Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 92

Thread: Detroit: Become Human

  1. #21 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Wow!

    Desi nu e primul si nici ultimul joc de genul, in care alegi ce sa faci, cu consecintele fiecarei alegeri, asta pare asa de fresh! Must buy pt orice ps owner!

  2. #22 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Nici nu l-ai jucat si deja e "must buy", asta e problema in industrie acuma, sunteti foarte usor de manipulati.

  3. #23 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Mi-au plăcut toate jocurile celor de la QD, mi-e greu sa cred că ăsta o să fie prost. Da, pentru mine e day one buy, pentru că am văzut ce au făcut cu titlurile vechi.

  4. #24 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Nici nu l-ai jucat si deja e "must buy"
    E un film interactiv, dudă, un trailer e suficient; plus ca Beyond Two Souls a fost foarte bun.

  5. #25 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Da da' el nu e "usor de manipulat", chipurile.

  6. #26 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar

  7. #27 SP
    Senior Member dark18's Avatar

  8. #28 SP
    Member Hider141's Avatar
    De-abia astept sa apara.

  9. #29 SP
    Member tudort's Avatar
    Pre-Order Content Digital Deluxe Edition
    Attached Images Attached Images 20180319232601.png

  10. #30 SP
    495
    Member 495's Avatar



  11. #31 SP
    Senior Member dark18's Avatar

  12. #32 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E3 2016 vs 2018 Demo PS4 Pro


  13. #33 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Au facut downgrade la ce era mai important: pielea/fata personajului. In comparatie cu Beyond: Two Souls eu nu vad saltul la noua generatie, dezamagitor. Mai ales daca ne gandim la cum a trecut GoW la generatia asta fata de jocul precedent.

  14. #34 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si iluminarea e ceva schimbata + culori mai reci.

    Oricum astept sa pun mana in weekend pe demo. Conteaza prea putin textura pielii personajului daca povestea e la inaltime si inca exista multe cai pentru fiecare situatie.

  15. #35 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Nu mi se pare downgrade, e doar o schimbare din cald in rece. Sunt niste modificari subtile ce-i drept la fata personajelor, dar nu downgrade.

  16. #36 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Asa este , nu pare un downgrade , doar o modificare de atmosfera intr-o nota mai rece scotand "oamenii" din roboti, astfel aratand clar a roboti acum ( desi preferam misterul ala de a nu sti clar daca e om sau robot ).

    Cel mai bun joc grafic de anul asta nu este noul GOW (Espiritus) , ci far cry 5 ,culmea , un joc multiplatform de la UBI ( zeii downgrade-ului ) , nu o exclusivitate sony unde trebuia sa se simta toti caii consolei ..
    Da , arata bine si GoW dar are un draw distance slab rau, blurat.. se simte ca este un 2k upscale .. nu stiu ce sa zic, dar cred ca este foarte apropiat ca si lookul de pe ps4 vanilla, insa jocul este super fain, o gura de aer pt industria de single player.

    In alta ordine de idei o sa cumpar si eu jocul asta dar la reducere, nu sunt un fan al genului asta , desi mi-a placut beyond two souls.

  17. #37 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    A jucat un coleg Farcry, am vazut o caruta cu dovleci si l-am rugat sa traga in ea. A tras in dovleac si dovleacul nu a patit nimic. De altfel, poti sa tragi in orice obiect din joc si efectele sunt minime spre inexistente. Uncharted 4 sterge pe jos cu el la capacitatea grafica prin interactiunea cu toate corpurile.

    Un joc poate avea milioane de poligoane si rezolutie de 8k, nu asta e tot ce conteaza cand vorbim de grafica imo.

    Oricum, nu am comaprat Detroit cu GoW. Am comparat evolutia lui Detroit fata de Beyond prin paralela cu evolutia GoW fata de 3.

  18. #38 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    LOL ,cum ai dat-o cu dovlecii, sa vezi cate chestii poti sa faci in GoW
    Daca nu sari pe unde este marcat ( nu conteaza ca acea groapa are un 1m sau 5 metrii lungime ) ,ei bine da, nu poti sarii prin alte parti.. pt ca jocul este ca un labirint gandit, ori urmezi calea ori degeaba vezi o cutie langa.. nu poti sa sari sau sa ajungi acolo, chiar daca in alte situatii poti face treaba asta ( ci trebuie sa gasesti ruta ) .. ce sa mai vorbim de spart / stricat lumea inconjuratoare.. asa ca depinde si de targetul jocului.. nu toata lumea cauta detaliile din GTA 4

    Si cu toate astea noul GoW este foarte bun.

    Genul asta de joc( Detroit ) nu stiu daca poate sa ofere o evolutie ( ca si in cazul GoW ) pt ca este un gen cinematic.. pratic urmaresti un film in care esti si tu actor.

  19. #39 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Dat jos demo-ul, entuziasmat, intru in el, ~15 minute mai tarziu deja ma uitam la "buy the full version" screen. Asta da demo, dar cel mai scurt demo pe care l-am jucat vreodata.

    Este exact ce au aratat la nu stiu ce expo acum cateva luni. Prima oara cand am jucat am reusit sa duc success rate la 100%, a 2-a oara am incercat tot posibilul sa am success rate cat mai mic dar culmea tot am salvat fetita, adica mission successful.

    Abia astept jocul full, nu prea vad downgrade-ul.

  20. #40 SP
    Banned wd87's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    E3 2016 vs 2018 Demo PS4 Pro

    youtuber-ul acela "Cycu1" este notoriu pentru a face "downgrade" videos pt toate jocurile exclusive Sony si este dovedit de fiecare data fals cand apare jocul, a facut asta pentru fiecare joc fara exceptie exclusiv ps4 si a fost dovedit fals pt fiecare, asta este a 4-a sau a 5-a oara cand incearca sa faca un video pt Detroit

    Has Detroit: Become Human Had A Visual Downgrade? Nope - Read This

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 28-10-2015, 03:14
  2. Replies: 0 Last Post: 17-12-2011, 08:42
  3. Replies: 0 Last Post: 20-10-2011, 16:20
  4. Replies: 0 Last Post: 12-07-2011, 19:44
  5. Become a server in Far Cry 2 By GeOKeR in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 14-10-2008, 10:44

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts