Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 69 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 57 ... LastLast
Results 121 to 140 of 1367

Thread: The Last of Us: Part II / Remastered

  1. #121 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by Mousey View Post
    pacat, ar fi putut arata mult mai bine pe PC

    /s
    e forum de console aici, totusi...
    e si logic ca arata mult mai bine pe un pc de 2000 de euro ( doar unitatea ) , insa , era o ironie cu o tenta de glumita pana la urma ( bine , poate si putina trollare ).. prin care spuneam de ce playstation ramane bun in segmentul lui prin exclusivitatile pe care le are si pe care nu le poti juca asadar in "ecositemul" windows ( pc/ xbox )..

  2. #122 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Daca primul trailer mi s-a parut vag, al doilea chiar ca m-a bagat in ceata.

  3. #123 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^^ Mult mai bine e mult spus, nu dezinformati oamenii.

    Ar fi aratat putin mai bine pe PC si X, cu rezolutii mai mari si filtre mai bune. Grafica, in esenta ei, trebuie sa fie adecvata celei mai slabe masini pe care va rula, si de la asta se deriva putin si pentru cei cu mai multa putere de procesare, dar nimeni nu sta sa deseneze alte texturi / modele de la zero pentru PS4 Pro / Xbox One X, cu atat mai mult pentru PC unde jocurile nu prea se vand.

    Lasand asta la o parte, cineva nu a ramas cu altceva din The Last of Us decat cu viziunea despre "cat de bine arata", inseamna ca l-a jucat degeaba, si e foarte probabil ca Part II sa nu fie pentru el, indiferent de grafica pe care o are. Nu cred ca e absurd nici sa spun ca daca primul element care te intereseaza la un joc e grafica, e foarte posibil sa nu fii cel mai erudit gamer, si deci nu cel mai in masura sa iti impui parerea vehement.

  4. #124 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    Pacat, ar fi putut arata mult mai bine pe xbox one x
    Penibil.
    Quote Originally Posted by Mousey View Post
    pacat, ar fi putut arata mult mai bine pe PC

    /s
    Si mai penibill.

  5. #125 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    e clar.. uneori am impresia ca vorbesc cu peretii..

    unul zice de pc, altul zice ca nu conteaza daca TLOU 2 arata bine sau nu pt ca primul joc a insemnat altceva...pai sa-ti zic ceva , conteaza mult si grafica + sonorizarea pt ca ofera o imersiune mai buna in lumea pe care o tranzitezi atata timp cat joci acel joc, mai ales cu tehnologia actuala ( si apropo de grafica,pai a fost senzationala pe ps3 la vremea lui TLOU )

    iar in al doilea rand..ce am facut eu cu postarea mea ?!
    pai ce sa fac , radeam de xbox cum nu o sa poata rula acest joc intr-o arie dedicata PS, deci , ironizam putin profitand de moment si "locatie"..
    peste toate astea apare maretul tudyniuz facand grandios postarile userilor ,mai sus numiti, ca fiind penibile, valeu , o sa ma abtin de la d-astea

  6. #126 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Au venit și cu o dată de lansare ?


    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  7. #127 SP
    495
    Member 495's Avatar
    De la o gluma evidenta (desi nu cea mai originala) au sarit oamenii cu explicatii si cu presupuneri... ffs!

    Data de lansare? Sa iasa in 2018 si e bine dar sa il amane ORICAT e nevoie ca sunt asteptari imense, tre’ sa get it right!

  8. #128 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Din ce am vazut in acest al doilea trailer, cred ca va fi simtitor mai complex decat prima parte, deci cred ca si mai lung. Can't wait for it!

  9. #129 SP
    Member Mousey's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Si mai penibill.
    esti pe langa, boss.

    imi place ca la replici din astea toti incearca sa argumenteze logic ("daca ai pc de 2000 de euro arata mai bine", etc), cand postarea era un simplu sarcasm (pe care nici macar nu-l adresam jocului sau companiei, ci comentariului lui poiuyt pe care am avut grija sa-l citez).

    de ani buni nu ma mai joc pentru grafica, de aia am ps4, de aia cand ma joc pe comp dau toate la minim in favoarea cadrelor pe secunda, de aia rup hollow knight si o gramada de indie games, ca-s facute bine, nu ca au engine grafic cel mai tare din parcare. mi s-a parut amuzant ca "ar arata mult mai bine pe xbox one x", cand si aia e tot consola, deci e acelasi drac. CAT de bine ar fi putut arata? e redundant sa vorbim despre asta oricum, cand naughty dog face jocuri pentru sony din mileniul trecut, deci nu s-ar pune problema vreodata sa fie pentru xbox/pc. eu unul n-am observat vreun downgrade grafic din trailer, si sunt convins ca naughty dog o sa faca tot posibilul sa ofere cea mai buna experienta pe care o pot oferi, ca n-au facut vreodata altfel.

    de aia citesc carti, ca spun povesti interesante, nu ca au grafica buna (desi am o slabiciune pentru fonturile tip serif).

  10. #130 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Ok, ultimele postari au fost absolut superbe! Nu asa se face, baieti. Era, totusi, o gluma spusa de poiuyt. Daca nu ne "prindem" nici de astea, pai cum mai putem sa stam in picioare?

    In alta ordine de idei, am fost foarte dezamagit de noul trailer, mai ales cand primul a reusit sa prezinte esenta The Last of Us atat de bine. Acum am avut un fel de Walking Dead. Un clip adresat celor pe care englezii i-ar numi "the lowest common denominator". Mult prea multe cadre cu musculatura mamei lui Ellie (nu, nu sunt unul din cei care se plangeau inainte ca infatisarea baieteasca a lui Ellie nu le satisface tendintele pedofilice si ii obliga sa-si confrunte homosexualitatea reprimata, dar mi se pare ca aici e prea mult; din incercarea lor de a prezenta "equality", cei de la Naughty Dog creeaza niste monstruozitati, cum au facut si cu tipa de culoare din Uncharted 4 - Nathan Drake si Joel nu au musculatura atat de bine definita, ffs), niste "villains" de desene animate, violenta inutila si de dragul socului...

    Am asteptat trailerul asta mai mult decat oricare altul in acest an si acum ca l-am vazut, as fi preferat sa nu arate nimic. Chiar mi s-a parut o incercare jenanta din partea lor.

  11. #131 SP
    Member Mousey's Avatar
    Quote Originally Posted by solecon View Post
    Mult prea multe cadre cu musculatura mamei lui Ellie (nu, nu sunt unul din cei care se plangeau inainte ca infatisarea baieteasca a lui Ellie nu le satisface tendintele pedofilice si ii obliga sa-si confrunte homosexualitatea reprimata, dar mi se pare ca aici e prea mult; din incercarea lor de a prezenta "equality", cei de la Naughty Dog creeaza niste monstruozitati, cum au facut si cu tipa de culoare din Uncharted 4 - Nathan Drake si Joel nu au musculatura atat de bine definita, ffs), niste "villains" de desene animate, violenta inutila si de dragul socului...
    What? Ce monstrozitati? In primul rand, e un joc video, plasat in mijlocul unei epidemii, cu zombi, sau chestii care fug repede spre tine si vor sa te omoare, nu toate tipele arata ca si Quiet din MGS. Get over it, femeile pot avea muschi. In al doilea rand, e un joc video. Ma sperie ideile tale despre femei. Probabil si tu esti un pic speriat cand vezi o femeie ca iese din bucatarie.

    Also, unde s-a stabilit ca aia e mama lui Ellie?

    Also, trailerul mi s-a parut super interesant, ca a ales sa arate o parte mai putin sentimentala, un slice of life din univers. Cu totii stim ca jocul e cu Joel si Ellie, prefer sa las misterul sa dainuie decat sa-i vad pe ei rehashuiti in cinspe trailere. Also, nu vorbeste nimeni de partea religioasa? Mai ales avand in vedere ca primul joc n-a avut nimic din chestia asta, mi se pare interesant ca au ales sa exploateze domeniul, cu "apostates" & stuff, a sunat foarte Outlast 2-ish. In concluzie, trailerul aduce doar chestii noi francizei, singurul lucru familiar e muzica si clickerii de la sfarsit. Imi plac chestiile noi, deci imi place si trailerul. Daca modul lor de a prezenta "equality" e sa creeze continut blana, pai vreau si eu sa ma urc in trenul asta.

  12. #132 SP
    495
    Member 495's Avatar
    ^^^ preach my brotha!

  13. #133 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu l-am văzut pe Edinson Cavani in jocul asta. img_20171030_220403.jpg

  14. #134 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Una din femeile alea tre' sa fie prietena lui Ellie...

    sau teoria cu mama e pe bune?

    https://twitter.com/Naughty_Dog/stat...58760120320002

  15. #135 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Ronda Rousey?

  16. #136 SP
    Member Mousey's Avatar
    Quote Originally Posted by 495 View Post
    Una din femeile alea tre' sa fie prietena lui Ellie...

    sau teoria cu mama e pe bune?

    https://twitter.com/Naughty_Dog/stat...58760120320002
    Ar fi plauzibil sa fie mama ei, dar e ca si cum s-ar dezvalui ca Rey e fiica lui Luke. Ceva-mi spune ca ND sunt mai smecheri de atat.

    De ce nu ma mira ca Laura Bailey ii face vocea, e in absolut ORICE. Sper si la un cameo Nolan North totusi un rol scarbos gen David, sa nici nu-ti dai seama ca e el.

  17. #137 SP
    495
    Member 495's Avatar
    E o familie acolo la ND, sigur au voci pt toti.

  18. #138 SP
    Member chris diaz's Avatar




    La ultimul clip ascultati cu atentie finalul.

  19. #139 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Da, a fost o placere sa ii ascult cum vorbesc despre joc, chiar daca era foarte tarziu, a trecut imediat timpul.

    Va fi o nebunie la E3!

  20. #140 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Acestea fiind spuse, ne luăm adio de la o lansare în 2018. Mai bine, anul ăsta am licența
    Cand e vorba de ND sau R*, amânările sau lansările la o dată îndepărtată de cea a anunțului inițial reprezintă un lucru bun și o garanție că vom butona o capodoperă.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 69 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 57 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Last of Us Remastered (Remaster) By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 823 Last Post: 27-06-2020, 09:15
  2. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By appL3ZOR in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 11-07-2018, 11:02
  3. Vand/Schimb The Last of Us Remastered (Bucuresti) By Zuluf in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 21-03-2018, 20:01
  4. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By Ownzy in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 08-11-2017, 16:36
  5. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 06:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts