Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 18 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast
Results 41 to 60 of 352

Thread: Days Gone

  1. #41 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu cred că o sa fie un joc de cel puțin 80 pe metacritic.

  2. #42 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Quote Originally Posted by raduadelin View Post
    Daca mergem pe primele pagini ale thread-urilor dedicate The Last of Us, God of War sau Horizon Zero Dawn gasim acelasi tip de critici: ba ca TLoU este doar un alt joc cu zombie, ba ca God of War este, culmea, un alt TLoU, ba ca animatiile faciale din Horizon sunt dubioase si fata foloseste doar arcul.
    Toate cele 3 s-au dovedit a fi succese imense. Asa ca intreb si eu: De ce nu asteptam jocul final? Hai sa-l criticam cand avem discul in consola.
    Desigur, nu cred ca am rastignit jocul, nu l-am catalogat ca fiind ultima mizerie de nedescris. Cred ca acel premiu a fost acordat deja acestui "joc":



    Pur si simplu spun ce vad. Chestii de finete se mai pot face, din tot ce am enumerat eu acolo, doar ca nu chiar toate. Deci, pe undeva, cam asa va arata produsul final (spre exemplu, HUD-ul nu cred ca il schimba, dar aici poate sunt eu subiectiv, unora poate le place).

    Nu ma refer nici la notele pe care le va lua, care sunt convins ca vor fi destul de maricele, dar asta cu notele este cu dus si intors, ca doar stim cum merge treaba. Multi gameri se multumesc si cu ceva medium quality si zic ca "se merita" sa il joci, ca deh, joaca orice gasesc. Then again, asta e parerea mea. Sunt convins ca sunt multi care vor fi entuziasmati de un alt joc din aceasta categorie. Mie, in acest moment, nu imi spune nimic. Mi se pare insipid, nu vreau sa stiu mai mult despre personaje pentru ca nu empatizez cu nimic de acolo.

    Comparatia cu acele jocuri este "fortuita", cum ar spune maestrul Ilie Dumitrescu. Acolo se vedea de la o posta mult potential, de la atmosfera din TLOU, pana la HZD care atragea prin universul prezentat si GoW care are o serie de success in spate, deci gradul de fail era destul de scazut. So, daca erau oameni care ziceau ca sunt naspa, ori erau trolli, ori aveau monitorul inchis.

  3. #43 SP
    One Man Army Cristy's Avatar

  4. #44 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Pare mediocru jocu' din clipul ala, hmmm..

  5. #45 SP
    Member morphine's Avatar
    Exact. Asta am simțit și eu.

  6. #46 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Nu ajuta nici faptul ca tipul care joaca e mult zis mediocru...

  7. #47 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    e totusi pre beta deci nu sar cu concluziile.

  8. #48 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Interesant. Putin mai greu decat ma asteptam, desi as fi preferat ca aceste hoarde (sau cum naiba se zice ) sa fie ceva mai dinamic pe harta si nu doar in puncte/momente fixe.


  9. #49 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Au zis ca e ceva end game activities, optionale si daca reusesti sa faci obiectvul, primesti upgrade-uri, de exemplu upgrade la motocicleta sa poti cara mai multa munitie.

  10. #50 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, asta zic in video, dar cred ca au zis-o in sensu de, dupa ce termini jocul, le mai poti face pentru asa ceva. Dar sigur fac parte si din poveste iar ce aratau ei aici, era din poveste clar (vezi dialogul de la inceput).

    Dar era mult mai misto daca erau ca furtunile din Mad Max/AC Origins. Sa-ti vezi de ale tale pe harta si la un mom dat sa dai peste asa ceva sau ei peste tine si sa fie nevoie sa lasi tot ce faci ca sa scapi/rezolvi situatia. Eu asa-mi imaginam dupa prezentarea initiala.

  11. #51 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ei sunt destul de impresionati de joc si vad ca ua bagat inclusiv "E3 2018 gameplay".


  12. #52 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Release date: 22 Februarie 2019

  13. #53 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  14. #54 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Faptul ca nu au arata nimic de acest joc la E3 ma face sa cred ca nu sunt prea increzatori in acest moment de el.

  15. #55 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Pai au tot arătat gameplay si trailere in perioada dinainte de E3. A fost anunțata data lansării si au spus ca nu va fi în conferința. Desi cam e dubios ca nu l-au promovat ca si celelalte exclusive.

  16. #56 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar

  17. #57 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Au bagat foarte mult motion blur. Probabil nu reuseau sa obtina un framerate stabil...



    Usor, usor, parca nu mai prezinta acelasi interes

  18. #58 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Au mutat data de lansare pe 26 aprilie 2019. Se pare ca nu au suficienta incredere in acest joc, incat sa concureze direct cu Anthem si Metro Exodus. Si cred ca se mai lanseaza ceva in perioada aia (februarie), dar nu imi aduc aminte acum exact ce titlu(ri).

  19. #59 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Incet-incet imi pierd si eu interesul fata de acest joc. Ce au prezentat la TGS pare mult mai inferior fata de ce am vazut pana acum. Pacat Poate rezolva problemele semnalate de gameri/presa pana se lanseaza. Si Horizon Zero Dawn a avut un gameplay care mi-a lasat un gust amar, dar dupa imbunatatirile care s-au vazut ulterior, mi-a recapatat increderea. Momentan inca nu sunt decis sa fac sau nu preorder.

  20. #60 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by raduadelin View Post
    Au mutat data de lansare pe 26 aprilie 2019. Se pare ca nu au suficienta incredere in acest joc, incat sa concureze direct cu Anthem si Metro Exodus. Si cred ca se mai lanseaza ceva in perioada aia (februarie), dar nu imi aduc aminte acum exact ce titlu(ri).
    E foarte aglomerata perioada aia. Din 25 ianuarie pana la sfârșitul lui martie ar trebui sa apara următoarele (daca nu vor mai fi modificări) : Resident Evil 2 Remake, Kingdom Hearts, Anthem, Metro Exodus, Devil May Cry 5, Division 2 si Sekiro....

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 18 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast

Similar Threads

  1. Everybody's Gone to the Rapture By Dant3 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 54 Last Post: 16-11-2016, 17:24
  2. Gone Home By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 3 Last Post: 07-06-2016, 19:19
  3. Blueray gone bad problema comuna PS3 ??? By XXsalau in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 05-02-2012, 22:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts