Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 36 of 37 FirstFirst ... 26 34 35 36 37 LastLast
Results 701 to 720 of 736

Thread: God of War (2018)

  1. #701 SP
    Member Giogio's Avatar
    Omul joacă incredibil. Și da, tot urmăresc pe YouTube de vreo două zile... Oamenii ăștia au calculat și învățat exact mișcările pe dinafară. Plus mult Skill și ore pierdute. Cinste lor. Sunt prea slab


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #702 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Pai da, cam la asta se reduce tot sistemul de combat din GoW. Inamicii au pana in 10 atacuri, mie nu mi s-a parut prea greu sa le memorez. Ma rog, eu sunt masochist si de obicei ma chinui cu jocuri mai grele.


    Sigur reusesti sa bati orice boss daca exersezi in maxim o ora, doar adapteaza-te la situatie.

  3. #703 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Si daca nu ai facut-o deja, poți pune pe Easy si nu mai sunt asa o mare problema Valkyries. Iar daca vrei oricum sa faci 100% asigura-te ca macar toporul si sabiile le ai upgradate maxim.

  4. #704 SP
    Member gabridinu's Avatar
    @Espiritus tare tips. Merci.
    Si eu am terminat jocul dar n am batut vreun Valkyries.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  5. #705 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Am omorat toate valchirele in afara de ultima pe dificultate normala fara mari probleme, am avut talsimanu ala care iti reumple runele si dai cu puterile alea in ele, nu am bagat nici o mare strategie numa la damage ma gandeam sa le dau cat mai rapid. Ultima, sefa valchiriţelor pentru mine a fost prea grea si aveam level mai mic ca ea parca si doar am injurato de cateva ori si pa.

  6. #706 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    N-as zice neaparat ca e "skill", ca nu trebuie sa improvizezi sau sa reactionezi la chestii noi pe moment, ci e pur si simplu muscle memory. Stii exact ce o sa faca inamicul asa ca e vorba doar de "timing" - in opinia mea nu e tocmai un skill.

  7. #707 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    16 secunde -

  8. #708 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Dic ce damage lua!

  9. #709 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Da, si eu am facut in 16 ore.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #710 SP
    Banned GamblerRambler's Avatar
    Quote Originally Posted by IsNotMe View Post
    Evolutia lui Atreus in viziunea artistului André SiK ! + Like din partea lui Cory Balrog !
    https://www.dualshockers.com/god-of-...of-atreus/amp/
    Nu, nici pomeneala.
    Nu o sa fie niciodata ca Kratos.
    Baiatul e prea mocofan, prea slab, prea sensibil fata de cum era tacsu' la varsta lui, cand primea educatie spartana.
    Plus ca tacsu' e chiar bland cu el si chiar il incurajeaza sa-si tempereze furia, nevrand sa ajunga ca el.
    E mai priceput la atacurile din spate spre deosebire de tacsu' care e un razboinic priceput la atacuri frontale.



    Destinul lui este sa devina LOKI, zeul magiei.

    Nicidecum un nou zeu al razboiului!

    Atreus aka Loki o sa arate mai degraba asa, ca un trickster god.


  11. #711 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Ce bine il cunosti pe ala micu'. Esti vecin cu ei?

  12. #712 SP
    Banned GamblerRambler's Avatar
    Quote Originally Posted by raduadelin View Post
    Ce bine il cunosti pe ala micu'. Esti vecin cu ei?
    Stiu pentru ca am jucat si asta am vazut.
    Baiatul ala nu o sa fie niciodata ca Kratos. Am jucat si God of War: Ghost of Sparta si l-am vazut pe Kratos cum a crescut fara tata in conditii proaste, doar crescut de mama, cu un frate rapit, lovit de fracsu' Ares de i-a lasat cicatrice.

    Atreus a fost mai rasfatat, a avut o familie completa pana la un moment dat, iar tacsu' nu e chiar atat de agresiv cu el, ba chiar nu vrea sa scoata un razboinic din el. Pana sa fie deranjati de Baldur, Kratos voia sa scoata din Atreus un simplu vanator si supravietuitor.

    Apropo:
    Kratos nu o sa moara niciodata contrar profetiei.
    El va fi nemuritor ca ...MARIO!
    E o emblema ala Sony , cum e Sonic pentru SEGA, Mario pentru Nintendo, si Masterchief pentru Microsoft.
    O sa vedeti ca se intampla ce se intampla, si tot Kratos va demola tot panteonul nordic si o va comite din nou : isi va ucide toti prietenii si rudele de sange, adica inclusiv fiul sau.
    Si o sa-l vedem peste 10 ani si in Egipt, apoi pe la maiasi si tot asa...pana cand il va omora pe insusi Dumnezeul iudeo-crestino-musulman.



    P.S.
    Am o mare banuiala ca si pe nevasta'sa a omorat-o, dar l-a pacalit pe fisu' ca a murit de boala si de batranete.....bullshiet, gigantii din gheata nu mor de la o gripa sau de batranete.
    Gigantii de gheata sunt nemuritori!
    Kratos a omorat-o la betie.

  13. #713 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Quote Originally Posted by GamblerRambler View Post
    Apropo:
    Kratos nu o sa moara niciodata contrar profetiei.
    El va fi nemuritor ca ...MARIO!
    E o emblema ala Sony , cum e Sonic pentru SEGA, Mario pentru Nintendo, si Masterchief pentru Microsoft.
    O sa vedeti ca se intampla ce se intampla, si tot Kratos va demola tot panteonul nordic si o va comite din nou : isi va ucide toti prietenii si rudele de sange, adica inclusiv fiul sau.
    Si o sa-l vedem peste 10 ani si in Egipt, apoi pe la maiasi si tot asa...pana cand il va omora pe insusi Dumnezeul iudeo-crestino-musulman.



    P.S.
    Am o mare banuiala ca si pe nevasta'sa a omorat-o, dar l-a pacalit pe fisu' ca a murit de boala si de batranete.....bullshiet, gigantii din gheata nu mor de la o gripa sau de batranete.
    Gigantii de gheata sunt nemuritori!
    Kratos a omorat-o la betie.
    .....
    Attached Images Attached Images 67176431_2362198764107817_7915193863998799872_n.jpg

  14. #714 SP
    Banned GamblerRambler's Avatar
    Nu sunt nici negru,si nici femeie

  15. #715 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  16. #716 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Daca se adevereste, as tinde sa cred ca a bigger picture aici daca se face asta (deja 3 jocuri inclusiv acesta). Poate vor sa preia modelul XBox unde exclusivele lor merg si pe PC? Dar de ce?

    Exista miscarea asta in care viitorul nu e hardware-ul ci software-ul. In special ce e pe baza de subscriptie. Cum e game pass. Cum va fi game streaming. Adica se vinde hardware chiar si in pierdere, ca sa se castige pe subscriberi. Apple castiga bine din partea software, mai ales ca au propriul ecosistem. Ma gandesc ca asta poate e si miscarea Sony. In viitor prob va disparea partea de hardware si vom stii de Playstation si XBox ca game makers, cu subscriptii. Sau nu neaparat game makers ci service providers.

    Edit: adica, vrei exclusivitati PS? Subscriptie la PS plus si le vei juca prin streaming pe device-ul tau (jocul va rula pe un sistem, asem. PC-ului). Asa are sens de ce acum exclusivitatile sunt portate si pe PC.

  17. #717 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Eu cred ca strategia lansarilor pe PC e alta. Jocurile exclusive PS4 care au avut succes mare si deja se invechesc avand vanzari minime dupa ce au fost expluatate la maxim le porteaza si pe PC. Mai scot ceva bani si de acolo. Dar mai mult de atat...se apropie PS5. Exista sanse ca un gamer pe PC caruia ii va placea Horizon Zero Dawn sau God of War sa cumpere PS5 cand vor aparea continuarile exclusiv pe acea platforma.

  18. #718 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sau pur si simplu vor sa lanseze simultan si pe next gen si PC day 1

    Glumesc, nu-mi sariti in cap, nu cred ca se va intampla asta, cel putin nu sub forma asta.

  19. #719 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by MRC View Post
    Eu cred ca strategia lansarilor pe PC e alta. Jocurile exclusive PS4 care au avut succes mare si deja se invechesc avand vanzari minime dupa ce au fost expluatate la maxim le porteaza si pe PC. Mai scot ceva bani si de acolo. Dar mai mult de atat...se apropie PS5. Exista sanse ca un gamer pe PC caruia ii va placea Horizon Zero Dawn sau God of War sa cumpere PS5 cand vor aparea continuarile exclusiv pe acea platforma.
    Exactly what this guy said.

  20. #720 SP
    Manager paul's Avatar
    PS5, prin backward compatibility:
    - cross-save
    - "Favor performance" mode - 60fps

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 36 of 37 FirstFirst ... 26 34 35 36 37 LastLast

Similar Threads

  1. Vand God of War (2018) Limited Edition in Bucuresti By shelbro in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 20-04-2019, 12:11
  2. Vand God of War 4 2018 Playstation 4 PS4 impecabil coduri nefolosite By scarules2006 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 11-05-2018, 07:40
  3. Replies: 4 Last Post: 25-04-2018, 21:39
  4. Replies: 4 Last Post: 14-04-2018, 19:57
  5. Replies: 1 Last Post: 28-03-2018, 18:53

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts