Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 144

Thread: Custom PS4 Uncharted 4

  1. #41 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Cand esti jignit asa de usor cum a facut-o Dant3 si toti cei care i-au multumit pentru postarea respectiva, crede-ma, sa vii tu, sa-mi ceri socoteala, pare putin cam deplasat. Nu vreau sa demonstrez nimic, dar sa vii cu materialul ala asa nefinisat, fara nici o cusatura de-a ta, sa ai pretentia de a fi expus la lansarea lui Uncharted 4 si sa mai pretinzi si bani pentru asta ?
    @enemigo, o sa te iau in serios pe tine si toti ceilalti, cand il veti plati pe Templier pentru acest "custom made". Ma opresc aici.

  2. #42 SP
    Member enemigo's Avatar
    1. Omul (Templier) incearca sa faca ceva si ne-a rugat sa-l votam. Daca vrei sa ajuti o faci, daca nu nu. Cum iese produsul, fain, nasol, de *****, mega tare e alta poveste, tot timpul vor fi pareri pro si contra. Orice chestie hand crafted isi gaseste si fani. In cazul asta produsul final nu e pe gustul meu, dar ideea in sine e destul de nice. Si da, incearca sa fie platit pt asta, daca ii iese bravo lui, daca nu asta e. Tot timpul trebuie sa incerci sa valorifici cumva tot ce faci. Incerci de 5 ori si a 6a oara prinzi "castana".

    2. Nu fii o muiere si treci peste. Expresia "nu poti sa te caci in gustul omului" este uzuala. Nu e deloc o jignire. Nu fa tragedie din asa ceva.

    3. Sa vedem ce va fi la lansare. Sunt tare curios daca reusesti ceva, Templier.

  3. #43 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    @chris diaz: Nu cred ca te-a jignit nimeni, sa stii. Mie imi pare rau de atitudinea pe care o ai insa, nu de parere ca aia e treaba ta, ci de atitudine. In lumea asta in care traim nu mai apreciaza nimeni munca facuta cu mana de cineva, toti cautam robotizarea produselor, un estetic mult prea matematic si se pierde din spiritul unor obiecte. Ce face sau ce incearca Templier sa faca mi se pare chiar de invidiat, cel putin din cati am mai auzit ca au mai modificat ceva la o consola au pus un sticker cum ai aratat tu, iar mie alea in proportie de 99% mi se par de o tiganeala greu de replicat. Nu cred ca a spus nimeni ca ce face Templier e perfect, si nici nu iti zic sa faci tu ceva mai bun, ca nu e munca pentru oricine, dar omul incearca sa faca ceva ce nu multi in ziua de astazi mai fac si mie imi place spiritul pe care il are in incercarea lui. I-am spus si eu ca in Romania nu faci bani din asa ceva, iar pentru lansarea asta nu va primi probabil nimic, dar nu e motiv sa ai o atitudine precum cea pe care ai prezentat-o tu.

  4. #44 SP
    Banned Templier's Avatar
    Quote Originally Posted by chris diaz View Post
    Serios, tu vrei sa primesti bani pe asa ceva ? Jesus, parca bunica-mea de 84 de ani, si-a tras ciorapul peste controller. Eu, unul, nu as da banii vreodata pe acel "ciorap". In schimb gasesti skin-uri de la 5 euro pana pe la 30 euro care arata cum trebuie :
    Mi se pare amuzant cum TU zici ca ai fost jignit.Nu vad cu ce te-a jignit Dant3, pana la urma remarca lui putea sa imi fie si mie adresata.
    Nu iti place e ok, treaba ta dar de la a zice ca nu iti place pana la a desfinta un lucru e mare distanta.

    "Cam asa arata un controller PS4, Uncharted 4 custom made, facut din componente pe care ulterior si le-a insusit si Templier, crezand ca este original."

    Mi le-am insusit ... cred ca sunt original ... butoanele se gasesc pe net si am pus si link de unde se pot lua. Asta e alta insinuare low. Consider ca sunt original prin design si prin munca depusa nu prin obiectele pe care le cumpar on-line.


    "dar sa vii cu materialul ala asa nefinisat, fara nici o cusatura de-a ta, sa ai pretentia de a fi expus la lansarea lui Uncharted 4 si sa mai pretinzi si bani pentru asta ?"


    viziunea fiecaruia este discutabila. a mea este una organica asupra manetei. inteleg ca tu esti mult mai atras de linii drepte dar eu nu. nu prea vad rostul cusaturilor la asa ceva + recunosc ca nu ma pricep la cusut si chiar si asa dpmdv nu ar fi mers.

    treaba fiecaruia ce crede numai ca nu iti inteleg vehementa. astept cu nerabdare proiectele tale

  5. #45 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Mai oameni buni, eu nu am jignit pe nimeni, e o vorbă din popor, Dumnezeule... Domnule Chris, dacă voiam să vă jignesc, deși nu aveam de gând, mai ales în aceasta săptămâna, o făceam direct. Dumneavoastră îmi jigniți inteligența cu astfel de remarci. Ți-ai spus un punct de vedere, noi altul, hai să trecem mai departe.

    PS Templier, când ai timp să îmi croșetezi te rog niște șosete de lână, winter is coming!

  6. #46 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Asta se intampla cand faci c...t din bici si vrei sa si pocneasca

  7. #47 SP
    Banned Templier's Avatar
    Quote Originally Posted by Kratos666 View Post
    Asta se intampla cand faci c...t din bici si vrei sa si pocneasca
    epic!

  8. #48 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Sincer speram ca va arata ceva ceva mai bine. Din pacate eu am vazut controlere la banii aia deci nu doar skin care sunt mega bine lucrate. Templier a avut o intentie buna insa efectul e dezastruos. Succes lui Dante care asteptam sa ne arate bibeloul cumparat...


    Sent from my iPad using Tapatalk

  9. #49 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    @kratos Pe asta nu am mai auzit-o, cred ca e varianta Remastered .

    Revenind la consola, pe ea cum ai de gând să o modifici? Întreb pentru că nu mai am răbdare, chiar mă oftic ca nu pot să vin si eu la lansare, sper ca din toamna cel târziu să se schimbe lucrurile.

    LE: încă unul care nu înțelege nimic...

  10. #50 SP
    Banned Templier's Avatar
    azi o sa mai pun o poza

  11. #51 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by chris diaz View Post
    Cand esti jignit asa de usor cum a facut-o Dant3 si toti cei care i-au multumit pentru postarea respectiva, crede-ma, sa vii tu, sa-mi ceri socoteala, pare putin cam deplasat. Nu vreau sa demonstrez nimic, dar sa vii cu materialul ala asa nefinisat, fara nici o cusatura de-a ta, sa ai pretentia de a fi expus la lansarea lui Uncharted 4 si sa mai pretinzi si bani pentru asta ?
    @enemigo, o sa te iau in serios pe tine si toti ceilalti, cand il veti plati pe Templier pentru acest "custom made". Ma opresc aici.
    Cristi, eu ti-am dat thanks la postare pentru ca m-am distrat tare bine pe seama ei. Sper sa nu te superi pe mine ca pe Dante, caci in fond... nu poti chiar sa te c..i in el de thanks, indiferent de context.

  12. #52 SP
    Member enemigo's Avatar
    Quote Originally Posted by EspiritusSanctus View Post
    Cristi, eu ti-am dat thanks la postare pentru ca m-am distrat tare bine pe seama ei. Sper sa nu te superi pe mine ca pe Dante, caci in fond... nu poti chiar sa te c..i in el de thanks, indiferent de context.
    cineva tot il punea

  13. #53 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Daca e sa ma pun la mintea ta, @enemigo, take this ...
    Attached Images Attached Images pee-flip-off-small-1-.jpg

  14. #54 SP
    Banned Templier's Avatar
    apropo de jignire

    enjoy it chris

  15. #55 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Nu ma deranjeaza daca voi fi banat, chiar nu dau doi bani pe asta, ma mira insa ca nu ai sarit in sus si la postarea de mai sus a lui enemigo.

  16. #56 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Bai da' ce tranzit bun are lumea pe thread-ul asta

    Cred ca e de la fibre. Si la propriu si la figurat.

    In alta ordine de idei, fie ca e sau nu pe gustul fiecaruia, efortul si pasiunea merita incurajate. Daca o sa dea cineva bani pe produsul finit nu e problema noastra, ci a lui Templier si eventual a cumparatorului.

    Eu nu consider skin-urile tiganii in general. Unele sunt tiganii prin prisma modelului si/sau a aplicarii. Eu unul prefer controllerele custom shell sau macar pictate individual, dar abia imi permit si un decal. Asta e.

    Dar nu cred ca poate exista termen de comparatie intre un skin si ceva hand made. **** that. E ca si cum ai spune ca un tricou chinezesc cusut pe banda e mai ok decat puloverul de lana impletit de bunica. Primul se gaureste daca versi apa calda pe el si lana de la bunica tine de cald si la temp cu minus.

    Spor la treaba Templier. Am votat da-uri la toate intrebarile relevante din poll. Abia astept sa vad consola.

  17. #57 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Tu compari ruptura, zdreantza,ciorapu sau ce vrea ala sa fie cu un pulover facut de bunica (acolo iasa calitate)?
    Mult succes la vandut STRIMFII

  18. #58 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Baieti, va atrag o singura data atentia. Critica este ok, dar o dati in misto-uri si nu se cuvine. Daca nu doriti o pauza de la forum va rog sa va abtineti.

  19. #59 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by Kratos666 View Post
    Tu compari ruptura, zdreantza,ciorapu sau ce vrea ala sa fie cu un pulover facut de bunica (acolo iasa calitate)?
    Mult succes la vandut STRIMFII
    Mai citeste o data ce am scris

  20. #60 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Incredibil. Nu vreau sa pun gaz pe foc sau sa incep sa dau tarcoale unui rahat deja umplut de muste, dar de cand trebuie blamat efortul creativ al cuiva, indiferent daca-i iese sau nu? Ok, sa zicem ca ai voie sa spui ca e de c*cat ce-a facut (daca ai voie sa lauzi, ar trebui si opusul), dar nu inventezi scuze proaste ca sa poti sa jignesti sau sa arunci cu rahat in om si in efortul pe care l-a depus. Ti se pare ca e naspa? Vino cu sugestii prin care sa-l faci mai bun! Spune, "bai Templier, carpa aia arata ca naiba, schimba-i x, adauga-i y", asa cum a facut-o tudy sugerandu-i sa o faca un pic mai stramta. Nu fiti tarani cocliti. Plus ca daca vrea sa ceara bani, treaba lui (din pacate sunt de parere ca n-o sa-ti dea MG/Altex nimic, eu in locul tau as veni cu ea ca bibelou la lansare, dar fara sa iau vreun ban; la urma urmei e un proces lung si costisitor pana ajungi si sa fii platit pentru astfel de lucruri, intreaba orice artist, asa ca deocamdata m-as multumi cu promovarea)

    Cat despre controller (e deja sambata si nu ai pus poza cu consola!) arata ok, imi place ideea cu bretelele alea de piele. Si sunt de parere ca ar arata mai misto "ciorapul" ala daca ar fi mai... uzat. Rupt, murdar de praf/noroi, sau niste pete de sange ici-colo asa inchis la culoare, ca si cum si-ar fi luat niste gloante.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Similar Threads

  1. Coperti/Covers Custom By sindweller in forum Console Club
    Replies: 28 Last Post: 15-02-2017, 03:09
  2. Custom controllers / gamepads By MonkY in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 15-05-2015, 18:45
  3. Custom Nintendo NES By ilie11 in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 5 Last Post: 06-06-2014, 11:18
  4. PS4 trophies / Custom Soundtrack By weezyfbaby in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1 Last Post: 22-02-2014, 16:59

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts