Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 18 of 18

Thread: Roller Champions

  1. #1 SP
    Manager paul's Avatar

    Roller Champions

    E3 2019 reveal trailer:

    Closed Alpha gameplay trailer:

    Community update:

    Roller Champions - Free To Play | UBISOFT (UK)
    PS4, XONE, Switch, PC.
    2020.
    Attached Images Attached Images rc_keyart_phase1_1920x1080.jpg

  2. #2 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Absolut mega boring pentru mine
    Efectiv nu inteleg ce era atat de intens la ce discuta omuletu ala in post show

  3. #3 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Au inceput inscrierile pentru Closed Beta din 17 februarie.

    https://blog.playstation.com/2021/01...ean-countries/

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Intereseaza pe cineva sa participe la acest closed beta? Daca da, sa-mi spuneti pe ce platforma si voi incerca sa fac rost de coduri de beta (1-2 doar, dar pe mine nu ma intereseaza absolut deloc jocul).

  5. #5 SP
    Member jetssskii's Avatar
    Eu as vrea sa particip. Eu sincer m-am inscris de pe 2 conturi, unul pe pc in caz ca nu o sa prind ps5 pana in closed beta ( mi-am vandut ps4-ul si momentan am doar un laptop care e cat de cat ok, nu stiu cat de bine ar duce jocul ) si de pe un cont m-am inscris pe ps4. acum sper sa prind pe amandoua, si sa prind si ps5 in viitorul apropiat. Orice cod dintre acestea 2 m-ar ajuta!

  6. #6 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Voi incerca, dar nu cred ca pot face rost de cod de PC, doar de console.

  7. #7 SP
    Member jetssskii's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Voi incerca, dar nu cred ca pot face rost de cod de PC, doar de console.
    Ok, mersi. Eu as prefera sa ma joc pe consola dar sper sa prind si ps5. Acum, cum mi-o fii norocul.

    Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk

  8. #8 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E posibil totusi ca aceste coduri sa fie pentru site-u lor, iar acolo dupa inscriere, sa putem alege platforma dorita. Parca asa faceau Ubi. Deci ar fi ok indiferent de platforma

  9. #9 SP
    Member jetssskii's Avatar
    Din pacatenu e asa. Cand m-am inscris, m-a pus sa aleg o platforma. Poate poti sa schimbi platforma dupa incepe, asta nu stiu, dar momentan alegi la ce platforma sa te inscrii ( oricine se poate inscrie la beta momentan, este un link )

    Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk

  10. #10 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by jetssskii View Post
    Eu as vrea sa particip.
    Ai PM

    Pentru cine vrea sa se inscrie, inca se mai pot face inscrieri aici.
    Pana la urma m-am bagat si eu pentru ca sunt curios si revin cu impresii dupa ce-l joc

  11. #11 SP
    Member jetssskii's Avatar
    Am primit, i-am dat si redeem, mersi mult!

    Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk

  12. #12 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am jucat aseara tutorialul si inca vreo 5-6 meciuri (pana sa pice RDS-ul ) si...imi cam mentin parerea initiala.

    Primul impact este grafica super depasita si stiu ca este un closed beta cu, probabil, o versiune mai veche, facuta doar sa testeze serverele, dar wow...este pur si simplu oribil.

    Din momentul in care vezi character creator-ul si ai impresia ca esti in 640x480 din cauza unghiului si a numarului foarte mic de poligoane, iti dai seama ca ai de-a face cu ceva invechit dpdv grafic (desi este facut cu Unity si nu cu ceva engine in house, specific Ubisoft).
    Din pacate nici in timpul jocului nu arata mai stralucit - facand o comparatie, Fall Guys (cu un stil grafic oarecum asemanator) acesta din urma arata mult mai bine si mai "natural".
    Iar asta jucat pe PS5 o versiune de PS4 a jocului. Presupun ca vom avea si ceva versiune separat de PS5/XSX.

    Ca joc, e putin ciudat si foarte arcade, dar nu e chiar rau.

    Cum se desfasoara un meci? Sunt 2 echipe de cate 3 oameni (cel putin in modul care este disponibil in closed beta), intr-o arena circulara (dar am vazut si o arena de training ce seamana cu un skate park si e posibil sa avem o diversitate mai mare) si odata ce ai prins mingea, pentru a inscrie, trebuie sa faci 3 ture in jurul arenei (in orice directie) pana se incarca niste linii pe margine, iar apoi se deblocheaza poarta si poti arunca mingea in poarta sau poti continua sa faci extra ture pentru a creste numarul de puncte acumulate.

    Daca inscrii dupa primele 3 ture, primesti 1 punct, daca mai faci o tura primesti 3 puncte si daca mai faci o tura, primesti 5 sau 6 puncte - iar pentru a castiga meciul, e nevoie de 5 puncte parca. Deci daca nu te grabesti, poti termina meciul destul de rapid, daca te pricepi sa te feresti de oponenti.
    Desigur ca poti da si pasa coechipierilor, dar din experienta de aseara, nu o mai primesti inapoi, pentru ca oamenii sunt individualisti si prefera sa piarda ei mingea decat sa continue jocul

    Pe langa butoanele de control, ai buton pentru dash (ca sa ataci oponentii si sa le cada mingea) sau dodge (ca sa te feresti de oponenti), de jump, pass, brake si mai e ceva cu care te prinzi de persoana din fata ta (oponent sau coechipier) si cumva te arunci cu putere in fata lui, pentru a prinde viteza.
    Si mai este un buton (R2 pe PS) pe care trebuie sa-l apesi cand cobori o panta, pentru a te ghemui pe vine si a prinde viteza, iar daca faci asa la coborarea dupa fiecare perete, ajungi sa prinzi o viteza destul de mare si sa te detasezi de oponenti, desi nu prea conteaza, pentru ca ei nu sunt obligati sa vina dupa tine, ci se pot intoarce ca sa-ti vina in fata, sau pot sta pe loc si sa te atace cand treci pe langa ei.

    Daca nu prinzi mingea, trebuie sa faci in asa fel incat sa faci tackle si sa faci oponentul sa scape mingea.
    Desigur, avem si buton de aruncat mingea pentru a inscrie puncte. Iar poarta este undeva sus, intr-o singura parte de arena, iar in momentul in care o arunci, cineva poate sari ca la basket si sa o prinda in aer.

    Overall pot spune ca este interesant ca si concept, dar realizarea lasa de dorit si feeling-ul general fiind de ceva invechit, ceva facut de 1-2 oameni si neavand resurse pentru a face ceva mai "serios". Asa ca nu prea inteleg ce cauta numele Ubisoft asociat jocului.

  13. #13 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Well, nici nu am intrat in joc. Asa ca cine doreste sa incerce, aveti mai jos codul pentru PS4:

    2CN4-MGNX-6E3R

  14. #14 SP
    Member morphine's Avatar
    Am dat redeem. Merci dark18!

  15. #15 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Jocul asta imi aduce aminte de un film vechi de acum vreo 15-20 ani, tot in genul asta, doar ca parca filmul era putin brutal. Concurau pe viata si pe moarte.

  16. #16 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Months after launch, Ubisoft’s Roller Champions will soon be cancelled, it’s claimed.

    Quote Originally Posted by VGC
    Ubisoft’s free-to-play sports title Roller Champions will soon conclude development, just months after launch, it’s claimed.

    Speaking on the Xbox Era podcast, Giant Bomb journalist Jeff Grubb claimed that “Roller Champions is gonna be cancelled after Season 3,” reading a message from a source.
    https://www.videogameschronicle.com/...d-its-claimed/

    gg Ubisoft!

  17. #17 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mda. Trecand peste ideea jocului dar si executia sa, lucru care tine strict de gusturi si preferinte, e clar ca Ubisoft are probleme si cel mai probabil, cineva ii va cumpara cat de curand.
    Ramane sa vedem doar cine anume...

  18. #18 SP
    Manager paul's Avatar
    Tencent:
    Quote Originally Posted by Reuters
    China's largest social network and gaming firm, which bought a 5% stake in Ubisoft in 2018, has reached out to the French firm's founding Guillemot family and expressed interest in increasing its stake in the firm, the sources said.

    Tencent could offer up to 100 euros ($101.84) per share to acquire the additional stake, said two of the sources with knowledge of the internal discussions. It paid 66 euros per share for the 5% stake in 2018.

    Details of the deal are not yet finalised and are subject to change, the sources said.
    Exclusive: Tencent seeks bigger stake in 'Assassin's Creed' maker Ubisoft

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Bakugan: Champions of Vestroia By paul in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 0 Last Post: 10-07-2020, 20:51
  2. Quake Champions By OEE in forum Jocuri PC
    Replies: 12 Last Post: 15-04-2017, 12:32
  3. Sports Champions 2 By Madutzzu14 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 10 Last Post: 02-11-2012, 20:57
  4. Sport Champions By eagle-eye in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 71 Last Post: 03-03-2011, 16:48
  5. Bloodline Champions By Razorel in forum Jocuri PC
    Replies: 3 Last Post: 30-10-2010, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts