Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 40 of 52 FirstFirst ... 30 38 39 40 41 42 50 ... LastLast
Results 781 to 800 of 1040

Thread: PlayStation Store Romania

  1. #781 SP
    Junior Member NiHiLo's Avatar
    Am mai mult de trei incercari, o sa astept vreo doua zile si incerc.

  2. #782 SP
    Member DrDeath's Avatar
    Quote Originally Posted by NiHiLo View Post
    @Dant3 - nici direct nu pot, imi da asa: http://i.imgur.com/9967HT5.png
    Legat de chestia asta, eu am card la Raiffeisen si cont de UK. Mi-am legat cardul la cont si am incercat sa cumpar de pe store dar de pe PC si mi-a dat acelasi mesaj. In schimb, am incercat de pe PS4 si a functionat. Chiar ieri mi-am luat DLC-ul de la Bloodborne Poate te ajuta.

  3. #783 SP
    Junior Member NiHiLo's Avatar
    Am incercat si de pe ps, tot nu-mi merge, o sa astept 2 zile si incerc dupa.
    Cum ai reusit sa bagi card de ro pe un cont de uk? Credeam ca nu merge, cel putine mie pe US nu mi-a mers.

  4. #784 SP
    Member DrDeath's Avatar
    De pe PC m-am logat pe PSstore de Uk cu contul si am dat la Account Settings, de acolo te trimite la alta pagina si dai la "Wallet" si ai optiunea de ADD Credit Card si pur si simplu l-am adaugat (desi acolo zicea sa aleg tara si am putut doar UK si tot a mers).

  5. #785 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Depinde de PSN presupun si de banca la care ai cardul. Mie imi da eroare cateodata pe browser la PC, alteori in PSN, alteori pe IPAd. Nu pot sa zic ca merge 100% de fiecare data pe unul dintre cele 3

  6. #786 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nu știu ce probleme tot aveți cu cardurile. Am un Maestro și un Visa de la BT, pana acum nu am avut nici o problema la plata pe PSN Ro. Ba chiar am si șters si am adăugat iar cardul de câteva ori si n-am primit nici o eroare.

  7. #787 SP
    Junior Member xardas's Avatar
    Sincer sa fiu pe mine m-a adus in pragul disperarii tampenia de sistem PSN. De o saptamana tot incerc sa fac tranzactii si pana acum nu am reusit decat o singura data. Daca nu reuseam sa o fac pe asta as fi crezut ca problema e de la cardul de credit, dar din moment ce mi-a fost acceptat odata e clar ca nu e de vina cardul.

    Am asteptat de fiecare data 24 de ore, 48 de ore, am incercat sa adaug si bani pe pertofel, toate variantele. Tot de o saptamana sun aproape zilnic si la banca si la PSN si toata lumea ridica din umeri, nu reuseste nimeni sa ma lamureasca cu nimic.

    Nu se pune problema sa am restrictii pe card pentru ca l-am folosit la tranzactii mult mai mari pe steam, origin, uplay, wargaming, fara sa am vreo problema. Niciodata nu mi-a fost refuzat cardul la vreo plata online, indiferent cat de mare a fost suma platita si de fiecare data a fost acelasi sitem cu CVC, fara coduri de securitate transmise pe telefon sau altceva.

    Bine macar ca am reusit sa cumpar Last of Us la reducere, daca pierd reducerea de luna asta la Uncharted ma *** in el de playstation si de tot, nu mai cumpar nicio consola, raman la steam ca macar aia sunt capabili sa-mi vanda un produs.

  8. #788 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Cont pe US/UK si carduri valorice de pe amazon sau alte site-uri. De multe ori e chiar mai rentabil decât sa adaugi in wallet la PS Store.

  9. #789 SP
    Junior Member xardas's Avatar
    facem un calcul rapid: 234 lei pentru 35 lire= 234 - (35X5 lei cursul actual al lirei)= 59 lei, asta da afacere...

    http://www.altex.ro/playstation-netw...IXsBoCOp3w_wcB

    Nu am reusit sa aflu daca aceste carduri pentru Romania sunt puse la misto sau trebuie sa iasa si le-au pus din vreme cu stoc 0 http://www.altex.ro/playstation-netw...n-code-cont-ro

  10. #790 SP
    Member blondutzu's Avatar
    dap, dar nu sunt 60 lire jocurile, sunt mai ieftine parca. Contul de US e de preferat totuși.

  11. #791 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Acele carduri valorice vor intra în stoc in curând, nu sunt puse la mișto.

  12. #792 SP
    Junior Member xardas's Avatar
    O veste minunata, deja ma hotarasem sa nu mai cumpar consola luna viitoare când se lanseaza PRO-ul. Problemele aceastea cu plata online sunt efectiv dezarmante, iti taie tot cheful. Banuiesc ca nu stii si când apar acele carduri pe stoc?

    ---------- Post added 10-10-2016 at 16:38 ----------

    Quote Originally Posted by blondutzu View Post
    dap, dar nu sunt 60 lire jocurile, sunt mai ieftine parca.
    Ce importanta are cat costa un joc? Important este cat platesti in lei pentru lirele pe care le capeti in portofel, nu? Adica scoti din buzunar 234 lei si iti cumperi jocuri de 175.

  13. #793 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    O sa încerc să aflu o dată exactă și anunț aici sau pe topicul PS4.

  14. #794 SP
    Member blondutzu's Avatar

    PS Store Romania

    nu prea, jocurile tot in lire le plătești. Pe US dau 60$ pe joc, transformat in lei iesi cam la fel ca pe store-ul de RO.
    Dacă pe UK e 40-45£ un joc, ajungi tot pe acolo.

  15. #795 SP
    Junior Member xardas's Avatar
    Cum sa fie la fel? 234 lei = 46.8 lire sterline, pana la 35 e diferenta mare

    practic platesti 47 lire pe cardul ala cu voaloare de 35

    cursul lirei la zi pe BNR http://www.cursbnr.ro/curs-valutar-lira-sterlina

  16. #796 SP
    Member blondutzu's Avatar

    PS Store Romania

    plătești fix valoarea cardului, vezi pe Amazon. Dau 60$ pe un card de 60$ de care îmi cumpăr jocuri in valoare de 60$

    PS acum am văzut linkul de la Altex, nu înțelegeam confuzia. Caută pe Amazon, îți livrează codul instant și plătești fix valoarea cardului.

  17. #797 SP
    Junior Member xardas's Avatar
    cred ca vorbim limbi diferite, eu ma refeream la cardurile pe care le gasesti fizic in magazine, iar alea pentru UK nu costa fix cat primesti tu in wallet, sunt diferente mari, adica dai 47 lire (sau 234 lei in bani romanesti) si o sa primesti un card de 35 lire, ce e asa greu de priceput?

  18. #798 SP
    Member blondutzu's Avatar
    le colecționezi sau care-i faza? Lasă oamenii sa ceara cât vor, unii cumpara, alții se informează.

  19. #799 SP
    Junior Member xardas's Avatar
    Mda probabil o alternativa e cea cu contul pe sua dar cred ca trebuie facut cu VPN sau ceva ca mie mi-a detectat in mod automat tara de origine si nu o puteam schimba când am incercat sa-mi fac cont afara. Astept sa vad când apar acele carduri pentru conturi romanesti, nu ma mai complic cu conturi facute pe afara sau plata online.

  20. #800 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Pe PlayStation poti sa iti faci cont pe ce tara vrei. Contează doar adresa pe care o completezi. Eu unul am pe UK, US, RO si inca o tara pe care nu o mai retin. Nu trebuie nici un VPN. Pe US cumpăr coduri de pe amazon daca sunt ceva oferte bune pe PS store. Cel de UK nu prea il mai folosesc pt ca e tot una pe RO, iar pe RO plătesc direct cu cardul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 40 of 52 FirstFirst ... 30 38 39 40 41 42 50 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  2. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  3. Ce se intampla cu Playstation Store Romania? By chris diaz in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 08-06-2019, 18:08
  4. Achizitii PlayStation Store Romania, sigure? By MRC in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 11-08-2016, 20:48
  5. Zvon: Playstation Store vine si in Romania By consol3 in forum Console News
    Replies: 58 Last Post: 18-05-2011, 06:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts