Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 68

Thread: Paragon

  1. #1 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar

    Paragon



    Paragon, the MOBA from Epic Games, is coming to PS4 and PC in 2016. Paragon puts you in the fight with explosive action, direct third-person control, and deep strategic choice. Sign up for the beta and learn more at: www.Paragon.com Twitter: http://www.twitter.com/paragon Facebook: http://www.facebook.com/paragon This trailer was captured entirely in Unreal Engine 4.
    PlayStation.Blog interviews Steve Superville | Epic Games about Paragon at Playstation Experience.


    Inca un MOBa, sa vedem o beta ceva, momentan nu imi dau seama daca e ceva bun sau o sa fie o alte chestie de duzina.
    Attached Images Attached Images 3109224-paragon_openbeta_screenshot_15.jpg

  2. #2 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Alessio Palumbo
    Epic Games officially unveiled Paragon as a third person MOBA for PC & PS4 (with cross-play enabled) during the PSX 2015 conference.

    Since then, we have reported on the game being F2P and online testing beginning in January. However, a few more interesting details have been shared by Epic in the past two days.
    For instance, during a Twitch stream they confirmed to be aiming for 60FPS on PlayStation 4 while answering a question about volumetric lighting in Paragon. Senior Programmer Daniel Wright said:
    That’s something that would be so cool to have, we would love to have that not just for Paragon but, you know, for the engine in general. It’s not on the plan right now, we’re focusing on 60FPS on console so that takes a lot of effort.
    The hero characters that you have noticed in the trailer are also game ready assets, apparently, which should mean a very similar fidelity during gameplay.
    There’s more, though. Epic’s PR Manager posted on Neogaf confirming that Paragon will allow PlayStation 4 players to use keyboard & mouse. However, he also added that the current top player within the team is using a controller (on PC).

  3. #3 SP
    Member Kupy's Avatar
    Early acces 14 martie 2016. Acces garantat doar cumpărând Founder Pack 20€

    https://twitter.com/Kotaku/status/705426039707664384

  4. #4 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Mai joaca cineva acest joc? Sau are cineva de gand sa isi cumpere early acces?

  5. #5 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Eu Baciule dar abia de pe 18 pot intra.

  6. #6 SP
    Member Kupy's Avatar
    Și eu aștept

  7. #7 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Nu stiu ce sa zic, am auzit ca nu e prea stralucit, in niciun caz nu o sa dau bani pe early access. Astept sa apara versiunea full, pana atunci... avem Smite (nu ca ar fi bun si ala...)

  8. #8 SP
    Member abrakadaver07's Avatar
    Smite e si el in alpha inca, nu? Intrasem zilele trecute un pic si arata (mult) mai rau decat cand l-am jucat la lansarea pe PC acum vreo 2 ani. 30 FPS + grafica last-gen, ma asteptam la mai mult sincer. Nu va face prea multi purici daca nu il vor imbunatati.


    Paragon poate fi o surpriza placuta, tocmai ce l-am pus la download.

  9. #9 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Dpdv al gameplay-ului Smite e peste Paragon , mult mai dinamic , fast paced. Paragon mi se pare prea slow, robotizat. Arata destul de bine grafic vorbind insa personal nu e ceea ce caut la un joc. Imi pare rau ca am dat banii pe early access.

  10. #10 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  11. #11 SP
    Member MultiAmSaPopesc's Avatar
    Daca sunteti curiosi de gameplay pe PS4 tin uneori streamul deschis: https://www.twitch.tv/wickedyro

  12. #12 SP
    Member MultiAmSaPopesc's Avatar
    Dupa 100 de ore in Paragon pot spune ca este absolut superb jocul! O experienta Co-Op-PvP ce nu trebuie ratata! Grafica este fantastica, mai ales cand esti un erou cu o misiune nobila, asasinarea unui hypercarry inamic, si in drumul tau apar rachete, gauri negre, meteoriti sau o namila te izbeste 10 metri mai in spate!
    Luptele de echipa mi se par mult mai intens traite fata de LoL sau DotA. Ajuta foarte mult perspectiva si grafica. Animatiile de atac sunt foarte bine realizate, e o placere sa-cari cuiva pumni in spinare sau sa observi cu cata maiestrie cineva manuieste o halberda.
    Ritmul este mai lent decat in Smite. Nu as spune ca Paragon are un ritm lent, mai degraba Smite are un ritm foarte alert. Fata de DotA si LoL as spune ca Paragon este mai rapid. Nu inseamna ca fiecare meci o sa fie rapid, meciurile intre incepatori dureaza foarte mult si sunt lente.
    Va recomand jocul! Merita chiar si acum 20€ pentru early access!

  13. #13 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Am jucat destul de multe MOBAs pe PC.. pe consola, nu stiu ce sa zic, nu stiu ce va iesi (interesanta miscare din partea celor de la Epic Games).
    Mi-a facut si mie cu ochiul insa.. am aflat acum ceva vreme de el, am vazut si ceva early footage, am zis ca merita incercat.
    Nu voi da bani pentru early access, dar odata lansat (in curand cred ca o sa ii "dea drumu" free si "outside founder's pack") probabil il voi lua la o tura, doua.
    Ma bucur ca avem cativa oameni interesati si aici pe forum!

    PS: daca era sa fie ceva de genul asta, nu vad cum ar fi putut fi altfel decat cu ajutorul Unreal Engine. Daca treaba cu UT sta cum sta, poate Paragon "le-o iesi" astora de la Epic Games (poate tocmai si datorita faptului ca este disponibil si pe console).

  14. #14 SP
    Member ro_explorer's Avatar
    Mi-am consumat si eu vreo 60 de ore din viata cu Paragon si sincer, e primul MOBA style game care imi place (si prin urmare il si joc). Nu sunt nici pe departe un as la asa ceva dar imi place si acum caut sa fac parte (sau sa construiesc de la 0) o echipa. Am acelasi user si pe PS4 ... daca e cineva interesat, trimieti un frient request.

  15. #15 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Pentru cei interesati sa participe in BETA aveti acest stream https://www.twitch.tv/johnnyvito . Grupul respectiv posteaza pe aria de chat constant (~20min) coduri de acces. Probabil cea mai usoara metoda de a face rost de BETA avand ca sunt in medie 70 de persoane care vizualizeaza streamul.

    Inainte de toate trebuie sa intrati pe https://www.epicgames.com/paragon/ , va faceti un cont dupa care va duceti in dreapta sus la aria "redeem code" si apoi asteptati pe chatul streamului sa apara un cod pe care il veti copia pe siteul celor de la epic games.

  16. #16 SP
    Member Kupy's Avatar
    Nu apuci nimic de flămânzii aia Și ăștia de la epic la fel de flămânzi cu datul codurilor

  17. #17 SP
    Member ro_explorer's Avatar
    Dar nu mai bine cumparati cel mai ieftin founder pack si incepeti sa jucati? Zic si eu ...
    Ma gandesc la faptul ca nu costa o avere si e mai putin frustrant decat sa incerci la infinit coduri postate pe o arie publica a unui stream.

  18. #18 SP
    Member MultiAmSaPopesc's Avatar

  19. #19 SP
    Member gabytzu16's Avatar
    Am primit si eu invitatia. E super jocul, insa nu am gasit o modalitate de a nu juca cu jucatorii de PC. Exista undeva optiunea asta, sau va exista in varianta finala?

  20. #20 SP
    Junior Member flvsc's Avatar
    Salut!
    Vad ca sunteti cativa care jucati Paragon si eu il joc destul de mult.
    Ar fi frumos sa ne strangem intr-o comunitate pe PSN, cei care-l jucam de pe PS4, sa ne formam echipele acolo. Momentan e o comunitate creata, Paragon Romania dar nu prea e activitate.
    Puteti sa-mi dati add pe PSN, username: flvsc
    Am si un founder's pack key de dat gratuit. I l-as da cuiva caruia chiar ii place jocul si-l va juca serios, nu doar cateva jocuri de test. Astept un PM.
    Am sa dau si eu add celor care au postat aici username-ul si poate ne vedem in joc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 06-12-2015, 14:42

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts