Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 55

Thread: PlayStation Plus nedumerire

  1. #21 SP
    Junior Member playinedit's Avatar

    Thumbs up Problema PS4 PLUS

    Mi'am cumparat acum cateva zile un PS4 din Spania (Palma de Mallorca)si azi am luat un PLAYSTATION PLUS PE 3 LUNI tot de aici din Spania...am incercat sa introduc codul care l'am razuit, de 10 de ori... am primit aceasi eroare ca ar fi folosit sau gresit cred, va cer ajutorul sa imi explicati ce ar fi gresit, ca am conturile la ps4 in romania setate? Sau sa ma duc cu acest cod inapoi la magazinul de unde l´am achizitionat sa il schimbe?

    O seara frumoasa si imi cer mi de scuze daca va deranjez cu ceva!

  2. #22 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by playinedit View Post
    ca am conturile la ps4 in romania setate?
    Cel mai probabil. Nu scrie pe cutia codului de PS+ pentru ce tari este valabil?

  3. #23 SP
    Junior Member playinedit's Avatar
    Arata sigla la Spania...ar trebui sa imi fac alt cont PSN cu datele pe Spania?

    ---------- Post added 05-01-2015 at 17:13 ----------

    Am facut cont cu datele din Spania si tot nu merge, la card nu am bagat nimic la niciunul dintre conturi.

  4. #24 SP
    Junior Member gbitzu's Avatar
    am si eu nevoie de o lamurire : am ps+ pe contul de US si vreau sa imi descarc fifa 15 din ps store , tot de pe contu de us ( intrucat e mai ieftin ) . Pot juca fifa cu toate update urile la zi si multiplayer cu prietenii de pe contul de UK ? Multumesc anticipat

  5. #25 SP
    Junior Member bodo constanta's Avatar
    Salut,poti juca fifa de pe contul de uk,trebuie sa ai setata consola primary pe ambele conturi,si eu mi-am luat fifa de pe contul de RO si joc unde am ps plus-ul activ,adica pe Uk.

  6. #26 SP
    Member M4nU370's Avatar
    Pot avea doua console cu acelasi abonament de ps+ ? Adica user1 primary pe consola 1 cu abonament de ps+ si pe consola a 2 a doar secondary si un alt cont user 2 primary care nu va primi ps+ . E posibil ?

  7. #27 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by M4nU370 View Post
    Pot avea doua console cu acelasi abonament de ps+ ? Adica user1 primary pe consola 1 cu abonament de ps+ si pe consola a 2 a doar secondary si un alt cont user 2 primary care nu va primi ps+ . E posibil ?
    Da, se poate, dar NU te vei putea juca in acelasi timp pe ambele console atata timp cat esti conectat la internet. Daca incerci sa te conectezi simultan pe acelasi cont din 2 locatii diferite, o consola va fi deconectata.

  8. #28 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Poti juca simultan. Pe o consola bagi userul respectiv și o setezi primary pe el. Dar pe aceasta consola te joci de pe alt user. Pe a doua setezi consola secondary pe user si joci doar de pe user-ul acesta cu +. Si asa poti juca mp simultan de pe ambele.

    Imi cer scuze daca nu am înțeles întrebarea

  9. #29 SP
    Member M4nU370's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Poti juca simultan. Pe o consola bagi userul respectiv și o setezi primary pe el. Dar pe aceasta consola te joci de pe alt user. Pe a doua setezi consola secondary pe user si joci doar de pe user-ul acesta cu +. Si asa poti juca mp simultan de pe ambele.

    Imi cer scuze daca nu am înțeles întrebarea
    Asta intentionez ! Cumpar impreuna cu un prieten ps+ ptr contul lui ! Intru pe consola mea, il trec pe el primary dar nu intru niciodata cu contul lui, ci cu al meu care va fi secondary. Iar pe consola lui isi creaaza el alt cont primary si se trece el secondary. Functioneaza ?
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Poti juca simultan. Pe o consola bagi userul respectiv și o setezi primary pe el. Dar pe aceasta consola te joci de pe alt user. Pe a doua setezi consola secondary pe user si joci doar de pe user-ul acesta cu +. Si asa poti juca mp simultan de pe ambele.

    Imi cer scuze daca nu am înțeles întrebarea
    Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

  10. #30 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Pe consola lui nu mai trebuie alt cont. Doar ala cu ps+ setat secondary. Si se joaca doar de pe ala.

    Iar la tine nu contează celalalt cont daca e primary sau secondary. Contul cu ps+ trebuie sa fie primary obligatoriu si sa nu intrii de pe el ca il scoate pe amicul tau daca e conectat.

  11. #31 SP
    Member M4nU370's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Pe consola lui nu mai trebuie alt cont. Doar ala cu ps+ setat secondary. Si se joaca doar de pe ala.

    Iar la tine nu contează celalalt cont daca e primary sau secondary. Contul cu ps+ trebuie sa fie primary obligatoriu si sa nu intrii de pe el ca il scoate pe amicul tau daca e conectat.
    Deci la consola lui va putea folosi doar contul secondary, aveam impresia ca cere consola neaparat un cont primary . Mersi pentru lamurire !

    Trimis de pe al meu GT-N8010 folosind Tapatalk

  12. #32 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Poate avea si alte conturi pe consola, doar ca nu vor avea acces la +.

  13. #33 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Nu contul este Primary. Nu mai faceti confuzie. Consola este setata primary pentru un cont.
    Un cont poate avea o singura consola principala (setata Primary) si altele secundare.
    O consola poate fi setata Primary pentru mai multe conturi.

    http://www.consolegames.ro/forum/f11...4/#post1084424
    http://www.consolegames.ro/forum/f11...ml#post1157231
    https://support.us.playstation.com/a...te-Primary-PS4

  14. #34 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Eu stiam asta, doar ca mi-e lene sa scriu de fiecare data când zice unu' "cont primary" ca de fapt e consola primary pe cont.

  15. #35 SP
    Member M4nU370's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Nu contul este Primary. Nu mai faceti confuzie. Consola este setata primary pentru un cont.
    Un cont poate avea o singura consola principala (setata Primary) si altele secundare.
    O consola poate fi setata Primary pentru mai multe conturi.

    http://www.consolegames.ro/forum/f11...4/#post1084424
    http://www.consolegames.ro/forum/f11...ml#post1157231
    https://support.us.playstation.com/a...te-Primary-PS4
    Inteleg ! Greseala mea ! Merge pana la urma sa fim doi prieteni cu doua console, din care doar un cont cu ps+ ?

    Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

  16. #36 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Da! Merge! Testat 100%! Fa cum am zis!

  17. #37 SP
    Member M4nU370's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Da! Merge! Testat 100%! Fa cum am zis!
    Ok, mersi !

    Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

  18. #38 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    daca as vrea sa am acces la jocurile din contul US(pe care am avut pana acum PS+), dar sa trec la abonament PS+ pe RO, se poate?

  19. #39 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nu, trebuie sa ai abonament activ pe contul de pe care ai descarcat jocurile pt a le putea juca.

    Daca iti faci pe RO vei avea acces doar la jocurile de luna asta si din lunile următoare(cand vor fi disponibile). Din cauza asta n-am trecut nici eu cu plusul pe RO.

  20. #40 SP
    Junior Member Dragolinho's Avatar
    Buna.De cateva zile mi-am cumparat PS4 si de atunci ma tot chinui sa imi cumpar Playstation Plus si nu reusesc.primesc msj ca nu e bun cardul de credit(am incercat cu 3 carduri).Acum am vazut ceva posturi din anii trecuti ca nu se poate cumpara cu cardul de la noi din tara PSN.As vrea sa va pun cateva intrebari,poate ma puteti lamuri pt ca nu am mai avut consola si nu ma pricep deloc Ca sa pot sa imi cumpar PSN trebuie sa le cumpar doar online?(gen emag,altex) am vazut ca sunt majoritatea sunt cu membership pe UK sau US.Dar am gasit si cu RO pe media galaxy.Si daca cumpar pt UK atunci trebuie sa imi fac user pt UK.intrebarea mea este, atunci cand imi fac user pt UK ,ce complectez la adresa?adresa mea din Romania sau una fictiva din UK?Sper sa nu au fost prea stupide intrebarile,dar chiar nu ma pricep deloc la PS

    si inca ceva..ce imi recomandati sa imi cumpar?US , UK sau RO? si de ce?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 6052 Last Post: 02-04-2024, 17:48
  2. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  3. PlayStation Plus Free By ragnarlodbrok23 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 09-08-2015, 22:12
  4. Gift: Playstation Plus Code! By heLLboy :x in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 36 Last Post: 30-07-2015, 17:44
  5. Ce este Playstation Plus? By AndRewqp in forum Stories & Other News
    Replies: 5 Last Post: 11-09-2010, 11:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts