Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 69 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 55 ... LastLast
Results 81 to 100 of 1367

Thread: The Last of Us: Part II / Remastered

  1. #81 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Asa-i? Sa vezi dezamăgire cand vad ca s-a postat ceva nou si intru cu speranța la noutăți despre joc, dar nuuu.

  2. #82 SP
    Member Hider141's Avatar
    Quote Originally Posted by opagain2017 View Post
    sunt singurul care crede ca Ellie arata ciudat in The Last Of Us part 2? arata ca un barbat de 25-30 de ani, nu ca o fata de 19 ani, e foarte ciudat, mi-a placut TLOU 1 dar daca asa arata Ellie, caracterul jucabil principal in TLOU2, eu imi bag picioarele in el de joc oricat de bun o sa fie, eu nu joc cu un caracter care arata ca un transgender
    Cred ca esti singurul. Intr-o lume post-apocaliptica lumea nu mai are timp de farduri, ruj si alte cosmetice, si nici nu poate sa mearga la cumparaturi in Bershka.
    Imbraca ce gasesc si se spala/aranjeaza cand au timp si posibilitatea de apa curata/calda.

    Quote Originally Posted by iPaul View Post
    Arata asa pentru ca este bi/lesbiana(din ce imi amintesc).
    Poate are si rolul de a ascunde cat de cat faptul ca e femeie, fiindca in lumea in care traieste, femeile sunt in pericol de a fi batute/rapite/violate/etc.
    Chiar daca probabil stia deja la 15 ani sa felieze o persoana cu briceagul in 15 feluri diferite, nu strica sa-si economiseasca munitia si puterea pentru cand va avea de furca cu oameni afectati de epidemie.

  3. #83 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Okay, lasand gluma la o parte, mie mi se pare ca au reusit sa o pastreze pe Ellie foarte feminina, dar cumva intr-un mod subtil, parca vulnerabilitatea ei fiind superficial umbrita de lumea post-apocaliptica. Voi face o scurta analiza a trailer-ului si, pentru a avea exactitate in timestamps, voi lasa si linkul clipului la care ma uit chiar acum la finalul postarii.

    1:13 - Cand acordeaza chitara cu 2 degete, pe celelalte le tine inclinate in spate, ca si cum nu ar vrea sa atinga chitara cu toata mana ci doar putin, finut, cat are nevoie.
    1:20 - Se vede ca nu sprijina deloc chitara in mana stanga, un lucru pe care de obicei il fac fetele care canta la chitara sau baietii mai micuti, pentru ca daca lasi greutatea inspre mana stanga fara sa ai destula forta incat sa nu o resimti deloc de incurca la cantat. In general chitaristii "prind" chitara cu forta cu ambele maini si aplica destula presiune pe coarde cat sa ii mentina o parte din greutate si cu stanga. Uite un exemplu:

    1:47 - Intoarce privirea inspre stanga intr-un mod ciudat de calm, cumva cu un aer plenar, nu ca o bruta de barbat asa cum se insinueaza ca ar fi.
    2:54 - Cat de masculina vi se pare pozitia corpului ei acum?
    3:26 - Asta e o privire plina de frica, nesiguranta si regret, e clar ca copilul din Ellie nu vrea sa fie nevoita sa faca sta, insa probabil ceva mult prea rau s-a intamplat ca sa mai poata trece peste.

    The last of us 2 trailer:

  4. #84 SP
    Junior Member opagain2017's Avatar
    Quote Originally Posted by Hider141 View Post
    Cred ca esti singurul. Intr-o lume post-apocaliptica lumea nu mai are timp de farduri, ruj si alte cosmetice, si nici nu poate sa mearga la cumparaturi in Bershka.
    Imbraca ce gasesc si se spala/aranjeaza cand au timp si posibilitatea de apa curata/calda.



    Poate are si rolul de a ascunde cat de cat faptul ca e femeie, fiindca in lumea in care traieste, femeile sunt in pericol de a fi batute/rapite/violate/etc.
    Chiar daca probabil stia deja la 15 ani sa felieze o persoana cu briceagul in 15 feluri diferite, nu strica sa-si economiseasca munitia si puterea pentru cand va avea de furca cu oameni afectati de epidemie.
    dupa cum am spus, nu zic sa fie super model, dar nu vad cum in 5 ani ajungi de la
    la
    eu prima data cand am vazut trailerul, am crezut ca este un caracter nou pana cand i-am auzit vocea

  5. #85 SP
    Junior Member KodiaK's Avatar
    Voi vorbiti cumva de trailer-ul ala din Dec anul trecut? WTF, arata foarte OK Ellie acolo, feminina, delicata, dar totusi trecuta prin extrem de multe.
    Recunosc ca in poza pusa de opagain2017 nu arata la fel de bine, insa este totusi un artwork. Mult mai aproape de realitate este trailer-ul, parerea mea.

  6. #86 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Oare ii barberita la gogoasa?

  7. #87 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Quote Originally Posted by Kratos666 View Post
    Oare ii barberita la gogoasa?

  8. #88 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Exista doua tipuri de oameni:

    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Exclusivele Sony sunt mature si inteligente, de multe ori cu o poveste filosofica ce are implicări psihologice adânci. (TLoU anyone)
    si

    Quote Originally Posted by opagain2017 View Post
    eu imi bag picioarele in el de joc oricat de bun o sa fie, eu nu joc cu un caracter care arata ca un transgender
    Quote Originally Posted by Kratos666 View Post
    Oare ii barberita la gogoasa?

  9. #89 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Superbe unele discutii pe forumul asta...

  10. #90 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Sa vezi pe Computergames... acolo distractie

  11. #91 SP
    Member Kratos666's Avatar
    @solecon Ai afisat 3 tipuri de oameni. ("omul este o fiinta umana" G.H.)

  12. #92 SP
    Junior Member opagain2017's Avatar
    Quote Originally Posted by solecon View Post
    "Exclusivele Sony sunt mature si inteligente, de multe ori cu o poveste filosofica ce are implicări psihologice adânci. (TLoU anyone)"

    am ratat cand au anuntat astia ca homosexualitatea e filosofie, pana ne lamurim totusi, GTAV are scor mai mare ca TLOU, poate vrei sa ma lamuresti si cu filosofia din Grand Theft Auto 5

  13. #93 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Hai sa fim seriosi. Daca homosexualitatea e singurul lucru care a iesit in evidenta pentru tine din acest joc, ai o problema.

  14. #94 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^ Vreau eu sa te lamuresc. Ehem:

    1) Filozofia (sau filosofia, din gr. φιλοσοφία > *phil- și sophia, etimologie: dragoste de înțelepciune) este disciplina autonomă a culturii având ca obiect cunoașterea formelor și proceselor gândirii. Filozofia este o modalitate de gândire și investigare, formată dintr-un ansamblu de noțiuni și idei, care tinde să cunoască și să înțeleagă sensul existenței sub aspectele sale cele mai generale, o concepție generală despre lume și viață.
    Am subliniat eu ce era important. Sa vezi si sa nu crezi, homosexualitatea chiar reprezinta un aspect al procesului de gandire cotidian, pentru un procent tot mai mare al populatiei.

    2) Ai gresit autorul citatului in postarea ta.

    3) Expresia "au anuntat astia" am mai auzit-o doar la tara la bunica mea, nu ca nu as fi eu un bun traditionalist, insa cand vorbim despre filosofie consider adecvat o exprimare puuuuuutin mai elevata. Mai mult decat atat, cine sunt "astia" care anunta ce anume studiaza filosofia? Te pomenesti ca tu chiar aveai in minte cativa filosofi precum Kafka, Kant sau Nietzsche, si vorbeai din perspectiva lor general recunoscuta.

    4) Ce intelegi tu prin "scor mai mare"? Daca te referi la nota de pe metacritic, te lamuresc si cu asta: punctajul unui joc pe metacritic vine de la note acordate de catre oameni, si stim amandoi ca majoritatea oamenilor sunt niste fiinte mediocre si limitate in capacitatea lor de intelegere (fapt dovedid prin faptul ca foarte putini oameni ajung scriitori / oameni de stiinta / cercetatori), de unde putem concluziona imediat ca punctajul acordat de aceasta masa mediocra nu are nici cea mai mica relevanta.

    5) Filosofia din GTA 5 e destul de neplacuta, jocul avand o mizerie de poveste despre niste derbedei drogati care nu au altceva mai bun de facut decat sa ucida alte fiinte vii pentru probleme triviale precum bani, orgoliu, prostitutie, asta pretrecandu-se intr-un stat dezvoltat in care oamenii se pot ridica pe scara sociala prin educatie si cultura.

    P.S. In general, o fraza incepe cu litera mare si se incheie cu un semn de punctuatie.

    Motivul editarii: editorial sweep.

  15. #95 SP
    Member Buyk's Avatar
    Iar se incepe cu discutii de genul " sunt mare fan al jocului dar nu il voi juca pentru ca ..... "

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

  16. #96 SP
    Junior Member opagain2017's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    ^ Vreau eu sa te lamuresc. Ehem:

    1) Filozofia (sau filosofia, din gr. φιλοσοφία > *phil- și sophia, etimologie: dragoste de înțelepciune) este disciplina autonomă a culturii având ca obiect cunoașterea formelor și proceselor gândirii. Filozofia este o modalitate de gândire și investigare, formată dintr-un ansamblu de noțiuni și idei, care tinde să cunoască și să înțeleagă sensul existenței sub aspectele sale cele mai generale, o concepție generală despre lume și viață.
    Am subliniat eu ce era important. Sa vezi si sa nu crezi, homosexualitatea chiar reprezinta un aspect al procesului de gandire cotidian, pentru un procent tot mai mare al populatiei.

    2) Ai gresit autorul citatului in postarea ta.

    3) Expresia "au anuntat astia" am mai auzit-o doar la tara la bunica mea, nu ca nu as fi eu un bun traditionalist, insa cand vorbim despre filosofie consider adecvat o exprimare puuuuuutin mai elevata. Mai mult decat atat, cine sunt "astia" care anunta ce anume studiaza filosofia? Te pomenesti ca tu chiar aveai in minte cativa filosofi precum Kafka, Kant sau Nietzsche, si vorbeai din perspectiva lor general recunoscuta.

    4) Ce intelegi tu prin "scor mai mare"? Daca te referi la nota de pe metacritic, te lamuresc si cu asta: punctajul unui joc pe metacritic vine de la note acordate de catre oameni, si stim amandoi ca majoritatea oamenilor sunt niste fiinte mediocre si limitate in capacitatea lor de intelegere (fapt dovedid prin faptul ca foarte putini oameni ajung scriitori / oameni de stiinta / cercetatori), de unde putem concluziona imediat ca punctajul acordat de aceasta masa mediocra nu are nici cea mai mica relevanta.

    5) Filosofia din GTA 5 e destul de neplacuta, jocul avand o mizerie de poveste despre niste derbedei drogati care nu au altceva mai bun de facut decat sa ucida alte fiinte vii pentru probleme triviale precum bani, orgoliu, prostitutie, asta pretrecandu-se intr-un stat dezvoltat in care oamenii se pot ridica pe scara sociala prin educatie si cultura.

    P.S. In general, o fraza incepe cu litera mare si se incheie cu un semn de punctuatie.

    Motivul editarii: editorial sweep.
    Grand Theft Auto 5 Has Now Sold-In 75 Million Copies - IGN

  17. #97 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Buyk View Post
    Iar se incepe cu discutii de genul " sunt mare fan al jocului dar nu il voi juca pentru ca ..... "
    Si pana la urma tot il joaca si tot ii place.

  18. #98 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Mai da-o in **** mea se treaba...

  19. #99 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    7 postari pana acum si vad ca a inceput cu dreptul.

    Si Guta a vandut la greu, asta il face mai bun decat un artist care a vandut mai putin? (desi spre precizare GTA 5 e mai bun decat Guta, desi am auzit ca IGN i-a dat 10/10).

    Sa revenim la treburile noastre. Elllie arata cum ar arata o fata de 19 intr-o lume post apocaliptica. Intr-o lume in care incerci sa supravietuiesti cred ca a incerca sa fie feminina nu intra pelista de prioritati. Cred ca tipii aia hacuiti pana sa ajungi la ea ar tb sa dea un indiciu.

    peseu: nu iti place jocul, nu-l juca. ca nimeni nu-ti forteaza mana.

  20. #100 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnConstantine View Post

    Elllie arata cum ar arata o fata de 19 intr-o lume post apocaliptica. Intr-o lume in care incerci sa supravietuiesti cred ca a incerca sa fie feminina nu intra pelista de prioritati. Cred ca tipii aia hacuiti pana sa ajungi la ea ar tb sa dea un indiciu.
    La asta m-am referit si eu cand am zis ca lumea in care a crescut a influentat-o, dar omul a inceput sa imi vorbeasca despre anatomie. Pe principiul asta nu trebuia sa jucam Uncharted 4 pentru ca Nadine Ross are o constitutie fizica de barbat.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 69 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 55 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Last of Us Remastered (Remaster) By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 823 Last Post: 27-06-2020, 09:15
  2. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By appL3ZOR in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 11-07-2018, 11:02
  3. Vand/Schimb The Last of Us Remastered (Bucuresti) By Zuluf in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 21-03-2018, 20:01
  4. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By Ownzy in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 08-11-2017, 16:36
  5. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 06:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts