Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 37 of 52 FirstFirst ... 27 35 36 37 38 39 47 ... LastLast
Results 721 to 740 of 1040

Thread: PlayStation Store Romania

  1. #721 SP
    Member mircoid's Avatar
    Problema este legata de optiunea 3d secure de la ING. PS Store nu are implementata aceasta optiune si astfel ING a blocat orice tranzactie cu PS Store.

    Trimis de pe al meu LG-D855 folosind Tapatalk

  2. #722 SP
    Junior Member tuinea2005's Avatar
    Salut , am si eu o intrebare. mi-am facut zilele trecute cont pe ps store romania, am activat ps plus gratuit 15 zile, gasesc Grim Fandago , cica free , il bag in cos alaturi de fifa 16, imi ia banii pe amandoua.Nu plang dupa 67 lei, ca e un joc ok, dar care e treaba pana la urma?Trebuia sa platesc pe tot anul abonamentul ca sa il pot lua gratuit?
    Attached Images Attached Images grim-fandago.jpeg

  3. #723 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Salut, este o greșeală, Grim Fandango a fost gratuit luna trecută, încearcă jocurile oferite luna asta, de ex Helldivers

  4. #724 SP
    Junior Member Bulete's Avatar
    Poate ma ajutati cu un sfat.
    Am un cont pe RO iar de 7 zile nu ma mai pot loga pe el, cand bag parola zice ca e gresita iar daca ii dau recover imi spune ca nu exista mailul. Deci cred ca probabil cineva, cumva mi-a aflat parola si a schimbat mailul sau vreo eroare(mai putin probabil).
    Am dat mail catre playstation romania si ma tot aburesc ca sa am rabdare bla bla, in conditiile in care mi s-a mai intamplat o data asta pe US si mi l-au resetat instant prin live support.

    Ce pot face? Am vb cu cei de la playstation US si m-au directionat catre ps Ro. Deci un k k t

  5. #725 SP
    Member iionut's Avatar
    M-am uitat puțin pe magazinul celor de la Sony și pot să spun că sunt dezamăgit... Jocurile sunt mai scumpe decât la Altex cu vreo 10%, sau nu văd eu avantajul de a cumpăra de la ei?

    De exemplu Far Cry Primal costă 299 RON pe când la Altex e 279 RON, circa 10% diferență 😑

    Trimis de pe al meu SM-A500FU folosind Tapatalk

  6. #726 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Jocurile Ubi si EA au un pret recomandat de 70€, dacă te uiți la alte jocuri o să observi prețuri mai ok. Urmărește și promoțiile, de ex săptămâna asta găsești Alien Isolation la 58 de lei. Altex vinde mai ieftin pentru ca primește discount. Da, nu e normal ce se întâmplă, dar așa e în toate țările din Europa.

  7. #727 SP
    Member swenkyk9's Avatar
    Nu am înțeles niciodată de ce cineva ar cumpăra ceva digital, nici măcar când prețul e mai mic cu 20-25% fata de jocurile fizice, nu e rezonabil, pentru ca cele fizice se pot vinde din nou.Eu cumpăr digital doar jocuri indie si jocuri de la EA Sports, a căror valore scade foarte mult in fiecare an si rareori când mai sunt oferte cu jocuri reduse cu 60-70%, dar si atunci parca tot mai degrabă mai pui 20-30 lei si iei varianta fizica.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #728 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Sunt oferte care merita fiecare bănuț în format digital, mai ales ca jocul se poate juca pe două console diferite în același timp, în felul acesta împarți suma cu un prieten bun. Eu aștept un preț bun pt GTA5, îl voi lua digital, e genul de joc pe care nu am de gând să-l vând sau schimb.

  9. #729 SP
    Member iionut's Avatar
    Referitor la oferte, uite un articol distribuit de PS România cu reduceri considerabile la mai multe jocuri: https://blog.eu.playstation.com/2016...ate-100s-more/

    Trimis de pe al meu SM-A500FU folosind Tapatalk

  10. #730 SP
    Junior Member skbz's Avatar

    Fifa 16 Deluxe Edition 139 ron store Ro? Include full game sau doar upgrade?

    Salut. Sper sa nu fi scris un post aiurea, dar nu am gasit altul in legatura cu asta.

    Am observat pe store-ul romanesc ca fifa 16 deluxe edition e 139 ron, in timp ce stadard edition e mult mai scump.

    Intrebarea mea este daca a cumparat cineva aceasta editie si la acest pret si contine si jocul full sau e doar un upgrade. In descriere apare bundle, dar nu scrie nimic despre full game. Nici in descrierea de la super deluxe care are un pret real sa il numesc asa. Pe site-ul oficial scrie ca jocul este inclus in bundle.

    Pe store-ul din UK acest deluxe editon are pretul normal.

    Nu sunt jucator de fifa deci ma depaseste total ultimate team si orice e inclus in bundle (de aici si nelamurirea). As dori doar sa incerc jocul si mi se pare un pret prea mic sa nu o fac.

  11. #731 SP
    Member Harkonnen's Avatar

    Fifa 16 Deluxe Edition 139 ron store Ro? Include full game sau doar upgrade?


  12. #732 SP
    Junior Member l00natick's Avatar
    Salut, de doua saptamaniam o problema cu plata la psn, imi da invalid card cand vreau sa platesc cu accelas card folosit de cand a aparut psn ro, pot adauga cardul dar nu pot plati, de fiecare data cand adaug cardul imi trage 0.10 de test pe care ii returneaza. Daca vreau sa platesc ceva zice ca nu e valid. Am testat 3 carduri diferite si am vorbit la banci si ei zic ca nu le apare cererea de tranzactie si ca nu am limitare. La mail de suport imi zice sa astept ca verifica tot de doua saptamani. A mai patit cineva?

  13. #733 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Incearca sa cumperi direct de pe consola jocul, nu sa folosesti "add funds".

  14. #734 SP
    Junior Member l00natick's Avatar
    Nu merge nici sa adaug in wallet nici sa cumpar direct, nici de pe web nici din consola

  15. #735 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Ce carduri? Ce banci?

  16. #736 SP
    Junior Member l00natick's Avatar
    Ing, a fost deblocat pt psn ca am cumparat far cry primal si credit europe banck care nu au nici o restrictie. Ma scarbeste in schimb ca psn support e aproape degeaba. Cica sa astept pana se rezolva. Cardurile sunt mastercard si visa si cu amandoua am mai platit pe psn.

  17. #737 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Toata lumea a avut probleme cu ING, aparent s-au certat cu cei de la Sony si au interzis numai site-ul lor. Mai departe nu stiu, eu nu am reusit sa rezolv decat cu card de la alta banca...

  18. #738 SP
    Junior Member l00natick's Avatar
    Nici cu credit europe banck nu merge, la ing au zis ca ar trebui sa mearga. Au scos restrictia.

  19. #739 SP
    Junior Member l00natick's Avatar
    Am rezolvat problema. Am sunat la psn uk, te ajuta mult mai rpd decat pe mail. Am incercat sa platesc un joc si din cauza ca banca a refuzat plata am fost bagat la verificare de frauda. Ideea e ca timp de 72 de ore nu trebuie sa incerci sa cumperi nimic pt ca resetezi contoarul. Eu cum verificam aproape zilnic..... Oricum, daca mai aveti probleme sunat la psn uk la 00442035382665 au suport si pt ro dar conversatia e in engleza.

  20. #740 SP
    Member mittyredstar's Avatar
    ...de ieri e cazut PSN RO sau am eu ceva problema ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 37 of 52 FirstFirst ... 27 35 36 37 38 39 47 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  2. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  3. Ce se intampla cu Playstation Store Romania? By chris diaz in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 08-06-2019, 18:08
  4. Achizitii PlayStation Store Romania, sigure? By MRC in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 11-08-2016, 20:48
  5. Zvon: Playstation Store vine si in Romania By consol3 in forum Console News
    Replies: 58 Last Post: 18-05-2011, 06:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts