Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 9 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 LastLast
Results 121 to 140 of 171

Thread: Nioh

  1. #121 SP
    Member Hazer's Avatar
    ^Da, asa-mi face si mie, tot pe pro.

  2. #122 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ba cum e jocul asta, sombapwla. Ma distrez la el mai mult ca la orice Souls, imi place ca e mai dinamic si fast-paced, dar cel mai mult ador faptul ca nu e asa punishing cand mori, in sensul ca jocul nu "triseaza" punandu-ti capcane idioate si checkpoint-uri la mama naibii, mi se pare ca balance-ul de dificultate e perfect aici.

  3. #123 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Ba cum e jocul asta, sombapwla. Ma distrez la el mai mult ca la orice Souls, imi place ca e mai dinamic si fast-paced, dar cel mai mult ador faptul ca nu e asa punishing cand mori, in sensul ca jocul nu "triseaza" punandu-ti capcane idioate si checkpoint-uri la mama naibii, mi se pare ca balance-ul de dificultate e perfect aici.
    Heh mai joaca puțin. Sunt capcane destule. E fain ca are un system de scaling. Deși crești în nivel, tot poți primi 2 hit kill, însă loading ul e instant și menține ritmul jocului, fata de say Bloodborne care te tine un minut pe loading când mori. Sistemul loot e mult mai captivant ca Souls, mai ales cu opțiunea reforge. Tip: farmează revenants în misiuni twilight pt gear.

  4. #124 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Am dat gata si al 2-lea boss, man it was fiesty. Mi-am cam gasit si arma preferata, spear-ul, nu prea folosesc altceva chit ca am un axe secondary. Si sunt cumva singurul care nu prea isi schimba stance-ul in timpul unei lupte? Mi se pare ca sunt cam prea multe lucruri de facut in acelasi timp, attack, dodge/parry, ki pulse, stance change, weapon change, toate putand sa le faci pe parcursul a 2 secunde. Ma cam ia durerea de cap

  5. #125 SP
    Member SepticEye's Avatar
    POate fi coplesitor initial, insa mai incolo ai skill-uri care implica sa schimbi stance-ul pe ki-pulse si tranzitia e fluida plus recuperezi ki mai mult daca iti reuseste.

  6. #126 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Da păi stau pe vreo 16 skill points pentru ca mai toate skillurile implica alte stance-uri şi cum nu le folosesc...

  7. #127 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Știe cineva cum se activează skillu Tempest? Numa nu îmi iese.

  8. #128 SP
    Member enemigo's Avatar
    Initial mi s-a parut foarte fain, mi-au placut maxim Dark Souls & Bloodborne, insa pe parcurs Nioh m-a pierdut. Am trecut de al 4lea boss, dar it's not for me. E prea asian pentru gusturile mine, atat ca univers cat si gameplay. Oricum un foarte bun joc.

    ---------- Post added 17-02-2017 at 00:18 ----------

    * mele.. n-am mai putut da edit

  9. #129 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Mama lui de Tachibana Muneshige, m-am chinuit o ora la el si tot nu l-am batut, mi-am consumat toate elixilurile pe el, si itemele bune, nu stiu ce sa-i mai fac. Cred ca-l ignor ca e doar un side mission, pana prind ceva iteme mai bune, ca am inteles ca levelul se scaleaza oricum deci degeaba ma intorc mai tarziu la el cu level mai mare.

  10. #130 SP
    Junior Member randomguy's Avatar
    si eu m-am chinuit ceva la el incercand cu high stance(ca asa joc)si apoi din a 2 a incercare folosind low stance l-am batut,trebuie sa-l prinzi cand nu are stamina,sau 1-2 lovituri dupa ce eviti atacurile lui,in plus poti folosi arcul,pusca pt. 1 lovitura inainte de inceputu luptei(cheap shot)

  11. #131 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Uite cu low stance nu am incercat, stiu ca trebuie sa-l prind fara stamina, dar uneori intra in niste combo-uri de n-ai ce sa-i faci cand ajunge el fara stamina sunt si eu ca m-am tot ferit intr-una. Si mai joc si cu spear-ul, deci oarecum il tin la distanta...

  12. #132 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    L-am terminat in weekend, bine mai am NG+ but that's another story, si mi-a placut foarte mult. Jocul e superb, are vreo 2-3 levele mai nereusite sa zicem si vreo 2-3 bossi mai slabi, insa alea sunt doar cateva exceptii. Prepare your butts pt niste hard as hell optional boss fights la sfarsit eagle-eye ai grija cu Muneshige ala, invatal bine ca nici nu ai idee ce te asteapta la sfarsit

    Am inceput si NG+ aseara in co-op si e super fun, usor si greu in acelasi timp, ca daca moare unul de tot sau amandoi in acelasi timp LOL tb sa o luam de la inceput. Ne-a facut Hino-Enmma aia din a doua misiune de 2 ori cu paralizatul ei si a trebuit sa facem speed run de la inceput ca sa ajungem la ea din nou. Am cazut si in prapastie alergand YOLO spre boss prin plansa...fun

  13. #133 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Cum adica speed run de la inceput? Nu inteleg.

  14. #134 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Adica speed run de la inceputul plansei pana la boss. In co-op cu Torii Gate nu ai checkpointuri pe parcursul unei misiuni, in sensul ca nu poti salva la altare ca si atunci cand joci sp, tre sa faci toata misiunea, inclusiv bossul intr-un run. Jocul iti da in schimb optiunea sa dai cateva revive-uri la partener daca moare. Exista o bara de revive care se goleste cate putin cu fiecare death si revive.
    Partea faina in schimb la acest mod de co-op e ca se pune la amandoi misiunea completata odata ce ai terminato (omorat bossul). Nu e ca la Soulsborne games unde trebuia sa parcurgi de 2 ori aceeasi plansa, daca jucai in 2, sa omori bossul la fiecare player in parte.

    L.e. @Kratos666: yep

  15. #135 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Ii fain asa daca se pune story-ul la toti, dar daca mori la boss...incepi missiunea iar?

  16. #136 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Dar parca pt a face coop jucătorul care intra sa te ajute trebuie sa fii terminat deja nivelul respectiv.


    De pe polygon:

    Here’s the thing: You have to beat a level before it’s available for you to be summoned into

  17. #137 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    @bicky1310: dupa cum vorbeam mai sus noi faceam co-op pe ng+ unde nu mai e valabila conditia aia. Pe ng+ te lasa sa joci co-op de la inceput orice misiune din primele 3 regiuni, urmatoarele regiuni(nu zic cate ca sa nu dau spoilere) se deblocheaza terminand pe primele 3. Intradevar pe New Game normal nu am putut juca co-op decat daca unul din noi terminase solo misiunea respectiva. Si e si pacat sa joci co-op in primul run fiindca devine prea easy, pe ng+ e mai dificil si e fun.

  18. #138 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Nioh DLC Information: PvP, New Difficulty & First DLC Details:
    As part of Koei Tecmo’s monthly stream series for Nioh, the post launch plans for Team Ninja’s samurai RPG were laid out. In addition to giving a date for the release of PvP and a new difficulty mode, they also named and went into some detail of the upcoming DLC. You can watch the archive of the stream below and read on for more details:
    In late March (17) they will be releasing high-difficulty missions to the game. There will be 10 types of these missions, including missions that will take the format of classic boss rush modes. In late April (17), PvP will coming, although they did not go into details as to what it will look like.

    The first DLC for the game is called Dragon of Tohoku (Dragon of the North) and will launch in late April with the following content:
    • New weapons
    • New missions
    • New NPCs
    • New Guardian Spirits
    • New enemies
    • New locations
    The second DLC will be called Japan’s Best Soldier and the third will be called Peaceful and Tranquil. There are no dates or details on these pieces of content just yet. They have also named Defiant Honor and Bloodshed’s End as future DLC titles.
    Pentru cei interesati mai jos aveti streamul intreg:

  19. #139 SP
    Member blondutzu's Avatar
    L-am inceput si eu aseara, super misto pana acum. M-a violat domnisoara de la a doua misiune cu paralyse de vreo 10 ori si tot nu am trecut de ea.
    Mi-as folosi item-ul (am uitat cum ii zice) sa ies din misiune in speranta ca imi pot cumpara potiuni anti paralyse din oras dar nu stiu exact ce pierd daca fac asta. Progresul misiunii sau doar xp points? Ca nu as curata iar toata harta sa ajung la boss.

  20. #140 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Poti iesi din misiune cu 2 tipuri de consumabile, unul iti pastreaza sufletele iar cu celalalt le pierzi, e alegerea ta. Nu mai stiu cum se cheama exact Homorogi Branch sau ceva de genul. Insa daca iesi din misiune va trebui sa o iei de la inceputul ei fiindca se pierde progresul pana la boss. Eu iti recomand sa nu iesi si sa mai farmezi niste xp si skill points, daca nu ai deja destule si sa iti cumperi o magie sau un ninja consumabil de la Ninjutsu sau Omnio magic skills care iti dau imunitate la paralize sau iti ridica rezistenta foarte mult ca sa nu mai fi blocat pe loc la boss cand da cu acea magie, iti vei lua dmg chiar si asa, dar macar nu vei mai fi paralizat. Tot in acea plansa se gasste un costum de Archer cu rezistenta la paralize ce il poti echipa, vezi daca nu cumva l-ai gasit deja si il ai prin inventar.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 9 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts