Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 83 FirstFirst ... 6 14 15 16 17 18 26 66 ... LastLast
Results 301 to 320 of 1659

Thread: Clubul Xbox One X

  1. #301 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Mesaj general pentru ambele natii de fanboys:

    Aceleasi flame-uri, aceleasi isterii apar cand e vorba de cate-un hardware nou. De fiecare data fanboii ambelor parti ale baricadei (de parca ar trebui sa existe parti) trambiteaza succesul inevitabil al favoritului si apocalipsa concurentului.

    Dupa ce se linistesc spiritele constatam ca jocurile o tin tot pe traiectoria lor - bune, rele, excelente, dezamagitoare.
    Fara jocuri degeaba avem console capabile sa aterizeze module selenare cu precizie de 1 mm, ca doar nu ne incanta teraflopii si megapixelii daca n-avem la ce sa-i folosim.

    Spor la jocuri bune!

  2. #302 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    Quote Originally Posted by opagain2017 View Post
    te lasi dus pe val, se vad radacinile xbox, asculta atent ca-ti explic doar o singura data, am explicat deja de doua ori inainte tot tie


    "Am vazut ca nimeni pe-aici nu a discutat despre nebunia cu implementarea DX12" da, are dx12 hardware
    "Cum un sir de mii de comenzi sunt transformate in doar maxim 10 comenzi pt. CPU/GPU." si asa va ajuta acel dx12 hardware, softwareul, IN JOCURI CREATE PE DX12, ATAT, restul jocurilor e treaba normala, ce jocuri pe dx12 stii tu? gears 4, battlefront, xb1 ex-exclusives si??? si?? mai ce? mai nimic... sunt alte sute de jocuri care nu-s pe dx12, deci nu vezi nimic de la acel dx12 hardware

    "Si asta pt. un joc care nu a fost scris special pt. Scorpio.." din nou, mai multa atentie te rog, acel joc este Forza 6 care este un joc dezvoltat pe DX12, iar xb scorpio este o consola dezvoltata pe dx12 DECI PRACTIC, jocul a fost dezvoltat pentru scorpio

    nu e nici-o magie aici, Microsoft a strigat ca DX12 o sa aduca planeta Nibiru langa Pamant de 10 ani, dar nu face nimic, asa ca eu iti zic sa te linistesti
    xbox scorpio e o consola custom ce foloseste parti de PC AMD, Jaguar cpu, RX 480 GPU & GDDR5 ram, stii ce altceva mai foloseste tot acele 3 parti? XBOX ONE S, PS4 SLIM & PS4 PRO asa ca mai usor, nu e nimic nou
    Adica tu imi spui ca daca pc ul meu cu 1 gddr5 e egal cu al tau cu 1000 gddr 5 pt ca amandoua au memorie gddr5?
    Iar tudy,omule cred ca ai probleme grave.Te a pus cineva sa cumperi xbox scorpio?Vine monkey si iti da o gramada de argumente decente si tu sa spui ca e degeaba.Daca e sa o luam asa si sony ne a pus sa schimbam.consolele pt un upsacale la 4k.Si in legatura cu faza ca x1scorpio o sa fie 500$:dc sa spui ca iei proul putin mai slaba la 400 cand poti sa spui ca iei o consola cu 43% mai performanta la 500.

  3. #303 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Avem jocuri: FIFA, Call of Duty, Destiny, Just Dance, NFL...NHL...NFS (si tot ce mai e cu N la inceput). Fata de ce lipsa de jocuri au fost la lansarea PS4 si X1, acum avem jocuri garla pe ambele platforme. De aceea se simte nevoia si de hardware capabil. Spre exemplu pentru cine are TV 4k era necesara si o consola (din tabara verde) care sa duca acei pixeli extra. Nu este rau sa ne entuziasmam, dar e bine sa pastram o oarecare decenta si sa terminam cu fanboysmele. Ambele platforme vor avea in acest an un hardware capabil, pe masura TV-urilor lansate 4k.

  4. #304 SP
    Junior Member opagain2017's Avatar
    Quote Originally Posted by AndreiRobert6 View Post
    Adica tu imi spui ca daca pc ul meu cu 1 gddr5 e egal cu al tau cu 1000 gddr 5 pt ca amandoua au memorie gddr5?
    Iar tudy,omule cred ca ai probleme grave.Te a pus cineva sa cumperi xbox scorpio?Vine monkey si iti da o gramada de argumente decente si tu sa spui ca e degeaba.Daca e sa o luam asa si sony ne a pus sa schimbam.consolele pt un upsacale la 4k.Si in legatura cu faza ca x1scorpio o sa fie 500$:dc sa spui ca iei proul putin mai slaba la 400 cand poti sa spui ca iei o consola cu 43% mai performanta la 500.
    nu e voba de 1 vs 100, e vorba te tip, se specula ca xcorpio o sa aiba GDDR5X, care e mult mai bun ca GDDR5, dar NU are, are gddr5 normal, ca ps4 2013 si ps4 pro
    cat despre 43% mai puternic, ps4 e 50% mai puternic ca xb1, si voi xbox fans ati spus ca nu e nici-o diferenta, deci nici acum la 43% nu e nici-o diferenta, right, xbox fans? sau acum e?

  5. #305 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by AndreiRobert6 View Post
    Iar tudy,omule cred ca ai probleme grave.Te a pus cineva sa cumperi xbox scorpio?Vine monkey si iti da o gramada de argumente decente si tu sa spui ca e degeaba.Daca e sa o luam asa si sony ne a pus sa schimbam.consolele pt un upsacale la 4k.Si in legatura cu faza ca x1scorpio o sa fie 500$:dc sa spui ca iei proul putin mai slaba la 400 cand poti sa spui ca iei o consola cu 43% mai performanta la 500.
    Eu cred ca problemele grave le ai tu, incepand cu gramatica si continuand cu altele poate mai serioase.

    Din nou, atitudinea asta categorica mi se pare foarte puerila si de cele mai multe ori prost argumentata si nefondata. Eu tie nu iti mai repet ce am scris, am explicat de ce eu si atatia comentam partea cea mai importanta a consolei Scorpio. Daca tu vrei Scorpio ca sa te dai mare ca e mai rapida decat PS4Pro cu 43%, ai cumparat-o degeaba. Mai bine de banii aia mergi la niste lectii de limba romana sa inveti sa legi si tu 2-3 cuvinte cu o gramatica macar de gimnaziu.

    Iar apoi: jocurile! Ca in rest nu a comentat nimeni pe topic de performante, doar de lipsa jocurilor se leaga toata lumea.

  6. #306 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by opagain2017 View Post
    nu e voba de 1 vs 100, e vorba te tip, se specula ca xcorpio o sa aiba GDDR5X, care e mult mai bun ca GDDR5, dar NU are, are gddr5 normal, ca ps4 2013 si ps4 pro
    cat despre 43% mai puternic, ps4 e 50% mai puternic ca xb1, si voi xbox fans ati spus ca nu e nici-o diferenta, deci nici acum la 43% nu e nici-o diferenta, right, xbox fans? sau acum e?
    Ai inteles gresit, au spus 4.3 times (deci de 4,3 ori mai puternica) decat Xbox one. Nu au facut referire la Playstation.

    ---------- Post added 07-04-2017 at 10:41 ----------

    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Eu cred ca problemele grave le ai tu, incepand cu gramatica si continuand cu altele poate mai serioase.

    Din nou, atitudinea asta categorica mi se pare foarte puerila si de cele mai multe ori prost argumentata si nefondata. Eu tie nu iti mai repet ce am scris, am explicat de ce eu si atatia comentam partea cea mai importanta a consolei Scorpio. Daca tu vrei Scorpio ca sa te dai mare ca e mai rapida decat PS4Pro cu 43%, ai cumparat-o degeaba. Mai bine de banii aia mergi la niste lectii de limba romana sa inveti sa legi si tu 2-3 cuvinte cu o gramatica macar de gimnaziu.

    Iar apoi: jocurile! Ca in rest nu a comentat nimeni pe topic de performante, doar de lipsa jocurilor se leaga toata lumea.
    Pai Tudy asta zic, avem jocuri garla bre pe ambele platforme. Eu am cel putin 200 de jocuri la Ready to instal, cu timpul stau mai prost, aseara in loc sa ma joc m-am uitat la Iron Fist pe Netflix.

  7. #307 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Degeaba fac consola de top daca Fifa vine cu acelasi script jegos

    Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

  8. #308 SP
    Member zoli86's Avatar
    Un lucru pe care nu la pomenit nimeni aici este ca Phil Spencer a spus la E3 2016 , No one wil be left behind. Scorpio nu va avea jocuri exclusive fata de OneS la fel cum nici PS4pro nu are fata de vanila PS4. Singurul lucru diferit cu Scorpio fata de Pro este ca ruleaza jocurile in 4k nativ fata de upscale la Pro.

  9. #309 SP
    Member Victor420's Avatar
    Nu cred ca aceasta consola are nevoie de exclusive ca sa vanda, daca toate jocurile third party vor rula mai bine decat la competitie. Practic PS4 Pro pentru exclusive si Scorpio pentru restul jocurilor aka 90% din piata. Acum unii o sa spuna ca si PS3 a fost candva cea mai performanta consola si nu s-a vandut, dar adevarul era ca desi era puternica tot pe xbox360 rulau mai bine jocurile si aia sa vandut mai bine.

    Cat despre pret, nu o sa coste mai mult de $399. Nu vad nici o componenta care umfle pretul peste aceasta limita. GDDR5 e ieftin, costul final fiind cam $10/GB. Ca si referinta am luat lansarea lui RX480 care a costa astfel: $199 (4 GB) / $239 (8 GB). Trebuie sa tinem cont si de faptul ca asta a fost anul trecut si ca e costul final, nu costul de pe linia de asamblare.

    Lista jocurilor care suporta dx12 e destul de impresionanta: https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...ctX_12_support
    Cei care cred ca nu o sa devina standard, se amagesc sau mai rau, nu inteleg cata munca implica crearea unui joc. Ignoranta e periculoasa. Suportul poate veni si dupa lansare, prin patch, deci nu e mare scofala mai ales ca acum il cer si consolele.

  10. #310 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Ce mai urla unii cu jocurile exclusive, daca analizam vanzarile acestor jocuri sunt foarte slabe in comparatie cu fifa,cod,gta etc. Cat a vandut Bloodborne? 2.5 milioane din 60 de milioane de posibili clienti? Uncharted 4, 8 milioane din care 7 milioane vandute impreuna cu consola?

    Majoritatea isi cumpara hardware-ul pentru a se juca cat mai multe jocuri, nu pentru exclusivitati care incep sa dispara avand in vedere ca au crescut foarte mult costurile de dezvoltare in ultimii ani iar multi producatori japonezi isi aduc jocurile pe PC pentru ca au vazut ca pot sa faca bani frumosi.

    Am PC, am PS4 Pro dar mi-am luat si Xbox One S, de ce ? Pentru player-ul 4k, pentru imi place sa ma joc dar si sa ma uit la filme de calitate fie ca le iau in format digital fie ca le iau pe disc. O data cu consola mi-am luat si un tv 4k HDR, 3D, e o adevara placere sa te uiti la documetare, concerte sau filme 3D.

    Doar fanboy o ard cu taberele, consumatorul obisnuit isi alege o platfoma sau mai multe: PC, PS4, Xbox One , telefon, tableta si se JOACA nu sta sa ridice in slavi compania x si sa o atace pe y.

    Din punctul meu de vedere Xbox Scorpio e o minune inginereasca, tot respectul pentru echipa Xbox, dupa esecul total cu prima varianta au scos numai produse excelente. Problema majora pe care o vad e lipsa suportului oficial in Ro! Suntem in 2017 Microsoft, ai sediu in Bucuresti dar nu esti in stare sa lansezi un serviciu in Ro.

  11. #311 SP
    Member Popae36's Avatar
    Pentru fanii care prefera Microsoft xbox, avem si jocuri, HALO,Gears si Forza sunt destule motive pentru a detine o consola microsoft,mai ales ca sunt jocuri de multiplayer,pe care le joci mereu, nu doar o data ca la competitie, am jucat o campanie si gata..

  12. #312 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by zoli86 View Post
    Singurul lucru diferit cu Scorpio fata de Pro este ca ruleaza jocurile in 4k nativ fata de upscale la Pro.
    Nu toate jocurile o sa fie in 4k nativ. O să vedeți si jocuri cu detalii mai mari si un fel de "checkerboard".

  13. #313 SP
    Junior Member valentin47's Avatar
    PlayStation now va aduce jocurile de pe ps4 si pe pc asa ca nici alea nu mai sunt exclusive chiar daca sunt stremuite))

    Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

  14. #314 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Multiplatform si streamingul sunt viitorul nu exclusiv s**t. Te joci ce vrei pe ce platforma vrei.

  15. #315 SP
    Junior Member valentin47's Avatar
    Quote Originally Posted by Papillon_ View Post
    Multiplatform si streamingul sunt viitorul nu exclusiv s**t. Te joci ce vrei pe ce platforma vrei.
    Adevarat. Fiecare se joaca pe ce vrea si cu asta basta. Era mai rau daca nu aveai de unde alege

  16. #316 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    @leo, asa o fi cu Jaguar-ul asta, pana la urma este un mid-refresh.
    Doar sa optimizeze in draci ($ony nu s-a dat peste cap pentru Pro;in raport cu devii).
    Dar tot mi-e teama de bottleneck, ma rog, sa vedem testele/E3. Imi pastrez calmul si rezervele si astept in continuare jocuri.
    Altfel, bine ca vine Scorpio, este o aditie buna la familia consolelor iar M$ avea nevoie de asta, noi aveam nevoie de asta.

  17. #317 SP
    Member zoli86's Avatar
    2,5 milioane ti se pare un numar mic? Sa nu intram in polemici despre unitati vandute pe fiecare platforma.

  18. #318 SP
    Member eneea's Avatar
    Quote Originally Posted by zoli86 View Post
    2,5 milioane ti se pare un numar mic? Sa nu intram in polemici despre unitati vandute pe fiecare platforma.
    La un userbase de 60 de milioane mie mi se pare putin. Nu intram in nicio polemica ca n-are rost ca nu castigam nimic. Persona 5, un titlu la fel de bun are ca shipped (nu sold) 1,5 milioane. Putine jocuri se pot lauda ca sunt system sellers.

  19. #319 SP
    Member zoli86's Avatar
    Ok si vanzarile digitale nu se pun? Apropo de Bloodborne a vandut mai mult decat a vandut Dark Souls 3 pe PS4 si Xone la un loc. PS4 are un atach rate de 7.80, asta inseamna aproape 8 jocuri la fiecare consola din cele 60 de milioane vandute.

  20. #320 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Seria Dark Soul e mai populara si se vinde mai bine. Bloodborne nu vindea nici 2 milioane daca nu era la pachet cu consola...Daca nu putea lumea sa traiasca fara exclusivitati pai atunci vindeau macar 30 de miloane de copii. Pentru utilizatorul obisnuit Fifa,COD,GTA5,Overwatch sunt mult mai importante. Din cate stiu Overwatch are 28 miloane de jucatori!!

    Grand Theft Auto V a vandut 75 miloane de copii. Daca era PS4 exclusiv cate vindeau? Eclusiv s..t e bun pentru fanboy nu pentru jucatori si dezvoltatori. De ce sa nu pot eu sa cumpar jocul x si sa ma bucur de el pentru ca vrea Gigel sa se laude ca si-a luat PS4 sau Xbox si e cel mai tare. O porcarie, sper sa dispara complet exclusivitatile.

    Xbox Scorpio e foarte faina dar e pentru entuziasti, majoritatea o sa isi cumpere Xbox One S.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 83 FirstFirst ... 6 14 15 16 17 18 26 66 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  3. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts