Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 35 of 37 FirstFirst ... 25 33 34 35 36 37 LastLast
Results 681 to 700 of 736

Thread: God of War (2018)

  1. #681 SP
    Junior Member ShadowofSparta's Avatar
    Salut,fiind la primul meu GoW întrebarea următoare poate o fi se para stupida,dar dacă am ratat o misiune secundara(side mission) cum îmi pot da seama ca am trecut de ea?si ma mai pot întoarce la ea?Multumesc anticipat!

  2. #682 SP
    Member omega's Avatar
    Te poti intoarce la side missions si dupa ce termini jocul

  3. #683 SP
    Junior Member ShadowofSparta's Avatar
    Quote Originally Posted by omega View Post
    Te poti intoarce la side missions si dupa ce termini jocul
    Ok,dar cum îmi dau seama care sunt neterminate pentru ca nu îmi apare nicăieri.merci

  4. #684 SP
    Member omega's Avatar
    Din cate imi amintesc la sectiunea cu harta iti apar detalii despre cat ai completat in fiecare regiune. Acolo poti vedea cate favours (side quests) ai facut din totalul din acea regiune. Iar la sectiunea "goals" gasesti si lista cu favors (side quests).
    Daca esti abia la inceput s-ar putea sa nu iti arate tot ce spun eu aici, iar in lista de favours apar doar cele pe care le-ai descoperit, insa vei putea sa te intorci mai tarziu in orice regiune si sa le faci (inclusiv dupa ce termini jocul).

  5. #685 SP
    Junior Member ShadowofSparta's Avatar
    Quote Originally Posted by omega View Post
    Din cate imi amintesc la sectiunea cu harta iti apar detalii despre cat ai completat in fiecare regiune. Acolo poti vedea cate favours (side quests) ai facut din totalul din acea regiune. Iar la sectiunea "goals" gasesti si lista cu favors (side quests).
    Daca esti abia la inceput s-ar putea sa nu iti arate tot ce spun eu aici, iar in lista de favours apar doar cele pe care le-ai descoperit, insa vei putea sa te intorci mai tarziu in orice regiune si sa le faci (inclusiv dupa ce termini jocul).
    Ok,mulțumesc pentru ajutor.

    ---------- Post added 20-11-2018 at 07:54 ----------

    Salut,am nevoie de puțin ajutor,m-am “împotmolit” in regiune Lake of nine,adică acolo sunt o grămada de insulițe unde poți sa mergi,dar la majoritatea nivelul de completare este 30-40%,ma întrebam dacă trebuie sa continui misiunea principala și sa ma întorc ulterior la regiunea respectiva sau ar trebui sa termin ca lake of nine prima data?..întreb asta și pentru ca in Witcher cave exista “lacătul” acela roșu pe care nu pot să-l sparg și ma gândeam ca poate găsesc ceva in insulele acelea.Merci fain!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #686 SP
    Member enemigo's Avatar
    tot timpul te vei putea intoarce la lake of the nine, nu pierzi nimic; la fel orice regiune poate fi vizitata ulterior. referitor la acel "lacat rosu" you'll receive the tools needed later on

  7. #687 SP
    Junior Member ShadowofSparta's Avatar
    Quote Originally Posted by enemigo View Post
    tot timpul te vei putea intoarce la lake of the nine, nu pierzi nimic; la fel orice regiune poate fi vizitata ulterior. referitor la acel "lacat rosu" you'll receive the tools needed later on
    Aaa ok,deci pot sa continui main story atunci,merci


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #688 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Le vei descoperi gradual, pe masura ce vei inainta in poveste. Joaca linistit, nu vei pierde nimic.

  9. #689 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu inteleg de ce unii privesc jocul ca pe un checkbox urias in care trebuie sa bifeze tot ce e de facut. Nu e mai fun sa il joci organic, natural, fara sa vrei "100%", si fara sa te tina forumul de mana?

  10. #690 SP
    Junior Member ShadowofSparta's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Nu inteleg de ce unii privesc jocul ca pe un checkbox urias in care trebuie sa bifeze tot ce e de facut. Nu e mai fun sa il joci organic, natural, fara sa vrei "100%", si fara sa te tina forumul de mana?
    Și ție ți se pare ca dacă am cerut niște sfaturi pe forum îl joc “artificial”?...pur și simplu am avut senzația ca m-am blocat și am cerut ajutor,asta nu înseamnă ca privesc jocul ca și pe o sarcina ce trebuie bifata.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #691 SP
    Member Frankie.'s Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Nu inteleg de ce unii privesc jocul ca pe un checkbox urias in care trebuie sa bifeze tot ce e de facut. Nu e mai fun sa il joci organic, natural, fara sa vrei "100%", si fara sa te tina forumul de mana?
    Cum naiba sa critici pe cineva care intra pe un FORUM sa ceara sfaturi in privinta unui joc!?Te-a intrebat pe tine personal de te oftici asa? Sorry prietene dar ai o atitudine bizara sa nu zic comunista.

  12. #692 SP
    Junior Member tYg3r's Avatar
    Am facut platina la joc, cu ajutorului ghidului pentru collectibles
    Idea este ca oricum trebuie sa inaintezi cu main story pentru a putea finaliza toate side-urile o sa ai nevoie de anumite puteri ce le dobandesti pe parcurs Succes

  13. #693 SP
    Junior Member ShadowofSparta's Avatar
    Quote Originally Posted by tYg3r View Post
    Am facut platina la joc, cu ajutorului ghidului pentru collectibles
    Idea este ca oricum trebuie sa inaintezi cu main story pentru a putea finaliza toate side-urile o sa ai nevoie de anumite puteri ce le dobandesti pe parcurs Succes
    Asta ii primul GoW ce îl joc,deși nu îmi plac jocurile ‘open world’ GoW ii super chiar dacă nu ii un ‘open world’ clasic.Dupa ce îl termin o sa joc și GoW 3 remaster,sper sa nu ma dezamăgească.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #694 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Calm baieti, fiecare joaca cum doreste.

  15. #695 SP
    Junior Member ShadowofSparta's Avatar
    Quote Originally Posted by Encman View Post
    Calm baieti, fiecare joaca cum doreste.
    Toată lumea ii calma,doar ne bucurăm de joc.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #696 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Bun, asa si trebuie, ai si de ce sa te bucuri

  17. #697 SP
    Member Giogio's Avatar
    Salut. Ținând cont că sunt jucător de weekend cum s-ar spune, iar majoritatea jocurilor le încep de dragul poveștii și muncii depuse, mă pot lăuda că în sfârșit am terminat acest joc superb. Cam târziu ce-i drept însă timpul nu-mi permite atât de mult.
    Ideea ar fi următoarea: ăsta e cu adevărat singurul joc care mă face să vreau să-l termin în proporție de 100% căci până acum povestea în sine am dus-o la capăt și cât am putut de multe misiuni. Dar, cum mama mă-si poți bate acei valkyires că mă tot chinuiesc și n-am nici o șansă/.. sunt frustrat deja. Nu-mi imaginam că va fi atât de greu.

  18. #698 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Gasesti pe youtube clipuri care le explica fiecare atac. In principiu ii abordezi ca pe orice alt inamic: astepti sa te atace, recunosti tipul de atac si te feresti de el corespunzator, contraataci; repeti pana moare.

  19. #699 SP
    Member Giogio's Avatar
    Așa o fi, însă pe YouTube sunt bine îmbrăcați sau au anumite armuri sau skilluri pe care ori nu le-am văzut ori nu le pot dobândi că trebuiesc anumite resurse...
    Adică sunt conștient că mă pot uita să înțeleg mecanica din spatele atacurilor dar dacă n-am suficient strenghth runic plus ultimele armuri degeaba...

  20. #700 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Jocul e skillbased, poti si fara upgrades. Uite pe cineva care joaca pe cea mai grea dificultate cu level 1. Daca vrei cel mai bun echipament du-te in Nilfheim pentru Mist.



Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 35 of 37 FirstFirst ... 25 33 34 35 36 37 LastLast

Similar Threads

  1. Vand God of War (2018) Limited Edition in Bucuresti By shelbro in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 20-04-2019, 12:11
  2. Vand God of War 4 2018 Playstation 4 PS4 impecabil coduri nefolosite By scarules2006 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 11-05-2018, 07:40
  3. Replies: 4 Last Post: 25-04-2018, 21:39
  4. Replies: 4 Last Post: 14-04-2018, 19:57
  5. Replies: 1 Last Post: 28-03-2018, 18:53

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts