Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 69 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 64 ... LastLast
Results 261 to 280 of 1367

Thread: The Last of Us: Part II / Remastered

  1. #261 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    ^La mine fix asta e motivul. Și eu sper sa le porteze pe toate că să nu mai fiu nevoit să o cumpăr, prefer un PC pe care sa pot juca și de la Sony, și de la Microsoft, iar daca ajută Dumnezeu și de la Nintendo. Ar fi ciudat totuși să renunțe ei la principalul motiv pentru care ar merita cumpărată o consolă.
    Ideea e ca deja poti face asta cu majoritatea exclusivelor Sony, dar nu la nivelul la care vor "PC master race", dar mai bine decat deloc.
    Ce presupun eu ca vor face, este exact cum are Microsoft cu Game Pass si anume, ce e inclus in abonament, are versiune care poate fi instalata pe PC, cu setari si tot si jucata si acolo, nu prin streaming (cum este acum).

    Iar asta nu-l consider un minus, doar o alta optiune. Iar faptul ca vom avea optiuni il consider un lucru pozitiv

  2. #262 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Și pentru mine tot un lucru pozitiv e, nu mai dau 1200 de euro pe doua console, dau pe un PC.

  3. #263 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    ^ 1200 euro la fiecare doi ani, asta e problema. Eu inca ma joc pe un PS4 luat in 2013 si sunt foarte multumit.

  4. #264 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Asta este un mit, ca trebuie bagati bani in fiecare an sau la doi ani in PC pentru ca altfel nu mai e bun de nimic, doar de aruncat la gunoi. Te adaptezi jocului respectiv. Nu merge totul la high/ultra/etc? Nu-i nimic, lasa detaliile mai jos, scoate din zecile de optiuni disponibile (si uneori nefolositoare) si ai sa vezi ca iti duce PC-ul. Nu ne scade rangul daca jucam pe medium. Daca vrei conditii, decartezi. Sau...nu iti iei un PC de 1200, ci dublu. Triplu. Si atunci ai sa vezi ca parca nu mai e chiar asa sumbru. Dar ce te faci cand vezi ca si pe racheta aia o sa iti mearga unele jocuri prost pentru ca...optimizare, si altul cu o tigaie Tefal se joaca fara probleme pentru ca pe configuratia lui nu si-a bagat diavolul coada? Viata e complexa si are multe aspecte.

    Daca reusim sa ne jucam jocuri multiplatform pe generatia asta de console sau pe cele din urma fara sa strambam din nas asa tare la grafica (care este un low-medium), cred ca putem sa facem acelasi lucru si pe PC.

  5. #265 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by raduadelin View Post
    ^ 1200 euro la fiecare doi ani, asta e problema. Eu inca ma joc pe un PS4 luat in 2013 si sunt foarte multumit.
    Nu mai e chiar așa, ai rămas cu sfârșitul anilor '90 in minte.

    PS: Nu încep un război PC vs console, doar spuneam că pe mine nu o sa mă mai intereseze o consola daca toate jocurile ajung pe PC.

  6. #266 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Eu zic ca mai multe optiuni = mai bine pentru noi
    Si optiuni este cuvantul magic

  7. #267 SP
    Member mladin86's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Nu mai e chiar așa, ai rămas cu sfârșitul anilor '90 in minte.

    PS: Nu încep un război PC vs console, doar spuneam că pe mine nu o sa mă mai intereseze o consola daca toate jocurile ajung pe PC.
    Exact! De ce dumnezeului sa mai iau o consola daca nu are exclusivitati? Si pt mine e un argument solid asta.

  8. #268 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Va rog sa nu transformati acest thread in PC vs Console.

    Referitor la subiectul zilei, ganditi-l ca pe ceva pozitiv, dar dat fiind faptul ca abea acum cauta pe cineva pentru asa ceva, jocul fiind cel mai probabil gata si se va lansa in 4 luni, deja e putin timp pentru o portare, asa ca cel mai probabil va aparea pe PC odata cu remaster pe PS5, deci prin primavara-vara viitoare.

  9. #269 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Pot sa fac pariu pe 1 an de premium membership ca nu e vorba de a portarea TLOU 2 pe PC. Probabil ceva joc multiplayer din acelasi univers sau primul joc. Se baga cineva?

  10. #270 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai e foarte posibil sa fie doar modu ala MP de care ziceau inclusiv in leak-ul de PS5:

    TLOU: Factions will be revealed, coming to PS4, PS5 and PC these holidays. It is a multiplayer only title made to replace the "Factions" mode of the original TLOU. It features an open world similar to games like DayZ, but with the love and care that you can expect expect from a team like ND.

    It will feature: different seasons like Forza Horizon 4 (each will come with its pros and cons), clan support, a battle pass, a fully destructible map, lots of depth for roleplay (players will be able to cover various roles in their games: doctors, bounty hunters, traders, mercenaries for the various groups of players, soldiers ecc.), the players will be able to build camps and even "addomesticate" clickers and runners. 4k/60 with RT audio on PS5 and 1080 30 on PS4/pro. Cross play is being experimented (the difference in framerate may be an issue).

  11. #271 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    https://www.naughtydog.com/blog/the_...uaSsNPTtZSlamI

    Cred ca ne putem linisti in legatura cu aparitia unei noi amanari.

  12. #272 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu funcționează acel link, îmi apare scris service unavailable

  13. #273 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Cred ca e o problema cu site-ul lor.

  14. #274 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da. A mers initial, dupa care probabil au intrat cu totii si a picat.
    De obicei dadeau link-uri de pe Playstation.com, dar acum au ales sa dea de pe al lor pesonal si nu cred ca au server capabil pentru traficu pe care-l genereaza jocul asta

    Basically au anuntat ca vor suplimenta Ellie Edition (in USA si Canada) cu un numar foarte limitat de bucati, au scos separat si o alta statueta cu Ellie (99$) de la Dark Horse, au dat o thema dinamica noua cadou (redeem pe EU 9DEK-PKNG-N445 - nu am salvat si de USA) si ofera niste wallpapers, dar nu am reusit sa accesez sectiunea.

  15. #275 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Cod US: 4FMP-BBNM-J5L3

    Trimis de pe al meu SM-N960F folosind Tapatalk

  16. #276 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Quote Originally Posted by dinamovistu View Post
    Cod US: 4FMP-BBNM-J5L3

    Trimis de pe al meu SM-N960F folosind Tapatalk
    Mersi am loato eu.

  17. #277 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Codurile pot fi folosite de mai multe ori.

  18. #278 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    redeem pe EU 9DEK-PKNG-N445 - nu am salvat si de USA)

    L-am luat luat eu (pe ro). Daca l-a mai luat cineva inseamna ca merge de mai multe ori.

  19. #279 SP
    Senior Member Clopotarul's Avatar
    Un pic mai vechi dar nu cred ca a mai fost postat aici - Gamescom Demo :

  20. #280 SP
    Junior Member wssfan's Avatar
    Hello!

    Oare unde pot gasi Collectors Edition prin apropriere? (europa hopefully care sa livreze in RO)

    Sau stie cineva daca vor aparea si pe la noi? (altex/media galaxy, emag). E must have editia asta si nu o gasesc nicaieri.

    Thanks in advance

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 69 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 64 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Last of Us Remastered (Remaster) By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 823 Last Post: 27-06-2020, 09:15
  2. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By appL3ZOR in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 11-07-2018, 11:02
  3. Vand/Schimb The Last of Us Remastered (Bucuresti) By Zuluf in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 21-03-2018, 20:01
  4. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By Ownzy in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 08-11-2017, 16:36
  5. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 06:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts