Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 18 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 ... LastLast
Results 161 to 180 of 352

Thread: Days Gone

  1. #161 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar

    Days Gone

    Quote Originally Posted by Cristy View Post
    Ceva pareri despre joc? E dracul asa negru cum zice mass-media?
    Parerea mea onesta dupa vreo 3 ore de joc. Are probleme de fluiditate (lag), insa nu este grav. Povestea oare una foarte buna pana acum. Un pic controlul motocicletei este greoaie fara upgrades, insa la inceput era mult mai buna, cand era motocicleta upgradata. Grafica este una foarte buna, exact cum se vede in clipul postat mai sus.

    O sa mai revin cu detalii daca intereseaza pe cineva.

    In 3 ore de jucat, jocul mi-a dat un singur crash intr-un cutscene.

    P.S. Joc pe OG PS4.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #162 SP
    Junior Member axytl's Avatar
    Ai facut update la ultimul patch 1.04?la versiunea 1.00 am obsrrvat si eu niste lag.uri, intr.adevar am dat cu motorul ala de toti copacii, am fost foarte sceptic in al achizitiona din cauza review.urilor proaste chiar si nefondate.

  3. #163 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by axytl View Post
    Ai facut update la ultimul patch 1.04?la versiunea 1.00 am obsrrvat si eu niste lag.uri, intr.adevar am dat cu motorul ala de toti copacii, am fost foarte sceptic in al achizitiona din cauza review.urilor proaste chiar si nefondate.
    Da, am 1.04 si PS4 FW 6.51. Tot am un pic lag sau slowdown, insa nimic enervant. Cred ca la acelasi nivel ca si Mad Max.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #164 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu inteleg la ce lag te referi... Daca te referi la animatii, e ceva asemanator RDR2. Totul e mai greoi, dar te obisnuiesti dupa aia.
    Daca te referi la momentele cand mergi pe motor, atunci scade framerate-ul considerabil si deranjabil. Si au inceput sa fie cam dese momentele astea...

  5. #165 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu inteleg la ce lag te referi... Daca te referi la animatii, e ceva asemanator RDR2. Totul e mai greoi, dar te obisnuiesti dupa aia.
    Daca te referi la momentele cand mergi pe motor, atunci scade framerate-ul considerabil si deranjabil. Si au inceput sa fie cam dese momentele astea...
    Cred ca m-am exprimat gresit, scuze. Da, este vorba de frame drops.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #166 SP
    Junior Member axytl's Avatar
    Nu Razvan, eu unul ma refer atunci cand schimbi camera stanga dreapta, cade frame rateul sau cum se mai spune apare lag, pe motocicleta e totul smooth pana acum !! Jocul este excelent, parca la baza ar fi Uncharted ))

  7. #167 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Jucați pe PS 4 normal? Eu am tot plimbat motorul ăla și nu am avut probleme cu frame rate-ul

  8. #168 SP
    Junior Member axytl's Avatar
    Eu joc pe primul model de ps4,merge excelent dupa ultimul update, insa am observat ca daca opresc din meniu la tv modul console, apare uneori drop frame

  9. #169 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Cineva dintre devs este iubitor de Bora.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #170 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar


    ---------- Post added 28-04-2019 at 15:50 ----------

    A iesit patch 1.05. Cica ar imbunatatii si framerate-ul

    Days Gone update 1.05 Changelog

    Added fixes for crashing issues with Days Gone version 1.05.
    Added stuttering and lag fixes.
    Days Gone 1.05 fixed framerate drop issues.
    Various performance and stability improvements.
    Added fixes for glitches with Days Gone 1.05.
    Added minor bug fixes and changes.

  11. #171 SP
    Junior Member axytl's Avatar
    Azi dimineata l.am descarcat si eu, o sa probez dupa amiaza

  12. #172 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Parca merge ceva mai fluid in zonele in care sacada rau de tot, dar tot scade sub 30fps.

    Chiar sunt curios cum o sa fie cand ajung la vreo "adunare generala". Inca n-am avut placerea sa dau peste niciun grup mai mare de 20-30 de freakers.

    Desi am jucat peste 10h, am avansat destul de putin in poveste si am tot facut diverse pe harta.

    Incepe sa-mi placa din ce in ce mai mult, mai ales partea stealth, dar si de Deek.

  13. #173 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    M-am plans de lag la RDR si m-ati certat asa ca la asta nu ma mai plang , ma obisnuiesc cu el si gata.

    Pentru mine nu scade cu nimic din nota jocului, pana acum este bun, imi place.
    Nu are nimic ce ma va face sa-mi amintesc de el peste 5 ani dar momentan am felia mea de bucurie cu el.

  14. #174 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    De mult nu am mai jucat ceva să mă țină în suspans, ador momentele când ma plimb liniștit și îmi văd de treaba mea ca apoi sa dau nas în nas de o hoardă, la capitolul ăsta îmi place maxim.

    Am reușit sa omor vreo 2 hoarde stând în boscheți și le de dau de băut la băieți, trebuie să ai ceva resurse că sunt mulți și cam bagă in ei.

  15. #175 SP
    Member seven1994's Avatar
    Sincer mie imi place jocul,este fix ce ma asteptam.Daca ti-a placut TLOU si Dying light o sa iti placa si asta cel mai sigur.Am avut si putin noroc,l-am gasit pe olx la 180 lei dar chiar si la pretul intreg nu m-as fi suparat.E adevarat,are momente cand ai putin lag,cand se incarca texturile ceva mai greu dar trec peste toate datorita povestii superbe

  16. #176 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

    Days Gone

    Eu nu am probleme cu incarcatul texturilor pe PS4 normal. Doar foliage apare foarte aproape de mine cand merg cu motoru. Dar nu e ca si cum poti merge mult si repede cu motoru.

    Jocul este foarte bun, chiar si cu acele cateva probleme tehnice.

    Este efectiv o placere sa te plimbi pe harta si cand mergi spre o misiune efectiv nu ai cum sa ajungi acolo fara sa mai faci 2-3 alte lucruri.

    Iar faptul ca ai un motor care se strica si consuma benzina, dar unde esti si foarte vulnerabil, este pur si simplu un deliciu, pentru ca nu te poti arunca in absolut nimic fara sa vezi daca ai destula benzina, gloante, med kit-uri sau scraps.

    Eu nu am jucat Dying Light, dar e clar o combinatie de The Last of Us (partea de stealth si crafting) cu Red Dead Redemption 2 (partea de explorare, lume), filmul World War Z (zombies/freakers) si Sons of Anarchy.

  17. #177 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    La partea cu benzina ai nimerit-o bine, mă uit mereu sa vad dacă am benzinărie pe lângă obiectiv, trec întâi pe acolo și apoi fac obiectivul, odată a trebuit să las motorul în urmă pentru ca se stricase de tot și am luat-o frumos la pas pana în la bază.

  18. #178 SP
    Member alexxx02's Avatar
    Jocul are si side mission? Joc de cateva ore si pana acum am doar storyline. Imi mai apare din cand in cand pe harta cate un "?" albastru dar pana ajung la el dispare. In rest pe harta nu imi apare ca as avea de facut multe chestii, in-afara de misiunile principale. Ma poate lamuri cineva? Multumesc anticipat

  19. #179 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Alea ? albastre nu dispar pana ajungi la ele. Iti arata directia in care se intampla ceva si trebuie sa vezi tu ce si unde.

    Cam alea sunt side missions + freakers-ii.

  20. #180 SP
    Member alexxx02's Avatar
    Am inteles. Multumesc

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 18 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Everybody's Gone to the Rapture By Dant3 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 54 Last Post: 16-11-2016, 17:24
  2. Gone Home By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 3 Last Post: 07-06-2016, 19:19
  3. Blueray gone bad problema comuna PS3 ??? By XXsalau in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 05-02-2012, 22:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts