Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 47 of 69 FirstFirst ... 37 45 46 47 48 49 57 ... LastLast
Results 921 to 940 of 1367

Thread: The Last of Us: Part II / Remastered

  1. #921 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Mie imi place la nebunie cum au fost facute... Am stat cred vreo 20 de minute sa ma joc cu ele


  2. #922 SP
    Member Victor420's Avatar



    Practic se simuleaza corect lungimea si coliziunea cu obiectele din jur. In alte jocuri de multe ori franghia trece prin obiecte (clipping). Sunt usor dezamagit pentru ca ma asteptam sa avem franghia ca si gadget si sa o folosim in tot jocul. Sau ca si gadget consumabil, creat prin crafting cum e in Death Stranding.

  3. #923 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Also au fost doar 4 oameni care au lucrat la ele, dintre care unul sound designer. Si pentru ca sunt mesh-based, sunetul de coliziune difera daca sunt din plastic, metal, franghie, etc., la fel si capatul lor. Super detaliat, amazing.

  4. #924 SP
    Member fdkenzo's Avatar

  5. #925 SP
    Junior Member sup3rfly's Avatar
    Jucat, terminat....nota 10 de la mine. Da, si eu am facut o zi pauza cand am ajuns la partea a 2a, credeam ca nu o sa il mai continui. Dar dupa ce i-am mai dat o sansa...mi-a placut si mai mult partea a 2a(cel putin dpdv gameplay). Hai cu DLC-ul si multiplayer

  6. #926 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Quote Originally Posted by fdkenzo View Post
    The Last of Us Part II represents large scale innovation in gaming with a great blend of excellent gameplay mechanics and masterful storytelling.
    I don't know about that last part chief.

  7. #927 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  8. #928 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristy View Post
    I don't know about that last part chief.
    What do you mean?

  9. #929 SP
    Member Mishy's Avatar
    masterful storytelling
    Press X to doubt

  10. #930 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    @fdkenzo ^ what he said.

  11. #931 SP
    Member lukecelmare's Avatar

  12. #932 SP
    Member fdkenzo's Avatar

  13. #933 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Interesant e ca atunci cand vad unul de-al lor omorat de tine, alerteaza asta verbal, asupra locului unde a fost omorat si devin vigilenti. Chiar ii zice pe nume gen "L-au omorat pe Gavin. E in zona asta". Imi place atentia asta la detaliu.

    Stiu ca ai posibilitatea sa treci de zone fara sa omori niciunul..Nu numai prin stealth direct ci sa gasesti cai prin zona care sa ocoleasca inamicii.

    Dar eu probabil voi curata toata zona, cat m stealth posibil, ca asa fac de obicei

  14. #934 SP
    Member Svart's Avatar
    Las si eu aici un review facut de unul din oamenii pe care eu personal (mai ales ca fan soulsborne) ii respect cel mai mult din toata comunitatea de gaming :


    ATENTIE: review-ul contine spoilere la greu !


  15. #935 SP
    Member morphine's Avatar

  16. #936 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Aici tot videoclipul. Obviously nu va uitati daca nu ati terminat jocul. Contine massive spoilers.

  17. #937 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Asta e asa, cu dedicație pentru cei care spun ca gameplay-ul este “average at Best”

    https://www.reddit.com/r/PS4/comment...tm_name=iossmf

  18. #938 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

    The Last of Us: Part II

    Quote Originally Posted by Cristy View Post
    Aici tot videoclipul. Obviously nu va uitati daca nu ati terminat jocul.
    Pusesem si eu video cateva postari mai sus.

    Imi e si mila de ei, cei implicati in acest proiect. Trebuie sa ai un nivel foarte scazut de cultura, ca sa incepi sa ameninti cu moartea niste persoane care au facut un joc video.

    Si totusi trebuie sa tinem cont de faptul ca povestea si personajele sunt efectiv inventate de ei, asa ca decizia luata a fost mai grea pentru ei decat pentru oricine altcineva. Dar nu poate intelege oricine informatia asta.

    Si din pacate nu ma mai mira absolut nimic. Consideram americanii limitati cu hate-ul si rasismul lor prostesc. Dar cand am vazut ca pana si aici se aplica, efectiv am ramas fara cuvinte. Consideran ca suntem cateva clase peste ei din punctul asta de vedere.

    KKK sa traiasca...

  19. #939 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    My bad, mi-a scapat postarea aceea

  20. #940 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post

    Si din pacate nu ma mai mira absolut nimic. Consideram americanii limitati cu hate-ul si rasismul lor prostesc. Dar cand am vazut ca pana si aici se aplica, efectiv am ramas fara cuvinte. Consideran ca suntem cateva clase peste ei din punctul asta de vedere.

    KKK sa traiasca...
    O tara din estul Europei, destul de religioasa, fara variatii mari culturale, predominant alba si crestina, si care a stat 50 de ani sub comunism? Nu suntem cu nicio clasa peste americani (depinde si de ce americani vb, aia de pe coaste sunt mai liberali in gandire, sudul si centrul sunt conservatori in gen).

    Cand am fost in Londra am vazut de toate acolo: rase, religii, barbati in rochie pe strada... Chestie pe care nu o vezi asa in Ro. Nici in Buc nu e asa. Diversitatea te destupa la minte. Privesti lumea si oamenii altfel interactionand cu ei. Romania e o tara destul de conservatoare in general comparativ cu vestul Europei. Si cu conservatorismul vine rasismul, homofobia, avem ce avem cu evreii, ungurii si tiganii. Plus simtul inferioritatii fata de vest, care e mascata de o mandrie stramba cand avem un succes in sport, sau nu stiu de geniu sau sportiv exportat prin afara. Romanii sunt poeti si genii in IT A se intelege, avem si bune si rele, ca orice natie, dar destupati ca natie eu personal nu cred ca suntem. Prin urban ceva poate, dar subestimam omul. Si in vest se prind cateodata ca inca sunt rasisti etc cand se cred civilizati de mult. Nu se vede jegul ptr ca in general iese numai in situatii de astea, ba un joc controversat, ba mai moare unu pe mana politiei, ba mai arde un club cu rockeri, chestii de astea. Pana atunci credem ca totul e bine si dormim linistiti zicandu-ne asta.

    Problema jocului e si ca omul a simtit ca i-a intrat in casa ca neinvitat. Cum zicea cineva, daca puneau un label ceva ca e cu asta si asta, era avertizat omul si nu avea soc Era spurcaciunea deavolului si nu il mai lua. Asa, era cu cu pantalonii in vine, vulnerabil, si l-a prins pe nepregatite. E ca si cum iti vine preotul in casa si iti predica din Biblie. Ti se taie

    Alta problema cred ca tine de asteptari. Erau prea mari (daca venea dupa un joc de duzina, nu mai era asa tamtam). E o vorba printre unii scriitori ca odata ce termini povestea, ea nu mai e a ta. Ci a publicului. Ptr ca o preia si o "rescrie" prin imaginatia lor. Si astfel avem asteptari ca o urmare sa fie intocmai cum am vrea noi sa fie. Sa ne satisfaca. Star Wars e exemplul cel mai elocvent: fanbase care inghite star wars pe paine si asteptari mari. Nimic nu va fi ca trilogia originala. E prea sus situata si asteptarile prea mari. Cum sa le atingi? Nu ai cum. Plus au avut decenii sa cloceasca cum va fi povestea in universul ala. Si acum s-au trezit ca Rey e "nepoata" lui nu stiu cui, plus ca si acolo au murit personaje importante. Unde mai e happy endingul promis dupa prima trilogie? Nu mai e. Ult trilogie, cu bune si rele, e viitorul pe care nu-l vrea nimeni spus. Asa si aici.

    Vedeti Star Wars, LoTR, Matrix etc. Toate au avut urmari (sequels, prequels) sub asteptari. Faza e ca daca ajungi asa sus cu o poveste, daca nu vrei sa iti iei critici, nu o mai continui. Orice ai face nu va fi bine. Iar ca fulgerul sa loveasca de 2 ori... putin probabil.

    Cyberpunk sufera de aceeasi problema cu asteptarile acum. Sunt asteptarile foarte mari de la CD Projekt Red. dar are un avantaj. Povestea e new IP, deci daca o sfeclesc, din punctul asta de vedere nu va muri nimeni pe altarul nostalgiei.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 47 of 69 FirstFirst ... 37 45 46 47 48 49 57 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Last of Us Remastered (Remaster) By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 823 Last Post: 27-06-2020, 09:15
  2. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By appL3ZOR in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 11-07-2018, 11:02
  3. Vand/Schimb The Last of Us Remastered (Bucuresti) By Zuluf in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 21-03-2018, 20:01
  4. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By Ownzy in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 08-11-2017, 16:36
  5. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 06:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts