Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 40 of 61

Thread: Pareri volan PS4

  1. #21 SP
    Member G@by's Avatar
    Pentru cei care au volanul T300…
    Eu am luat varianta cu volanul Ferrari, acoperit cu alcantara. Totul e ok, desi se spune ca are forta in force feedback mai mica decat T500, este destul de puternica, astfel incat nu trebuie tinut la maxim, pentru ca devine obositor. Nu stiu cum e T500, dar T300 e comparabil cu cel de la Logitech Momo, care daca iti muta biroul prin casa daca tii mai tare de volan.

    Intrebarea mea e alta. De fapt intrebarile…
    In stanga, pe baza, e un buton "Mode", care schimba culoarea unui LED din rosu in verde si invers. Initial, pe rosu, a mers direct, fara nicio configurare. Cand am comutat pe verde, era totul aiurea, avea numai frana bine configurata, in rest, a trebuit sa configurez manual celelalte comenzi.
    In final l-am facut sa fie identic atat pe rosu cat si pe verde.
    Sa inteleg ca acel buton "Mode", nu face altceva decat sa comute rapid intre doua configurari ? In functie de preferinte si jocuri ?
    Sau este vorba (si) de altceva ?

    Am inteles ca deocamdata, jocurile racing, configurate 100% cu acest volan, sunt Dirt Rally, Driveclub, etc, in rest, la Sebastie Loeb si WRC5, volanul isi face treaba de simulare, dar nu in totalitate. Asta am vazut-o in lista scoasa de cei de la Trustmaster. Inca nu am cumparat Dirt Rally, dar daca sunt care au jocurile astea, au vazur/simtit intr-adevar diferente ?
    (Am Driveclub, dar fiind diferit de cele gen wrc rally, nu-mi dau seama de diferente.)

    "Your racing wheel is Force Feedback-capable on PlayStation®4 with:

    - ASSETTO CORSA – PS4

    - DiRT RALLY™ – PS4

    - DRIVECLUB™ - PS4

    - DRIVECLUB™ BIKES - PS4

    - FARMING SIMULATOR 15 – PS4

    In this game you can use the wheel and the console’s official controller at the same time (to get the most out of all available functions).

    No Force Feedback effects in this game, but automatic re-centering of the wheel is enabled through 900° for perfect playability and enhanced realism.

    - F1 2015 - PS4

    - PROJECT CARS - PS4

    - SEBASTIEN LOEB RALLY EVO – PS4

    - THE CREW™ - PS4

    - THE CREW™ WILD RUN – PS4™

    - WRC 5 – PS4

    - Many other games coming very soon"

  2. #22 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Deci din jocurile care sunt acolo trecute in lista, sincer iti pot spune ca Farming Simulator 15 nu are ce cauta acolo, ca si Driveclub Bikes. Mai departe sa sti ca The Crew are probleme el in sine si nu se poate juca cu T300 de nicio culoare, nu conteaza daca e pus in PS4/PS4 mode (asa scria pe site-ul Ubisoft) sau ce setari in joc schimbi. Pur si simplu nu merge si nu mi sa raspuns de la Ubisoft, ca am facut ticket si le-am scris si pe twitter.
    La F1 2015 merge volanul fara probleme fara sa schimbi nimic, ca si la Driveclub. La Driveclub doar sa vezi ca in setarile jocului sa pui acelasi grade de rotatii, pe care le-ai selectat si pentru volan. Gradele se pot schimba prin tasta 'mode' si sageata stanga-dreapta, dupa care depinde de cate blink-uri apar in stanga la 'mode' iti si zice cate grade ai setat. WRC 5 nu prea am incercat asa mult, dar ca si la Dirt Rally sunt nevoie de niste setari diferite, adica in joc la setari avansate de volan, trebuie schimbat cate ceva ca nu se simte atat de bine pe cat ar trebuie. La Sebastien Loeb Rally Evo insa trebuie sa te contrazic, deja pe setarile standard se simte superb, dar poti intensifica efectele usor din joc. Assetto Corsa inca nu a aparut deci vedem luna viitoare cum va fii, eu am facut deja precomanda, chiar si daca il am deja pe PC, prefer varianta de consola ca si la Dirt Rally (il aveam din early access pe steam).

    Legat de culoara luminitii la 'mode' trebuie sa fie setate intotdeauna pe rosu. Pe verde pedalele se inverseaza, pentru ca exista un set de pedale T3PA-PRO (la T3PA nu merge asta), pe care la un stand sau playseat, le poti intoare pe dos, ca sa fie GT-style, adica ca la o masina si nu sa apesi pedalele in podea, ca la F1. Tocmai de aia nu o-sa poti joci calumea pe 'verde'.

    Mai departe iti recomand totusi si daca uneori se simte prea slab 'force feedback-ul' exista prin firmware upgrade, un mod de a seta ventilatia pe modul fortat, in care tot timpul lucreaza la racirea motorului, care va aduce o mai buna constanta in a oferii vibratii si efecte la fel de puternice.

    Insa cam tot ce iti spun le gasesti pe support.thrustmaster la partea de setari. Oricum iti recomand sa il conectezi la PC ca sa faci upgrade la firmware.

  3. #23 SP
    Member G@by's Avatar
    Phiii, super tare tot ce mi-ai scris.
    Iti multumesc mult de tot pentru toate lamuririle.

    In rest, sa stii ca nu trebuie sa ma contrazici, penru ca efectiv nu am afirmat ceva ca fiind in mare cunoastinta de cauza.
    Doar am preluat niste informatii.
    Eu aveam doar nelamuriri. Eram si inca mai sunt in multe, la inceput.
    Inca odata, iti multumesc mult pentru asistenta si timpul acordat.

  4. #24 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Quote Originally Posted by G@by View Post
    Phiii, super tare tot ce mi-ai scris.
    Iti multumesc mult de tot pentru toate lamuririle.

    In rest, sa stii ca nu trebuie sa ma contrazici, penru ca efectiv nu am afirmat ceva ca fiind in mare cunoastinta de cauza.
    Doar am preluat niste informatii.
    Eu aveam doar nelamuriri. Eram si inca mai sunt in multe, la inceput.
    Inca odata, iti multumesc mult pentru asistenta si timpul acordat.
    Stai linistit, daca mai ai intrebari ti le raspund cu placere. Stiu cum e la inceput sa dai atatia bani si sa te enervezi ca ceva nu merge, cand defapt sunt doar niste chestii legat de setare.

    Si poate am inteles eu gresit la Sebastian Loeb Rally Evo (mai rad unii dar pentru mine Romana e ca si Engleza, adica nu limba materna) dar am rupt jocul ala in 2 pentru cateva zile, ca sa castig concursul care a fost la Media Galaxy. Pe traseul ala ales pentru concurs aveam world record, asa ca iti dai seama ca nu se putea face, daca ceva nu era bine setat. Eu doar am setat putin mai mult la FFB si vibratii, adica parca e standard 75 cu 45 in joc la setari avansate si am pus 80 cu 50, ca pe 100 cu 100 era criminal.

  5. #25 SP
    Member G@by's Avatar
    Chiar aveam de gand sa caut un site, un ceva, unde sa gasesc setari, sfaturi in a face setari, la diferite jocuri de gen.
    Am gasit acum ceva ani, un site strain in care se ofereau, asa, ca idee, diferite setari pentru masinile din diferite jocuri, pe diferite trasee..Rapoarte in cutia de viteze, suspensii, cauciucuri, reglaje directie, downforce, balance, frane, etc. Erau unii care cred ca efectiv stateau cu zilele la studiat un traseu si dupa ce gaseau setarile cele mai bune, le dadeau acolo. Dar era era PC-urilor si jocurile nu erau chiar ca acum. Parca in voga era Colin McRae, dar nu mai tin minte care din ele.
    O sa mai caut, poate mai gasesc asa ceva, totusi de jucat, de acum dupa Paste, ca acum sunt super ocupat.
    Mi-am notat setarile tale, o sa le incerc, iti dai seama, sa vad cum ma mulez si eu pe joc.

    Apropo, am incercat sa pun acel "opritor", in spatele pedalei de frana. Am incercat sa vad cum merge pe Drive club, dar cred ca trebuia sa fac ceva la reglajul franei, pentru avand pedala cursa mai scurta, nu prea punea frana. Simularea era mai buna, dar imi limita posibilitatea de a frana.
    Am inteles gresit cumva, dintr-o sursa straina, cum ca sunt jocuri care isi seteaza singure cursa pedalelor, la primul contact cu volanul ?
    Ma refer la faza ca te pune sa apesi pedalele pana la capat si se inregistreaza cursa lor, asa cum isi fixeaza unele gradele de rotatie ale volanului.

    Intreb eu ce intreb, dar si cand m-oi apuca de jucat,… wow.
    Am strans ani buni de pauza, de cand nu am mai putut rula jocuri mai noi pe PC-ul invechit, tinand si volanul Logitech Momo la conservat. Cred ca acum trebuie sa-l dau. Atat imi pare rau de el, ca arata ca in prima zi.

  6. #26 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Quote Originally Posted by G@by View Post
    Chiar aveam de gand sa caut un site, un ceva, unde sa gasesc setari, sfaturi in a face setari, la diferite jocuri de gen.
    Am gasit acum ceva ani, un site strain in care se ofereau, asa, ca idee, diferite setari pentru masinile din diferite jocuri, pe diferite trasee..Rapoarte in cutia de viteze, suspensii, cauciucuri, reglaje directie, downforce, balance, frane, etc. Erau unii care cred ca efectiv stateau cu zilele la studiat un traseu si dupa ce gaseau setarile cele mai bune, le dadeau acolo. Dar era era PC-urilor si jocurile nu erau chiar ca acum. Parca in voga era Colin McRae, dar nu mai tin minte care din ele.
    O sa mai caut, poate mai gasesc asa ceva, totusi de jucat, de acum dupa Paste, ca acum sunt super ocupat.
    Mi-am notat setarile tale, o sa le incerc, iti dai seama, sa vad cum ma mulez si eu pe joc.

    Apropo, am incercat sa pun acel "opritor", in spatele pedalei de frana. Am incercat sa vad cum merge pe Drive club, dar cred ca trebuia sa fac ceva la reglajul franei, pentru avand pedala cursa mai scurta, nu prea punea frana. Simularea era mai buna, dar imi limita posibilitatea de a frana.
    Am inteles gresit cumva, dintr-o sursa straina, cum ca sunt jocuri care isi seteaza singure cursa pedalelor, la primul contact cu volanul ?
    Ma refer la faza ca te pune sa apesi pedalele pana la capat si se inregistreaza cursa lor, asa cum isi fixeaza unele gradele de rotatie ale volanului.

    Intreb eu ce intreb, dar si cand m-oi apuca de jucat,… wow.
    Am strans ani buni de pauza, de cand nu am mai putut rula jocuri mai noi pe PC-ul invechit, tinand si volanul Logitech Momo la conservat. Cred ca acum trebuie sa-l dau. Atat imi pare rau de el, ca arata ca in prima zi.
    Dirt Rally - setari volan T300 - Dirt Rally on Console - Page 21 sau poate merg si astea DiRT Rally Racing Wheel Settings | The Xbox Racing Pro

    Eu nu am avut timp sa le incerc. La setarile de masini, nu prea pot sa te ajut decat la F1 2015. Acolo le stiu pe de rost, dar in afara de asta nu am jucat niciun alt joc serios, in sensul de campionate online etc asa ca pur simplu le jucam cu setarile de masini standard si trageam cat pot din volan ca sa scot timpuri mai bune.
    La Sebastien Loeb Rally Evo, ti-am zis ca am cam pus doar putin mai mult FFB si vibratii, in rest standard si la masini nici nu m-am obosit. La Driveclub nu exista setup-uri si la Project Cars e foarte complicat si mult de testat dar tot acolo pe forum Project Cars cred ca o-sa ai noroc sa gasesti ceva decent.

    Legat de pedale, unele jocuri au bug-uri la pedale, gen F1 2015 cand prima oara cand iesi din pit, de abia o atingi si in joc face urat de parca e apasata pana la capat, dar cam orice joc iti da voie sa calibrezi pedalele in setari, care e de recomandat cand ai probleme.

    Mai departe cred ca te referi la 'brake-mod' care e bun doar pentru orice joc de cursa in afara de F1. Il poti adjusta in sensul cat de mult mai poti apasa pedala, dar eu cand o folosesc (joc prea mult F1 si de aia nu prea o folosesc) o las sa o pot apasa cat mai mult, dar imi place mai mult decat sa fie fara.

    In cazul in care iti place Formula 1, poti lua de la mine de pe youtube setari pentru cam orice circuit (peste 500 de video-uri):

    https://www.youtube.com/user/AndreiCodreanu22

  7. #27 SP
    Member G@by's Avatar
    He he he, fain rau…
    Am F1 2015, pe XO…
    Si cum volanul este pentru PS4, iti spun sincer ca nu am facut niciun "lap" intreg din controler (pentru ca-mi pare aiurea rau) si asa a si "murit" jocul.
    Copilul nu e cu partea de racing, ma gandesc sa-l dau.
    Eu mai am de achizitionat Dirt Rally, ASSETTO CORSA, GT-ul si……… F1 2016, care am auzit ca o sa fie chiar o evolutie.
    Da da da, sunt "bolnav" dupa Formula 1 si visez sa-mi iau cat de curand stand si volanul F1.
    Cam scumpa treaba, dar o iau usor.

  8. #28 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Quote Originally Posted by G@by View Post
    He he he, fain rau…
    Am F1 2015, pe XO…
    Si cum volanul este pentru PS4, iti spun sincer ca nu am facut niciun "lap" intreg din controler (pentru ca-mi pare aiurea rau) si asa a si "murit" jocul.
    Copilul nu e cu partea de racing, ma gandesc sa-l dau.
    Eu mai am de achizitionat Dirt Rally, ASSETTO CORSA, GT-ul si……… F1 2016, care am auzit ca o sa fie chiar o evolutie.
    Da da da, sunt "bolnav" dupa Formula 1 si visez sa-mi iau cat de curand stand si volanul F1.
    Cam scumpa treaba, dar o iau usor.
    Gasesti F1 2015 pentru PS4 la sub 100 ron fara probleme, mai ales la mana 2-a. Chiar si nou si sigilat e la 100 ron doar.

    ---------- Post added 21-04-2016 at 18:32 ----------

    Dar nu e chiar mort jocul, tocmai ce merg in campionatul AOR, cel mai bun din lume la care am contribuit eu foarte mult din punct de vedere a organizarii.
    Daca vrei sa te uiti, o-sa fie livestream la mine pe youtube de la ora 10.

    ---------- Post added 21-04-2016 at 18:34 ----------

    Si sunt atat de mare fan F1, de am jocul pe toate 3 platforme, PS4, X1 si PC .

  9. #29 SP
    Member G@by's Avatar
    Stai, stai, era vorba ca jocul e mort la mine, pentru ca nu-l pot juca decat cu controlerul.
    Se joaca mai greu asa, se simte ca nu poti scoate tot ce poti din masina. E frustrant.
    Si da, ma tot gandesc daca sa-l iau pe asta, 2015, pentru ca 2016 vad ca are o data de lansare aproape incerta.
    Avem de asteptat.

    O sa ma uit pe livestream…
    "S-o tii pe drum… "

    ---------- Post added 21-04-2016 at 21:05 ----------

    Aaaa, frumoasa cursa de la Suzuka…
    La pit stop-ul 2 a fost… ceva. Cauciucurile, sau a mers ala in mare fel ?
    Oricum, nivelul e fantastic. Felicitari.
    Din niste down shift-uri (mai altfel) sa inteleg ca schimbati vitezele "manual" ?
    Frumos…
    M-am abonat la canal.

    (Sunt curios cum o sa arate F1 2016. Inteleg ca in F1 simularea e totul, dar ca pentru un joc din anul 2015, raportat la ce e pe piata, se putea o grafica mult mai buna, nu ?)

  10. #30 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Quote Originally Posted by G@by View Post
    Stai, stai, era vorba ca jocul e mort la mine, pentru ca nu-l pot juca decat cu controlerul.
    Se joaca mai greu asa, se simte ca nu poti scoate tot ce poti din masina. E frustrant.
    Si da, ma tot gandesc daca sa-l iau pe asta, 2015, pentru ca 2016 vad ca are o data de lansare aproape incerta.
    Avem de asteptat.

    O sa ma uit pe livestream…
    "S-o tii pe drum… "

    ---------- Post added 21-04-2016 at 21:05 ----------

    Aaaa, frumoasa cursa de la Suzuka…
    La pit stop-ul 2 a fost… ceva. Cauciucurile, sau a mers ala in mare fel ?
    Oricum, nivelul e fantastic. Felicitari.
    Din niste down shift-uri (mai altfel) sa inteleg ca schimbati vitezele "manual" ?
    Frumos…
    M-am abonat la canal.

    (Sunt curios cum o sa arate F1 2016. Inteleg ca in F1 simularea e totul, dar ca pentru un joc din anul 2015, raportat la ce e pe piata, se putea o grafica mult mai buna, nu ?)
    Cred ca te uitai la cursa de pe Suzuka care a fost de mult, azi am avut pe livestream cursa din Malaysia in AOR pe PS4. Asta a fost, dar din pacate am facut mai multe greseli si au fost cateva incidente, de am iesit doar pe 6:



    Nu intelegeam ce vroiai sa zici cu 'mort'. Sa sti ca multi joaca pe controller si sunt buni dar mie nu imi place si de aia versiunea de X1 am jucat decat cateva ore. Dar iti recomand sa te incalzesti cu F1 2015, ca F1 2016 va fii o versiunea mai buna dar la handling, va fii asemanator. Intre 2014 si 2015 s-au schimbat multe.

    Legat de assist-uri eu oricum merg intotdeauna pe manual (e mai rapid si poti simula cu down shift-uri o frana de motor), dar la cursele din F1RC am mai bagat o linie ca assist ca era voie, dar eu acuma concentrez doar pe AOR (sunt interzise assist-uri de orice fel si se joaca cu regulamentul strict la track limits, adica sa nu poti taia viraje de nicio culoara), care e cel mai bun campionat din lume, dar eu la F1 2013 am fost si de exemplu prezent la campionatul codemasters (gen campionat mondial), adica cele mai buni ligi impotriva deci da e cam la cel mai mare nivel care exista. Gasesti toate cursele la mine pe canal cu playlist-uri facute pe campionate.

    Oricum daca o-sa vrei sa te mai uiti, in fiecare joi de la 10 am cursa pe livestream, desi mai am una si duminica tot de la 10 dar la PC nu prea fac livestream.

    La grafica deja F1 2015 a facut un salt mare asa ca nu cred ca se va imbunatii cu mult pe viitor insa vedem. F1 2016 ar trebuie sa apare cam in vreo 4-5 luni dar nu e sigur. Se poate sa fie si la sfarsit de an. Oricum mai bine mai vorbim pe privat, sau daca vrei sa bagam o tura, PSN ID al meu este chazy90

  11. #31 SP
    Member G@by's Avatar
    Am fost pe faza la ultimul stream.
    Ai dreptate, de acum asta e discutie de "privat".
    Pana una alta, pana dupa Paste, cand o sa am timp mai mult, o sa caut un F1 2015 pentru PS la un pret bun, ca mai am vreo doua jocuri ce trebuie sa vina deja si sa iau un PS+ de 12 luni, ca am ramas doar cu Gold-ul de pe XO.
    Mai vorbim dupa, sa ma familiarizez si eu si deocamdata, "stau cu ochii pe tine". Invat… Fur… Vad eu…
    Bafta multa.

  12. #32 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Quote Originally Posted by G@by View Post
    Am fost pe faza la ultimul stream.
    Ai dreptate, de acum asta e discutie de "privat".
    Pana una alta, pana dupa Paste, cand o sa am timp mai mult, o sa caut un F1 2015 pentru PS la un pret bun, ca mai am vreo doua jocuri ce trebuie sa vina deja si sa iau un PS+ de 12 luni, ca am ramas doar cu Gold-ul de pe XO.
    Mai vorbim dupa, sa ma familiarizez si eu si deocamdata, "stau cu ochii pe tine". Invat… Fur… Vad eu…
    Bafta multa.
    Mersi frumos, vezi gasesti cred chiar aici pe forum, de exemplu F1 2015 la gatsu pe la vreo 100 ron, ca de acolo am luat eu pentru un prieten. Ne auzim, bafta

  13. #33 SP
    Junior Member kawasaky's Avatar
    Salutare baieti,
    Am o intrebare la voi, as dori sa-mi cumpar un THRUSTMASTER T150 si as vrea sa stiu daca merita banii. Parca totusi nu as da banii pe un T300 mai ales ca nu sunt un mare jucator.
    As cumpara un T150 si un stand cum a spus Chazy90, un GT Omega. Apropo, as gasii prin tara de vanzare un stand sau trebuie sa-l comand din UK?
    Este buna alegerea?

    Multumesc anticipat.

  14. #34 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Daca nu gasesti in alta parte astia sunt din Polonia : Wheel Stand Pro for Thrustmaster T300RS and TX Racing Wheel - DELUXE V2 - Product - Wheelstandpro

    Am luat pana acum de la ei unul, a venit prin DHL, totul ok

    legat de volan, nu te pot sfatui. In principiu e un fel de mid level T150 (daca T500 e high end si T300 un mid-high) ar trebui sa fie suficient pt un jucator ocazional

  15. #35 SP
    Junior Member kawasaky's Avatar
    Multumesc, am vazut si alea de la Wheel Stand Pro v2, dar mi se pare mai OK standul de la GT Omega, mai ales ca vreau sa-l folosesc pe un scaun deala de la Ikea, mi se mare ca se lasa mai mult pe tine, poate e decat o parere.

  16. #36 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    Daca nu gasesti in alta parte astia sunt din Polonia : Wheel Stand Pro for Thrustmaster T300RS and TX Racing Wheel - DELUXE V2 - Product - Wheelstandpro

    Am luat pana acum de la ei unul, a venit prin DHL, totul ok

    legat de volan, nu te pot sfatui. In principiu e un fel de mid level T150 (daca T500 e high end si T300 un mid-high) ar trebui sa fie suficient pt un jucator ocazional
    T500 din pacate nu este peste T300, ca defapt T300 este putin chiar peste el, ca au mai facut mici imbunatiri, in afara de a baga un T500 intro baza mult mai mica. T500 are doar o putere de vibratii putin peste, insa sincer daca il pui pe ala la maxim, iti zboare biroul cu totul ,ca deja la T300 daca dai la maxim te doare mana dupa cateva ore.

    Legat de stand, si eu m-am gandit mult la Wheel Stand Pro, dar faza e ca din pacate are doar un picior de rezistenta si se mai misca. GT Omega Wheel Stand nici la FFB de abia daca se misca 1cm.

    @kawasaky: Daca iti iei T150, care este destul de bunicel mai ales pentru inceput, trebuie sa te gandesti insa ca pedalele care vin cu el, sunt foarte proaste. Trebuie un set de pedale T3PA la el.

  17. #37 SP
    Member G@by's Avatar
    Am avut eu de ales intre GT Omega si cel cu scaun, Challenge.
    Am mai vorbit cu Chazy si in final m-am oprit la Gt Omega.
    Trainic, greu, stabil, intr-un cuvant, bun. L-am luat cu suport de schimbator, varianta V2.
    Din UK, cu tot cu transport, m-a costat aproape 700 lei.
    Challenge-ul, e acum la Media Galaxy (astazi l-am vazut), este aproape 900 lei. Nu are suport de schimbator dar, ...are scaun imbracat in alcantara.
    Nu suporta greutate mai mare de 120 kg. Cica.
    Unii spun ca mai simti in scaun din vibratiile volanului, dar acesta nu este prea stabil pe suportul lui. Vezi filme pe Youtube.
    Cu GT Omega, daca ai o canapea mai joasa si cobori suportul volanului la prima treapta, aproape ai pozitia pilotilor din F1.
    Merci Chazy90, pt consiliere.

  18. #38 SP
    Junior Member kawasaky's Avatar
    Multumesc, asta ma gandeam si eu legat de suport, pana sa postez pe acest forum m-am cam tot uitat, inclusiv am vazut unele home made destul de interesante dar nici-unul nu se compara cu cel de la GT Omega, sau cel putin asa mi se pare mie. Am vazut si posturile si review-urile de la playseat chalange ca si ala parea interesant dar intradevar, cu un volan calumea se misca scaunul bine de tot, aici nu mai e vorba de force feedback
    Legat de pedale, am facut un calcul si Volanul T150 + pedalele T3PA se apropie ca pret foarte mult de T300, intrebarea este cele de la T300 cum sunt? sunt OK? diferenta vizuala dintre T3PA si cele de la T300 este ca T3PA are 3 pedale iar cele care vin cu T300 (ma refer nu la varianta Alcantara) are 2, acum sincer as merge pe varianta cu 2.

    Multumesc anticipat!
    Catalin

  19. #39 SP
    Member G@by's Avatar
    Pai daca ai adus in discutie schimbatorul ala, iti trebuie si ambreiaj daca nu-i pui "capacul" ala ca sa-l faci secvential.
    Nu-l am, dar asa am vazut pe net, ca il poti configura in acest fel.
    Deci daca ai de gand sa-l configurezi ca ceva "manual", e aiurea fara ambreiaj, nu ?
    In ceea ce priveste calitatea pedalelor, alea cu 3 sunt mult mai calitative decat varianta cu doua.
    Daca ai mai citit le net, multi care au luat T300 RS, au cumparat ulterior varianta cu 3 pedale.
    O alta varianta ar fi sa iei T300 Ferrari alcantara edition (ai volanul invelit in alcantara, ca la Ferrari 599XX EVO) si-ti vine direct cu pedalier in 3 pedale.
    Aseara l-am vazut la Media Galaxy de la Mega Mall, dar fara pret, pentru ca se poate retine online si ridicat din magazin. Ciudata metoda si cam scump.
    Eu l-am luat pe la 1.800 lei, dar trebuie sa cauti mai bine.
    Calitativ, volanul e super.

  20. #40 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Eu am recomandat suportul WSPro pt ca e mai ieftin si mai usor de depozitat cand nu folosesti volanul (se pliaza ca o trotineta). Combinatia T150 + Wheel stand pro iese undeva la 1450 lei - cam cat un G29 de la Logitech, care are pedale f bune, iar la FFB cred ca este peste T150, dar nu are suport. T300 in oricare din variantele enuntate mai sus este mai scump, fara suport. Pana la urma depinde de buget si de spatiul pe care il ai la dispozitie.

    ---------- Post added 31-05-2016 at 12:14 ----------

    Iar legat de T500, ma indoiesc ca este mult mai scump fata de T300 doar pt niste vibratii in plus.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Vand Volan Thrustmaster & Accesorii Volan XBOX ONE/PC By drik in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 0 Last Post: 23-10-2019, 18:57
  2. Vand volan Logitech G29 pt PS4/PS3 - Iasi By kukenstein in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 0 Last Post: 12-11-2018, 03:52
  3. Vand volan gaming thrustmaster t150 ps4/ps3/pc By borex in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 17-06-2018, 00:14
  4. Cumpar volan ps4 By Nickolas in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 4 Last Post: 25-09-2017, 16:11
  5. Volan PS4 By Detox in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 5 Last Post: 09-10-2014, 02:39

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts