Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 67 of 74 FirstFirst ... 17 57 65 66 67 68 69 ... LastLast
Results 1,321 to 1,340 of 1470

Thread: Bloodborne

  1. #1321 SP
    Member mircoid's Avatar
    Quote Originally Posted by morphine View Post
    Cred că abia acum îmi dau și eu seama ce trebuie sa fac. La început de fiecare data cand muream încercam să-i omor pe toți :-)) jocul asta te forțează să-ți calculez fiecare mișcare. Daca ești calculat și nu te hazardezi devine jucabil.
    Răbdarea, studierea comportamentului inamicilor reprezintă cheia succesului. Vezi care sunt vulnerabilitatile si contraatacă.
    Niciodată nu ataca primul decât dacă știi cum să abordez lupta.

  2. #1322 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Voi ii recomandați sa joace mai conservator, dar jocul te încurajează sa fi agresiv prin faptul ca îți poti recupera din health-ul pierdut atacând imediat dupa ce ești lovit.

  3. #1323 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Ideea e ca daca nu esti lovit nu ai ce health sa recuperezi.

  4. #1324 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Cand dau sa imi scriu numele orice tasta scriu imi apar un semn ciudat, a mai patit cineva asa ceva?

  5. #1325 SP
    Member morphine's Avatar
    Îmi explică cineva ce fac cu insight ? La început să cresc vitalitate, endurance strenght sau skill? Și cum chem pe cineva în ajutor ?

  6. #1326 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Multiplayer e putin complicat: https://www.polygon.com/2015/3/25/82...tiplayer-guide
    Insight e foarte complicat: https://bloodborne.wiki.fextralife.com/Insight
    La inceput am crescut vitality, stamina si strength, cam echilibrat. Vezi sa nu treci la niciun stat de soft cap, ca nu mai merita dupa. Despre soft/hard caps aici, nu sunt aceleasi la fiecare abilitate: https://bloodborne.wiki.fextralife.com/Stats

  7. #1327 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    E vreo rezolvare la bugul asta?Orice scriu imi scrie in japoneza litera aia (doar in bloodborne patesc asa ceva)
    Attached Images Attached Images img_20180402_131003.jpg

  8. #1328 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Învață japoneza.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  9. #1329 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Învață japoneza.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    Se poate un ajutor serios ?

  10. #1330 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Încearcă sa schimbi limba pe engleza din setarile consolei. E un bug, am mai văzut pe FB postari

  11. #1331 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Încearcă sa schimbi limba pe engleza din setarile consolei. E un bug, am mai văzut pe FB postari
    A mers , mersi mult.

  12. #1332 SP
    Member morphine's Avatar
    Am reușit în sfârșit să-l bat pe cleric. Yay. Și cu boxele on, mi s-a făcut pielea gaina. Voi folosiți kirkhammerul? Îmi place că aspect dar pe L2 e foarte greoi...

  13. #1333 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Ludwig Sword all the way

  14. #1334 SP
    Member Wagram's Avatar
    Eu am jucat cu KH putin, mai mult de curiozitate, fiindca nu-mi plac armele care se bazeaza pe strength. Cel mai mult mi-au placut Blades of Mercy si Rakuyo.

  15. #1335 SP
    495
    Member 495's Avatar
    KH are probabil cea mai frumoasa animatie de combo intreg. Cum da cu sabiuta mica mai intai, pe urma cum o baga in piatra si continua cu loviturile... Inca nu a ajuns la ludwig sword probabil, dar da, dupa ce am luat-o si eu, doar cu aia am jucat pana la platina. Strength and skill build.

  16. #1336 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Niste sfaturi pentru un incepator in bloodborne ? Am jucat Nioh si totusi bloodborne mi se pare greu...

  17. #1337 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Vezi mai sus, tocmai ce s-a discutat. Ideea jocului e sa il joci cu atentie si sa te adaptezi la fiecare inamic, in loc sa aplici aceeasi strategie mereu.

  18. #1338 SP
    Member morphine's Avatar
    Kirito și mie mi s-a părut că eram rupt de jocurile de genul asta dar daca ai răbdare și nu te grăbești o sa ajungi să-ți placă. Nu te arunca sa-i omori, daca te prind la grămadă mori ușor. Folosește des dodgeul și mai urmărește walkthrough-uri pe YouTube să-i vezi pe alții cum joaca. Succes !

  19. #1339 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Quote Originally Posted by morphine View Post
    Kirito și mie mi s-a părut că eram rupt de jocurile de genul asta dar daca ai răbdare și nu te grăbești o sa ajungi să-ți placă. Nu te arunca sa-i omori, daca te prind la grămadă mori ușor. Folosește des dodgeul și mai urmărește walkthrough-uri pe YouTube să-i vezi pe alții cum joaca. Succes !
    Ca joc imi place BloodBorne doar ca m-am obisnuit cu Nioh ca pot bloca inamicul , totusi morphine sa nu crezi ca Nioh e un joc usor .
    Ps.Scuze Espiritus ca nu am citit ce ati discutat mai sus , eu pe pc ce am jucat nu am fost pus in situatia sa pun eu punctele la status.

  20. #1340 SP
    Member morphine's Avatar
    Întrebare : daca am chemat pe cineva în ajutor am ceva de pierdut ? Nu reușeam să-l omor pe gascon la ultima transformare. In afara de satisfacția de a-l omorî singur am pierdut altceva ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 67 of 74 FirstFirst ... 17 57 65 66 67 68 69 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts