Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 54 of 69 FirstFirst ... 4 44 52 53 54 55 56 64 ... LastLast
Results 1,061 to 1,080 of 1367

Thread: The Last of Us: Part II / Remastered

  1. #1061 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si eu sunt doar la al doilea review si nu ma pricep sa fac asta, dar incerc sa punctez tot ce mi-a placut/nu mi-a placut despre jocul respectiv si sa bifez anumite sectiuni, gen gameplay, poveste, sunet, samd si in functie de ele, sa structurez cumva postarea

    Nu ma compar cu ACG sau cu alte persoane care scriu reviews si au si deprinderea necesara pentru asta, o fac strict de placere si din pasiune, sperand sa iasa ceva decent, ceva care sa fie un conversation starter.

  2. #1062 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Incet, incet perceptia despre joc se va schimba. Observ asta pe metacritic unde daca la inceput voturile negative erau covarsitoare, acum cele pozitive au ajuns sa le depaseasca numeric. Jocul e intradevar foarte bun inclusiv ca poveste. Nu l-am terminat inca desi il am din prima zi, din cauza timpului limitat. Oricum am inteles ca jocul ofera o perspectiva mai larga. Imi amintesc si acum dupa finalul partii intai ca m-am gandit mult daca Joel a actionat corect. Da, corect 100% prin ochii lui si as fi facut la fel ca si parinte. Totusi daca eram un oricare alt individ fara legatura cu Joel, afectat de pandemia aia nu l-as fi apreciat prea tare pe el si actiunile lui. La fel, acum ca am intrat in a doua jumatate a jocului nu apreciez deloc actinile lui Ellie din prima parte. Idiotii care vad doar o perspectiva sunt si vor ramane idioti. Nici nu m-as chinuii sa le schimb ideile pt ca e un efort inutil.

  3. #1063 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu sunt curios daca in prima parte, ne-ar fi lasat pe noi ca jucatori sa alegem daca sa-l omoram sau nu pe doctor, ce anume am fi ales?

    Eu cred ca la momentul respectiv as fi ales sa-l omor, din cauza contextului si din felul in care ma atasasem de Ellie si stiind ce vor sa faca pentru a putea face acel vaccin.

    Dar la fel si in a doua parte, cred ca as fi schimbat anumite alegeri...

  4. #1064 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Vad ca si pe aici numărul la care ne-a plăcut jocul e mai mare decat a celor care il critică urât asa ca probabil asta e valabil peste tot si probabil in timp reputația jocului va creste! Probabil mulți dintre critici nici nu l-au jucat si mi se pare naivism copilaresc să nu poti trece si sa ramai butthurt ca povestea nu e chiar precum ti-ai fi dorit-o.

    Encounter-rile is super misto si de multe ori am avut si o senzatie precum in Dead Space, coridoarele alea întunecate care te tinea cu garda sus ca nu sti ce te așteaptă si ce mai satisfacție când mai dadeam nu headshot-uri ci faceshot-uri de le zbura din mufa!!
    Atatea momente wow si memorabile sunt in joc că chiar ii compătimesc pe gamer-ii care sunt încăpățânați si nu vor sa joace jocul dar totusi nu e pierderea mea așa ca pana la urmă e alegerea fiecaruia să facă si sa creadă ce vrea!

    P.S. ce vanzari au pana acum la joc, sunt ok? Eu unul sper sa aibe incasari foarte bune căci jocul e foarte finisat si merita lucrul asta. Eu nu păstrez prea multe jocuri, l-am luat second hand si l-am vandut dupa ce l-am jucat dar când va scadea pretul sa nu imi omoare buzunarul am sa cumpăr din nou jocul sa il joc si pe PS5 si sa sustin si eu developerii cu cat pot!
    Am cumparat remake-uri la jocuri vechi si de 20 de ani pe care initial le-am jucat pe PC gratuit/piratate ca altfel pe vremea aia nici nu aveai cum sa pui mana pe ele, le-am cumpărat cu gândul ca chiar daca nu le joc din nou vreau eu sa dau niste banuti oamenilor ce le-au facut , pentru bucuriile si memorile bune ce mi le-au lasat si creat merită! Destul de recent am cumpărat si jucat Outcast Second Contact, what a blast from the past!!

  5. #1065 SP
    Member SeCeX's Avatar
    A vandut 4 milioane de bucati in primele 3 zile de la lansare, e mai mult decat ok

  6. #1066 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Citind postarea lui Srachi mi-am adus aminte ca un encounter e foarte asemanator cu momente din Resident Evil 2 (posibil si 3, pe care nu l-am jucat).



    In primul joc prima oara l-am omorat pe doctor si pe asistenta. A doua oara (cred ca am reluat nivelul, nu mai stiu exact) am incercat sa nu. Jocul te obliga sa o faci. Pe asistenta am lasat-o in viata.

  7. #1067 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Am inceput al doilea playthrough si inca ma scoate din minti acel film grain. Pe net am vazut ca multa lume se plange de acest efect, insa ND nu au adaugat inca optiunea de a-l dezactiva.

    Pe voi chiar nu v-a deranjat? Pe ce monitoare/tv-uri l-ati jucat? Pe mine ma bate gandul sa ma mut pe un tv mai mic, ca sa nu mai fie atat de vizibil.

  8. #1068 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pe mine m-a deranjat initial, dupa care ori m-am obisnuit cu el, ori se integreaza mai ok in prezentare si nu l-am mai observat

  9. #1069 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Daca il cauti incepi sa devii constient de el. Eu am jucat pe un monitor de 27 inchi si nu m-a deranjat, ba chiar daca nu stiam ca are noise probabil nici nu sesizam. Devine mai evident cu cat dai brightness mai mare. Eu am ce am cu chromatic aberation. In general il dezactivez unde pot (in Dying Light e oribil de ex). Dar aici nu l-am simtit intrusiv, chiar, la fel ca la noise, nu l-am mai observat.

  10. #1070 SP
    Manager paul's Avatar
    Cum s-a realizat motion capture pentru un boss fight:

  11. #1071 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am postat review-ul aici

  12. #1072 SP
    Junior Member ScriAlex97's Avatar
    Am terminat jocu asta de mai bine de-o saptamana si e mare pacat de poveste..ma dezamagit mai ceva ca GOT season 8 si parca mi-am pierdut speranta in gaming si e mare pacat ca in celelalte categorii jocul straluceste exceptional insa nu cred ca o sa ma mai hype-ui pentru nimic

  13. #1073 SP
    Junior Member Ciocan's Avatar
    Cred ca e cam exagerat sa spui ca "ti-ai pierdut speranta in gaming"
    Daca nu ti-a placut atat de mult povestea, MAXIM poti sa iti "pierzi speranta" in Naughty Dog zic eu, nu trebuie exagerat atata totusi.

  14. #1074 SP
    Junior Member ScriAlex97's Avatar
    Acum am trecut peste,a fost doar pe moment

  15. #1075 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Am terminat si eu jocul. De aici inainte poate fi considerat spoiler!


  16. #1076 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    This guy



    And this guy. Beyond Desolation (ultima melodie) suna super, cu bass.

  17. #1077 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  18. #1078 SP
    Member JohnConstantine's Avatar

    Neither solution is perfect. In Metacritic’s case, postponing user reviews isn’t going to fix the issue of score bombing, and it might create release-day issues when people visit a game listing for buying advice only to find zero user reviews.
    Nu mi se pare o problema. Cum nu poti sa faci un review mai de doamne ajuta daca nu joci jocul macar 1-2 zile, review-urile day one/two sunt inutile. Iar first impressions nu sunt review.

    Cat de score bombing va exista si dupa, dar macar dupa 3 zile o sa vina si reviewurile pertinente, si scorul va fi mai echilibrat. Tin minte ca in primele zile era la 3.8 daca nu ma insel. acum e 5.5.

  19. #1079 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Am o curiozitate. Cati dintre cei care l-ati terminat ati fi curiosi si abia asteptati sa vedeti ce se intampla intr-o posibila viitare parte 3? Cred ca asta defineste o poveste buna. Cand am terminat primul joc eram extrem de curios ce se va intampla dupa.

  20. #1080 SP
    Junior Member ScriAlex97's Avatar
    Ar putea ca in part 3 sa continue cu Ellie si sa fie o poveste mai depresiva tinand cont ca a pierdut tot sau sa continue cu Abby dar nu stiu daca toti ar fii de acord sa joace cu ea tinand cont hate-ul.Ah si mai e si posibilatea ca part 3 sa fie un prequel intre part 1 si part 2 explorand relatia cu Ellie si Joel prin extinderea flashback-urililor

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 54 of 69 FirstFirst ... 4 44 52 53 54 55 56 64 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Last of Us Remastered (Remaster) By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 823 Last Post: 27-06-2020, 09:15
  2. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By appL3ZOR in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 11-07-2018, 11:02
  3. Vand/Schimb The Last of Us Remastered (Bucuresti) By Zuluf in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 21-03-2018, 20:01
  4. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By Ownzy in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 08-11-2017, 16:36
  5. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 06:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts