Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 70 of 74 FirstFirst ... 20 60 68 69 70 71 72 ... LastLast
Results 1,381 to 1,400 of 1470

Thread: Bloodborne

  1. #1381 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Trebuie sa ai nervi de fier cred sa il termini. Am momente cand imi vine sa il sparg, sa il pun pe olx la donatii cu mentiunea ca m-am pisat inainte pe el...si totusi revin sa il joc. Nu am mai jucat jocuri in stilul asta din copilarie, cand le faceau grele sa nu le poti termina. Cred ca cel mai des trofeu are 48%. Va dati seama din cati au inceput, cati au terminat jocul asta.

  2. #1382 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Ai fi surprins. Platina are 22% pe psnprofiles si 5,7% pe PSN, adica extrem de comuna (exact cat Uncharted The Lost Legacy). Ca referinta, cea mai rara pe care o am e Mighty No 9 cu 0.9% pe psnprofiles si sub 0.1% pe PSN.


    De fapt e interesant cum multi nu au luat niciun trofeu. Practic majoritatea au renuntat inainte sa termine Cleric Beast, dar dintre cei care au jucat mai mult de o ora o buna parte au luat si platina... Si asta nu presupune doar campania care e destul de usoara, ci si cancerul de chalice dungeon.

  3. #1383 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar

    Wink

    Jocul nu e asa greu pe cum pare daca-l abordezi cum trebuie. Asa am crezut si eu la început, pana la urma l-am terminat in 50-60 de ore. Alege o arma preferata (Ludwig mi s-a părut cea mai buna), explorează si găsește materiale s-o poti upgrada. Cauta pe net o zona buna de farmat bloodechoes și fa câteva ture prin ea, aduna echoes si upgradeaza stats-urile. Daca nu aduni echoes si mereu fugi printre inamici fara sa-i omori nu poti upgrada si ramai sub nivel la boși. De aia ti se pare greu.
    Nu juca mereu defensiv, retras. Poate ai observat, dupa ce iei damage ai putin timp in care poți sa aplici cateva lovituri inamicului si sa recuperezi din damage-ul luat. Vezi ca sunt cativa boși si zone opționale si poti ajunge in ele cand esti prea mic in level. Daca nu merge treaba, lasa-le pe mai târziu, du-te in altă parte (in special cand te fura ala cu sacul, zona aia e destul de grea atunci, fugi și las-o pe altădată) . Încearcă sa înveți sistemul de stun cu arma, la unii inamici e destul de ușor sa le dai stun si să-i lași vulnerabili.
    PS: aia cu procentajul trofeelor la jocuri e valabila aproape la orice. Daca te uiti la majoritatea jocurilor mai mult de 50% din jucători nu le termina.

  4. #1384 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Jocul nu e asa greu pe cum pare daca-l abordezi cum trebuie.
    De acord.

  5. #1385 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Intr-adevar, jocul nu e chiar asa greu dpdv dificultate, dar e ingreunat de mecanicile alea cretine de alergat prin nivel over and over and over and over and over and over and over and...

    La mine a fost primul (si singurul) joc de genul acesta si desi am avut putine probleme la inceput (mostly pentru ca nu stiam ca am potiune de viata la inceput ), dar odata obisnuit cu sistemul de combat dar si cu nivelul si scurtaturile lui, jocul devine chiar ok si fun. Iar asta mi-a luat cam 2h.
    Ba chiar am facut si cateva dungeons.

    Ideea e ca daca jocul ti se pare greu dpdv combat, e din vina ta pentru ca nu esti mai bun si trebuie sa ai mai multa rabdare cand ataci/te aperi si sa nu dai ca nebunu incontinuu. E foarte important sa stii cand ai o deschidere la inamic si sa ataci, dar si cand sa te opresti si sa dai doar o data si nu de 2 sau 15 ori, cand de fapt trebuie sa te regragi.

    Din pacate, l-am abandonat putin dupa ce l-am batut pe Ron, intr-o zona in care am murit de vreo 30 de ori si in care back tracking-ul este undeva la peste 2 minute de fiecare data si am considerat ca am alte lucruri de facut cu viata mea si alte jocuri pe lista pe care sa le joc.

  6. #1386 SP
    Member Wagram's Avatar
    Quote Originally Posted by MRC View Post
    Cred ca cel mai des trofeu are 48%. Va dati seama din cati au inceput, cati au terminat jocul asta.
    E relativ. L-am terminat de vreo şase ori, atât de mult mi-a plăcut combatul, dar la trofee probabil stau prost rău, fiindcă mi se par stupide şi nu le-am dat nicio atenţie.

  7. #1387 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Pastele si dzeii lui de joc si de Father Gascoine. Gata am renuntat. M-am saturat sa ma duc de n-spe mii de ori sa omor aceeasi monstri ca sa fac level up, si cand crezi ca e ok tot sa o ieiin freza. Vorba unui coleg mai sus: am alte lucruri de facut cu viata mea si alte jocuri cu actiune interesanta prin story si curiozitatea de a vedea ce se mai intampla, nu doar motivatia de a bate pe unu ca apoi sa apara altu mai puternic si sa batii altii mai slabi de 1000 de ori pana il bati pe ala.

  8. #1388 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Bloodborne il joci pentru gameplay, nu pentru story... duh. E ca si cum ti-ai cumpara fifa si te-ai plange ca nu are story interesant. Ce rost are sa joci un meci doar ca sa joci apoi alt meci mai greu?

  9. #1389 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Corect. Nu e pt oricine. Nici Fifa nu joc. De admirat cei care ati avut rabdarea sa il terminati, chiar platinati. Eu nu fac parte din acea categorie.

  10. #1390 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Thanks, dar nu vad ce e de admirat. Ma pot gandi la putine lucruri mai inutile decat a fi bun la jocuri.


    Pentru un joc cu story masiv haide sa asteptam Cyberpunk.

  11. #1391 SP
    Member laurentiu885's Avatar
    Bloodborne nu este greu .in 3 zile am ajuns la Mergo .Unde nu poti trece suni din clopotel si vine cineva sa te ajute . Devine stresant doar daca ai level mic si vrei sa il joci fara nici un ajutor .




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #1392 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Daca ai nevoie de ajutor inseamna ca e prea greu pentru tine. Deci e greu.

  13. #1393 SP
    Member laurentiu885's Avatar
    Nu la toti .Daca nu a jucat nimic din jocurile facute de from software mi-e greu sa cred ca o sa il termine singur .La mine a fost primul .Sigur poti sa abuzezi de niste defecte ale jocului sa iti cresti miraculos personajul si sa ti se para ca esti foarte bun . Eu prefer co op unde nu pot trece .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #1394 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Ce legatura are? Sa spui ca nu este greu dar ca ai avut nevoie de ajutor este contradictie, atata tot. Daca nu era greu nu aveai nevoie de ajutor, mama ei de logica.

  15. #1395 SP
    Member laurentiu885's Avatar
    Espiritus eu chiar nu sunt un jucator bun si in afara de Rom si Micolash nu am avut nevoie de ajutor .Am batut si cativa din cei optionali .Daca avem un pic de rabdare si incercam de mai multe ori probabil nu aveam nevoie de co op.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #1396 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Pacatos joc. Pe cat l-am injurat, era sa rup si discul...dar tot la el ma gandeam sa ma joc. Si l-am reluat. Am re-parcurs nivelu ala cred ca si de 10 ori,pana am facut level up serios si l-am spart pe Gascoine, nu foarte greu . Foarte interesant si bine facut, sa se joace asa cu nervii jocatorului. E ca beutura, odata ce te-ai apucat, greu te lasi de ea, oricat ai injura-o .

  17. #1397 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    La Gascoine mai era ceva care te ajuta, cutiuta muzicala

  18. #1398 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    La Gascoine il poti bloca in zid si sa il lovesti cu un long range attack fara ca el sa poata riposta. Ez.



  19. #1399 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Saft va rog. Am inceput cu toporul si l-am upgradat de doua ori pana acum. E mai bine sa joci cu o arma de la inceput pana la final si sa o tot upgradezi, sau sa cumperi altele mai puternice daca apar?

  20. #1400 SP
    Member aleksandrel's Avatar
    Eu am jucat jocul de 3 ori. L-am si platinat. Am folosit doar o singura arma Axe de la inceput. Apoi pe parcurs am mai upgradat si altele dar in majoritatea timpului am folosit Axe si la anumiti bossi cum ar fi Rom am avut Tronitus.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 70 of 74 FirstFirst ... 20 60 68 69 70 71 72 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts