Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 52 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 29 ... LastLast
Results 361 to 380 of 1040

Thread: PlayStation Store Romania

  1. #361 SP
    Member angellicus's Avatar
    Quote Originally Posted by Tempest View Post
    A reusit cineva sa cumpere cu card de la BT ?

    Ma exaspereaza Sony si sistemul lor cretin de verificare a cardurilor. Am incercat cu VisaElectron, Mastercard (+ VisaElectronul sotiei ) si nu imi merge. Am pus adresa , nume etc corect si tot timpul imi zice ca datele nu is corecte cand vreau sa cumpar ceva. In orice alta parte mi-au mers cardurile pt cumparaturi online (steam, mmorpgs, online shopping etc).

    O sa apara cumva PSN RO cards prin magazine ?
    Da! Trebuie sa te duci la banca sau sa folosesti BT24 sa scoti limita de la tranzactii fara cvv2. Pui acolo o exceptie pe ziua curenta si limita maxima de transfer, apoi vei putea folosi cardul BT.

  2. #362 SP
    Junior Member enachesil's Avatar
    Verifica cu atentie datele, daca sunt corecte intreaba la bt, posibil ca acest card sa nu fie acceptat de ps store. Eu folosesc un visa emis de brd.

  3. #363 SP
    Junior Member codra's Avatar
    Quote Originally Posted by Tempest View Post
    A reusit cineva sa cumpere cu card de la BT ?

    Ma exaspereaza Sony si sistemul lor cretin de verificare a cardurilor. Am incercat cu VisaElectron, Mastercard (+ VisaElectronul sotiei ) si nu imi merge. Am pus adresa , nume etc corect si tot timpul imi zice ca datele nu is corecte cand vreau sa cumpar ceva. In orice alta parte mi-au mers cardurile pt cumparaturi online (steam, mmorpgs, online shopping etc).

    O sa apara cumva PSN RO cards prin magazine ?
    E a treia oara cand scriu asta, lucrul asta s-a tot discutat pe forum, cititi cu atentie. Problema e legata de codul de securitate CVV2, acela format din ultimele trei cifre de pe spatele cardului. Cand se incearca plata cu cardul pe playstation store tranzactia apare ca nefiind insotita de transmiterea si verificarea codului CVV2 si plata este stopata, fiind considerata cu grad de risc ridicat de catre banca. Solutia e sa sa ceri la banca un formular pentru modificarea limitelor de tranzactionare pe internet pentru tranzactii fara CVV2, limita standard fiind zero RON, si sa alegi ce suma de bani doresti sa aloci pe zi si data pana cand sa fie active aceste limite( putandu-se alege si definitiv) pentru acest tip de tranzactii online sau sa modifici aceasta limita online prin intermediul aplicatiei bt 24 internet banking.

  4. #364 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    subscriu. am card Visa Electron de la BT si un MasterCard Forte tot de la BT si platesc fara problem pe ps store RO cu ambele. totul se poate rezolva din contul de BT24 (internet banking) unde se pot seta atat limitele pentru orice tip de tranzactie, cat si durata pentru care este valabila limita respectiva.


    ca sa fie putin mai clar, atasez niste screenshoturi:


    1. Intri in sectiunea Carduri > Vizualizare Card


    2. Acolo vor aparea cardurile tale. Il alegi pe oricare dintre ele, si in dreapta vei avea 3 iconite. Selectezi iconita cu ochiul (vizualizare si modificare limita)


    3. Aici vei avea listate limitele pentru diverse tranzactii (securizate pe internet cu cvv2, nesecurizate pe internet fara cvv2, cumulate pe internet, POS etc).
    Pe tine te intereseaza "Limita tranzactii nesecurizate pe internet (fara CVV2)".


    4. In dreapta de tot apesi pe iconita cu cheia.


    5. Aici setezi limita si perioada pe care e valabila limita.
    Attached Images Attached Images bt1.png bt2.png bt.png bt.png bt.png

  5. #365 SP
    Junior Member Tempest's Avatar
    Thx pentru raspunsuri.

    De problema cu CVV2 stiam si mi-am modificat limita (trebuia sa scriu asta in postul initial).

    Din pacate precum am spus, eu unul tot primesc: "The credit card information is not valid. Please check your entries carefully." desi datele is OK. Mai mult, cand setez billing info vad ca Sony imi ia 0.10 GBP din cont iar apoi da cancel la tranzactie (banuiesc ca este ca este ca si o verificare). Teoretic ar trebui sa mearga sa cumpar de pe store...

  6. #366 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Sigur ai cont de Romania?

  7. #367 SP
    Junior Member Tempest's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Sigur ai cont de Romania?
    Da

    Daca in BT24 datele gen adresa apara cu CAPS asa ar trebui sa apar si in countul de PSN ?

  8. #368 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Identic trebuie sa fie.
    Am intrebat de cont de Romania pentru ca nu am vazut nicaieri referi in lire pe storeul romanesc.

  9. #369 SP
    Junior Member Markus's Avatar
    Salut,
    Mi-am cumparat si eu ps4 acum cateva zile si dupa multe incercari am reusit sa-mi bag cardul de credit.
    Problema este ca nu am pe nicaieri optiunea de activare a celor 14 zile de Playstation Plus. Singurele optiuni sunt cele de 1 luna, 3 luni si 1 an (acestea fiind disponibile in schimbul unei sume de bani) Aveti idee care ar putea fi cauza?
    Mentionez faptul ca am contul facut pe Romania.

  10. #370 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Nu se poate decat 2 zile, asa ca nu merita, incearca pe 3 luni si vezi cum e

  11. #371 SP
    Junior Member Markus's Avatar
    Pacat. Cum pot activa cele 2 zile gratuite? Este vreo diferenta intre jocurile oferite lunar si discount-urile lunare aici in RO, fata de cele din UK? Daca sunt diferente, se merita sa raman pe contul de RO?

  12. #372 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Nu sunt diferente, era o metoda sa incerci sa uploadezi niste salvari sau ss in cloud si iti va oferi 2 zile de plus

  13. #373 SP
    Junior Member Markus's Avatar
    Okey. Ms mult.

  14. #374 SP
    Member paulone's Avatar
    Salut baieti....
    am si eu 2 intrebari, a platit cineva cu Card Visa BCR, a mers? si a doua daca eu am Sniper Elite pe disc(zona 2) si descarc DLC de pe store Romania vor merge dlc-urile?

  15. #375 SP
    Member cipvas's Avatar
    Eu folosesc Visa de la BCR si merge fără probleme.

  16. #376 SP
    Member paulone's Avatar
    hai sa va zic una tare...am COD Classic si Red Faction descarcate din contul UK.....ei bine pe contul de RO nu mai merg apare un msj de eroare....
    si n-am inteles de ce pe contul de RO nu mai am niciun save d ela jocuri in schimb data game sunt toate...

  17. #377 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by paulone View Post
    Salut baieti....
    am si eu 2 intrebari, a platit cineva cu Card Visa BCR, a mers? si a doua daca eu am Sniper Elite pe disc(zona 2) si descarc DLC de pe store Romania vor merge dlc-urile?
    Da, ar trebui sa functioneze dlc-urile

  18. #378 SP
    Junior Member 2proforugamer's Avatar
    Am o intrebare cand imi adaug cardul de credit Maestro ,ce trebuie sa pun la Postal Code (codul postal din localitatea mea sau din oras) si la Andress Line 1,2,3 ?

    ---------- Post added 26-02-2015 at 19:16 ----------

    Si inca o intrebare, daca imi cumpar un joc din MediaGalaxy de exemplu...COD Advance Warfare , si cumpar DLC pentru el, DLC o sa functioneze pe contul de Romania?

    ---------- Post added 26-02-2015 at 19:19 ----------

    Si acum am observat...la County ce se adauga?
    Am auzit ca daca adaugi adresa gresit vei fi bannat ...

  19. #379 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    codul postal al localitatii sau a strazii tale daca te afli intr-un oras mai mare. la county pui judetul daca este nevoie. la adress line adresa completa si ai 1,2,3 in caz ca nu-ti ajunge primul rand, eu asa am facut si a mers.

    ---------- Post added 26-02-2015 at 19:50 ----------

    si da DLC functioneaza, e pe zone nu tari, zona 2 inseamna europa, adica orice store din europa, RO, UK, IT,FR etc.

  20. #380 SP
    Junior Member 2proforugamer's Avatar
    Si oare functioneaza cu card Maestro?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 52 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 29 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  2. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  3. Ce se intampla cu Playstation Store Romania? By chris diaz in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 08-06-2019, 18:08
  4. Achizitii PlayStation Store Romania, sigure? By MRC in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 11-08-2016, 20:48
  5. Zvon: Playstation Store vine si in Romania By consol3 in forum Console News
    Replies: 58 Last Post: 18-05-2011, 06:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts