Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 58 of 69 FirstFirst ... 8 48 56 57 58 59 60 68 ... LastLast
Results 1,141 to 1,160 of 1367

Thread: The Last of Us: Part II / Remastered

  1. #1141 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Serios mai trebuie pus spoiler tag? jocul a fost lansat deja de 3 luni, penibil.

  2. #1142 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu are importanta si este foarte clar in regulament:
    6. Este interzisa folosirea spoilers-urilor. In cazuri in care trebuie precizat neaparat o informatie de acest gen se foloseste tag pentru spoilers dar este recomandata evitarea acestora. Pentru un gamer ce nu a terminat inca jocul in cauza un simplu spoiler poate strica toata placerea de a parcurge acel joc.

  3. #1143 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Regulamentul ar trebui imbunatatit, e putin depasit. In sensul c-ar trebui specificata o perioada de timp de 30/60/90 de zile in care nu ai voie sa postezi spoilere.

    Ambiguitatea din regulament e interpretabila, si poate inseamna ca nu mai ai niciodata voie sa postezi ceva legat de poveste, pentru ca vor exista intotdeauna gameri care n-au terminat un anume joc nici dupa 5 sau 10 ani de la lansare.

  4. #1144 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Fix asta este cazul. Orice ai de spus care este spoiler poti pune cu spoiler tag absolut oricand. Nu este niciun fel de problema si-ti ia 2 secunde in plus.
    Cu siguranta sunt oameni care au zis ca asteapta o reducere pentru jocul asta (sau pentru oricare alt joc) si care il vor juca in 3-5 luni sau peste 1 an. De ce sa le facem rau?

    Also, revenind la situatia de mai devreme, postarea pe care am editat-o este efectiv un breakdown de poveste

  5. #1145 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    OK dar 3 luni de zile de la o lansare nu e foarte mult timp, multi așteaptă un preț bun că să-l joace! Desi l-am jucat eu zic ca pt unii nu strica sa se bage spolier tag ca doar nu-i greu!

    Nu stiu cum unii pot fi asa de butthurt si parcă o iau chiar personal, mami mami Ionel mi-o stricat mașinuța!! Sa stai sa te gândești inapoi la un joc si să-ți vina rău? Chiar așa va stresați din nimic? Va omorât Naughty Dog ceva membru de familie? Vai nu mai cumpăr nici un joc de la ND, ce măgari prosti dar totusi sa stiti ca jocul a fost de nota 10. WTF, ori are 10 ori iti vine rău de la el !

    Am mancat specialitatea chef-ului, am vomitat apoi de la gustul mâncării dar totusi a fost de nota 10! WTF, make up your mind!
    Desi ND ne-a dat jocuri super bune pana acum nu le mai luam jocurile ca ne-au umilit sentimentele cu ultima lor opera Asta e ca si in realitate, faci bine toata viata cuiva apoi ii greșești putin si dă cu piciorul in tine. Eu unul de abia astept un nou joc de la ei dar stiu ca altii se bucura si de FIFA de la EA!
    Au făcut jocul cum au vrut organele lor, nu a fost pe lungimea ta de undă asta e, move on nu te mai simți de cacao fara motiv. Nu tot timpul primești girafe, loool.
    Nu putem avea la cerere trandafiri pe teren radioactiv si acadele roz într-o lume monochrome, loooool.

  6. #1146 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Bine ca numai la jocul asta aplicam acest regulament, la alte jocuri in trecut si acuma se vorbeste lejer despre joc si story fara nici-o jena si nu e nimeni asa de stric, dar mno e TLOU 2.

  7. #1147 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    A spus omul ce ii statea pe inima. Faptul ca X-ulescu crede ca povestea este o porcarie de la jumatate incolo pot sa inteleg si in mare parte sunt de acord, dar nu inteleg de ce ramane cu nota 10 daca povestea e scrisa cu picioarele? Sau s-a notat si luat in considerare doar partea tehnica?

  8. #1148 SP
    Junior Member cartus's Avatar
    E ceva gen GOT, care a avut un sezon de final scremut. Cam asa și aici. Finalul îl trage în jos. Cel puțin pentru mine.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  9. #1149 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Bine ca numai la jocul asta aplicam acest regulament, la alte jocuri in trecut si acuma se vorbeste lejer despre joc si story fara nici-o jena si nu e nimeni asa de stric, dar mno e TLOU 2.
    Esti liber sa dai report la orice postare care ti se pare ca poate contine spoilere de orice fel si incalca regulamentul.

  10. #1150 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
    Regulamentul ar trebui imbunatatit, e putin depasit. In sensul c-ar trebui specificata o perioada de timp de 30/60/90 de zile in care nu ai voie sa postezi spoilere.

    Ambiguitatea din regulament e interpretabila, si poate inseamna ca nu mai ai niciodata voie sa postezi ceva legat de poveste, pentru ca vor exista intotdeauna gameri care n-au terminat un anume joc nici dupa 5 sau 10 ani de la lansare.
    Pana nu se modifica, il respectam asa cum e.

    Daca vreti discutii despre spoilere si aveti sugestii: http://www.consolegames.ro/forum/f51...opuneri-again/.

    De acum inainte, on-topic, va rog!

  11. #1151 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristy View Post
    A spus omul ce ii statea pe inima. Faptul ca X-ulescu crede ca povestea este o porcarie de la jumatate incolo pot sa inteleg si in mare parte sunt de acord, dar nu inteleg de ce ramane cu nota 10 daca povestea e scrisa cu picioarele? Sau s-a notat si luat in considerare doar partea tehnica?
    Mereu am zis ca un produs trebuie evaluat obiectiv. Nu imi place plotul de la jumatate incolo. Adica mie personal nu imi place plotul de la jumatate incolo. Nu vad niciun sens in toata povestea asta, nicio invatatura, nicio concluzie. Dar asta nu inseamna ca povestea nu este spusa bine. Dezvoltarea personajelor este impecabila (chiar daca sunt personaje cu personalitati de *****), pacingul mi s-a parut bun si poate ca sunt oameni care rezoneaza cu psihopatii din a doua jumatate, nu stiu. Oricum, ideea e ca exista o diferenta clara intre subiectul unei povesti si calitatea povestii. Subiectul ma lasa rece, insa povestea in sine este spusa aproape impecabil, in afara de Joel.


    Mai simplu, in alte cuvinte: daca jocul asta nu se numea The Last of Us 2 si avea alte personaje, mi-ar fi placut si mie.

  12. #1152 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Bine ca numai la jocul asta aplicam acest regulament, la alte jocuri in trecut si acuma se vorbeste lejer despre joc si story fara nici-o jena si nu e nimeni asa de stric, dar mno e TLOU 2.
    Pai tot jocul asta e story, altceva nu are

  13. #1153 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Mereu am zis ca un produs trebuie evaluat obiectiv. Nu imi place plotul de la jumatate incolo. Adica mie personal nu imi place plotul de la jumatate incolo. Nu vad niciun sens in toata povestea asta, nicio invatatura, nicio concluzie. Dar asta nu inseamna ca povestea nu este spusa bine. Dezvoltarea personajelor este impecabila (chiar daca sunt personaje cu personalitati de *****), pacingul mi s-a parut bun si poate ca sunt oameni care rezoneaza cu psihopatii din a doua jumatate, nu stiu. Oricum, ideea e ca exista o diferenta clara intre subiectul unei povesti si calitatea povestii. Subiectul ma lasa rece, insa povestea in sine este spusa aproape impecabil, in afara de Joel.


    Mai simplu, in alte cuvinte: daca jocul asta nu se numea The Last of Us 2 si avea alte personaje, mi-ar fi placut si mie.
    Sunt de acord cu ce spui... mai putin partea legata de poveste care dupa parerea mea este spusa prost tocmai pentru ca a fost scrisa prost. Oricum o dai la intors tot la finalul ala execrabil ajungi + multe alte lucruri fara sens si iesite din comun (in a bad way)... tu singur ai dat mai multe exemple in post-ul original.

    L.E.:
    Cum nu este nici o invatatura la finalul povestii?
    Nu ai auzit ca
    bro?

  14. #1154 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  15. #1155 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Using the Ellie facial model as a base, he started by sculpting expressions based on seven universally recognizable emotions: joy, sadness, fear, anger, surprise, disgust and contempt. Liaising with the dialogue team, they tagged emotions to be triggered at specific lines, building a solid foundation and allowing characters to smoothly transition from one to another. “We could emotionally pace out our characters from the absolute beginning of the game to the absolute end of the game and blend in and out of cinematics seamlessly.”


    Outside of script-specific triggers, characters would also have a number of ‘neutral’ idle states with emotional overlays. He also brought his expertise to hand-sculpting poses for each character to match their emotional states. Some 40 poses for each of the 15-20 emotion sets. By the end of production, he’d totted up an impressive 15,000 individual, hand-sculpted poses.

    Imaginati-va cum ar fi daca studiourile ar publica minunatiile astea de asset-uri pe care le au. Toate jocurile ar putea arata ca TLOU 2 cu un sfert din efortul initial.

  16. #1156 SP
    Senior Member Khufu's Avatar

  17. #1157 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    L-am luat day 1 si l-am vandut dupa ce l-am terminat, la jumate de pret, in aceeasi zi cand am postat anuntul. Daca vreti pret bun cautati pe OLX. Nu cred ca in magazine va scadea mult prea degraba. L-am vandut pt ca single player pt mine nu mai avea deloc replay value iar multiplayer nu ma joc. Am luat recent Days Gone, care ma asteotam sa fie mult sub TLOU2. E foarte fain, si simt ca e un joc cu mare posibilitate de a fi rejucat. Eu nu am simtit si nu simt deloc dorinta de a rejuca TLOU2. Nu zic ca a fost rau jocul, nu zic ca a fost o capodopera. Dar odata terminat am stiut sigur ca jocul asta nu il voi mai juca vreodata.

  18. #1158 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Niciun joc de la ND nu e făcut cu replay value in mind. Nici nu cred că și-au propus asta vreodată.

  19. #1159 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    @MRC nici Days Gone nu are replay value! Termini tot pe hartă si nu mai ai ce sa faci iar să-l iei din nou de la inceput nu mai are farmec! TLOU2 chiar as mai vrea să-l joc si pe PS5 dar Days Gone a fost bun să-l joci o dată!

  20. #1160 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    TLOU 2 la resigilate
    Attached Images Attached Images 20200926_035816.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 58 of 69 FirstFirst ... 8 48 56 57 58 59 60 68 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Last of Us Remastered (Remaster) By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 823 Last Post: 27-06-2020, 09:15
  2. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By appL3ZOR in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 11-07-2018, 11:02
  3. Vand/Schimb The Last of Us Remastered (Bucuresti) By Zuluf in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 21-03-2018, 20:01
  4. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By Ownzy in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 08-11-2017, 16:36
  5. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 06:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts