de ce dau cu palma.

  13. #1313 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    1. Jocul sufera de o decizie proasta de design si astfel nu ai checkpoint inainte de bossfights, ca sa iti pierzi mereu cate un minut alergand pana acolo... Dar exista scurtaturi in fiecare nivel, cauta pe yt daca nu le gasesti.
    2. Nu te simti praf pentru ca nu iti dai seama de chestii, jocul nu comunica aproape nicio informatie corespunzator, multi am patit cum zicea @raducucosmin mai sus.
    3. Cand te lupti cu el nu iti propune sa il bati din prima, ci doar sa inveti ce atacuri are. Daca poti sta un minut fara sa te loveasca deloc, cel mai probabil il vei putea omori.

  14. #1314 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    PS: nu te simti aiurea ca nu ai realizat chestii. Eu pe langa faza cu alergatul, la primii enemies chiar dupa ce luasem armele din hunter's dream, nu mi-am data seama ca trebuie echipate si nu intelegeam de ce dau cu palma.
    Hahaha...daaaa. So much of this! Aas e cand te arunci blind, dar tocmai asta e farmecul.

    @ tphaseitx Ideea este sa nu te dai batut. Pari indecis tu, asa, cu dezinstalari si instalari, dar e clar ca te intriga si vrei sa il dovedesti. Keep at it!

  15. #1315 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Ati uitat sa mentionati cea mai importanta chestie. Sa isi ia echoes inapoi dupa ce moare. Degeaba farming, ioc level up, vials, daca lasa echoes pe jos.

    Oricum RTFM.

  16. #1316 SP
    Member morphine's Avatar
    Doamne ce frustrant poate sa fie jocul asta, mai ales că nici nu am experiența cu jocurile ps. Ce am observat e că deși mor des parca asta mă face să îl joc și mai mult să mă autodepășesc. Ce nu prea înțeleg e, de ce de fiecare dată când mor se respawneaza toți cei pe care i-am omorât. Într-un fel are logica dar jocul asta te taxează foarte ușor...

  17. #1317 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    That's one of the traits of the game. Unul dintre scopuri pentru asta este ca sa iti ofere mereu challenge, la fiecare incercare. Desi poate fi argumentat ca poti fugi prin inamici pana la boss.

    A doua chestie si care are iar legatura cu farmingul este sa ai posibilitatea de farm si de a reface cantitati de souls pierdute anterior si nerecuperate. Din ce stiu doar ds2 limita numaul de respawns.

  18. #1318 SP
    Member morphine's Avatar
    Aici nu e nicio limită cred. Deja devine psihedelic de cate ori am murit. Joc de cel puțin 3h și încă n-am ajuns la boss.

  19. #1319 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Schimba stilul de joc si joaca mai conservator, ataca numai daca stii ca intra atacul si nu esti lovit. Invata sa te feresti in directia in care nu poate sa te atinga cu raza de actiune a atacului. Pe cat posibil foloseste pistolul ca sa tragi sa ii pui in pozitie de riposta ca mai apoi sa continui cu un atac devastator care nu te lasa descoperit si iti termina inamicul. Reusesti sa faci lucrurile astea cat mai des si jocul e o placere.

  20. #1320 SP
    Member morphine's Avatar
    Cred că abia acum îmi dau și eu seama ce trebuie sa fac. La început de fiecare data cand muream încercam să-i omor pe toți :-)) jocul asta te forțează să-ți calculez fiecare mișcare. Daca ești calculat și nu te hazardezi devine jucabil.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 66 of 74 FirstFirst ... 16 56 64 65 66 67 68 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts