Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 23 of 69 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 33 ... LastLast
Results 441 to 460 of 1367

Thread: The Last of Us: Part II / Remastered

  1. #441 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Poti sa dai linistit. Nu mi se pare sa fi aparut vreun super-mega spoiler.

    Also, si eu sunt curios de ce vor fi in stare oamenii astia pe un PS5, daca asta pot deja sa scoata dintr-un PS4 Pro...

    Da, ma gandeam ca nu vor fi spoilere, dar la fel ca si la filmele pe care vreau sa le vad, nu prea ma uit la trailere pentru ca arata diferite momente pe care poate le-as savura mai mult prima data vazand direct filmul. (in acest caz, jucand jocul)

    Intr-o alta nota, la cum spuneti ca arata jocul in clip, parca aud deja nivelul de decibeli din camera. Fun times.

  2. #442 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Vezi ca asa arata pe PS4 Pro doar... care totusi are aprox. 4 ani. Tot e impressive, dar, ma indoiesc ca va fi la fel de bine texturat si crisp pe PS4.
    Pai ala e upscalled 4k. Pe base PS4 va arata 90% la fel as zice, dar la 1080p.

  3. #443 SP
    Member tudort's Avatar
    Posibil să arate foarte fain și pe un 1080p cu supersampling de pe un Pro - parca primul joc avea un mod locked 30fps si cu efecte grafice avansate !

  4. #444 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Hype-O-Meter going off the charts! Arata super, abia astept!

  5. #445 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Au dezactivat comentariile și like dislike
    PS: Lol
    69k dislikes si doar 23k likes. E încā o lecţie din care nu numai ND ar trebui sā înveţe ceva, ci si alţi mari dezvoltatori .

    Când începi sā-ţi tratezi publicul precum o turmā de oi lobotomizate, sā nu te astepţi la altceva. Aroganţa, lipsa de respect si impunerea agendei personale i-au adus aici, nimic altceva.

  6. #446 SP
    Banned wd87's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pai ala e upscalled 4k. Pe base PS4 va arata 90% la fel as zice, dar la 1080p.
    TLOU2 e 1440p uspcaled la 4k pe pro si 1080p base, texturi, effecte, modele sunt 100% aceleasi

  7. #447 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
    69k dislikes si doar 23k likes. E încā o lecţie din care nu numai ND ar trebui sā înveţe ceva, ci si alţi mari dezvoltatori .

    Când începi sā-ţi tratezi publicul precum o turmā de oi lobotomizate, sā nu te astepţi la altceva. Aroganţa, lipsa de respect si impunerea agendei personale i-au adus aici, nimic altceva.
    Nu inteleg ce anume ar trebui sa inteleaga? Discuti cumva despre leaks? Sau care-i faza? Ce lectie ar trebui sa invete? Sa nu mai lanseze jocuri sau trailere?

    Momentan nu au lansat jocul si nu inteleg la ce te referi. Cum si-au tratat publicul? Ce au facut? Ce au zis? A fost vreun articol cu vreo declaratie de-a lor in care au zis vreo prostie?

    @wd87 ai zis efectiv acelasi lucru pe care l-am zis si eu, asa ca nu inteleg postarea ta...

  8. #448 SP
    Banned wd87's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    @wd87 ai zis efectiv acelasi lucru pe care l-am zis si eu, asa ca nu inteleg postarea ta...
    am clarificat, din ze ai zis tu se poate intelege ca pe PS4Pro e 1080p upscaled la 4k, nu e, e 1440p, diferenta foarte mare, 1080p e 25% in 4k, 1440 e putin mai mult de 50% din 4k

  9. #449 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu. Din ce am zis eu se intelege ca pe PS4 Pro este upscalled la 4K (de la 2k, 3k sau cat aleg ei sa fie, nu stiu daca au zis cifrele exacte si chiar daca le-au zis, sigur e dynamic resolution, deci va scadea sub acel 2k), iar pe PS4 normal vom avea 1080p.

  10. #450 SP
    Banned wd87's Avatar
    nu e dinamic, e 1440p, stim din leak-uri, 1440p nu e nimic pt ps4pro

  11. #451 SP
    Banned wd87's Avatar
    sa vedem ce zic si colegii de al doilea abuz nesimtit de putere de al tau vs mine
    Attached Images Attached Images 222222-copy-copy.png

  12. #452 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Prietene, ai spus tu exact cuvintele astea? Am spus sa nu se mai discute despre leaks? Daca spuneai ca este analiza DF, nu era nicio problema
    nu e dinamic, e 1440p, stim din leak-uri, 1440p nu e nimic pt ps4pro

  13. #453 SP
    Banned wd87's Avatar
    problema nu e asta, problema e ca nu are nici-o treaba daca e leak sau nu, e o informatie tehnica, nu e poveste, dar e bine ca ai fost dezvaluit cu abuzurile tale

  14. #454 SP
    Member mladin86's Avatar
    am dat preorder dar se stie? pe ps5 o sa se poata juca sau trebuie sa cumperi jocul din nou, varianta ps5? sau vor scoate remaster cum au facut la primul joc?

  15. #455 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu au anuntat nimic inca, dar cel mai probabil vor anunta daca suporta asa ceva (cum suporta Xbox) cand vor prezenta consola. Eu sper sincer sa suporte si ei si sa nu ne oblige sa facem upgrade contra cost (ca dlc sau remaster), mai ales ca asta va fi un joc pe care cu siguranta il voi mai juca odata si pe PS5, asa cum am facut cu 1 pe PS3 si PS4

  16. #456 SP
    Member mladin86's Avatar
    Exact! ms @razvanrazy

  17. #457 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by mladin86 View Post
    am dat preorder dar se stie? pe ps5 o sa se poata juca sau trebuie sa cumperi jocul din nou, varianta ps5? sau vor scoate remaster cum au facut la primul joc?
    O să-l joci pe PS5 fara probleme la rezoluție mai mare și fps mai mare. Daca nu o sa fie așa îți plătesc eu jocul

  18. #458 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Uuu. Uuu. Si mie? Si ce alte jocuri mai platesti daca nu e asa?

  19. #459 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cyberpunk 2077

  20. #460 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pe ala-l iau de Xbox si acolo e deja anuntat

    Oricum sunt sanse foarte mari sa fie asa si la Sony, dar sa speram ca nu vor merge tot pe modelul Cyberpunk 2077, unde deja au anuntat si un full next gen release, separat de acel update gratuit. Sunt curios sa aflu mai multe detalii si despre asta.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 23 of 69 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 33 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Last of Us Remastered (Remaster) By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 823 Last Post: 27-06-2020, 09:15
  2. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By appL3ZOR in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 11-07-2018, 11:02
  3. Vand/Schimb The Last of Us Remastered (Bucuresti) By Zuluf in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 21-03-2018, 20:01
  4. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By Ownzy in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 08-11-2017, 16:36
  5. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 06:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts