Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 69 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 59 ... LastLast
Results 161 to 180 of 1367

Thread: The Last of Us: Part II / Remastered

  1. #161 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Quote Originally Posted by omega View Post
    Trailer nereusit sau jocul devine propaganda gay ?
    Wtf? Atât ai reținut tu?

  2. #162 SP
    Member enemigo's Avatar
    ce anume a fost nereusit? singura "dezamagire" e ca nu am vazut deloc "walkers".. sunt foarte curios de enemy designul la zombies.. in rest flawless! abia-l astept

  3. #163 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by omega View Post
    Trailer nereusit sau jocul devine propaganda gay ?
    Bahahahahaha

  4. #164 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Quote Originally Posted by raduadelin View Post
    Imi aduc aminte cum la demo-ul primei parti, Joel a scos efectiv gloantele dintr-un revolver gasit pe jos, lucru care m-a dat pe spate atunci. Mecanica respectiva nu si-a gasit locul si in varianta finala, acesta fiind doar un exemplu. Acum, in mod similar, Ellie a scos sageata din cadavrul ala pentru a o utiliza ulterior. Oare va ramane asa sau totul se va rezuma la un simplu triangle press si sageata va aparea in inventar?
    Si in primul The Last of Us, in unele situatii, puteai sa scoti sagetile din cadavre si sa le refolosesti.

  5. #165 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    ^ m-am exprimat eu gresit. Stiu ca si in primul puteai lua sagetile din cei pe care ii omorai sau erau deja morti. Ce ma intereseaza, de fapt, e modul in care corpul respectiv ”reactioneaza” cand scoti sageata.

  6. #166 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Sper sa nu aiba animatie de scos sagetile/colectat chestii la fiecare astfel de interactiune. Poate fi dragut primele 10 dati, dar daca scoti 200 de sageti din oameni o sa ajungi sa urasti animatia aia. Prefer sa apas triunghi si sa imi apara ca prin minune in inventar.


    Quote Originally Posted by omega View Post
    Trailer nereusit sau jocul devine propaganda gay ?
    E propaganda, daca il joci te bate Dumnezeu si ajungi in cazan. Eu iti recomand sa stai departe.

  7. #167 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Quote Originally Posted by raduadelin View Post
    Aspectul grafic ma ingrijoreaza cel mai putin, din punctul asta de vedere in naughty dog i trust. Acum ma framanta cateva intrebari, ca de exemplu: Unde e Joel? Ce o face pe Ellie sa paraseasca siguranta caminului? Cate din mecanicile de gameplay prezentate in demo vor ramane si in jocul final?
    Imi aduc aminte cum la demo-ul primei parti, Joel a scos efectiv gloantele dintr-un revolver gasit pe jos, lucru care m-a dat pe spate atunci. Mecanica respectiva nu si-a gasit locul si in varianta finala, acesta fiind doar un exemplu. Acum, in mod similar, Ellie a scos sageata din cadavrul ala pentru a o utiliza ulterior. Oare va ramane asa sau totul se va rezuma la un simplu triangle press si sageata va aparea in inventar?
    Tot in trailerul asta este o faza in care Ellie isi scoate un glont sau o bucata de metal (nu am vazut clar) cu cutitul si suspina de durere. Mi-a placut mult momentul.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    ---------- Post added 12-06-2018 at 22:34 ----------



    ---------- Post added 12-06-2018 at 22:35 ----------

    [QUOTE=vladthegamer;1434268]Tot in trailerul asta este o faza in care Ellie isi scoate un glont sau o bucata de metal (nu am vazut clar) cu cutitul si suspina de durere. Mi-a placut mult momentul.


    Sent from my iPhone using Tapatalk[COLOR="Silver"]

    ---------- Post added 12-06-2018 at 22:34 ----------

    http://www.pushsquare.com/news/2018/...y_levelling_up


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    ---------- Post added 12-06-2018 at 22:36 ----------

    [QUOTE=vladthegamer;1434268]Tot in trailerul asta este o faza in care Ellie isi scoate un glont sau o bucata de metal (nu am vazut clar) cu cutitul si suspina de durere. Mi-a placut mult momentul.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    ---------- Post added 12-06-2018 at 22:34 ----------



    ---------- Post added 12-06-2018 at 22:35 ----------

    [QUOTE=vladthegamer;1434268]Tot in trailerul asta este o faza in care Ellie isi scoate un glont sau o bucata de metal (nu am vazut clar) cu cutitul si suspina de durere. Mi-a placut mult momentul.

    http://www.pushsquare.com/news/2018/...y_levelling_up

    ---------- Post added 12-06-2018 at 22:41 ----------

    E3 2018: The Last of Us: Part II Is Seriously Levelling Up - Push Square

  8. #168 SP
    CG Editor Dant3's Avatar


    LE: Captured on a PS4 Pro system

  9. #169 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Tine minte un clip de gameplay de la primul joc ceva diferit decat portiunea pe care am jucat-o apoi in joc


    Ce vreau sa zic e ca ptr show-uri gen E3 atat grafica si gameplayul e enhanced (mai mult sau mai putin depinde de companie) ptr un wow factor. ND nu exagereaza ca altii dar totusi nu ma astept ca tot ce am vazut in acest gameplay sa fie si in jocul final. Vor interveni schimbari, limitari etc E o secventa acolo in parcare de exemplu cand ea se lupta cu doi, cel din fata ei o ataca, ea se da in spate si vine celalalt din lateral. Ea se loveste de masina iar al doilea rateaza lovitura la centimetri. E prea flawless si movie like ca sa nu fie putin scripted. Sau la final cand trage mai multe sageti in the big guy si el cade in genunchi. Urmeaza o secventa scripted zic eu. Unghiul e din spatele lui si se vede o sageata in el. Ma intrebam daca nu tragi sau daca nimeresti alte parti, in secventa aia se vor vedea sagetile amplasate diferit?

    Ce vedem acum e sa ne facem o impresie generala a ce va fi.

    Mie mi-au placut mult portiunile cand am jucat cu Ellie (joc plus left behind). Modul de abordare era si diferit decat jucand cu Joel, e logic. Am folosit mai mult arcul cu ea, si am fost ceva mai stealthy. Si aici pare diferit. Find adolescenta pare inca vulnerabila in comparatie cu Joel.

    Si o speculatie



    Cat despre gay, in left behind era un mare hint ca ar fi, deci nu e out of character sa vad asta. Initial am crezut ca e ceva cu tipul care o abordeaza. Totusi intr-un crowd care asculta country music (southern folks adica, care in general sunt mai conservatori) nu stiu cat de bine ar fi fost primita faza (probabil de asta isi face ea griji).

    ps: faptul ca nu are data de lansare arata ca nu inca nu sunt siguri cand vor termina jocul. ca mai e de lucrat la el. si acum mi-am adus aminte ca UI-ul e destul de asemanator cu primul joc, deci probabil e dintr-un early stage. apropo, ce diferit era in UI-ul din 2012.

  10. #170 SP
    Member vladthegamer's Avatar

    The Last of Us: Part II

    Voi ce credeti, cand ca va fi lansat?

    ---------- Post added 13-06-2018 at 14:13 ----------

    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Downgrade de la ND? Hahahahaha. Asa o să arate jocul. 1080p PS4, 4K checkerboard Pro

    @Vlad Și-a schimbat numele, are clona acum. Te las să-l descoperi singur
    L-am descoperit pe Captain America.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #171 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Quote Originally Posted by vladthegamer View Post
    Voi ce credeti, cand ca va fi lansat?
    Mai 2019

  12. #172 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Noiembrie 2019

  13. #173 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Undeva prin 2020, la cum aratau jocurile prezentate de ei, cred ca o sa le lanseze impreuna cu generatia viitoare.

  14. #174 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Iunie 2019

  15. #175 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Undeva prin 2020, la cum aratau jocurile prezentate de ei, cred ca o sa le lanseze impreuna cu generatia viitoare.
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post


    LE: Captured on a PS4 Pro system
    Mai uită-te încă o dată la ce am postat.

  16. #176 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Cum sa apara pe generatiile viitoare daca scrie clar
    Captured on a PS4 Pro system
    ?

  17. #177 SP
    Member tudort's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristy View Post
    Cum sa apara pe generatiile viitoare daca scrie clar ?
    Poate a vrut să spună că e posibil să urmeze modelul Detroit become human, unde au început development pentru ps3 și au terminat pe ps4. Dar este cel mai probabil că va fi lansat pe generația asta undeva peste un an de acum înainte.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk

  18. #178 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Apare sigur pe PS4 si PS4 Pro, e sistem seller jocul asta. PS4 o mai duce 2 ani lejer.
    Pe Pro nu vom vedea 4K checkerboard ci 1440p, la fel ca Uncharted 4. In orice caz, ND au implementat AA f. bun, asa ca nu mi-as face griji in privinta asta.


    Grafic arata foarte bine, dar in nici un caz nu atat de "wow" incat sa necesite PS5.
    E acelasi engine, care se descurca foarte bine in zone "open world", de tip hub, iar cutscene-urile alea in real time arata la fel de bine ca in U4 si Lost Legacy, deci nimic nou aici, just a change of scenery.



    Ma amuza cat de pro LGBT sunt Naughty Dog. Posteaza in permanenta pe Facebook mesaje de genul asta.
    Left Behind avea o scena lesbo, trailerul asta la fel, au circulat prin presa niste acuzatii de sexual harassment in interiorul studioului, iar Emilia Schatz (Lead Game Designer ND) e transexual.
    N-am nimic impotriva dar parca fac prea multe valuri pe tema asta.

  19. #179 SP
    Member omega's Avatar
    Pe mine ma intristeaza, nu ma amuza. Primul joc a avut o poveste foarte buna, al doilea se anunta un esec total la acest capitol.

  20. #180 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Nu am vazut postarea lui Dante, dar oricum lucrurile se mai pot schimba. ^ De unde stii? Ai primit cumva scenariul la joc?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 69 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 59 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Last of Us Remastered (Remaster) By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 823 Last Post: 27-06-2020, 09:15
  2. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By appL3ZOR in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 11-07-2018, 11:02
  3. Vand/Schimb The Last of Us Remastered (Bucuresti) By Zuluf in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 21-03-2018, 20:01
  4. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By Ownzy in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 08-11-2017, 16:36
  5. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 06:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts