Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 16 of 16

Thread: Aplicatie pentru inregristrat nr. fpsuri

  1. #1 SP
    Member namename's Avatar

    Aplicatie pentru inregristrat nr. fpsuri

    Salut, are cineva idee daca exista vreo aplicatie pentru ps 4 care sa iti arate in timp real cate fpsuri ai in jocuri?

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nope, decat pe un devkit poti face treaba asta... si cred ca ai mai putea face asta cu o placa de captura mai desteapta (cum cred ca fac cei de la Digital Foundry). Oricum, de ce ai avea nevoie de asa ceva? Jocurile pe console merg la toti la fel... nu e ca si cand ai vrea sa vezi daca ai mai multe FPS decat "vecinu'"

  3. #3 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Cei de la Digital Foundry nu folosesc palci speciale de captura folosesc placi normale ce scot 1080p/60 (ca mine, ca tine, etc) iar apoi analizeaza clipul frame by frame

    Oricine poate face lucrul acela, numa ca no nu toata lumea are timp de prostii (pot face un mic exemplu, asa 4 fun, daca se cere)

    *p.s.

    Daca te intereseaza foar FPS-urile poti folosi si o placa de captura care duce 720p/60

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    El vrea sa vada FPS-urile in timp real pe consola... nu sa analizeze clipul frame by frame. Si btw, o placa de captura normala va inregistra la cat stie/poate ea... nu la cat ii da sursa. De aceea iti trebuie o placa de captura mai desteapta care sa se sincronizeze cu ce da sursa, nu la un framerate fix

  5. #5 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Pai da, dar din ce a zis Ronan, inteleg ca ei analizeaza inregistrarea 60FPS ca sa vada cate frame-uri "reale" sunt, deci nu e nevoie sa se sincronizeze.

  6. #6 SP
    Member namename's Avatar
    De fapt vroiam sa aflu daca , consola mea functioneza corect. E prima consola , si nu ma price, nu stiu nici cum se face o inregistrare din joc. Daca are cineva rabdare sa ma ajute pas cu pas as fi foarte recunoscator

  7. #7 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Nu e pc, e consola, joaca-te linistit. Consola cand nu mai functioneaza normal nu se mai aprinde, nu mai merge deloc . In rest bugurile si frame-dropurile sunt de la optimizarea proasta a jocurilor, foarte rar mai vedem jocuri finalizate din prima zi a lansarii, echipele de dev se grabesc ca naiba sa scoate jocurile pe piata

  8. #8 SP
    Member namename's Avatar
    Te.am auzit. Dar nic macar fifa 14 su 15 sa nu mearga ca unse?

  9. #9 SP
    Member soundlessxd's Avatar
    E de la TV, aceeasi problema o am si eu in FIFA 15, se misca urat in meniuri si se mai blocheaza si in timpul jocului cand dau mingea peste sau pe langa poarta..

  10. #10 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    hai ca am auzit-o si p-asta... ca un joc pe consola merge greu din cauza tvului...

    esti dintre cei care cred ca ii merge greu netul pt ca s-a asezat cu scaunul peste cablu?
    clar acum... maine schimb tvul cu lampi de la bunica si bag un smart... am auzit ca astea prind cel putin 120fps..
    si daca pui in format 4:3 sari si de 300fps!

  11. #11 SP
    Member soundlessxd's Avatar
    Vroiam sa postez aici, vizionam ambele thread-uri si din neatentie am postat in ala gresit.. Imi cer scuze.

  12. #12 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by namename View Post
    Te.am auzit. Dar nic macar fifa 14 su 15 sa nu mearga ca unse?
    La ce te referi mai exact ? Si banuiesc ca vorbesti despre ps4, nu ?

  13. #13 SP
    Member namename's Avatar
    Ps4 da. Ma refer la faptul ca merge greu in meniuri . de exemplu cand intru la squad linile de chemistry apar in 2 sau 3 etape.

  14. #14 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Asa a fost mereu la fifa, sa vezi cum era la ps3, nu stiu de ce merge asa greu in meniu, sper sa-l repare la urmatorul joc

  15. #15 SP
    Member namename's Avatar
    Ahaaaam inteles, maine vine fifa15 sper sa mearga mai bine ca sa nu`mi mai fac filme .

  16. #16 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Daca vorbeai de fifa14 atunci e clar, era groaznic in meniu

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Youtube native sau aplicatie PS3 By radubradu in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 12 Last Post: 22-12-2014, 13:34
  2. Replies: 3 Last Post: 20-12-2013, 15:16
  3. Cea mai buna aplicatie pentru Comics By MonkY in forum Carti si Comics
    Replies: 3 Last Post: 26-07-2013, 03:00

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts