Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ati avut probleme cu DS4? Cat va tine bateria?

Voters
87. You may not vote on this poll
  • Nu am avut niciun fel de problema

    38 43.68%
  • Da, am avut probleme legate de calitatea materialelor

    18 20.69%
  • Da, am avut probleme legate de functionare

    6 6.90%
  • Bateria tine sub 5 ore

    11 12.64%
  • Bateria tine intre 5-7 ore

    36 41.38%
  • Bateria tine intre 7-10 ore

    12 13.79%
  • Bateria tine peste 10 ore!

    1 1.15%
Multiple Choice Poll.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 41 to 60 of 75

Thread: DualShock 4 - DS4 - Probleme si solutii

  1. #41 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Nu ca a reusit sa ma faca sa ii pun si poza dorita.. dosarele X
    Attached Images Attached Images 1.jpg

  2. #42 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Asa am zis initial, dar uimitor...m-am jucat cam 2-3h in fiecare seara, saptamana asta, cu o singura incarcare
    cand ziceam ca daca joci 2-3 ore pe seara duce 2 zile lejer controleru' se uita lumea ciudat..

  3. #43 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da...nu pot sa spun ca arata rau...deci nu am de ce sa-mi fac probleme...pana mi se intampla

    Tks. M-am mai linistit

  4. #44 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Pai da man, dar si cand il cumperi separat, tot accesoriu este. Si uite aici, scrie clar 24 luni garantie. La Altex vad ca e mai "smechereste", scrie "Conform certificatului de garantie emis de producator".
    Eu inteleg ce zici tu si sunt de acord cu tine. Este stupid pentru ca ei il iau in considerare ca accesoriu cand vine in cutie, si apoi ca produs de sine statator cand il iei separat. Sunt cum ai zis si tu, niste smecherasi. Stiu si ei ca se cam duc, depinzand si de cum le foloseste omul, si incearca sa se acopere.

  5. #45 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am verificat acum. Am garantie 2 ani si cat timp nu scrie nimic de controller, separat, consider ca am 2 ani garantie la tot coletul, inclusiv la controller.

  6. #46 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Da...nu pot sa spun ca arata rau...deci nu am de ce sa-mi fac probleme...pana mi se intampla

    Tks. M-am mai linistit
    Pune orbit-uri pe ele, totuși.

  7. #47 SP
    Member Kratos666's Avatar
    8 ore si 20 minute toate la maxim, joc GTAV.

  8. #48 SP
    Banned Venom's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    7 ore cu vibrații si chat, led Dim
    10-11 ore fara vibrații, fara chat, led Dim.

    Se încarcă in două ore când consola este lăsata in rest mode sau 3 ore daca il încarc de la alta sursa, tv sau pc. In momentul in care led-ul portocaliu se stinge, controllerul este încărcat 100%

    LE: consola cumpărată in septembrie 2014
    Subscriu intru-totul.

  9. #49 SP
    Banned tezuka_2014's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Am verificat acum. Am garantie 2 ani si cat timp nu scrie nimic de controller, separat, consider ca am 2 ani garantie la tot coletul, inclusiv la controller.
    De asemenea, legislatia privind garantia de conformitate prevede ca daca durata medie de utilizare a unui produs e mai mica de 2 ani, termenul de garantie poate fi redus la aceasta perioada.

  10. #50 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai pe principiu asta, daca se strica in 6 luni, nu sunt obligati sa-l schimbe/repare.

    Nu, garantia e garantie. Daca ai 2 ani garantie, inseamna ca 2 ani trebe sa te bucuri de produsu ala fara probleme. Iar daca se strica, se schimba/repara, ca sa te poti bucura 100% de el in aia 2 ani.

    Eu chiar as cere prelungirea garantiei cu perioada in care e in service, iar daca ti se ofera un produs nou, sa ti se ofere si garantie noua. Dar deh...nu va accepta nimeni asa ceva, niciodata.

    Anywho, de cand am cauciucurile la manete, e mai ok grip-ul. Am facut si niste mici teste la baterie si cred ca ajunge, poate chiar trece de 5h.

    Am inceput sa ma mai obisnuiesc cu ea si am realizat de ce-mi tot scapa degetu stang de pe maneta, chiar si cu cauciuc. E din cauza constructiei. Pe Xbox nu-mi scapa pentru ca maneta stanga este pozitionata in sus si n-ai cum sa-ti scape, cand de fapt doar impingi de ea.
    Dar cum la asta de PS4, maneta este in dreapta si tii mereu degetu in mijloc, e normal sa scape. Totul tine de obisnuinta.

    Overall, mi-am schimbat impresia initiala si sunt de parere ca este o maneta buna si mult mai sturdy decat cea de PS3. Si chiar poti avea sesiuni lungi de gaming fara probleme.

  11. #51 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Eu am rezolvat problema simplu. Am pus stickuri de xbox one si "i cannot go back", in shootere este mult mai accurate, si am si control mai bun.

  12. #52 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    S-au potrivit îl locație perfect sau a trebuit să improvizezi?

  13. #53 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Nici o improvizatie, s-au potrivit. Mi-am facut doar 1 controller, pe celalalt l-am tinut stock, si cand raman fara baterie la asta cu stickuri xbox one, il mai iau pe ala, dar acum mi se par oribile acum, nu le mai suport. Stickurile de xbox one le-a comandat un prieten din China cred, au fost 70 de centi sau ceva, un chilipir. Le am de vreo 4 luni de zile, nu e nici o schimbare dpdv al calitatii, sunt ca noi. Cu siguranta face controllerul de PS4 aproape perfect aceasta schimbare. Fac o poza cand ajung acasa sa o postez aici.

  14. #54 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Cu toate ca era mai potrivita postarea mea pentru ghid ps4, am gasit un link aici, sunt foarte tentat sa incerc si eu asa ceva, mi-as mai lua si o baterie cu capacitate mai mare pentru ds4.

  15. #55 SP
    Junior Member robertBBC's Avatar
    salutare aveti idee de ce nu mi se mai incarca controllerul ? ....

  16. #56 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    De 2 zile am o problema la Ds4, nu imi functioneaza motion sensing-ul sau cum se numeste in The last of us asa cum se vede in clipul de mai jos(tb sa scutur ds4-ul pt a lumina si nu merge). In driveclub merge sa conduc cu motion-ul, care sa fie treaba, nu o fi vorba de aceleasi axe? Cum pot sa-i fac o verificare sa vad daca functioneaza toate cele, sa-l duc la garantie?

  17. #57 SP
    Member cosmins's Avatar
    La mine nu stiu daca e normal, dar a inceput sa scartaie putin analogul din stanga.

  18. #58 SP
    Member seven1994's Avatar
    Si al meu scartaie dar alta problema nu are.Pe mine unu nu ma deranjeaza prea mult asa ca nu i-am dat importanta

  19. #59 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Gata, am rezolvat. Problema a aparut dupa ce mi-a cazut pe jos asa ca l-am mai trantit o data si s-a remediat, nu e gluma.

  20. #60 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    S-a dus cineva la Altex la garantie, problema fiind cojirea cauciucului de pe Joystick-urile analogice?
    Daca da, care a fost rezolutia?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Probleme si solutii PC By AndRewqp in forum Hardware
    Replies: 976 Last Post: 09-10-2023, 12:18
  2. Replies: 644 Last Post: 31-08-2023, 13:32
  3. Solutii pt monitor fara boxe By gmn in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 10 Last Post: 05-01-2015, 21:11
  4. Customizare DS4 By EdenIsNotEnough in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 3 Last Post: 23-03-2014, 17:32
  5. Hauppauge HD PVR (Probleme si solutii) By eXist in forum Console Club
    Replies: 1 Last Post: 28-03-2011, 15:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts