Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 18 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 ... LastLast
Results 281 to 300 of 352

Thread: Days Gone

  1. #281 SP
    Member codpin's Avatar
    Trebuie sa ai rabdare cu el. Incepe greu tare si pana te obisnuiesti cu taierile nasoale din cut scenes si un control mai greoi al personajului dureaza un pic. Pt mine jocul a devenit interesant dupa vreo 10 ore. Iar dupa ce l-am terminat chiar mi-a placut mult.

    Acum ca tu il joci dupa TLOU 2 e chiar nasol. Nu exista termen de comparatie. Eu acum joc TLOU 2 si sunt momente cand ma gandesc la Days Gone si zic DA, asa trebuia facut si acolo!

    TLDR: daca ai rabdare cu jocul, e fain. Dar trebuie investit timp in el pana sa devina captivant.

  2. #282 SP
    Junior Member Demigodesss's Avatar
    Quote Originally Posted by morphine View Post
    Guys, am pus aseara mana pe joc si i-am dat play cateva minute sa vad ce e de capul lui. Nu stiu daca patiti si voi la fel dar stiti senzatia aia cand joci un joc bun si urmatorul care vine dupa el ti se pare foarte prost? asa am patit eu. Dupa ce am terminat TLOU2 si am deschis aseara jocul, mai sa raman socat. Animatiile faciale nu se sincronizeaza deloc cu vocea, intro-ul la joc foarte sec. E nasol sau trebuie sa am rabdare cu el ?!
    Ai răbdare, durează un pic pâna "incepe" povestea cu adevărat.
    Dar e foarte faina. Trebuie să lași cutscenes sa ruleze, sa nu dai skip.
    E in top 10 cele mai bune jocuri de pe PS4 și totodată cel mai underrated. Face niste chestii unice. Când reușești să învingi o hoarda de peste 300 de zombies ai un feeling incredibil.

  3. #283 SP
    Member morphine's Avatar
    Neata. Pana acum nu am invins nicio hoarda, am avut o tentativa dar se misca asa de repede ca ma simt depasit. E vreo arma indicata sa tragi in ei? deocamdata am ajuns pana in sud la Lost Lake si cred ca o sa investesc acolo in trust.

  4. #284 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Eu foloseam bait-uri + Napalm Molotov (dupa ce se strangeau intr-un loc). Napalm Molotov il vei primi ca recompensa in-story, dar nu mai tin minte unde exact...
    Totusi poti incerca sa plantezi si ceva capcane, astfel incat sa ii "indrumi" in caz ca nu ii omori pe toti.
    Sa tii cont si de faptul ca nu este bine sa ii lasi in open-spaced, pentru ca astfel vor veni din toate partile. Incearca sa ii tii grupati.

  5. #285 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Inainte sa intrii "in ei", scout the area, vezi unde sunt butoaie explozive, pune niste C4 in puncte cheie (ceva zone mai inguste unde poti lua mai multi odata), fa-ti un Plan A (un traseu pe unde sa mergi cu ei dupa tine, in caz ca totul merge asa cum trebuie), un plan B sau chiar si multe altele (eventual si un plan de fuga, pe motor amplasat logic, in caz ca te simti coplesit) si mergi pe o mitraliera cu incarcator mare (eu aveam ceva cu 100+ gloante si damage mare) + grenade/molotov (daca inca nu ai napalm).

    Nu trage in ei/nu-i lasa sa te vada, pana nu verifici foarte bine zona inainte. Enjoy it. Mi s-au parut un adevarat deliciu aceste hoarde de freakers

  6. #286 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Chicago Chopper, RPD, MG45 + skill-urile Two Birds- One Bullet, On The Move, Quick reload si parca mai era ceva. Si sa te obișnuiesti sa fugi invers, cu fata spre cameră, sa vezi si hoarda in timp ce fugi. Si bineînțeles ghidați spre locuri înguste, ca Leonidas la Termopylae si le mai dai cate un pipe bomb, molotov, grenada.

  7. #287 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Days Gone on PS5 - Super Smooth at 60FPS

  8. #288 SP
    Member morphine's Avatar
    Mama dar ce greu avansez in jocul asta nu ca m-am deranja dar am o luna de cand il joc si nici jumate din poveste nu cred ca am facut-o. Anyway, nu sunt asa pretentios dar asa faza idioata in jocul asta n-am mai vazut. Trebuiau sa intre intr-o pestera si ii blocau niste lemne. Era destul loc sa treaca peste un bustean dar in schimb te pune sa ridici busteanul ca sa tarasti pe burta. I mean, this is super dumb.

  9. #289 SP
    Junior Member pac86's Avatar
    ... jocul este prea bine facut ( astept partea a 2 a , asa circula niste zvonuri )
    Este un open world este ceva normal sa dureze ca timp . Mapa este destul de mare si ai de umblat peste tot !
    Daca il faceau prea usor sau sa nu ai obstacole ... pfff sa vezi cand umbli spre final sa cauti intrari cat mai silent ������
    Eu din prima jucare am terminat povestea cu 60% trofee deblocate si asta fara sa ma interesez de ele .
    Nu stiu in cat timp am terminat dar nici nu dau inportanta , am jucat cu placere si relaxat cel mai des prin week ✌️
    Nu te grabi si savureaza jocul !

  10. #290 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    L-am reinceput aseara pe PS5 si parca joc alt joc.
    E incredibil cum au disparut aproape in totalitate acele loading screens de la inceput (avem doar la treceri dintre cinematic si gameplay, nu si la schimbarile de cadre in cinematic, cum aveam pe PS4) si totul merge absolut perfect in 60fps si este super responsive.
    Pe langa asta, jocul arata absolut fenomenal, texturile sunt super crisp si detaliate si draw distance-ul este mult imbunatatit

    Pacat totusi ca nu au implementat si suport pentru DS5. Cred ca ar fi fost genial sa simt motorul in controller...

  11. #291 SP
    Junior Member pippo's Avatar
    Sper ca nu supar pe nimeni cu o dedicatie muzicala in tema cu jocul, pentru cel mai bun joc jucat de mine in 2020

  12. #292 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu chiar acum il rejoc pe PS5 si sunt absolut uimit de cum arata si se misca...
    Pentru mine ramane una din cele mai bune exclusivitati Sony ever. Iar Deacon mi se pare un personaj foarte bine conturat cu care sper sa continuam si in 2 (in cazul in care se va face).

  13. #293 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Mie cand am văzut cum se mișcă pe PS5, cat de plăcut e sa-l joci, efectiv mi-a părut rau ca l-am platinat pe PS4. Sper sa am cândva chef sa-l joc din nou.

  14. #294 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Vine si asta pe PC si se pare ca vor urma multe altele: http://https://www.pushsquare.com/news/2021/02/days_gone_is_coming_to_pc

    Bravo, Sony! De ce sa iti bati capul sa lansezi jocuri pentru prostii care au cumparat noua consola, cand poti dedica timp pentru porturi pe PC.

  15. #295 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Pai nu văd nimic rău în asta, vb de un joc lansat acum 1 an.

  16. #296 SP
    Member morphine's Avatar
    Eu personal nu cumpar jocuri day one, le iau la reducere. As putea sa ma mut pe PC.

  17. #297 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Pai nu văd nimic rău în asta, vb de un joc lansat acum 1 an.
    A fost lansat in aprilie 2019, asadar, aproape 2 ani. Cred ca este/a fost si pe ps now, nu e vreo surpriza. Mai devreme sau mai tarziu, tot ce a ajuns la ps now va ajunge si pe pc.

  18. #298 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Este un lucru foarte bun pentru ei, faptul ca ajunge si pe PC. Vor produce bani extra, pe care pe PS nu-i mai produceau.

    Trebuie sa ganditi si din punctul asta de vedere.

    Also, stirea initiala este destul de clara si cu privire la alt aspect - asta este doar inceputul.
    And it won't be the last

  19. #299 SP
    Member codpin's Avatar
    Cand un joc e exclusiv pe o platforma care nu ne place, ni se pare de ***. Cand un joc exclusiv de pe o platforma care ne place vine si pe PC iar ni se pare de ***.

    Eu nu inteleg de ce va atacati atat. Daca tu iei PS sau XBox doar pt ca sunt niste jocuri exclusive acolo si altfel ai prefera sa te joci pe PC, mi se pare ca iti cam furi basca singur.

    Eu ma joc pe consola pentru comoditatea pe care o ofera si aleg platforma care are jocurile care imi plac mie (in cazul meu e PS si Switch). Desi am un 2070 Super in PC nu am instalat nici un joc acolo, o tin doar pt editare video.

    Ca si incheiere: eu as fi super fericit sa nu mai fie exclusive deloc, dar din pacate nu o sa se intample asta. Iar daca unele jocuri ajung si pe PC eu sunt impacat cu asta. Eu le-am jucat la vremea lor, sa se bucure si altii de ele. Nu e ca si cum imi dispar bani din buzunar ca un joc nu mai este "only on PS".

  20. #300 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Facand abstractie de criza de semiconductori si chip-uri, pe termen scurt Sony au de castigat, vanzand mai multe jocuri.
    Dar long term, e posibil ca acei clienti care cumparau un Playstation strict pentru exclusivitati (cum sunt eu si multi altii) sa renunte la platforma in favoarea PC-ului. Nu am cumparat niciodata day one, asa ca timed exclusive pt mine e tot egal cu not exclusive anymore. Days Gone inca e in backlog-ul meu, si ma amuza cum deja ajunge pe PC si eu inca n-am avut timp sa-l joc.

    Pe de alta parte, luand in calcul criza de semiconductori si chip-uri, e prima oara cand pot sa zic ca nu ma mai deranjeaza asa tare noua directie Sony, pentru ca mining-ul, covid-ul, scalperii si disponibilitatea placilor video au reusit sa duca preturile la un nivel RIDICOL de mare, incat, desi imi permit sa dau acei bani pe un RTX3080, nu am s-o fac. In momentul asta vad doar lacomie si dispret fata de gameri din partea Nvidia si nu numai. Platind o suma ridicola pe un GPU ar credita si mai mult comportamentul mizerabil pe care il acorda clientilor.
    Asadar, ma astept ca din cauza situatiei, tot mai multi PC gameri sa se mute pe consola, chiar daca Playstation nu va mai avea exclusivitati.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 18 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 ... LastLast

Similar Threads

  1. Everybody's Gone to the Rapture By Dant3 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 54 Last Post: 16-11-2016, 17:24
  2. Gone Home By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 3 Last Post: 07-06-2016, 19:19
  3. Blueray gone bad problema comuna PS3 ??? By XXsalau in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 05-02-2012, 22:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts