Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 42 of 69 FirstFirst ... 32 40 41 42 43 44 52 ... LastLast
Results 821 to 840 of 1367

Thread: The Last of Us: Part II / Remastered

  1. #821 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Celor care incearca sa se autoconvinga ca jocul e de rahat si nu merita sa dea bani pe el le recomand sa se relaxeze si sa astepte o reducere. Daca era pe PC sunt convins ca asaltau siturile de torrenti, asa arunca cu pietre. Poate ca povestea nu place oricui dar trebuia sa fie o poveste ca sa faci un joc de 25 de ore.Si nu orice joc. E cel mai realist si cel mai fidel grafic joc vazut de mine vreodata. Puteau sa faca povestea si cu unicorni roz care se tavalesc prin praf se nori si apoi bombardeaza toata planeta, tot as fi luat jocul day 1. Povestea e importanta nu contest, dar daca era una pe gustul celor comentatori, dar grafica, sunetul si celellalte elemente erau de ***** cred ca nu avea nimeni nimic de comentat. Sau mai mult daca scotea Naughty Dog o carte cu povestea minunata cred ca se bateau toti comenatatorii prin librarii sa o cumpere,ca doar ei iubesc povestea nu jocul. Joci un joc in primul rand pt ca e joc, daca se intampla sa aiba si o poveste care sa iti placa il face memorabil, daca nu extraordinar. Bloodborne desi la inceput cautam sa il inteleg ca si poveste e unul din cele mai bune jocuri jucate de mine si daca va aparea continuarea cu siguranta il voi lua si pe ala day 1. Si habar nu am ce naiba de poveste a fost acolo.Dar a avut celelalte elemente fantastic de bine realizate...

  2. #822 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar

  3. #823 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Vanzarile multe nu echivaleaza cu calitatea. Oricum era de asteptat sa se cumpere la ce succes a fost primul. La inceput (preorder si primele zile) omul cumpara si pe urma se convinge daca e nasol sau nu.

    Peste ani dupa ce spiritele se vor domoli si publicul va tinde spre un consens aproximativ, atunci vom vedea unde se afla jocul asta.

    Pe aceiasi idee tin minte cat de nasoale erau considerate the Star Wars prequels. Si acum dupa ce a iesit noua trilogie, unii zic ca nu erau chiar asa rele, o parte zic ca sunt m. bune. Personal cred ca tot proaste sunt, dar ideea mea e ca perceptia se schimba in timp (in gen favorabil, uneori mai proasta ptr ca a imbatranit prost) sau se stabilizeaza si generalizeaza pe un consens .aproximativ.

  4. #824 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Păi nu înțeleg la ce te referi când spui calitate, pentru mine jocul se prezintă impecabil.

  5. #825 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnConstantine View Post
    Vanzarile multe nu echivaleaza cu calitatea. Oricum era de asteptat sa se cumpere la ce succes a fost primul.
    Sa inteleg ca TLOU2 nu este un joc de calitate? Din perspectiva ta bineinteles.
    Ok.

    Sincer sa fiu, tot procesez de cand am terminat jocul. Din p.m.d.v. TLOU2 este mai bun decat TLOU1 ca si “pachet”. Felul in care a fost transpusa povestea mi-a adus aminte de The Prestige... Cine se lasa influențat de anumite prostii care circula pe net nu face decat sa rateze o experienta excepțională. Si aici nu ma refer la story, ci la jocul in sine.

  6. #826 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu a spus asta, a vorbit doar la general cum ca vanzarile nu sunt egale cu calitatea. Vedeti cat de bine se vand jocuri gen FIFA in fiecare an sau ce super incasari au multe filme proaste.

    Oricum faptul ca s-a vandut atat de bine, este un extra boost de incredere pentru Sony in Naughty Dog, dar si pentru Naughty Dog dpdv financiar cu care-si vor finanta urmatorul joc, dar si un boost de incredere pentru ei si poate o continuare in 7 ani.

  7. #827 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    E jocul de 10 sau de 0? Nu stiu. Ideea mea e ca vanzarile TLoU 2 nu iti garanteaza ca va fi de 10 sau de 0. Succesul in vanzari, sau nu, nu echivaleaza cu daca iti place un joc sau nu. Aia o vezi dupa ce l-ai jucat. Vedeti la filme, cu care eu sunt m familiarizat, sunt filme proaste cu succes financiar si filme bune care nu si-au scos banii.

    Ca ne place sau nu, TLoU 2 este acum un joc diviziv. Cu timpul probabil se va ajunge la un consens intr-un sens sau altu. Cand m-am referit la calitate am facut-o la modul general si sigur nu m-am ref la partea tehnica ptr ac joc.

    In opinia mea ac joc venind dupa succesul primului si care m ales este in gen iubit si apreciat, va suferi din cauza asta. Personal desi sper sa ma insel (si eu am bias ca oricine) nu cred ca se va ridica ca niv primului. Ptr ca e stacheta foarte sus. Stiu ca daca imi temperez asteptarile, teoretic cel putin ma voi bucura m bine de joc, si probabil voi fi ceva m. obiectiv in modul la care ma voi raporta la joc, si ce-l inconjoara.

    Eu tot astept fan-ul sa imi aduca jocul (edit: la 10 min dupac postarea asta am primit sms de la curierat ). Am.luat prin jrc dar nu e vina lor. Am facut pre order, si e prima data cand o fac. Nu sunt multe jocuri sa vreau sa fac asta. Nici la lansare nu iau jocuri. Iar exceptiile sunt rare. Poate voi fi dezamagit dupa ce il termin, nu stiu. Sa poate nu..Voi vedea. Oricum ca mine si altii au facut preorder. Multi. Deci vanzari masive. Dar asta nu zice nimic de cat de bun ori prost e jocul.

    Edit: O continuare directa la ac joc nu as vrea. Ar diminua din pov personajelor. In ac setting si cu alte personaje, da, de ce nu. Nu vreau totusi un Assassin's Creed cu Uncharted or TLoU. Cate continuari sa faci pana seria se va scufunda in mocirla?

  8. #828 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Eu m-am ferit de spoilere pana acum, stiu doar ca
    si asta a infuriat tot internetul.
    Nu inteleg de ce atata ura? De ce trebuie ca toate filmele, jocurile etc. sa aiba un happy ending? Pana de curand blamam Hollywood-ul pentru lipsa de idei, pentru faptul ca merg pe aceeasi reteta rasuflata.

    Vorbim de un joc post apocaliptic, e normal sa fie grim, dark, tragic. Asta il face si mai real, mai plauzibil.
    Oamenii sunt malefici, au nuante, nu totul e alb sau negru.

    Putem incadra jocul asta la arta ? Eu zic ca da. Atunci, cine suntem noi sa criticam storytellingul ? E subiectiv, nu-ti place, nu te joci.
    Dar sa te apuci sa faci hate si review bombing impotriva muncii a atator oameni mi se pare bataie de joc, cand din celelalte puncte de vedere, totul este impecabil. Nu prea se mai apropie nimeni de gradul de finisare Naughty Dog.

  9. #829 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Am terminat si eu jocul.

    Foarte pe scurt, ok povestea, not great not terrible, simt totusi ca au aratat multe scene in ordinea inversa fata de cum trebuiau afisate. Degeaba ma faci sa-mi pese de un personaj DUPA ce il omori ca nu mai are sens . Dar n-am ramas cu mare lucru dupa poveste, l-am terminat, am inchis consola, si nu m-am mai gandit la el. Are niste faze cool, merge pe ideea ca nu exista good or bad, toti fac nasoale si trag ponoasele dupa, ceea ce functioneaza un pic, dar in afara de asta nu se evidentiaza cu nimic. Also sunt 2 personaje mai importante in afara de Ellie care sunt... fix ca Ellie. Efectiv sunt 3 Ellie-uri. Se simte un pic ca ultimul sezon din GoT, zici ca le-a plecat sursa de inspiratie

    Gameplay-ul e acelasi gameplay obosit ca in primul care se simte outdated acum, plus ca are multe lucruri enervante gen tii shotgunul in mana pregatit de potop, ii dai melee kill unui mob si iti face auto switch pe pistol. Daca nu esti atent risti sa ti-o iei rau cand te astepti sa tragi cu shotgun si scoate pistolu cu apa. Shoulder swap exista doar in aim, camera e tricky in spatii inchise, listening mechaninc e inconsecvent pe alocuri.

    Jocul also se simte foarte lungit in unele momente, cred ca putea fi taiat cu 30% si era acelasi joc, am avut unele nivele in care nici n-am mai vrut sa explorez ca voiam doar sa trec mai departe sa vad ce se intampla. Nu cred ca ajuta faptul ca trei sferturi din joc environmenturile sunt identice.

    Pentru mine e un 8 solid, a fost fun, grafic e uimitor, atentia la detalii e nemaintalnita, povestea e ok si atat, dar gameplay-ul e invechit. Dar ma asteptam la asta, ND nu stiu oricum sa faca gameplay.

  10. #830 SP
    Member geo971986's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    ...Degeaba ma faci sa-mi pese de un personaj DUPA ce il omori ca nu mai are sens ...
    Credeam ca sunt singurul....Ai acolo mai multe puncte cu care sunt de acord, parca as fi scris eu comentariul tau

  11. #831 SP
    Member VictusG's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Am terminat si eu jocul.

    Degeaba ma faci sa-mi pese de un personaj DUPA ce *************ca nu mai are sens .
    Bravo, cel mai mare spoiler, parca aveati topic de spoilere
    Am editat eu quote-ul ca sa nu citeasca altii cum am facut eu mai sus

  12. #832 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ce spoiler? Am zis cine moare? Te astepti sa joci jocul fara sa moara personaje?
    Come on, si eu urasc spoilerele, dar sa nu exageram cu reactiile.

  13. #833 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Mda, deja știu la cine să mă aștept acum să moară...
    Bine... Eu prost că intru pe forum.

    Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

  14. #834 SP
    Member geo971986's Avatar
    Plot twist:

  15. #835 SP
    Member VictusG's Avatar
    Quote Originally Posted by geo971986 View Post
    Plot twist:
    Nu inteleg, asa simti tu ca e de datoria ta sa te bagi in seama degeaba sau a fost o chestie de moment ?
    Ati spoilarit mai sus, daca la voi nu vi se pare, atunci destul de rau.

  16. #836 SP
    Junior Member Ciocan's Avatar
    Eu zic ca a vorbit destul de general, nu cred ca asa ceva se considera spoiler, daca ati nimerit despre ce personaj vorbeste inseamna ca ati auzit sau ati vazut ceva la un moment dat inainte de postarea lui eagle-eye.

  17. #837 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Am terminat si eu pe jocul per Survivor. undeva in jur de ~25h
    Fara sa fac vre-un spoiler am sa las aici niste note. Parerea mea despre poveste o gasiti pe thread-ul cu Spoilere in jocuri.

    Gameplay: 10/10 - nimic de reprosat, perfect! *chef's kiss*
    Audio: 10/10 - muzica (si nu numai) din jocul asta e la fel de buna sau mai buna in unele aspecte ca primul
    Grafica: 10/10 - jucat ep PS4 Standard pot sa zic ca arate in mare fel, ruleaza in 30-fps foarte stabili
    A.I: 9/10 - se vede ca au muncit la A.I baietii, acum inamicii incearca sa vina cate 3 odata, nu mai poti sa fugi inspre inamic sa ii dai in cap cu melee decat daca acesta este foarte aproape. Am atribuit doar 9 pt ca inca mai persista problemele cu A.I-ul "prieten" care fuge in spring prin fata inamicului cand asta urla "Where did they go?|
    Poveste: 7.5/10 - detalii in thread-ul cu spoilere.

  18. #838 SP
    Member geo971986's Avatar
    Quote Originally Posted by VictusG View Post
    Nu inteleg, asa simti tu ca e de datoria ta sa te bagi in seama degeaba sau a fost o chestie de moment ?
    Ati spoilarit mai sus, daca la voi nu vi se pare, atunci destul de rau.
    Era doar un mic "experiment social" pt ca unii vad spoilere si acolo unde nu sunt.

  19. #839 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Pe Olx a aparut deja la vanzare un Collector's Edition. 800 de lei, pentru cine e interesat. Nu prea vad ce rost mai are sa cumperi editia de colectie, daca tot n-o colectionezi.

  20. #840 SP
    Junior Member andreew's Avatar
    Cod de precomanda la Emag:86HP-QPNT-BBG5

    Upgrade al capacitatii de
    munitie pentru pistolul lui Ellie

    Manualul de instructiuni pentru crafting, care ofera acces la
    noi retete si upgrade-uri
    Astia au trimis codul dar nu si jocul.Bravo Emag.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 42 of 69 FirstFirst ... 32 40 41 42 43 44 52 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Last of Us Remastered (Remaster) By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 823 Last Post: 27-06-2020, 09:15
  2. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By appL3ZOR in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 11-07-2018, 11:02
  3. Vand/Schimb The Last of Us Remastered (Bucuresti) By Zuluf in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 21-03-2018, 20:01
  4. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By Ownzy in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 08-11-2017, 16:36
  5. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 06:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts