Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 26 of 31 FirstFirst ... 16 24 25 26 27 28 ... LastLast
Results 501 to 520 of 603

Thread: Horizon Zero Dawn

  1. #501 SP
    Member ro_explorer's Avatar
    Ai jucat The witcher 3 ? Ambele DLC-uri aveau un story line care completa povestea initiala, ii dadea mai mult sens .. se faceau referiri intre ele.
    La TLOU, dlc-ul de aventura (Left behind) adauga o poveste povestii initiale ... adauga sens ...

    Aici, nu numai ca questul principal (in cate trebuie sa te lupti cu Hades) ramane deschis, dar povestea e cumva un atasament.
    Este greu sa faci un DLC la un RPG si sa mai faca si sens.

    Celelalte fransize de succes similare (tomb rider, uncharted) au avut ca DLC doar add-onuri de multiplayer si cam atat ... ceea ce face sens oarecum.
    Nu am jucat extensiile de la Fallout 4 (Nuka world si celalalt, am uitat cum ii spune) ... probabil ca sunt similare cu apendicele asta numit Frozen wilds.


    Ca sa fac o paralela cu lumea filmelor ... Frozen wilds este pentru HZD exact ceea ce este Rogue one pentru seria StarWars ... frumos in sine dar complet in afara seriei.

    P.S.: Asta e parerea mea, nu trebuie sa fiti de acord cu mine. De la bun inceput se pare ca am avut o parere un pic "altfel" fata de restul jucatorilor.

  2. #502 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Nu l-am incercat inca deci nu pot sa imi dau cu parerea de cat are legatura cu jocul principal, dar nu o sa zic niciodata pas la more Horizon. More Horizon is life


    Attached Images Attached Images 841.jpg

  3. #503 SP
    Member Gentilu's Avatar
    Aveam precomanda la DLC, intru azi in joc si nu`mi recunoaste salvarea veche. Nu stiu ce naiba sa fac, ma pune sa iau jocul de la bun inceput.. A mai patit cineva asa?

    Mentionez ca salvarea veche se afla pe hardul consolei, singura schimbare fiind jocul in sine, a fost vandut si recumparat!

  4. #504 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Se merita DLC ? Eu joc de putin timp jocul si deabea am lvl 15 momentan

  5. #505 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Quote Originally Posted by Gentilu View Post
    Aveam precomanda la DLC, intru azi in joc si nu`mi recunoaste salvarea veche. Nu stiu ce naiba sa fac, ma pune sa iau jocul de la bun inceput.. A mai patit cineva asa?

    Mentionez ca salvarea veche se afla pe hardul consolei, singura schimbare fiind jocul in sine, a fost vandut si recumparat!
    Varianta care ai cumparat-o inapoi are alt CUSA. Daca vrei sa iti vada salvarea, trebuie sa cauti aceelasi cod CUSA, alta solutie nu ai.

  6. #506 SP
    Member Gentilu's Avatar
    Quote Originally Posted by AngelOfPain View Post
    Varianta care ai cumparat-o inapoi are alt CUSA. Daca vrei sa iti vada salvarea, trebuie sa cauti aceelasi cod CUSA, alta solutie nu ai.
    Ce este acel cod CUSA? Si unde-l gasesc? Mentionez ca este prima data cand mi se intampla, mereu cand am recumparat jocuri, salvariile s-au potrivit!

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  7. #507 SP
    Member ro_explorer's Avatar
    Ba este o solutie .. acum, stiind jocul, faci un "run through" (nu iti ia foarte mult) si dupa ce ajungi la lvl 35 poti juca DLC-ul (caci primele questuri au lvl 35).

  8. #508 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Pe muchia carcasei, jos.

    Aia nu e o solutie daca vrea sa continue salvarea, e doar pentru a juca dlc-ul.

  9. #509 SP
    Member Gentilu's Avatar
    Quote Originally Posted by AngelOfPain View Post
    Pe muchia carcasei, jos.

    Aia nu e o solutie daca vrea sa continue salvarea, e doar pentru a juca dlc-ul.
    Mda. Am gasit. Intradevar, salvarea veche are alt CUSA, fiind diferit de jocul pe care-l am eu acum.. ****!
    Am gasit salvare pentru CUSA jocului pe care-l am acum, dar trebuie sa fi fost cel putin o data logat cu contul de pe care s-a copiat salvarea.

    Asa ca, am CUSA 07320, daca are cineva acelasi cod, si a terminat jocul, il rog sa ma ajute si pe mine. Thanks!

    Multumesc Angels pentru sfaturi si lamuriri!

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  10. #510 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Am tot amanat jocu asta, ba din cauza lipsei de chef de joaca, ba cu gandul sa il joc in 4K. Eh ca l-am jucat acuma pe PS4 phat, chiar ce l-am terminat.

    M-am tot mirat pe parcursul jocului ce art work misto are, nici nu stiu cum au putut sa faca asa ceva, lumea e superba si variata. Paduri, jungle, deserturi, canioane, munti, soare, ploaie, ceata, apa, noapte. Coloana sonora misto, grafica la inima, poveste decenta deci mi-a placut.

    M-a prins putin mai greu jocu, chiar terminasem AC Origins si sincer am fost/is putin scarbit de atata looting, resources, crafting. Probabil l-as fi gustat mai tare daca nu jucam inainte tot un open world dar overall am fost incantat totusi de joc.

    Singuru lucru ce il regret e ca nu am avut un binoclu sa ma pot uita la luna cu el si mai era misto un amnar sa fac foc sa pot salva cand vreau

    Acu fara gluma, DLC-ul ala Frozen Wilds e out and available? Cate ore de gameplay are, sunt locatii noi? De fapt nici nu stiu daca sa-l iau sau nu ca totusi dupa 50 de ore de joc imi e cam plin capu de roboti.

  11. #511 SP
    Member Hider141's Avatar
    Da, DLC-ul e disponibil de câtva timp.
    Povestea nu continua firul principal al jocului (asta vom primi în HZD 2), si din cate am inteles oferă cam 15 ore de joc.
    Eu nu am apucat sa joc DLC-ul din lipsa de timp liber, dar încerc să-l joc anul asta.

  12. #512 SP
    Member Ramon's Avatar
    Am si eu aceeasi problema cu salvarile de la Horizon. Am vandut jocul (editia cumparata de la Altex) si am cumparat acum digital de pe UK store, impreuna cu Frozen Wilds. Nu imi recunoaste salvarile vechi.

  13. #513 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nu ai ce sa-i faci decat sa cumperi varianta pe disc care are acelasi CUSA cu ce ai avut tu. Sau sa iei jocul de la început.

  14. #514 SP
    Member Ramon's Avatar
    Aveam doar 8 ore jucate. O sa recuperez o zi jucata, aia e.

  15. #515 SP
    Junior Member manactiv77's Avatar
    Salutare forumisti.
    Aveti idee unde as putea gasi si eu jocul format fizic mai ieftin?Sunt proaspat posesor de consola si ...buget mic,familie mare.
    Va multumesc.

  16. #516 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Quote Originally Posted by manactiv77 View Post
    Salutare forumisti.
    Aveti idee unde as putea gasi si eu jocul format fizic mai ieftin?Sunt proaspat posesor de consola si ...buget mic,familie mare.
    Va multumesc.
    Olx

    Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk

  17. #517 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Sau daca bugetul e asa mic, il gasesti pe Store-ul de US cu ~80 de lei.

  18. #518 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Quote Originally Posted by manactiv77 View Post
    Salutare forumisti.
    Aveti idee unde as putea gasi si eu jocul format fizic mai ieftin?Sunt proaspat posesor de consola si ...buget mic,familie mare.
    Va multumesc.
    Totusi de ce nu il iei digital? Pe ps store ro e 119.95 lei, nu ai nevoie de abonament ps+ sa profiti de reducere.

  19. #519 SP
    Junior Member manactiv77's Avatar
    Am abonament varianta trial de 2 saptamani pe ps store,dar bugetul e maxim maxim 100 ron momentan. .
    Am vazut si eu oferta de BF .

  20. #520 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 26 of 31 FirstFirst ... 16 24 25 26 27 28 ... LastLast

Similar Threads

  1. Until Dawn By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 314 Last Post: 01-02-2024, 21:19
  2. Replies: 0 Last Post: 16-06-2015, 06:14
  3. Agarest Senki Zero: Dawn of War Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 22-08-2010, 12:56
  4. Nuclear Dawn Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 18-12-2009, 05:41
  5. Dawn of Discovery Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 30-05-2009, 09:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts