Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 44 of 69 FirstFirst ... 34 42 43 44 45 46 54 ... LastLast
Results 861 to 880 of 1367

Thread: The Last of Us: Part II / Remastered

  1. #861 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mbun. Am terminat si eu jocul si e posibil sa urmeze un review pe aici, dar astept sa mai rumeg putin informatia.

    Nu vreau sa zic decat atat - cine a dat cu piciorul jocului pentru leaks-urile aparute inaintea lansarii (care nici nu sunt corecte in totalitate si se axeaza prea mult pe ce nu conteaza), desi primul le-a placut, face o mare greseala.

    Din punctul meu de vedere, jocul asta, impreuna cu RDR2 sunt jocurile reprezentative generatiei actuale.

    M-am uitat de curiozitate pe thread-ul celalalt si ma amuza teribil comentariile anumitor persoane, mega homofobe si inguste la minte si care nu pot diferentia un joc cu o poveste indrazneata si originala, de realitate

    Cred ca ar trebui sa scoata cineva niste jocuri cu barbati musculosi si multe arme (un fel de Expendables) ca sa-i satisfaca si pe ei

    Quote Originally Posted by Lazarica View Post
    Nu am crezut ca o sa dau Platina unui joc al celor de la NG in 4 zile, mai ales unui joc ca TLOU 2
    Ai reusit asta intr-un singur run? Sau ai luat-o de la capat dupa aia ca sa faci ultimile lucruri ramase?
    Te intreb pentru ca nici eu nu am reusit si stiu ca si ND au zis ca nu ai destule resurse pe parcursului primului run, ca sa-ti upgradezi totul la maxim.

  2. #862 SP
    Member mladin86's Avatar
    cel mai trist e sa vezi cum oamenii care considera ca povestea jocului e slaba sunt considerati homofobi sau incuiati

    atitudinea asta generala de ori esti cu noi, ori impotriva noastra ar trebui sa dispara pt ca e pt spalati pe creier si nu duce la nimic bun

    e doar un joc nu l mai comparati cu un film , trebuie jucat si ca joc devine plictisitor si obositor tocmai din cauza povestii care e f prost scrisa si structurata,


    nu e nici de note sub 5 dar nici masterpiece si arta 10/10 poveste originala si minune !

    va recomand filmul Irréversible (2002) de exemplu, daca v a dat pe spate povestea indrazneata originala din jocul asta.

  3. #863 SP
    Member Lazarica's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Ai reusit asta intr-un singur run? Sau ai luat-o de la capat dupa aia ca sa faci ultimile lucruri ramase?
    Te intreb pentru ca nici eu nu am reusit si stiu ca si ND au zis ca nu ai destule resurse pe parcursului primului run, ca sa-ti upgradezi totul la maxim.
    Am inceput si al doilea run pe NG+ am facut partea cu Ellie care era aproape upgradata ( am facut mai mult speed run dupa ce am upgradat-o....am trecut in fuga pe langa encountere unde s-a putut ca sa nu pierd timp, ca nu mai aveam nevoie de resurse )...si cand am ajuns la Abby....am mai jucat un pic....doar inceputul, vreo 3 chaptere si am facut upgrade-ul la toate armele si skillurile ramase .

  4. #864 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Inca nu v-ati prins ca nimeni nu are nici-o treaba cu personajele gay din joc sau cei transgenderi, se stia ca Ellie e gay din primu joc si nimeni nu avea nimic de comentat, nu le place povestea si gata ce-i asa de greu de inteles? Cei care spun asta fac numai trolling ca sa va enerveze pe voi ca e prea usor de facut asta. Eu cred ca nimeni nu e interesat de noul personaj jucabil si ar fi preferat sa continue cu Joel pentru ca s-au atasat deja de el. Aerul asta de superioritate fata de cei care au ales sa nu-l joace e amuzant, aceeasi atitudine o aveti ca si cu jocurile lui Kojima smelling your own farts.

    P.S. inainte sa comentati daca-l joc sau nu, mie sincer nu imi pasa de leaks si toata povestea din jurul jocului, pur si simplu nu imi pasa de tlou asa de mult cum nu mi-a pasat nici de primu, o sa-l joc la un moment dat cand o sa am chef, am alte prioritati la jocuri in momentul acesta, probabil cand o sa am ps5 o sa-i dau si eu blana.

  5. #865 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Ba pe mine personal ma deranjeaza “politically correctness”-ul asta care se pare ca nu a “infectat” doar filmele/serialele in ultima vreme. Mai nou il observ si prin jocuri.

    Zici ca au luat-o razna la ce mod agresiv bat moneda pe asta... si ma opresc aici.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #866 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    @PoisonRemedy cred ca nu stii ce spui cand spui ca lumea nu are treaba cu personajele gay sau transgenderi. Lumea FIX cu asta ar treaba si cu faptul ca ATENTIE SPOILER DE POVESTE

    Basically, toti cei care sunt ofuscati de poveste, o fac pentru ca voiau sa rejoace prima parte cu grafica din 2. Sau ceva cu unicorni si curcubee. Lumea nu-si dorest ceva indraznet, ceva diferit, toti vor sa fie ceva normal, banal, safe, binele sa triumfe si sa traiasca fericiti pana la adanci batraneti.
    Ah si in mod clar sa nu fie o tipa gay personajul cu care joaca, sau chiar o tipa mai musculoasa. Nu nu, feminismul asta s-a dus prea departe. Femeile sa ramana in bucatarie, la cratita, unde le e locul. Personajul sa fie Joel sau oricare alt barbat, eventual sa nu fie asiatic sau pitic sau gras sau gay sau sa nu aibe muschi.

    Also, la fel ca in cazul lui Death Stranding, nu obliga nimeni pe nimeni sa cumpere jocul sau sa posteze despre el daca nu-i place si nu are de gand sa-l joace. Iar lumea fix asa se comporta, de parca au dat ei bani 7 ani la stat si cand au iesit la pensie, de banii aia, in loc sa primeasca pensia, primesc jocul asta si atat. Iar asta e absolut penibil.

  7. #867 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Eu tocmai de asta nu-l voi cumpara. Nu dau bani sa vad propaganda gay, imi pare rau.

    SPOILER DE POVESTE


    nu ma deranjeaza, in fond si la urma urmei, personajul principal este EA, povestea se contureaza in jurul ei.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #868 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ti-am editat eu postarea...

    Eu tot nu inteleg la ce propaganda gay te referi/va referiti
    Daca personajul principal era negru, era propaganda anti rasism?

    Dar stai, ca tu de fapt faci parte din tabara aia care vorbesc despre joc fara sa-l joace si se bazeaza doar pe parerile de pe internet si probabil crezi ca Abby este transgender si asta nu-ti place...

  9. #869 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar

    The Last of Us: Part II

    Scuze pentru spoiler, n-am realizat pe moment.

    Din punctul meu de vedere, Razvan, in momentul in care-mi prezinti personaje cu o alta orientare decat cea considerata “naturala” decat marea majoritate, inseamna ca in subconstient vrei sa-mi inoculezi ideea de normalitate. Din punctul meu de vedere, asa ceva nu prezinta normalitatea.

    Uita-te atent la filmele/serialele aparute in ultimii 2 ani. Suntem bombardati cu chestia asta. Nu mai exista film/serial care sa nu prezinte un gay samd.

    Acum am inceput si in jocuri cu asta? Pe bune? Call me homofob if you like it desi, n-am nimic cu ei atat timp cat nu ma afecteaza in mod direct. Dar, ceea ce se intampla in ultima vreme, ma cam afecteaza in mod direct.

    LE: nu cred ca fac parte din nici o tabara. Singurele comentarii despre joc aici le-am citit. Am evitat alte site-uri/publicatii samd.

    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #870 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Basically, eu stiu ce spun si nu ne mai invata ce si cum sa spunem ca in ultima vreme prea des le zici la lume ce si cum sa scrie. Stiu foarte bine tot ce se intampla in jurul jocului, dar daca tot stii asa de multe probabil stii si asta ca multi fac trolling si tu cazi usor in capcana lor. Pe astia nu i-am bagat in aceeasi oala cand am postat mai sus, eu vorbesc stric de cei care au avut alte asteptari de la joc, si da, ar fi putut face foarte usor un story cu cei doi, o continuare care sa nu fie cu unicorni si curcubee si sa fie diferit dar nu asta sa vrut pana la urma. Si cei care nu vor juca jocul e treaba lor voi nu sunteti aici trimisi sa le dai lectii de morala si sa-i convingeti sa joace jocurile pana la urma ei pierd nu voi.

  11. #871 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Eu nu sunt troll, nu am jucat jocul. Dar chestia cu transgenderi si draci ce am citit pe aici imi repugna pentru ca nu mai suport asa ceva, macar jocurile sa ramana “clean” de “politically correct”.

    Se pare ca nu se intampla asta pentru ca sunt destui cei care “se joaca” si trebuiesc si ei “adusi pe calea cea buna”.

    Atat.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #872 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Corect, faptul ca sunt “incapabil intelectual” sa trec peste o ANORMALITATE, ma descalifica automat.

    Se pare ca baietii isi fac treaba bine.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #873 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Eu nici nu m-am referit la tine Johnny, mai sunt si exceptii ca tine care au acest motiv si e treaba voastra nu va judec pentru asta. In fine eu nu mai am nimic de spus legat de acest topic si o sa revin cand am terminat jocul candva

  14. #874 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
    Eu nu sunt troll, nu am jucat jocul. Dar chestia cu transgenderi si draci ce am citit pe aici imi repugna pentru ca nu mai suport asa ceva, macar jocurile sa ramana “clean” de “politically correct”.
    Eu asta-ti spun - Abby NU este transgender, iar cei care spun asta bazandu-se doar pe leaks pre lansare si se feresc de joc din motivul asta, sunt oameni care pierd o bijuterie de joc.

    @PoisonRemedy eu sunt mai prost de fel si nu-mi dau seama cand cineva face trolling Daca observi asta, da-i, te rog, report si o sa zboare de aici. Daca o fac eu de capul meu, se numeste abuz (asa cum reproseaza x si y)

    Also, normal ca puteau face o poveste normala, o continuare a la Uncharted, in care sa schimbe doar setting-u si sa ramanem cu aceleasi personaje. Dar nu au facut-o.
    In schimb au facut o poveste (de fapt 2) credibila, cu personaje foarte bine conturate, astfel ca pana la urma realizezi ca poate baietii buni nu sunt aia care credeai tu initial. Iar pentru asta-ti trebe tupeu, ca sa poti lua o poveste atat de iubita de atat de multi oameni si sa o faci asa cum vrei tu, cum simti tu ca ar trebui sa se desfasoare si sa aibe si impact. Si din punctul meu de vedere au reusit.

    Sa fim seriosi:

    Also, eu sunt mai ciudat de fel, imi plac filmele care nu au happy end, care sunt mai "****ed up", cu relatii ciudate (Candy, Closer, poate chiar si Vicky Christina Barcelona) asa ca pentru mine a fost un punct in plus abordarea lor.

    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
    Din punctul meu de vedere, Razvan, in momentul in care-mi prezinti personaje cu o alta orientare decat cea considerata “naturala” decat marea majoritate, inseamna ca in subconstient vrei sa-mi inoculezi ideea de normalitate. Din punctul meu de vedere, asa ceva nu prezinta normalitatea.
    De fapt chiar asta este normalitatea. Am prietene bune care sunt bi sau gay de 10+ ani, cunosc si baieti asa si nu ma afecteaza in vreun fel pe mine sau viata mea. Asta este normalitatea, asta este lumea in care traim.

    In schimb da, daca, sa zicem, se face un film dupa o carte, iar in carte toate personajele sunt albe, iar in film sunt multe persoane de culoare iar personaje principale sunt schimbate din barbat in femeie, atunci este o problema. Dar nu este cazul aici.

  15. #875 SP
    Member mladin86's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Eu asta-ti spun - Abby NU este transgender,

  16. #876 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Referitor la ultima parte, asta-i punctul tau de vedere pe care-l respect dar cu care personal, nu sunt de acord.

    Sunt de acord ca este o realitate cotidiana DAR, nu reprezinta o NORMALITATE. Sa nu facem confuzie pentru ca tocmai asta se vrea, sa se considere o boala, ca fiind normalitate. Normalitatea este reprezentata de uniunea dintre un barbat si o femeie, asa a fost conceptul initial, asa ne reproducem ca rasa, altfel, am disparea de pe fata pamantului.

    Referitor la poveste, ma repet, nu ma deranjeaza indiferent de ce s-ar intampla. Cu atat mai mult cu cat iese din tiparul clasic, este binevenita.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #877 SP
    Junior Member Ciocan's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
    ... Call me homofob if you like it desi, n-am nimic cu ei atat timp cat nu ma afecteaza in mod direct. Dar, ceea ce se intampla in ultima vreme, ma cam afecteaza in mod direct...
    Pai scuza-ma dar nu poti sa zici ca "n-ai nimic cu ei" dar pe de alta parte te deranjeaza. Asta inseamna ca ai ceva cu ei.
    Dar ma rog aici fiecare poate sa aiba ce parere vrea, este un subiect mai delicat care iese chiar din sfera jocurilor video.
    Nu inteleg totusi de ce daca este prezentata o relatie "naturala" este normalitate, dar daca este prezentata o "relatie gay" este propaganda.
    Pana la urma si 'normalitatea' este perceputa in mod diferit de fiecare om.

  18. #878 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar

    The Last of Us: Part II

    Am raspuns mai sus, @Ciocan.

    LE: am spus ca nu am nimic cu ei atat timp cat nu ma afecteaza in mod direct.

    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #879 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by mladin86 View Post
    Da, dar nu joci cu el/ea. Si nu are nicio treaba de fapt lucru asta. Avem si personaje de culoare, tot cu care nu joci, avem si asiatici, chiar si caini. Daca mie-mi plac pisicile si nu suport cainii? Nu ma mai joc jocul pentru ca n-au inclus pisici? Ba mai mult, merg pe toate forumurile si dau reviews cu 0 jocului, pentru ca au inclus caini de companie si nu pisici sau maimute?

  20. #880 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Pe mine nu m-a deranajat absolut deloc ca Ellie si Dina sunt gay sau ca Lev/Lily e trans. Eu am o problema despre cum au decis sa abordeze tot jocul, au incercat sa spuna prea multe povesti intr-una si pe parcurs au cam uitat de povestea principala. De aia spun ca de la jumatatea jocului sincer nu mi-a mai pasat aproape deloc. Doar in ultimele 2-3 ore de joc mi s-a parut ca isi revine povestea doar ca sa dea chix la final...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 44 of 69 FirstFirst ... 34 42 43 44 45 46 54 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Last of Us Remastered (Remaster) By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 823 Last Post: 27-06-2020, 09:15
  2. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By appL3ZOR in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 11-07-2018, 11:02
  3. Vand/Schimb The Last of Us Remastered (Bucuresti) By Zuluf in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 21-03-2018, 20:01
  4. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By Ownzy in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 08-11-2017, 16:36
  5. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 06:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts