Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 48 of 52 FirstFirst ... 38 46 47 48 49 50 ... LastLast
Results 941 to 960 of 1040

Thread: PlayStation Store Romania

  1. #941 SP
    Member luciteck's Avatar
    aparent iara e crapat sistemul de payment online pe PS Romania. Am incercat cu 3 carduri de la 3 banci diferite sa platesc si nu a mers. Si in trecut am putut plati cu 2 dintre ele.

  2. #942 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu tocmai am cumparat ceva fara stres. Card Raiffeisen.

    LE: am luat direct din consola. Nu cred ca am cumparat decat o data de pe site si am vazut ca nu a inceput download automat pe consola. A trebuit sa merg in store, sa caut cu search-u lor (mizerie ordinara sa stai sa cauti litera cu litera), sa gasesc exact ce luasem si sa dau sa downloadeze.

  3. #943 SP
    Member morphine's Avatar
    Cumpără din consola. Pe site nu mi merge nici mie.

  4. #944 SP
    Member luciteck's Avatar
    incercasem sa iau RDR2. Am incercat alt joc din cele la oferta si a mers (de pe consola). Clar e o problema de la ei...

  5. #945 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Numai mie mi se pare abominatie un joc sa coste 309 ron standard edition si pe alte regiuni unde au economia mai buna sa fie 229/240?

  6. #946 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Pai era cineva pe aici care ne certa ca nu sustinem ps store romania. E clar ca avem si motive sa o facem.

  7. #947 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by SYZYGY View Post
    Numai mie mi se pare abominatie un joc sa coste 309 ron standard edition si pe alte regiuni unde au economia mai buna sa fie 229/240?
    Verifică preturile in Europa și o să vezi, ia-le la rând. Germania, Italia, Irlanda, Anglia, Spania, samd...
    Nu mai compara America și Asia cu Europa

  8. #948 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    https://store.playstation.com/en-gb/...6GAME000000001
    https://store.playstation.com/en-ro/...d=pa-st-111284

    Mda..tot e mai ieftin in Anglia

    As compara cu Germania, Italia, Irlanda etc...cand economia noastra ar fi macar 50% din a lor. Nu cred ca trebuie sa intru in detalii cu media pe economie si chestii de genu sau puterea de cumparare la leu.
    In fine nu are relevanta asta, eu vroiam mai mult sa stiu daca e un motiv anume..gen extra taxa ca respiram aer european sau ca suntem norocosi ca suntem in tara cu cel mai mic salariu din europa si avem un standard edition la 309.

  9. #949 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ți-am răspuns la faza cu economia. Asta e politica lor. Ești liber să faci cont pe jdemii de regiuni. Nu înțeleg de ce va agitați, Romania face parte din UE. Din păcate doar cu prețurile. Îmi place că de la jocuri vă aprindeți, dar de la benzină, alimente, energie electrică, samd...plm

  10. #950 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Pe Europa este aceasta "problema". Dar estem ceea ce este. In alta ordine de idei, ma bucur totusi ca PS este lansat oficial in Romania, si avem si store. Mai sunt promotii si pe PSN Ro. Nu la fel ca US de exemplu, dar iti poti face oricand un cont de US si sa cumperi ce te intereseaza.
    Mi se pare ca este ceva flexibilitate.

  11. #951 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    @Dant3: As aprecia totusi daca nu ai baza discutia pe presupuneri. La urma urmei vorbim pe un forum si un thread axat pe gaming, nu pe ce probleme si frustrari avem in general, daca vrei sa vorbim de pretu pe benzina si cartofi te rog sa dai privat data viitoare

    Adica mi se pare aberant sa vorbim de preturi la jocuri pe EU, sa dai exemplu Anglia si sa iti arat ca totusi e mai ieftin si acolo iar dupa aceea sa o dam in discutii mirabolante ca lumea nu se mai aprinde la energie electrica si "plm". Prefer sa cred ca forumu' se vrea civilizat si nu totu are un camp gravitational in juru p***. Daca nu esti in stare sa porti o conversatie on topic si civilizata, te rog frumos data viitoare sa te abtii.

  12. #952 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Păi vorbim văd despre o frustrare, a ta, preturile jocurilor in tara noastră. Sau uiți ce scrii? Eu mă retrag, nu ai înțeles ce am spus, eu la rândul meu nu înțeleg ce vrei de fapt și o lălăim așa până plictisim cititorii forumului, aia 4 care au mai rămas

    PS: Mai ușor cu trasul de urechi, pudic mic ce ești! Sau și tu ești unul din ăla viteaz in spatele monitorului? Te las sa îmi dai un răspuns șmecherește, de om cult. Ciao!

  13. #953 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Inainte erau putin mai mici preturile de la noi fata de UK, dar dupa ce a scazut lira cu aprox 1 ron, odata cu Brexit, preturile din UK au devenit mai mici. Totodata, am observat ca preturile de pe RO crescusera putin oricum inainte de scaderea lirei datorita si cresterii euro fata de leu.
    Exceptand promotiile de pe Store Ro, mie mi se pare mai ieftin sa iei jocuri la lansare in varianta fizica de la noi decat de pe Store Ro.

  14. #954 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    @Dant3: Pai daca vorbim de jocuri de ce imi zici de frustrari pe benzina si alimente? Tras de urechi lol, pai probabil ca daca ai continua o propozitie intr-un mod civilizat si on topic si nu ai petrece timp in campul tau de p*** unde le arunci aleatoriu in discutii probabil ca s-ar oferi si reciproc discutia civilizata. Pana atunci incearca sa mentii discutiile on-topic, nu ca ai intelege acest concept..asta e clar ca ceru albastru.

    In fine, ai block, nu cred ca a dus niciodata catre o rezolvare discutile astea tinute in void.

  15. #955 SP
    Junior Member sandu2010's Avatar
    Eu mi-am facut cont si cumparat la 140 ron pe un an de zile pe PS+ Hong Kong, acolo sunt jocuri si cu 100 ron mai ieftine ca la noi, si toate au varianta in engleza.

    Dupa o scurta verificare SOULCALIBUR VI n-are suport in limba engleza pe Hong Kong Si ar costa 240 ron, dar degeaba.

    In timp ce-mi bateam capu a aparut gratuit pe PC, multumiri fie aduse echipei CODEX!!!

  16. #956 SP
    Member AzFaust's Avatar
    Sa te astepti si la jocurile PS+ sa nu aiba toate engleza. Ce este Codex?

  17. #957 SP
    Junior Member sandu2010's Avatar
    @AzFaust cei care au spart jocul pe PC!!!!

  18. #958 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Sandu, hai sa lasam pirateria pentru alte locuri. CG, din cate stiu eu, nu incurajeaza aceste discutii. Vad ca esti nou pe forum, asa ca poate n-ar strica sa citesti regulile inainte sa postezi. Bafta !!!

  19. #959 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by sandu2010 View Post
    In timp ce-mi bateam capu a aparut gratuit pe PC, multumiri fie aduse echipei CODEX!!!
    Eu azi mi-am luat gratis un iPhone 8. De la o fraiera din autobuz. MULTUMIRI FIE(?) ADUSE ECHIPEI RATB!!!

  20. #960 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Eu tocmai am cumparat ceva fara stres. Card Raiffeisen.

    LE: am luat direct din consola. Nu cred ca am cumparat decat o data de pe site si am vazut ca nu a inceput download automat pe consola. A trebuit sa merg in store, sa caut cu search-u lor (mizerie ordinara sa stai sa cauti litera cu litera), sa gasesc exact ce luasem si sa dau sa downloadeze.

    Jocurile cumparate digital pot fi gasite pe consola, in folderul Library, de unde pot fi downloadate.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 48 of 52 FirstFirst ... 38 46 47 48 49 50 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  2. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  3. Ce se intampla cu Playstation Store Romania? By chris diaz in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 08-06-2019, 18:08
  4. Achizitii PlayStation Store Romania, sigure? By MRC in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 11-08-2016, 20:48
  5. Zvon: Playstation Store vine si in Romania By consol3 in forum Console News
    Replies: 58 Last Post: 18-05-2011, 06:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts