Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 50 of 69 FirstFirst ... 40 48 49 50 51 52 60 ... LastLast
Results 981 to 1,000 of 1367

Thread: The Last of Us: Part II / Remastered

  1. #981 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Cel mai bun review, practic mi-a citit mintea. Este exact parerea mea despre joc

  2. #982 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    De asta ziceam. Pe monitor de gaming.






    O fi de la aia 30 FPS.
    Attached Images Attached Images untitled.jpg

  3. #983 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    De abia astept sa-l rejoc pe PS5 .


  4. #984 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    L-am terminat si eu ieri, dupa ce am stat atata timp cu capul in pamant ca strutul pentru a ma feri de spoilere.
    Imi pare sincer rau ca sequel-ul pentru unul dintre cele mai bune jocuri a primit valul asta de ura si va ramane vesnic o pata pe franciza si pe reputatia ND. Este jocul pe care eu l-am asteptat 7 ani? Nu chiar, per total prima parte ramane, in opinia mea, o experienta mai buna, insa asta nu inseamna ca partea a doua merita note de zero si developerii amenintari cu moartea.

    Despre story



    Cat despre atmosfera/imersiune, doar cuvinte de lauda. Jucand cu castile pe urechi, eram pur si simplu acolo, simtind fiecare moment tensionat.
    Gameplay-ul a fost vehiculul perfect pentru a purta povestea. Nu inteleg de ce este considerat invechit. Pur si simplu tipul asta de gameplay merge mana in mana cu o astfel de poveste.

    Desi nu este jocul pe care l-am asteptat, merita un 9. Cine nu il joaca datorita sau din cauza principiilor sa fie sanatos, are de unde alege alte jocuri. Nu o sa incerc sa conving pe nimeni, pentru ca e inutil. Fiecare da banii pe ce vrea si se bucura de ceea ce ii place.

    PS: acordati atentie notelor pe care le gasiti, sunt ascunse acolo niste mini story-uri foarte bune.

    LE: M-a scos din minti faptul ca nu am putut dezactiva optiunea de film grain.

  5. #985 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Btw, in zona asta din video, sunt singurul care s-a invartit ca dementul pe-acolo fara sa-mi dau seama pe unde trebuie s-o iau? Am mai patit asta de cateva ori, nu e foarte clar pe unde trebuie s-o iei.

  6. #986 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Si eu as dori 60 FPS in jocul asta (si in altele). Va fi posibil cu PS5? Nu stiu. Nu e ca si cum ai da de un buton si unlock.the framerate. Banuiesc ca e mult mai multa munca de atat. Va depinde de developer.

    In alta ordine de idei, am ajuns la patrulele cu caini. Si doamne ce enervanti sunt cainii astia. Cum iti prind mirosul, cum sunt pe urmele tale. Tb sa pui distanta tot timpul fata de ei. Unii pe net nu voiau sa omoare animale. Eu sunt invers Abia astept sa scap de ei.

    Preferam sistemul de ochire cu arcul din primul joc, cu bolta. Sistemul din jocul asta e asemanator cu Tomb Raider (se strange tinta cu cat tensionezi arcul).

    Cred ca sunt de acord in general cu reviewul ACG. Mai ramane sa vad daca povestea drags on. Ca am citit si in alte parti ca putea sa mai taie din umplutura, ca se intinde jocul si devine boring din cauza asta.

    @eagle eye , ai sistemul de hint (L3). Pe mine tot timpul ma bate la cap daca puric zona ptr resources si collectible. Apoi mai e si setare in plus in optiuni sa te ghideze prin sageti (sau ceva asem, nu il folosesc).

  7. #987 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Faza e ca daca-l faceau prea scurt, se plangea lumea de asta. Jocurile SP ne-open world au ajuns la o durata minima de 20ish ore si mie chiar si God of War mi s-a parut lungit aiurea. Nu este neaparat un lucru rau, cat timp poti evita multe lucruri (mostly loot) daca vrei sa avansezi cu povestea si cred ca daca nu stateam sa caut fiecare coltisor, il terminam in ~21-22h.

    Aici recunosc, nu m-a deranjat. Mi-a placut atat de mult controlul personajului si partea de stealth si planificare, incat as mai fi continuat inca 10-15h lejer. Dar pe multi i-a deranjat

    Referitor la 60fps, cel putin in jocul asta n-ar trebui sa fie vreo problema nici daca vor creste rezolutia la 4k nativ + extra details. Teoretic pot activa RTX si asa vor scuti GPU de extra procesare pentru lucrurile de care se va ocupa RTX-ul.
    Sa vedem daca vor sa investeasca timp si bani in lucru asta, dar eu as zice ca o vor face.

  8. #988 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    You’ll find a massive collection of Character Art, Environment Modeling and Texturing, Animation, Visual Effects, Design, and Illustrations that all worked together to try and live up to both our own expectations, and those of the fans as well.

    If you haven’t finished the game yet, beware: many of these images contain spoilers.
    Naughty Dog The Last of Us Part II Art Blast

  9. #989 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Nici nu imi pun problema ca nu o sa fie 60fps pe PS5. Uneori chiar se simt cei 30fps mai ales in combat cand tragi cu arma... Posibil sa fie si de la aim acceleration care e mult prea mare + deadzone prea mare.

  10. #990 SP
    Member JohnConstantine's Avatar


    Mai are si Hurt de Johnny Cash si Nothing Else Matters de Metallica

  11. #991 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by Polygon
    According to Zacny, Vice’s review prompted a Sony representative to reach out on behalf of Naughty Dog.

    “They felt some of the conclusions I reached in my review were unfair and dismissed some meaningful changes or improvements,” Zacny told Polygon over Twitter messages.

    Zacny clarified that the exchange wasn’t “confrontational,” but that it was nonetheless “unusual,” as the site doesn’t typically have big publishers asking in an official capacity why a review reads the way it does. Such things can happen, of course, though often with smaller developers, or from publishers who have spotted a factual error in a piece that they want corrected.

    “I was happy to unpack a bit of my reasoning, however, and received a perfectly cordial message in response,” Zacny said. Naughty Dog’s PR team declined to comment on Polygon’s inquiry about its exchange with Vice.
    The Last of Us 2 has become a minefield for press, devs, and fans - Polygon

  12. #992 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Nu stiu sa mai fi vazut blood spatters dupa un kill in asa fel, in alt joc. Pe cel din dr. l-am lovit cu maceta, de 2 ori (semicercul de sange prima lovitura in lateral, si steaua ptr stab) si la cel din stg a fost grab si stealth kill (linia de la sangele din gat - ca tasneste cand il pune jos). Ma simt ca in Dexter Evident urmele de pasi dupa ce ai trecut prin sange nu e ceva nou. Pun in spoiler ptr orice eventualitate, ptr ca e dupa un encouter unde esti luat prin surprindere.



    Nu stiu foarte sigur, tb sa mai testez, dar cand ai melee weapon (upgradat) la o sg linie poti sa o refaci din nou cu resurse.

  13. #993 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Articolul a fost postat si m sus. Nu e critica doar arat ca e de 2 ori.

    Articolul e mult m elaborat decat quote-ul si practic atrage atentia asupra situatiei tensionate intre public (aia toxici care trolleaza desi nu au jucat jocul, sau au auzit leaks-urile si si-au facut deja parerea, plus segmentul ofensat de lgbtq, si restul celor care au jucat si vor sa isi spuna parerea in marea asta), developers (care sunt atasati de propria creatie, sau colegii de breasla) si presa (care e prinsa la mijloc in tensiunea asta). Practic nu m poti duce o discutie constructiva fara sa sara unul sau altu, pe buna dreptate sau nu. Tensiunea e mare. Internet at its finest.

    Oamenii chiar se pricep sa se dezbine. Internetul cu anonimitatea sa si lipsa de repercursiuni exacerbeaza la maxim asta. Totul e in masa acum, general si global, ptr toti sa vada si sa sara in gramada.

  14. #994 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Sunt curios ei daca si-ar dori sa poata juca Last of Us 2 fara sa riste inchisoarea si daca ar mai fi atat de ofensati si de mofturosi ca noi cei care luam totul de-a gata si discutam o luna de zile despre nimic.


  15. #995 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Nu discutia e rea ci modul in care se alege sa se interactioneze si sa se comunice. Lipsa de moderatie si de moderare la nivel de masa se simte. O discutie ar tb sa se intalneasca in mijloc, nu sa ajunga la extreme (ei si noi, esti de acord cu mine sau nimic). Climatul e de escaladare, nu invers. Incercati sa vedeti situatii ca astea in terneni de escaladare, si apoi veti vedea o fateta pe care nu o realizati in mod normal. Nimeni nu stinge focul fiecare atata si mai mult focul, pana acolo unde ia tot aerul din camera si nu m poti sa discuti pe subiectul respectiv. La road rage (de aici stiu ideea) e la fel. Se amplifica intre 2 oameni cu fiecare back and forth. Ideea cu conflictele intre tari, cele etnice, religioase etc sau celebrele posibile confruntari nucleare merg pe acelasi principiu.

  16. #996 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    SPOILER WARNING: THIS ARTICLE DISCUSSES THE FULL STORYLINE OF THE LAST OF US PART 2, INCLUDING ITS ENDING.

    Before The Last of Us Part 2 was released - but after we had finished playing it, and after its plot had leaked online - we had a chance to interview the game's director Neil Druckmann. It was too good an opportunity to discuss the game's full storyline and radical structure with its creative lead to miss. So here is the second, spoiler-heavy part of our chat - and please, only read on if you have already finished the game.
    https://www.eurogamer.net/articles/2...neil-druckmann

  17. #997 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Sunt curios ei daca si-ar dori sa poata juca Last of Us 2 fara sa riste inchisoarea si daca ar mai fi atat de ofensati si de mofturosi ca noi cei care luam totul de-a gata si discutam o luna de zile despre nimic.

    Situatia acolo era mult mai ciudata decat este prezentata in videoclip (<2018) . Am fost in Cuba pentru cateva saptamani cu cativa ani inainte de realizarea acestui documentar, multe chestiuni sunt incredibile acolo insa daca este sa ne raportam la subiectul nostru de interes si sa fim on-topic, gaming / online, lucrurile stateau chiar si mai ciudat.


    Pentru acces la internet era nevoie de cartele razuibile care costau 1 ora = 1 dolar . Cei din videoclip nu au subliniat indeajuns de mult aceasta chestiune insa in Cuba era nevoie de acele cartele chiar si pentru acces la internet din propria locuinta, singurul avantaj daca aveai internet tras pana in casa era ca nu mai trebuia sa te duci in parcul central, atat!
    Accesul la internet era la fel de limitat, monitorizat si costa fix la fel ca cel din parcuri. Numarul celor care aveau internet tras pana in casa era extraordinar de mic, existau orase destul de maricele unde nu exista nicio persoana care sa aiba internet acasa.


    Pentru o perioada destul de mare din calatorie am avut un om de-al locului cu noi si l-am tot intrebat diferite chestiuni despre accesul la informatie. Despre online gaming sau streaming nici nu era vorba, majoritatea castiga acolo intre 20 si 40 de dolari lunar, ar fi fost imposibil sa dea toti banii castigati intr-o luna pentru o zi de internet.


    El avea un dealer de informatii care venea lunar si avea cateva HDD externe cu torrente downloadate probabil dintr-o tara apropiata si fiecare consumator isi lua ce informatii dorea de pe ele: seriale, filme, muzica, jocuri. Asta era singura modalitate pentru el de a fi la curent cu informatia. Serviciul acesta costa aproximativ 5 dolari.


    Fast-Forward si sa inchei, o chestiune care mi-a ramas in minte intiparita foarte bine, persoanei respective i-a fost imposibil sa creada ca noi in Europa avem internet pe telefon fara wi-fi, el nu avea nici macar conceptul ca poti primi internet prin SIM. Nu credea ca este posibil sa primesti internet doar cu ajutorul SIM-ului fara a avea un router langa tine.

  18. #998 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    @Teo nu este mult diferit nici acum din pacate .
    Am cateva luni de cand m-am intors din Havana, am avut norocul sa pot calatori chiar inainte de nenorocirea asta cu covid. Din pacate noi am putut accesa foarte putin si greu internetul cu acele cartele de care vorbeai dar a fost un sisif sa imi verific un booking.

    Am un respect deosebit pentru dorinta lor de a afla lucruri si pentru ingeniozitatea lor. Probabil ca nevoia te impinge.
    In contextul cu Last of Us 2 in care tot internetul e umed ca “spoiler”, mi-am amintit de ei si de gazda la care am stat cat de mandru era ca avea un Xbox360 adus pe bucati din US si 3 jocuri amarate din 2011 (total offline evident).

  19. #999 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Daca ati terminat jocul, urmariti acest video. Merita fiecare secunda.


  20. #1000 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Foarte bine spus. Nu mai urmaresc canalul dupa ce au inceput sa faca totul la misto, dar excelent explicata povestea, dar mai ales finalul. Pacat doar ca multi intra in cealalta categorie (lasandu-i departe pe cei care refuza sa-l joace pentru ca au vazut ei online), care termina jocul si care ar fi vrut sa

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 50 of 69 FirstFirst ... 40 48 49 50 51 52 60 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Last of Us Remastered (Remaster) By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 823 Last Post: 27-06-2020, 09:15
  2. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By appL3ZOR in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 11-07-2018, 11:02
  3. Vand/Schimb The Last of Us Remastered (Bucuresti) By Zuluf in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 21-03-2018, 20:01
  4. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By Ownzy in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 08-11-2017, 16:36
  5. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 06:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts