Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 22

Thread: PS4 intrebari

  1. #1 SP
    Junior Member Tigaie's Avatar

    PS4 intrebari

    Am si eu o intrebare si o nelamurire in acelasi timp.
    Am sa va rog sa raspundeti doar cei care ma pot lamuri in problema mea.
    Deci problema mea este urmatoarea:
    Impreuna cu 3 amici am cuparat zilele trecute, mai exact alaltaieri FIFA 16 de pe EBAY
    Tipul ne-a trimis un mail si niste pasi pe care trebuia sa ii urmam...faza este ca la inceput cand noi l-am intrebat de pasi nu ne-a zis decat ca ne va trimite un user si o parola, dar, faza este ca ne-a pus sa intram in Settings-System-automatic downloads and uploads si sa dam uncheck la tot de acolo.
    Imediat dupa ce am instalat FIFA si am jucat, mi-am dat seama de o faza (cu toate ca era deja prea tarziu) ca daca am debifat acolo la update automat el nu mai face update automat. Si i-am trimis mail si l-am intrebat daca pot da inapoi check la acele patratele. Raspunsul lui a fost foarte ferm spunan-du-ne ca daca facem check din nou la alea, SONY ne va bloca conturile la toti 3.

    Intrebarea mea este: Sa dam sau sa nu dam check la alea ? Daca dam check, este intradevar posibil sa ne blocheze SONY conturile ? A mai incercat cineva pana acum varianta asta de achizitionare a jocurilor ?

    Multumesc anticipat si inca o data va rog ca cei care nu stiu sa ma ajute sa se abtina de la comentarii !

  2. #2 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    1. O să ai nevoie de updates în viitor, ar trebui să le bifezi dar vei ajunge la pasul 2
    2. Nu trebuia să cumperi așa ceva, contul o să fie banat
    3. Puteai să cumperi jocul în format digital de pe PS Store și jucai pe două console fără bătăi de cap, totul legal.
    4. Eu aș incearca să recuperezi banii, dacă nu vrea de bună voie report username ebay la Sony, dacă vrea să fim golani sa fim până la capăt
    5. Nu mai cumpărați fraților așa ceva, mai avem cazuri pe forum cu useri care au primit ban!!!
    6. Baftă!

  3. #3 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Da, este posibil ca Sony sa va baneze. Au fost cazuri similare aici pe forum, cand cineva a cumparat un cont cu joc, iar mai tarziu a fost banat.

  4. #4 SP
    Junior Member Tigaie's Avatar
    Va multumesc mult de tot pt raspunsuri...am sa ii scriu acum sa ne inapoieze banii si am sa ii spun cum a zis si colegul mai sus de REPORT USERNAME EBAY LA SONY...e posibil sa il doara in cur sincer dar macar vb colegului sa fim golani pana la capat !

  5. #5 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu inteleg, sincer. Ati impartit la 3 o suma oricum mai mica decat jocul digital de pe ebay. Nu inteleg de ce oamenii se bucura la 10-20 ron, cand e vb de un joc pentru o consola care oricum a costat minim 1100 ron (pret estimativ pentru o consola SH de pe net).

    Pe viitor ar fi bine sa intrebi aici INAINTE sa faci o prostie de genu asta si nu dupa. E pacat de banii investiti in cont pana acum.

  6. #6 SP
    Junior Member Tigaie's Avatar
    dar sony ce baneaza contul sau consola ? ca daca baneaza contul sa zicem ca imi fac un cont fictiv pe care l-as numi FIFA 16 si m-as juca de acolo....dar daca baneaza consola atunci este o problema

  7. #7 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cred ca se baneaza MAC-ul consolei. Cel putin la X360 pentru piratare, asta se bana. Efectiv placa de retea on board. Nu stiu aici exact.

  8. #8 SP
    Junior Member Bulete's Avatar
    Nu se baneaza consola, doar userul.
    Problema daca dai check la automatic updates este ca jocul va incerca sa iti downloadeze acele updateuri deci sony iti va verifica probabil si licenta si va vedea ca este pe mai multe console.
    De la ultimul update smecheria cu contul pe mai mult de 2 console nu mai merge deoarece iei ban. Unii au facut bani frumosi cu vandutul acestor conturi de mai multe ori. Pe ebay erau useri care vindeau un joc de mii de ori

  9. #9 SP
    Junior Member boyfromthemooon's Avatar
    Nu poti vinde un joc de mii de ori... de trei ori in prima faza apoi la 6 luni se mai poate vinde de utilizatorul care are parola contului prin dezactivare... nu mai vorbiti avioane... Va spun cum merge treaba din experienta proprie... am vandut vreo 30 de jocuri pe ebay... pana m-au interzis cei de pe ebay... cica incalc regulamentul Sony bla bla bla...

  10. #10 SP
    Junior Member Tigaie's Avatar
    multumesc pt raspunsuri

  11. #11 SP
    Junior Member Tigaie's Avatar
    evident ca omu nu a vrut sa ne dea banii inapoi...a zis ca el garanteaza ca nu se intampla nimi...**** mea si eu daca as fi in locul lui as garanta la fel...pt ca si daca este cum zic eu si daca nu el nu pierde nimic.
    revenind la subiect aseara am facut update-ul la 3.0 evident manual (adica dupa ce am primit notificare de la sony ca versiunea mea nu este la zi, m-am dus la automatic update si am dat manual actualizarea...) si surprinzator s-a actualizat si fifa-ul imi merge in continuare fara nici o problema la fel si contul...nu stiu ce naiba sa mai zic...

  12. #12 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Trebuie doar sa astepti putin.

  13. #13 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    era normal sa se oftice astia , pai oricare dintre noi putea cumpara un joc si facea bani cu el .. ceea ce era de porc pt astia , caci faci bani pe carca lor , share pe doua console mi se pare de bun simt (joc la juma de pret)

  14. #14 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by boyfromthemooon View Post
    Nu poti vinde un joc de mii de ori... de trei ori in prima faza apoi la 6 luni se mai poate vinde de utilizatorul care are parola contului prin dezactivare... nu mai vorbiti avioane... Va spun cum merge treaba din experienta proprie... am vandut vreo 30 de jocuri pe ebay... pana m-au interzis cei de pe ebay... cica incalc regulamentul Sony bla bla bla...
    incalci si legile drepturilor de autor dar ce mai conteaza.

  15. #15 SP
    Member ionutsb85's Avatar
    Salutari,am si eu o problema cu conexinea online,incerc sa ma joc online folosind reteaua wi-fi a gazdei unde locuiesc,mentionez ca am ps+,ma lasa sa intru in psn,dar nu pot de exemplu sa ma conectez la EA servers sa sa joc multiplayer in Driveclub.
    Am circa 700 kbit/s download si circa 100kbit/s upload
    Tot cu conexiunea asta anul trecut,ma lasa sa ma conectez la EA servers in FIFA 15.
    M-as bucura daca m-ati putea ajuta,multumesc anticipat.

  16. #16 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Ce treaba au serverele EA cu Driveclub?

  17. #17 SP
    Member mittyredstar's Avatar
    Cu ce soft sa introduc subtitrarea in filme mkv, fara a influenta calitatea imagini ? Am incercat MKVtoolnix si ps4 nu vede/reda subtitrarea, pe PC merge

  18. #18 SP
    Junior Member Ic3f1r3's Avatar
    Bună doresc sa achiziționez un TV de Black Friday pentru ps4, bugetul e aproximativ 2000 de lei... Dar nu știu ce ar fi mai bun... Un 4k de la LG sau un Sony cu android dar 1080 p ? Sau dacă aveți alte sugestii va ascult bucuros. Mulțumesc.

  19. #19 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    Bro 4k la 2000 de lei?
    Cred ca esti din alta lume

  20. #20 SP
    Junior Member Ic3f1r3's Avatar
    Bro a fost și va mai fi la 2000 RON LG 4k

    ---------- Post added 09-10-2015 at 18:53 ----------

    Acum e 2500

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. 5 intrebari By cedry2k2001 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 3 Last Post: 20-08-2015, 01:15
  2. Intrebari despre ps By venzor in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4 Last Post: 19-07-2014, 16:07
  3. Intrebari 3DS By ilie11 in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 1 Last Post: 21-03-2014, 18:31
  4. Cateva Intrebari.... By unicalone in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 7 Last Post: 12-04-2012, 20:00
  5. Intrebari de incepator By Tomic in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 18-04-2011, 20:16

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts