Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 33 of 69 FirstFirst ... 23 31 32 33 34 35 43 ... LastLast
Results 641 to 660 of 1367

Thread: The Last of Us: Part II / Remastered

  1. #641 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nimic. Ar trebui?

  2. #642 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Eu am făcut precomandă prin ShopTo, am primit confirmarea că a fost predat curierului.

  3. #643 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Nu stiu daca trebuie neaparat, dar din ce tin minte la precomenzi, parca trimiteau un mail in care sa zica ceva despre faptul ca produsul va fi livrat (in perioada din jurul lansarii)

    Poate au schimbat, cine stie. Statusul comenzii mele este la fel de anul trecut, oricum. Sa vedem daca se schimba maine sau poimaine sau daca apare vreun AWB, ma gandesc ca atunci chiar trebuie sa se schimbe. Asta in cazul in care chiar il primesc Vineri. Daca nu ajunge Vineri, aia e, dau o raita prin magazin.

  4. #644 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Se pare ca joi vom primi acele emails de la Altex/MG, in care ni se spune ca produsul din comanda x este disponibil si ca a intrat in fluxul de confirmare automata si se vor livra.
    Daca vrem sa anulam, putem da click pe link-ul din email.

  5. #645 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    De la JRC ati primit ceva confirmare?
    Vad ca la comanda exista tracking number dar nu pare sa fie activ.

  6. #646 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Bun. Asteptam sa vedem Joi

  7. #647 SP
    Member Emeraldu's Avatar
    Am primit AWB (FanCourier) de la Gamers.ro dar deocamdata nu vad miscare pe siteul fancourier.
    Probabil ca livreaza miercuri pentru joi-vineri (ei specifica un termen de livrare de 1-5 zile lucrătoare)

  8. #648 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    De la emag niciun semn inca. Cu RDR 2 nu m-au dezamagit, l-au livrat cu o zi mai devreme, sper sa faca la fel si acum.

    Intre timp am vazut si eu reclama la TV. M-am bucurat ca un copil

  9. #649 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    N-o sa vezi mai devreme produse Sony. Exista un contract care daca nu se respecta, la urmatoarea lansare esti "sarit", sau chiar se incheie colaborarea.

    Am confirmat eu azi si cu Altex si cu eMag si 0 sanse sa-l trimita mai devreme de joi. Daca avem "norocul" si nu ajung totusi curierii in zona noastra, nu vine vineri, cel putin nu la toata lumea.

  10. #650 SP
    Member mladin86's Avatar
    da e riscant asa ... eu am anulat precomanda la emag ( am experiente proaste cu sameday) si merg vineri in magazin (daca au SE iau, daca nu iau standard)
    nu vreau sa las comanda sa ma sune curieru luni ca am colet...

  11. #651 SP
    One Man Army Cristy's Avatar

  12. #652 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Emotii mari cu livrarea, ferice de cei ca mine, de cei care aleg varianta digitala, si 155 de lei si descarcat cu 3 zile inainte asteptand in liniste ziua de vineri.
    Attached Images Attached Images webp.net-resizeimage.jpg

  13. #653 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^^Imi plac review-urile lui ACG, dar nu are dreptate aici. Un review nu este (sau nu ar trebui sa fie) o parere a unui individ despre un produs, ci o analia obiectiva pe baza unor criterii universale prestabilite. Daca o publicatie da nota 10, iar o alta da nota 7, e clar ca cineva nu a aplicat corect acele criterii. E ca la bac daca vrei, daca faci contestatie si diferenta de note e prea mare se intra la comisie speciala de evaluare pentru ca cineva a gresit corectarea.


    In review-ul IGN Japan pentru The Last of Us 2, se observa cu usurinta o placinta de notiuni abstracte care nu transmit nimic.

    Quote Originally Posted by IGN Japan

    The Last of Us Part II tries too hard to differentiate itself from its predecessor. While astonishing cityscapes and more varied combat options are great evolutions, Part II lacks the poetic serenity that made the original road-movie-like epic such a masterpiece. On top of that, uninteresting new characters burden the story, making Ellie's journey feel conventional and not nearly as captivating as the original.
    "astonishing landscapes" - Ce inseamna astonishing? Textura, materialul, modele realiste, polygon count?
    "lacks the poetic serenity" - ???
    " Ellie's journey feel conventional and not nearly as captivating" - Daca e conventionala, nu poate fi si captivanta? Cum cuantifici captivantul?


    [Edit] Sunt de acord ca metacritic e o mizerie, si eu recomand opencritic. As merge atat de departe incat sa spun ca nu recomand niciun site de reviews pentru ca criticii de jocuri sunt epavele industriei, dar poate sunt eu extremist.

  14. #654 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Alta opinie legata de review-uri si posibilitatea ca ele sa fie "cumparate":



    @Espiritus - nu prea ai cum sa evaluezi obiectiv pentru ca jocurile sunt prin natura lor arta. Si nu stiu cum ai putea aplica niste criterii prestabilite la ceva care constant evolueaza, asa cum fac jocurile.

  15. #655 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ce spui tu ar fi intr-o luma ideala. Dar de fapt, toate reviews sunt subiective si atat. Ca un review sa nu fie subiectiv, cred ca ar trebui ca toti oamenii de la o publicatie sa joace acel joc si sa se faca cate 1 review, iar apoi sa se faca un review final, iar nota sa fie media notelor tuturor.

    Altfel, toate sunt personale si subiective si atat. E vorba de ce simti tu, ca individ, cand joci respectivul joc.

    D-aia nu sunt de acord cu un sistem de notare si merg mai degraba spre ACG - el recomanda sau nu un titlu, dar e parerea lui, bazata pe mai multe checks pe care le-a marcat de-a lungul review-ului.

  16. #656 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    De acord, cred ca m-am exprimat putin prost. Nu e nicio problema ca cineva sa isi publice parerea despre un joc, problema apare atunci cand se da o nota (un element concret) in functie de o parere abstracta.

  17. #657 SP
    Member Wagram's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Ce spui tu ar fi intr-o luma ideala. Dar de fapt, toate reviews sunt obiective si atat. Ca un review sa nu fie obiectiv, cred ca ar trebui ca toti oamenii de la o publicatie sa joace acel joc si sa se faca cate 1 review, iar apoi sa se faca un review final, iar nota sa fie media notelor tuturor.

    Altfel, toate sunt personale si obiective si atat. E vorba de ce simti tu, ca individ, cand joci respectivul joc.

    D-aia nu sunt de acord cu un sistem de notare si merg mai degraba spre ACG - el recomanda sau nu un titlu, dar e parerea lui, bazata pe mai multe checks pe care le-a marcat de-a lungul review-ului.
    E derutant. Vrei sa spui "subiectiv" ?

  18. #658 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da da, am gresit eu. La subiectiv ma refeream Am modificat si postarea initiala

  19. #659 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Vesti bune de la JRC:

    "Salutare,

    Toate precomenzile au fost expediate de ieri, ar trebui sa ai deja o notificare pe mail cu detalii despre livrare.

    Multumim!
    Suport clienti
    JRC Gamecenter"

    Problema e ca eu nu am acel email de care zic ei. Voi aveti?

  20. #660 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Si mie imi plac recenziile lui ACG, într-un fel are dreptate ca atunci cand faci o recenzie trebuie sa fii ghidat de niste elemente si sa le puncteze. In mod normal orice joc ar trebui sa se noteze astfel:
    1. Grafica
    2. Gameplay/mecanici
    3. Sonorizare
    4. Poveste
    5. Detalii tehnice (ex: animatii, AI, etc)
    Sa fie notate fiecare cu o nota si apoi facuta media pentru a avea o nota finala. Din punctul meu de vedere asa ar fi notat corect un joc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 33 of 69 FirstFirst ... 23 31 32 33 34 35 43 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Last of Us Remastered (Remaster) By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 823 Last Post: 27-06-2020, 09:15
  2. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By appL3ZOR in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 11-07-2018, 11:02
  3. Vand/Schimb The Last of Us Remastered (Bucuresti) By Zuluf in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 21-03-2018, 20:01
  4. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By Ownzy in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 08-11-2017, 16:36
  5. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 06:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts