Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 14 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 LastLast
Results 221 to 240 of 273

Thread: The Last Guardian

  1. #221 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Este, e o mare diferenta intre partea artistica a graficii si cea tehnica. Iar aici are din plin momente memorabile din punct de vedere vizual. Nu conteaza mereu partea tehnica de poligoane, texturi si alte-cele.

  2. #222 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ah, e jocul meu preferat de anul asta. Nu regret nicio clipa ca am luat collector's, ma tot astept sa prinda viata Trico pe birou si sa zboare prin camera

  3. #223 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu de cand l-am terminat inca nu mi-am revenit si parca nici nu ma pot apuca de altceva, trebuie sa ii treaca efectul, si au trecut vreo doua saptamani. Insa cu cat ma gandesc mai mult cu atat realizez ca e probabil cel mai bun joc din generatia asta.

  4. #224 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Bai, potolește-te, am o grămadă de jocuri care stau pe consola și mă așteaptă, acum vreau Deus Ex, nu imi mai băga in cap "prostii", nu mai am bani pentru jocuri

  5. #225 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Degeaba man, e ceva complet diferit si deosebit. Daca privesti jocul pentru cea ce e si te opresti din a cauta tot felul de aspecte tehnice, te poti instant pierde in el, iar povestea si experienta pe care o ai pana la final sunt de neuitat. Pe asta chiar ti-l pot recomanda, nu e pentru toata lumea, am mai spus asta, dar pentru cei care mai cautam uneori si altceva in afara de shooterele generice si putem aprecia ceva deosebit si unic, e un must have.

  6. #226 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Eu am rămas cu soundtrackul în căști de câteva zile încoace, nu ma pot dezlipi de el.

  7. #227 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar

  8. #228 SP
    Member Sir Dinu's Avatar
    Il mananc si eu pe pita. Am trecut de jumatatea jocului, si parca nu am jucat suficient. Imi place mult. Nu are rost sa mai zic ceva.

  9. #229 SP
    Member jacksonikus's Avatar
    Vi s-a întâmplat să nu se mai încarce după ce mori, să rămână în screen-ul ăla de loading? De 2 ori mi s-a întâmplat, ultima oară am așteptat 20 de minute să văd ce se întâmplă.
    Nici nu pare să fie blocat când aștepți, că se mișcă caracterele alea pe ecran.

  10. #230 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Uhm... e o mecanica de care nu te-ai prins acolo
    Apasa butoanele de pe controller intr-una, ia vezi ce se intampla

    Also, pentru faza de final de dupa credits:

  11. #231 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar

  12. #232 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar

  13. #233 SP
    Member Sir Dinu's Avatar
    Reiau L-am terminat cu brio, cu unele faze de nervi, nu acea cu butoiul, cea cu a doua scufundare. Mi-a luat cam jumatate de ora pana l-am convins. Stie careva daca mai pot vedea creditele cumva? Ma da tot lla inceputul jocului daca dau continue, sau daca dau load last checkpoint. Am gasit 31 de butoaie, si am luat geaca albastra pe mine .
    Per ansamblu, unul dintre cele mai bune jocuri ce le-am jucat. Mecanica e OK, eu nu am intalnit probleme, decat cu camera undeva spre finalul jocului in vreo 2-3 faze, nu vedeam deloc de Trico oricum ma invarteam. Chiar si scufundarea, dupa ce m-am chinuit atata, am vazut ca de fapt era o chestie simpla.

  14. #234 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pune si tu spoiler te rog, unii n-au ajuns acolo.

  15. #235 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    L-am terminat si eu azi. Da, controlul m-a facut de cateva ori sa scap cate o injuratura insa , credeti-ma, asta conteaza foarte putin. Este unul dintre cele mai bune jocuri din ultimii ani, 10(ZECe) are de la mine. Cand s-a terminat, cateva zeci de secunde m-am uitat la fii-mea si ea la mine si nu stiam ce sa ne mai zicem, parerea de rau ca s-a terminat ne-a blocat pe amandoi. Exceptional, de colectie!

  16. #236 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Joc mai frustrant ca asta nu cred ca am jucat vreodata. Si asta pt ca deobicei daca ma enerveaza asa tare un joc il sterg si la revedere. Da e frumos, e simpatic, are suflet, atmosfera, toate alea, insa controlul e execrabil. Cu greu am rezistat pana la final, cred ca am injurat de m-au auzit si vecinii de la 8(eu stau la 10).

  17. #237 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    am inteles ca aparuse ceva patch care a mai rezolvat din control.
    tot din cauza camerei?

  18. #238 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Nu e ca si cum nu au avut timp sa faca un control mai bun.

  19. #239 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Nu e CHIAR ATAT de frustrant, adica ok, este frustrant dar nu mi-a venit vreodata sa-l arunc pe geam...

  20. #240 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Depinde de fiecare cata rabdare are, iti trebuie o rabdare de inger la acest joc, pe care eu recunosc nu o am. Mi-a placut povestea, lumea creata, animatile lui Trico la fel foarte realiste si m-am atasat de el pana la final. Insa din pacate atatea probleme am avut cu controlul baiatului si al animalului incat mi-au stricat toata experienta si inspre final deabia asteptam sa-l termin ca sa nu ma mai ating de el niciodata

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 14 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 16-06-2015, 06:13
  2. The Last Guardian By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 4 Last Post: 09-03-2011, 00:13
  3. The Last Guardian: detalii noi in Famitsu By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 04-02-2010, 13:48
  4. Replies: 7 Last Post: 15-06-2009, 00:38
  5. Replies: 7 Last Post: 03-06-2009, 22:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts