Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 90

Thread: Recomandare Headset

  1. #1 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar

    Question Recomandare Headset

    Salutare. As dori sa imi cumpar niste casti 5.1 wireless cu microfon pentru PS4 si PC. Imi poate face careva niste recomandari? As fi disponibil sa dau maxim 400 de ron pe ele.
    Attached Images Attached Images headset.jpg

  2. #2 SP
    Member flames95's Avatar
    Salut eu de curand mi-am achizitionat o pereche de casti hyper x si sunt foarte multumit de ele sunt extraordinare si microfonul este unul de calitate din pacate nu sunt 5.1 ,dar de cand le am sunt excelente atat pt ps4 cat si pt pc
    PS: e o reducere acum la ele :
    Casti Gaming HyperX Cloud - PC Garage
    Ce id de psn ai ?

  3. #3 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Am mai auzit de castile astea ca sunt bune si suna foarte bine dar din cate am observat sunt cu fir si as cam vrea sa scap de castile cu fir ca mereu am avut probleme cum se incalcesc si dupa aia se strica. psn id-u este PoiosnRemedy89.

  4. #4 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Pentru 400 lei nu prea gasesti nimic din gama high-end. Eu folosesc Sony Wireless Stereo Headset 2.0 care e destul de bun, bateria tine doar 7-8 ore si merge exclusiv cu PS4, PS3 si Vita... Cele bune ca Turtle Beach etc. sunt la preturi nesimtite. Pick your poison.

  5. #5 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Putin peste bugetul tau, dar cred ca merita investitia.

    Casti SONY Gold Wireless Stereo PS4 - 449,90 Lei

  6. #6 SP
    Member Emeraldu's Avatar
    Quote Originally Posted by flames95 View Post
    Salut eu de curand mi-am achizitionat o pereche de casti hyper x si sunt foarte multumit de ele sunt extraordinare si microfonul este unul de calitate din pacate nu sunt 5.1 ,dar de cand le am sunt excelente atat pt ps4 cat si pt pc
    PS: e o reducere acum la ele :
    Casti Gaming HyperX Cloud - PC Garage
    Ce id de psn ai ?
    Nu merita banii acele casti stereo (desi din reviews au iesit bine). In primul rand la PS4 merg numai prin jack-ul audio de la Dualshock 4 (consumand bateria), la Xbox One ai problema + ca trebuie sa cumperi adaptorul pt jack audio.

    Sau iti cumperi Logitech G430-ul de la mine (240 RON stare impecabila) si adaptor jack la 12 RON si ai casti surround 7.1 pt PC prin USB, casti stereo pt xbox one si PS4 (cu microfon pt chat)
    Attached Images Attached Images maxresdefault.jpg

  7. #7 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Am cautat si eu mult timp si singura solutie Wireless + Soround 5.1 a fost Turtle Beach insa eu mi-am permis sa dau 980 Ron pe ele ca aveam si un cupon de reducere. In rest in bugetul tau, casti high end sunt doar cele cu fir si ce au recomandat baietii mai sus.

    PS: Sunt PX51 cele cumparate de mine pt PS4 si nu sunt chiar wireless ca pentru chatul din joc imi trebuie un cablu intre casti si gamepad (care vine livrat macar).

  8. #8 SP
    Member akzation's Avatar
    Si eu tot pe Casti SONY Gold Wireless Stereo PS4 as merge in locul tau , au fost la Altex cu exact 400 Lei dar vad ca le-au scos de pe site. Dar cred ca merita sa mai dai 50 de lei in plus.

  9. #9 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    In nici un caz nu le lua cu peste 400 lei. Au fost si o sa mai fie reduceri la Altex cand intra in stoc acele casti. El le-am cumparat cu 299.

  10. #10 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    multumesc de informatii. Am vazut castile astea de la sony pentru ps4 dar la momentul acela nu prea am fost convins ca sunt bune dar daca ziceti voi ca se merita atunci va cred. Vine Destiny si nu prea am cu ce comunica cu oamenii . Dar astept si alte propuneri . Ah da si pot urca la pret fara limita dar prefer sa nu dau mai multi bani pe niste casti.

    ---------- Post added 21-08-2014 at 18:37 ----------

    btw am un amic care are castile astea de vanzare G930 7.1 Wireless Gaming Headset - Logitech si le da cu 280 de ron ce ziceti merita si oare o sa mearga 7.1 si pe ps4?

  11. #11 SP
    Member Emeraldu's Avatar
    Eu sunt la a doua pereche de Logitech G930 - printre cele mai bune casti de PC gaming. Merg exclusiv prin USB cu PC si PS4. Pentru PC sunt mirifice,dar pt PS4 nu sunt ok. Pe PS4 merg numai stereo la un volum maxim jenant (abia auzi sunetul). microfonul merge ok pe ps4 dar in rest...praf. Mergi cu incredere pe cele oficiale de PS 4 Sony Gold sau pe Sony Pulse Elite care sunt si mai bune (oficial lansate pt PS3 dar dupa un update la consola PS4 merg perfect in suround)
    Sony Gold au bateria mai buna
    Sony Pulse mor dupa 4-6 ore dar ai un bas superior si se aude mai tare cand dai vol la maxim

  12. #12 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    mersi de info cred ca o sa raman la sony gold, cred ca ar fi cea mai bun alegere plus ca e surround pentru ps4 iar stereo pentru pc ceea ce mie imi convine ca oricum nu ma joc pe pc mult... dar sper sa aduca in altex ca nu mai este afisat la ei pe site.

  13. #13 SP
    Member Emeraldu's Avatar

  14. #14 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    https://www.pcgarage.ro/casti/njoy/hyster/

    eu am cumparat castile de mai sus pentru ps3 si ps4. sunt stereo, se aud excelent pe chat, microfonul fiind si el de top. sunt ultra mega multumit de raportul calitate pret, in conditiile in care au costat doar 50 de lei.

  15. #15 SP
    Member akzation's Avatar
    Au revenit in stoc la Altex daca mai esti interesat. (399,90 Lei)
    Casti gaming SONY Gold Wireless Stereo PS4 | ALTEX

  16. #16 SP
    Member Emeraldu's Avatar
    I-ati Sony Pulse. Sunt mult peste Sony Gold

  17. #17 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    si de ce sunt mai bune castile pulse? nu sunt "last gen" pentru ps3?

    ---------- Post added 23-08-2014 at 17:26 ----------

    Quote Originally Posted by akzation View Post
    Au revenit in stoc la Altex daca mai esti interesat. (399,90 Lei)
    Casti gaming SONY Gold Wireless Stereo PS4 | ALTEX
    mersi chiar mai ieftin cu 50 de ron which is nice...

  18. #18 SP
    Member Emeraldu's Avatar
    Sony pulse au suport (oficial) si pt PS4. Cand iti instalezi aplicatia pt casti pe consola, apar 2 modele de casti: Sony Gold si Sony Pulse (Elite edition - adica ultimile aparute pt PS3)

    Uite aici comparatie:

  19. #19 SP
    Member jacksonikus's Avatar
    Sony Pulse - sunt mai bune, dar si mai scumpe in comparatie cu Gold, cu vreo 100-150 Ron

    @Emeraldu - mai intai ii dai link cu Sony Gold, apoi ii spui sa isi ia Pulse

  20. #20 SP
    Member Emeraldu's Avatar
    Daca tot are bani... sa-si ia ce-i mai bun....
    Eu initial, vroiam sa-mi iau Sony Pulse Elite pt PS4 dar am deja 5 casti de gaming si le voi folosi pe cele oficiale de Xbox One (cele negre - stereo) pentru ca sunt cele mai comode . Intre calitatea sunetului si confort am ales (pt. prima oara) confortul deoarece prevad sesiuni interminabile de Destiny.
    Desi daca reusesc sa mai vand din casti s-ar putea sa arunc banii pe un Pulse. Hmmm...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Recomandare headset bluetooth By bodobaza in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1 Last Post: 03-03-2014, 18:37
  2. Gaming Headset By PERFECT ME in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 09-08-2011, 11:33
  3. Recomandare headset bluetooth By Dell 17 in forum GSM
    Replies: 0 Last Post: 04-05-2011, 17:12
  4. Connecting bluetooth headset win7 By pooaul in forum Hardware
    Replies: 2 Last Post: 01-07-2010, 19:44
  5. PS3 Official Headset By GeOKeR in forum Console News
    Replies: 15 Last Post: 04-09-2008, 17:07

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts