Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 37 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 ... LastLast
Results 281 to 300 of 736

Thread: God of War (2018)

  1. #281 SP
    Junior Member KodiaK's Avatar
    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    Pe mine unul ma incanta schimbarea de gameplay. Jucasem 1 si 2 pe PS2 si mi-au placut f mult la vremea respectiva. 3-ul l-am jucat abia pe PS4, deoarece am avut Xbox generatia trecuta. Pot sa spun ca mi s-a parut foarte ciudat sa ma intorc la controlul de altadata folosit in GoW. Nu mai eram obisnuit deloc cu acea camera fixa, tot dadeam de R stick sa misc camera etc.
    Noua abordare a gameplay-ului mi se pare o aducere in 2018 a lui GoW. Vrem, nu vrem, lucrurile evolueaza. Din punctul meu de vedere, ce se intampla cu GoW 4 este o evolutie normala si una in bine.
    Complet de acord
    Fix asa am patit si eu cu GoW3 remastered. L-am luat pe PS4 tinand minte ca am jucat seria pe PS2 si mi-a placut f mult. Cand am intrat efectiv in joc si am vazut camera fix, am fost complet dezamagit si l-am abandonat rapid. Nu pot sa cred ce mecanici stangace erau pe vremea PS2
    Trecerea la universul open-world este o miscare excelenta din partea lor, si garantat or sa vanda mai multe exemplare asa decat daca ramaneau la formatul GoW3.

  2. #282 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by Mishy View Post
    Seamana putin, dar la ce te referi mai exact?
    Nu ma refer ca e un copy&paste, insa am vazut ca au bagat in sistemul de lupta parry&riposte, charging attack, si in unele situatii trebui sa te bazezi pe sincronizare mai mult decat pe button smashing.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #283 SP
    Member Mishy's Avatar
    Quote Originally Posted by BizZare View Post
    Nu ma refer ca e un copy&paste, insa am vazut ca au bagat in sistemul de lupta parry&riposte, charging attack, si in unele situatii trebui sa te bazezi pe sincronizare mai mult decat pe button smashing.
    Eram doar curios si eu tot la asta ma gandeam, dar unele chestii ca parry sunt si in jocurile anterioare. Oricum arata bine sistemul de lupta, nu cred ca o sa ma satur sa arunc toporul in inamici tot jocul.

  4. #284 SP
    Member clovnusor's Avatar
    KodiaK, nu vreau sa te dezamagesc dar din ce am citit pana acum in preview-urile lansate aseara, lumea din GoW nu e open-world. Daca o sa fie un labirint cu scurtaturi ca in Dark Souls, o sa fie bine.

    Bizzare, dupa cum a mentionat si Mishy, parry exista de la 2 incoace.

    Nu vreau sa imi sara lumea in cap dar button mashing nu tinea de jocurile anterioare ci mai mult de abilitatea jucatorului. Cred ca la fel de bine poti sa faci button mashing si in cel nou fara probleme, sa folosesti acelasi combo, etc..

    Totodata, nici Dark Souls, pe cat de mult imi place, nu-i vreun etalon de combat complex. N-am avut probleme sa-l termin (fara guide) iar unele situatii de lupta pot fi "cheesed".

    Jocul va avea succes tocmai pentru ca este accesibil si este marketat pentru o plaja mai mare de oameni.

    Una peste alta, nu am dubii ca ma va dezamagi din pct de vedere al momentelor "epice" si al graficii. Pacat ca au simtit ei nevoia sa ma faca sa dadacesc un copil virtual, de parca unul real nu era suficient.

  5. #285 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Pretty much this, mucosul ala m-a enervat inca din trailer, daca nu moare pana la final sau nu devine la fel de fermecator ca Ellie dupa ce au aratat ei, cumpar jocul de pe olx, cand se mai ieftineste.

  6. #286 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Copilasul va fi viitorul God of War. Si la propriu, si la figurat.
    Eu ma astept la o iesire din scena spectaculoasa a lui Kratos (la un moment dat) si o dare de stafeta micutului.. care in mod "natural" va ajunge mare.

    /tinfoil hat off

  7. #287 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by Encman View Post
    Copilasul va fi viitorul God of War. Si la propriu, si la figurat.
    Eu ma astept la o iesire din scena spectaculoasa a lui Kratos (la un moment dat) si o dare de stafeta micutului.. care in mod "natural" va ajunge mare.

    /tinfoil hat off
    Clar asta se va intampla. Puteau sa-i dea un nume cu o rezonanta nordica copilului, ca sa nu mai fie atat de nelalocul sau.

  8. #288 SP
    Banned wd87's Avatar
    nu stiam ca avem experti in "rezonanta nordica" pe aici, poate vrei sa le dai cateva sfaturi la SantaMonica ca aparent ei nu stiu ce fac, despre ce dracu vorbim? fiul lui Kratos se numeste Atreus nu? ce e in neregula cu numele ala? in caz ca nu realizati, ca vad niste persoane mai .... incete pe aici, Atreus fiind fiul lui Kratos are puteri asemanatoare, el nu este doar un copil, e un zeu ca si Kratos, are furia lui Kratos, lupta, foloseste magie, nu inteleg comparatia cu Ellie, Ellie e o lesbiana de 14 ani pe care trebuie sa o cari prin TLOU, Atreus e un ZEU, fiul lui KRATOS, THE GOD OF WAR, ce nu intelegeti? lol

    1)Atreus nu moare in jocul asta, ce lucru tampit
    2)nici Kratos nu moare, Kratos a murit de 2 sau 3 ori deja, ce a facut? a venit inapoi, a omorat zeul din underworld si a venit inapoi
    3)urmatorul joc nu sa fie cu Atreus

    Cory a spus ca acest joc este capitolul doi in God Of War si vrea sa aiba o trilogie, o trilogie CU KRATOS, in mitul nordic, dupa poate trecem la alte mituri, poate cu Atreus, dar pana atunci mai avem cel putin doua jocuri cu Kratos in regiunea asta dupa jocul asta

  9. #289 SP
    Member Wagram's Avatar
    Quote Originally Posted by wd87 View Post
    Cory a spus ca acest joc este capitolul doi in God Of War si vrea sa aiba o trilogie, o trilogie CU KRATOS, in mitul nordic, dupa poate trecem la alte mituri, poate cu Atreus, dar pana atunci mai avem cel putin doua jocuri cu Kratos in regiunea asta dupa jocul asta
    Am gasit posterul trilogiei.

    LE: Seven, cand ii vad pe unii cu cat patos le scuipa seminte-n cap altora fiindca au indraznit sa-si exprime o opinie personala, pe un ton demn de o cauza mai nobila, nu ma pot abtine.

    in caz ca nu realizati, ca vad niste persoane mai .... incete pe aici, Atreus fiind fiul lui Kratos are puteri asemanatoare, el nu este doar un copil, e un zeu ca si Kratos, are furia lui Kratos, lupta, foloseste magie, nu inteleg comparatia cu Ellie, Ellie e o lesbiana de 14 ani pe care trebuie sa o cari prin TLOU, Atreus e un ZEU, fiul lui KRATOS, THE GOD OF WAR,
    Probabil de-aici ti se trage durerea de minte.
    Attached Images Attached Images pic.jpg

  10. #290 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Quote Originally Posted by Wagram View Post
    Am gasit posterul trilogiei.
    Off topic.

    Te doare mintea când te uiți pe threadul ăsta.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  11. #291 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by wd87 View Post
    nu inteleg comparatia cu Ellie, Ellie e o lesbiana de 14 ani pe care trebuie sa o cari prin TLOU
    Attached Images Attached Images stupid-you-.jpg

  12. #292 SP
    Member Smara's Avatar
    Pentru mine singurul regret este ca au renuntat la blades of chaos ....in rest, abia il astept

  13. #293 SP
    Member nutzule's Avatar
    Chill brothers and look at this MASTERPIECE:
    Attached Images Attached Images sony-playstationa-4-pro-1tb-limited-edition-god-war-day-one-edition-2.png sony-playstationa-4-pro-1tb-limited-edition-god-war-day-one-edition-3.png sony-playstationa-4-pro-1tb-limited-edition-god-war-day-one-edition.png

  14. #294 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Jocul arată bine, au schimbat gameplay-ul și unii se plâng că ai companion, pe mine chiar mă atrag jocurile în care ai un companion ce se plimba pe lângă tine.

    Până la urmă este copilul lui Kratos îl numește cum vrea

    Nu știu de unde a dedus că Ellie este lesbiană, probabil face confuzie cu Ellen Page care în afară de aspect nu are nimic în comun cu TLoU, nu ea a interpretat rolul lui Ellie

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  15. #295 SP
    Member nutzule's Avatar
    The Last of Us: Left Behind DLC

  16. #296 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Am jucat toata seria GOW, mi-am luat si psp doar pt GOW, stiu ce fel de parry au jocurile anterioare, eu am zis parry&riposte asemanatoare cu mecanica din DS


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #297 SP
    Member vladthegamer's Avatar

  18. #298 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Este foarte usor pentru cei care au jucat seria sa isi dea seama ca jocul a luat o alta turnura, cel putin cat priveste combat-ul si mecanicile de baza. Buton mashing mergea pana la un punct, erau multe momente in care efectiv turbam de nervi si imi dadeam seama ca doar calmandu-ma si executand anumite lovituri voi putea sa trec mai departe. Dar si ce bine ma simteam cand reuseam.. (vezi Cerberus and Satyrs in GOW III).

    Probabil ca multi se asteptau sa nu faca acest pas, comercial (ce-i drept). Uite ca si ei trebuie sa creasca in continuare franciza si asta se face cel mai bine cu sange proaspat, nu doar congelat de atata vreme. Sunt convins ca pustiul o sa fie enervant la inceput pentru ca apare ca un intrus, dar usor usor o sa il indragim. Pana la urma, Kratos este un Zeu al Razboiului, dar acum va trebuie sa infrunte inca o provocare. Sa fie un tata. Crestem, ne maturizam. Ce mai...

  19. #299 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Este foarte usor pentru cei care au jucat seria sa isi dea seama ca jocul a luat o alta turnura, cel putin cat priveste combat-ul si mecanicile de baza. Buton mashing mergea pana la un punct, erau multe momente in care efectiv turbam de nervi si imi dadeam seama ca doar calmandu-ma si executand anumite lovituri voi putea sa trec mai departe. Dar si ce bine ma simteam cand reuseam.. (vezi Cerberus and Satyrs in GOW III).

    Probabil ca multi se asteptau sa nu faca acest pas, comercial (ce-i drept). Uite ca si ei trebuie sa creasca in continuare franciza si asta se face cel mai bine cu sange proaspat, nu doar congelat de atata vreme. Sunt convins ca pustiul o sa fie enervant la inceput pentru ca apare ca un intrus, dar usor usor o sa il indragim. Pana la urma, Kratos este un Zeu al Razboiului, dar acum va trebuie sa infrunte inca o provocare. Sa fie un tata. Crestem, ne maturizam. Ce mai...
    Iti dau dreptate. Frumos spus, dar referitor la Atreus: inteleg "appeal"-ul companionilor si inteleg perfect provocarea in a creste un copil (pe viu), dar nu vad de ce majoritatea jocurilor trebuie sa introduca mecanica asta, pt ca vrem sau nu sa recunoastem, cateodata AI-ul e mai mult o piedica decat sa fie un ajutor.

    Sunt convins ca jocul va fi bun, dar mare pacat ca toate jocurile trebuie sa se uniformizeze.

    Pentru baiatul de mai sus care ne sfatuia mai demult sa punem mana pe carti, Atreus e nume grecesc. Intr-un univers axat pe mitologia nordica vine ca nuca-n perete, din pct meu de vedere. Stai linistit, nu m-am luat de zeii tai, SSM si nici de marele si prea slavitul Balrog.
    Am inteles, esti suporterul lor nr.1, bravo!

  20. #300 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Aveți o fixație cu băiatul lui Kratos.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 37 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand God of War (2018) Limited Edition in Bucuresti By shelbro in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 20-04-2019, 12:11
  2. Vand God of War 4 2018 Playstation 4 PS4 impecabil coduri nefolosite By scarules2006 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 11-05-2018, 07:40
  3. Replies: 4 Last Post: 25-04-2018, 21:39
  4. Replies: 4 Last Post: 14-04-2018, 19:57
  5. Replies: 1 Last Post: 28-03-2018, 18:53

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts