Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 48 of 69 FirstFirst ... 38 46 47 48 49 50 58 ... LastLast
Results 941 to 960 of 1367

Thread: The Last of Us: Part II / Remastered

  1. #941 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Depinde cum privesti lucrurile. Din punctul meu de vedere, 2 e mult peste 1 din toate punctele de vedere, inclusiv povestea. Imi place ca nu au “played it safe”, ca au fost indrazneti si efectiv au iesit din tipar.

    Nu am o problema nici cu jocurile unde joci cu acelasi protagonist 3-5-10 jocuri. Dar schimbarea, daca e scrisa bine, e buna. Si aici e scrisa fff bine.

    In rest ai mare dreptate in ce zici, dar eu tot sunt dezamagit de oamenii cu gandirea asta arhaica.

  2. #942 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu stiu daca au mai fost... nu prea urmaresc threadul (si nici jocul, for that matter):




  3. #943 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Dupa asta personal nu cred ca va mai fi un TLoU 3. Nu am ajuns la final, deci nu stiu cum se termina. Dar dupa receptia asta, nu cred ca se mai baga. Sincer mie nu imi place ca o serie sa o tina la nesfarsit. Ori cu aceleasi persoanaje, ori cu acelasi ghimick. Baga ceva nou, alte personaje in ac. lume, alta poveste in alta lume etc. Ce vreau sa zic e ca nu vreau sa ii vad pe cei de la Naughty Dog ca faca dute vino intre Uncharted si TLoU.

    Ma gandesc la Rockstar. GTA e la partea a cincea, dar desi e in acelasi univers, nu au folosit ac personaje, si au spus alte povesti. Chiar si settingul a fost diferit din cand in cand. Iar cu RDR 2 nu stiu cum le-a reusit asa de bine.

    Playing it safe aduce banii si multumeste masa. De aia Marvel e de succes. Sunt filme in gen bune, dar e safe si multumitor, nu deranjeaza pe nimeni. Acolo nu au ce sa faca un Logan, Dark Knight sau Deadpool. Ala e modelul ptr bussiness daca vrei sa iti aduca bani. Personal cred ca urmatorul joc ND va suferi financiar din cauza acestui backlash. Nu vor iesi pe minus, au renumele prea bun, dar sigur vor fi mai safe in abordare. Sau cine stie, dar eu unul cred ca vor fi mai safe.

    Apropo de RDR 2, care credeti ca e mai aratos? RDR 2 sau TLoU 2? Putem sa zicem ca TLoU e varful acestei generatii dpdv grafic? Eu tind inspre RDR2, dar l-am jucat pe PC (doar putin pe consola), asa ca poate nu sunt cel mai indreptatit sa le compar pe consola.


    Si vreau sa adaug e ca TLoU e jocul care m-a facut sa iau prima mea consola (un PS3 sh, pe care il am si acum), si evident a fost primul joc jucat pe o consola. Am inceput cu a bang. Si apoi au fost RDR si Uncharted (2 in special), si tot asa. Asta e si motivul ptr care in general joc exclusivitatile pe consola (restul pe PC). Vreau sa am parte de jocurile cele mai bune pe care mi le poate oferi o consola.

  4. #944 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Eu risc si repet intrebarea, pentru astia dintre voi “destupati la minte”.

    V-ati duce cu prietena/sotia la un swing?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #945 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Compari mere cu...avioane. Aici nu vorbim de sex in grup sau swing si nu inteleg ce rost are firmatia ta.

    Una e sa accepti ca exista in societate oameni gay, oameni transexuali (care nu se simt bine in corpul lor), oameni cu alta culoare de piele, samd si alta e sa accepti ca unii oameni au anumite fantezii/fetishuri sexuale.
    Si nici macar sa accepti, pt ca sunt sigur ca si cei care nu sufera jocul, accepta ca exista, dar nu suporta gandul ca ar putea interactiona cu ei. Probabil simt ce simtea si Hitler pentru evrei, altfel nu inteleg de unde atata ura.

    Mai stiu eu un prieten care nu suporta "maimutele" (asa le zice la oamenii colorati) si din ura asta nu a putut juca AC Origins

    Referitor la care joc arata mai bine, sunt jocuri complet diferite (unu e complet open world si altul este un joc de coridor, cu o singura portiune mai wide). Desigur ca TLOU2 arata mai bine la multe detalii si geometrie, texturi mai mari, samd, dar RDR2 arata mai bine la multe alte aspecte (inclusiv ceata si norii volumetrici, lumina, samd).

  6. #946 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Aici Johnny m-ai prins. Fac astia swing prin joc? Am vazut swing in filme si nu m-a deranjat.

    Ca sa sa raspund, nu m-as duce ptr ca nu e o fantezie de a mea. Daca ar fi m-as duce. E simplu nu? Ca nu ma obliga cineva sa ma duc sau sa imi placa sa fac swing. Si daca nu ma duc asta inseamna ca am ceva cu aia care o fac? Nu. Asta e ideea, daca nu faci tu sau nu iti place asta nu inseamna ca altul nu poate sa faca sau sa ii placa. Cu ce ma afecteaza pe mine? Cu nimic. Poate doar gura lumii ca as stii pe cineva care face. Care poate fi rea ce-i drept. Si ignoranta.

    Asta e si cu homosexualii sau transexualii. Nu te obliga nimeni sau te converteste sa devii si tu homosexual sau sa iti schimbi sexul. Ca expunerea la asta (prin joc, film, carte, stire etc) nu te transforma in ceea ce vezi. Subit devii pe invers, ptr ca e contagios. Ah ca nu iti place asta in joc, sau in viata ta, ok e treaba ta. Pe mine nu ma deranjeaza ca unuia nu-i place. Ci cum alege sa o exprime. Unii o zic frumos si altii urat. Iar altii chiar trec la fapte si mai dau in cap la oameni.

    Si cum tie nu iti place ca cineva sa iti ia la bani marunti viata asa nu o face nici tu. Asta e problema, ca iti zic altii cum sa ti-o traiesti ptr ca te vad anormal.

  7. #947 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Daca te referi la grafica overall daca includem varianta pe PC atunci hands-down RDR2. Daca doar pe console atunci aleg TLOU2.

  8. #948 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Parerea unui om care a popularizat foarte mult TLOU - si caruia i-a placut enorm jocul back in the day.

    6 out of 10, nota finala pt. TLOU2. Macar despre asta ai certitudinea c-a terminat jocul si nu s-a supus vreunui embargo fortat.


  9. #949 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    - contine unele spoilere minore spre medii, neintentionate.

  10. #950 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
    Parerea unui om care a popularizat foarte mult TLOU - si caruia i-a placut enorm jocul back in the day.

    6 out of 10, nota finala pt. TLOU2. Macar despre asta ai certitudinea c-a terminat jocul si nu s-a supus vreunui embargo fortat.
    Eu sunt foarte curios unde vrei tu sa ajungi cu toate postarile astea si de ce continui sa postezi si sa vrei sa "discuti" despre un joc despre care nu ai niciun pic de interes sa-l cumperi/incerci/joci si tot ce faci e sa spui incontinuu ce joc prost este si ce prosti sunt aia carora le place.

    Nu exista joc care sa placa tuturor si sunt super multi oameni carora nu le-a placut nici primul sau nu au vrut sa-l joace. De ce ar fi diferit asta? Vrei sa ne apucam sa facem cate 2 thread-uri per joc? 1 pentru discutii normale si 1 pt oamenii care nu au de gand sa-l joace, nu e genul lor, dar vor doar sa vorbeasca de rau jocul respectiv?

    Ca fapt divers, la fiecare review negativ pe care-l pui tu, putem pune zeci de reviews pozitive, dar...pentru ce? Tu crezi ca e cineva aici care vrea sa-ti schimbe parerea (tie sau altor persoane carora nu le place jocul sau nu le place directia in care a luat-o povestea) sau care este suparat si nu poate dormi noaptea pentru ca tie nu-ti place jocul si nu vrei sa-l joci? Nobody cares!
    Nici fratele meu nu este deloc interesat de joc. Si nu-mi pasa si nici nu incerc sa-i schimb parerea. De ce mi-ar pasa?
    El joaca altfel de jocuri si e perfect normal. Important e sa avem de unde alege.

    Cat stai tu si te plangi in stanga si in dreapta de cat de prost e jocul, personal sunt la al doilea playthrough, pe NG+ pe Hard si inca mi se pare foarte bun. Si-l joc pentru gameplay acum, pentru ca povestea deja o stiu. Si observ detalii pe care prima data nu le-am observat. And I love it!

  11. #951 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
    Eu risc si repet intrebarea, pentru astia dintre voi “destupati la minte”.

    V-ati duce cu prietena/sotia la un swing?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Eu la swing mi-am cunoscut-o.

  12. #952 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Eu la swing mi-am cunoscut-o.
    made my day!


    // eu ma repet, TLOU1 a fost pentru mine o călătorie precum cea din filmul The Road sau Logan. Pe cand TLOU2 mi-a dat impresia de un the Prestige, mai ales prin felul in care a fost narată povestea si tot timpul fiind vorba de o răzbunare din ambele părți.
    Insa lăsând la o parte povestea, TLOU2 este la un alt nivel, nu exagerez cand spun ca are cel mai bun gameplay la un joc TPS din toate timpurile, este pur si simplu minunat combatul, animațiile, fluiditatea cu care miști personajul si a.m.d.
    Cei care evitați jocul datorita poveștii, va indrum sa il încercați pentru gameplay, este o experienta unica!

  13. #953 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    .....
    Posteaza oricâte recenzii pozitive doresti. Atat te rog. Sper sa fie ultima oara când mi te mai adresezi.

  14. #954 SP
    Member mladin86's Avatar
    Ne certam, ne suparam si deviem rau de la subiect doar pt un joc ...
    Eu mi am spus parerea si cam toti membrii activi de aici au facut o deja.
    Am trecut peste, urmeaza Ghost of Tsushima, urmeaza PS5

  15. #955 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
    Posteaza oricâte recenzii pozitive doresti. Atat te rog. Sper sa fie ultima oara când mi te mai adresezi.
    Uite ca nu a fost ultima data si acum iti spun foarte clar - la urmatoarea postare pe thread, doar ca sa te aflii in treaba, se va considera trolling si se va sanctiona conform regulamentului.

    Revenind la joc - Sunt curios cat v-a luat sa-l terminati si cate collectibles ati gasit.

    Eu l-am terminat in 24h 43m cu 149 collectibles. Si am jucat lejer, pe Normal, am cautat efectiv peste tot pe unde am gasit, dar am avut cateva momente cand am intrat fix pe usa pe unde avansai in poveste si nu m-am mai putut intoarce sa colectez.

    Also, desi au zis si ei ca nu ai destule materiale ca sa-ti faci full upgrade in primul playthrough, in al doilea am ajuns mult prea repede la maxim cu absolut tot (arme si personaj) iar de acum nici nu mai gasesc pastile sau scraps pentru asta si nici nu au deblocat abilitati/arme noi

    In schimb desi combatul mi s-a parut challenging pe Normal, observ acum pe Hard in NG+ ca este mult mai intens si trebuie sa fiu mult mai calculat in tot, iar asta schimba complet abordarea

    ATENTIE SPOILER - Vedeti doar dupa ce ati terminat jocul

    Foarte misto editarea


  16. #956 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by fdkenzo View Post
    made my day!


    // eu ma repet, TLOU1 a fost pentru mine o călătorie precum cea din filmul The Road sau Logan. Pe cand TLOU2 mi-a dat impresia de un the Prestige, mai ales prin felul in care a fost narată povestea si tot timpul fiind vorba de o răzbunare din ambele părți.
    Insa lăsând la o parte povestea, TLOU2 este la un alt nivel, nu exagerez cand spun ca are cel mai bun gameplay la un joc TPS din toate timpurile, este pur si simplu minunat combatul, animațiile, fluiditatea cu care miști personajul si a.m.d.
    Cei care evitați jocul datorita poveștii, va indrum sa il încercați pentru gameplay, este o experienta unica!
    Sorry, dar la capitolul gameplay nu-mi vine sa cred ca l-ai clasa mai sus ca MGS, sau Splinter Cell. Alea sunt jocuri stealth, asta e crouch simulator at best.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #957 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Vezi? Depinde cum privest lucrurile si cat de implicat esti in jocurile respective. Pentru mine, MGS este undeva la nivelul lui Mario sau Overcooked. Nu are nicio treaba cu stealth (exceptand primul joc) si este mult prea silly ca sa fie luat in serios vreo secunda, dar isi face treaba cu brio. Iar AI-ul in jocurile alea este multe clase sub ce este aici (70% din timp, pentru ca restul de 30% e chiar penibil uneori).

  18. #958 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Vremurile actuale au dat acces la tehnologie tuturor. Daca mai demult nu investea oricine intr-un pc, o consola nintendo sau sega genesis, sau la inceputuri in telefoane mobile...acum am ramas socat sa vad ca o cunostiinta de a mea din copilarie analfabet la propriu, nu stie sa scrie si sa citeasca,dar are cont de facebook. Deci are telefon smart si apasa si el pe ce vede ca de citit nu stie. Asa ca nu mir ca exista oameni care au amenitat niste developeri pt ca nu le-a convenit lor nu stiu ce. Tehnologia o folosec acum toti...si cu IQ de 70 si de 130. Daca faci media e ok...cam ca pe metacritic la acest joc .

  19. #959 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Eu l-am terminat in ~28 de ore pe Survivor fara sa folosesc listen mode cu aproape toate collectibles. Imi mai lipsesc cateva, in curand o sa il joc pentru platina in asteptarea multiplayer-ului. As fi vrut grounded difficulty, de cele mai multe ori duduiam de munitie si crafting items... pe alocuri mi s-a parut cam usor chiar si pe Survivor
    Attached Images Attached Images eblyh7rx0aixu9j.jpg

  20. #960 SP
    Member Svart's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Vezi? Depinde cum privest lucrurile si cat de implicat esti in jocurile respective. Pentru mine, MGS este undeva la nivelul lui Mario sau Overcooked. Nu are nicio treaba cu stealth (exceptand primul joc) si este mult prea silly ca sa fie luat in serios vreo secunda, dar isi face treaba cu brio. Iar AI-ul in jocurile alea este multe clase sub ce este aici (70% din timp, pentru ca restul de 30% e chiar penibil uneori).

    Lool. Asta e postarea anului pentru mine. MSG nu are nici o treaba cu stealth? Te rog spune-mi ca trollezi si nu ai incercat jocul, altfel nu te mai pot lua in serios. Toate sistemele sunt gandite in jocul ala sa te indemne sa il joci stealth. Si AI -ul e fix ce trebuie intr-un joc stealth. Stiu pentru ca l-am incercat, desi nu mi-a placut, ca sa fim bine intelesi, nu vorbesc din povesti.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 48 of 69 FirstFirst ... 38 46 47 48 49 50 58 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Last of Us Remastered (Remaster) By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 823 Last Post: 27-06-2020, 09:15
  2. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By appL3ZOR in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 11-07-2018, 11:02
  3. Vand/Schimb The Last of Us Remastered (Bucuresti) By Zuluf in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 21-03-2018, 20:01
  4. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By Ownzy in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 08-11-2017, 16:36
  5. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 06:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts