Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: Spotify PS4

  1. #1 SP
    Member excess's Avatar

    Spotify PS4

    Foloseste cineva programul?? Si daca da, cum??
    Contul a fost creat cu ajutorul unei extensii in firefox, ca locatie USA, am folosit programul 14 zile si acum imi spune "you can only use spotify abroad for 14 days".
    Am un router Asus RT-N53, in caz ca se poate modifica ceva in setarile lui.
    Ma intereseaza pe PS4 sa ruleze.

  2. #2 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Te loghezi din nou de pe PC folosind extensia din Firefox, care iti schimba locatia din Romania in SUA. Si beneficiezi de alte 14 zile de folosire din Romania. Trebuie sa faci asta de fiecare data cand iti expira cele 14 zile.

  3. #3 SP
    Member excess's Avatar
    Am incercat si asa dar pe consola tot imi spune ca nu pot folosi mai mult de 14 zile.

  4. #4 SP
    Junior Member Cipri21's Avatar
    eu am instalat hyde my ip pe pc , am setat ip-u pe UK , contu e facut tot asa pe UK (locatie) . dupa care te loghezi pe consola si nu am nici o problema merge non stop.

  5. #5 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Vezi daca te ajuta asta:
    http://www.consolegames.ro/forum/f11...ml#post1236831
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Cum sa folositi Spotify pe PS4 din Romania
    1. Downloadati si instalati TunnelBear VPN pe PC: https://www.tunnelbear.com/
    2. Deschideti programul, alegeti o tara in care este disponibil Spotify (eu am ales United States) si activati VPN-ul.
    3. Intrati pe site-ul Spotify si creati-va cont: https://www.spotify.com
    4. Downloadati Spotify de pe site si instalati-l. (inainte dezactivati VPN-ul, are trafic limitat si in felul asta nu-l consumati fara rost).
    5. Activati VPN-ul si logati-va de pe PC folosind datele de logare ale contului creat mai sus. Imediat dupa logare dezactivati VPN-ul. (IMPORTANT: Pasul acesta trebuie repetat o data la 14 zile. Asta este numarul maxim de zile in care poate fi folosit Spotify in afara tarii asociate contului. In momentul in care va logati din nou folosind VPN-ul aceste zile se reseteaza si puteti folosi iar Spotify.)
    6. Logati-va la PSN cu un cont de US/UK si downloadati de pe PlayStation Store aplicatia Spotify.
    7. Rulati aplicatia si logati-va cu datele contului de Spotify.
    8. Permiteti legarea contului de PSN cu cel de Spotify.
    Daca jucati de pe un cont de Romania de PSN trebuie sa parcurgeti un pas suplimentar, deoarece un cont de Spotify nu se poate lega cu un cont de PSN de Romania:
    9. Lasati contul PSN de US/UK logat si aplicatia Spotify deschisa. Tineti apasat pe PlayStation button si dati Switch User pentru a va loga pe contul de Romania. (aplicatia continua sa ruleze in background desi ati schimbat contul.)
    Pentru comenzi rapide tineti apasat pe PlayStation button si in acest meniu veti avea o sectiune noua in partea de sus a ecranului. De aici puteti micsora/mari volumul folosind D-pad-ul sau sa schimbati melodiile folosind L1/R1. Playlisturi cu melodiile preferate puteti crea in programul de pe PC, iar aceastea vor aparea si in aplicatia de pe PS4. Serviciul este nelimitat chiar si folosind cont free.

    Enjoy!

  6. #6 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Este promotie acum pentru cine e interesat, 0.99EUR pentru trei luni de abonament Premium, iar in ultima luna puteti opri reinnoirea. Se poate plati si cu paypal. Merita din plin!

  7. #7 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Promotia asta a tot fost de prin vara. Cont US/UK. Subscriu, merita.

  8. #8 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pe zona pe care am eu contul nu a aparut decat acum, nu stiam ca a mai fost prin alte parti.

  9. #9 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Aveti grija ca sunt boti care intra in conturi, astia de la Spotify cica tin conturile in format text, am tot vazut in ultimele zile uneori cand intram ca deja mergea aplicatia si la devices aparea un "spotiamb". Vizeaza doar conturile Premium, dar e bine sa va schimbati parola daca patiti treaba asta, si sa fie unica, fara nicio legatura cu alte conturi.

    https://community.spotify.com/t5/Des...1178793/page/2

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts