Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 65 of 83 FirstFirst ... 15 55 63 64 65 66 67 75 ... LastLast
Results 1,281 to 1,300 of 1659

Thread: Clubul Xbox One X

  1. #1281 SP
    Member gabridinu's Avatar
    https://www.amazon.co.uk/Xbox-One-1T...Q7PM49JJ179X8K

    La astia se poate.. .la noi......

  2. #1282 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu inteleg de ce-i asa mare mirarea ? Nu va convin preturile/stocurile Xbox One X din romania ? Contactati Microsoft!

  3. #1283 SP
    Member fpalexb's Avatar

  4. #1284 SP
    Senior Member nina's Avatar
    nu gasesc sau nu stiu sa caut un topic dedicat best settings hdr on your tv
    pe un samsung seria ks ce are totusi un hdr mai de calitate decat ledul meu de la lg se vede total diferit
    m-am tot jucat cu setarile in hdr dar nu prea am optiuni multe
    de exemplu la lg intr-un joc hdr ai vivid,standard,cinema home,cinema si game.am dat sa vad cum arata pe fiecare si pe game e intunecat frate si zici ca tinde spre alb-negru.in schimb vivid e cel mai fain.am ales standard pana la urma si am mai modificat luminozitatea parca,culoare
    daca intru intr-un joc fara hdr atunci pre-setarile sunt altfel gen game,sports,intense... modul sports fiind cel mai colorat,luminat(cum e vivid la ceva in hdr)
    as vrea sa mi se vada foarte bine fifa 18 pe xbox one x

  5. #1285 SP
    Member VictusG's Avatar
    Quote Originally Posted by nina View Post
    nu gasesc sau nu stiu sa caut un topic dedicat best settings hdr on your tv
    pe un samsung seria ks ce are totusi un hdr mai de calitate decat ledul meu de la lg se vede total diferit
    m-am tot jucat cu setarile in hdr dar nu prea am optiuni multe
    de exemplu la lg intr-un joc hdr ai vivid,standard,cinema home,cinema si game.am dat sa vad cum arata pe fiecare si pe game e intunecat frate si zici ca tinde spre alb-negru.in schimb vivid e cel mai fain.am ales standard pana la urma si am mai modificat luminozitatea parca,culoare
    daca intru intr-un joc fara hdr atunci pre-setarile sunt altfel gen game,sports,intense... modul sports fiind cel mai colorat,luminat(cum e vivid la ceva in hdr)
    as vrea sa mi se vada foarte bine fifa 18 pe xbox one x

    Eu am facut dupa astia ca am KS7002, dar era prea inchis asa ca am mai umblat cate putin la luminozitate

  6. #1286 SP
    Senior Member nina's Avatar
    n-am samsung,am lg
    am vazut ca are rec2020 si pe xbox one x imi apare sa aleg 8 bits,10 bits si 12 bits in setarile consolei la video output

  7. #1287 SP
    Member fpalexb's Avatar
    Poate ajuta asta:
    LG SJ8500 LED TV Calibration Settings


    AlexB

  8. #1288 SP
    Senior Member nina's Avatar
    am salvat un clip de la fifa in 4k hdr si de pe consola uploadat pe youtube ca se uploadeaza in 4k.pe live cred ca era 1080p
    pe lg e active hdr.daca e vreun joc cu suport hdr se activeaza automat hdr
    ma uit de pe pc la clip folosind acelasi tv,aceleasi setari mode-ul standard customizat diferenta fiind ca pe consola in joc imi intra standard hdr customizat si pe pc doar standard customizat
    nu se vede la fel.pe youtube fara hdr se vede parca mai luminat si culori mai sterse.pe consola cand joc nu se vede deloc asa de intens luminat si culorile sunt doar un pic saturate fiindca nu imi plac prea saturate,arata ciudat
    am dat si la hdr effect toate 3 light medium strong si nu se vede sub nici o forma ok clipul
    ceea ce vad eu cu ochii mei cand joc arata bine dar nici sa ma dea pe spate,iar ceea ce vad uploadat e oribil de parca e prea intens si n-are culoare
    apoi consola sau tv are un bug.am clipul si pe consola care daca il deschid automat se activeaza hdr si se vede cum vad eu doar ca la 2 secunde flickere ecranul bagandu-mi o chestie cu puncte gri,negre chiar pierde semnalul hdmi cateodata dar ii revine semnalul dupa cateva secunde.acest bug tine si dupa ce inchid clipul si singura solutie e sa restartez consola ca sa rezolv problema
    practic nu pot vedea pe consola clipurile salvate in 4k hdr



  9. #1289 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    @nina: pai s-ar putea ca aplicatia YouTube de pe Xbox sa nu suporte HDR, lucru care se intampla si cu majoritatea tv-urilor actuale (indiferent de so).

  10. #1290 SP
    Junior Member kazakiok's Avatar
    Quote Originally Posted by nina View Post
    nu gasesc sau nu stiu sa caut un topic dedicat best settings hdr on your tv
    pe un samsung seria ks ce are totusi un hdr mai de calitate decat ledul meu de la lg se vede total diferit
    m-am tot jucat cu setarile in hdr dar nu prea am optiuni multe
    de exemplu la lg intr-un joc hdr ai vivid,standard,cinema home,cinema si game.am dat sa vad cum arata pe fiecare si pe game e intunecat frate si zici ca tinde spre alb-negru.in schimb vivid e cel mai fain.am ales standard pana la urma si am mai modificat luminozitatea parca,culoare
    daca intru intr-un joc fara hdr atunci pre-setarile sunt altfel gen game,sports,intense... modul sports fiind cel mai colorat,luminat(cum e vivid la ceva in hdr)
    as vrea sa mi se vada foarte bine fifa 18 pe xbox one x
    Sau daca te ajuta http://www.rtings.com pe mine m-a ajutat foarte mult,daca iti gasesti modelul acolo,o sa ai tot ce vrei...spor!

  11. #1291 SP
    Admin MonkY's Avatar
    nina: Nu incerca sa te chinui cu setari copiate de la altii, mai ales cand vine vorba de calibrare de culori. Pentru ca setarile sunt diferite in functie de panou (si nu cred ca gasesti 2 identice). Iti recomand fie sa investesti intr-un calibrator, fie sa chemi pe cineva care are asa ceva si face treaba asta.

    kazakiok: nu as baga mana asa mult pt. tot ce scriu cei de la rtings.com. Eu le-am dat skip dupa ce am vazut ca la ei un TV cu iluminare din spate sta mai prost la zone dimming decat un alt TV cu iluminare din laterale. That's ****ed up logic. Nu mai vorbim ca prezentau un ecran unde era backlight bleeding pe 3 sferturi din ecran, de iti venea sa plangi, si ei dadeau nota 8 din 10. Cah!

  12. #1292 SP
    Junior Member kazakiok's Avatar
    MonkY:Nu te contrazic cu nimic,am stat toata vara si am urmarit tot feluri de pagini ca dupa vara sa-mi iau un tv pentru gaming,filme etc si m-am luat dupa site-ul ala,sper ca am facut o alegere buna la tv.Mi-am luat un Sony 55xe9305,se vede superb pe langa ce am avut eu si astept sa-mi vina Xbox one x ca sa vad ce poate tv-ul ca momentan ma uit la filme 4k hdr,i mi-as face calibrare la tv ca tot avem un roman certificat pt asa ceva .

  13. #1293 SP
    Junior Member PGVlad20's Avatar
    E normal ca o consola sa mai faca si figuri? S-a blocat azi de 2 ori in Fifa(prima oara 15 sec , a doua oara 10 sec).A ramas imaginea blocata si se auzeau doar spectatori ...
    Consola achizitionata acum 9 zile,e prima oara cand patesc asa ceva...
    Nu de alta , dar sa nu trimit consola inapoi degeaba ...

  14. #1294 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cred ca toata lumea pateste asta. Sigur e ceva de OS. Oricum, in cel mai rau caz, ni le schimba tuturor la garantie, dar eu continui sa cred ca vor rezolva asta cu vreun update de OS.

    Nu de alta, dar aceleasi freez-uri le aveam in AC Origins si pe Xbox One normal. Iar in alte jocuri n-am patit pana acum.

  15. #1295 SP
    Junior Member PGVlad20's Avatar
    Consola asta sigur vrea data inapoi, acum cand incerc sa o deschid se aprinde becu de pe ea dar nu apare nimic pe ecran(TV) iar becul la maneta palpaie ...

  16. #1296 SP
    Junior Member Xeyow's Avatar
    Din cei care au luat Scorpio de pe eMAG, a avut cineva probleme cu ea? sticky buttons sau orice altceva? Urmeaza sa imi ridic si eu comanda maine...

  17. #1297 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Ma ingrijoreaza ce citesc.
    Mie mi s-a intamplat ca atunci cand eram in Assasins Creed Origins si am facut switch la ecranul de Game DVR sa vad niste poze, sa ramana blocata intr-un ecran alb 5 secunde, apoi a pierdut semnalul video de tot, si a revenit dupa 10 secunde, fara probleme ulterioare.

    De atunci tot fac asta si nu s-a mai intamplat.

    Eu cred ca este vorba despre switch-ul pe care console il face intre HDR si non-HDR screens, pentru ca in momentul in care intru in joc mie imi apare pt TV in dreapta sus HDR, iar cand ma duc spre exemplu in achievements sau Captures iese din modul HDR, apoi cand fac resume la joc iar apare si tot asa.

    Nu cred ca este neaparat un defect fizic, cat anumite software tweaks pe care sper sa le rezolve ei intr-un update ulterior.

  18. #1298 SP
    Member felixanu's Avatar
    Sper că e greșeală....
    Attached Images Attached Images screenshot_20171127-115116.png

  19. #1299 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    E vanduta de niste baieti, nu de eMag, macar asa o dau cotita. Ei oricum accepta orice pe marketplace-ul lor. Prost nu e ala care cere...

  20. #1300 SP
    Junior Member z3wl's Avatar
    Quote Originally Posted by felixanu View Post
    Sper că e greșeală....
    E la pretul ala de mai bine de o saptamana. Au scos precomanda de 2200 lei de ceva timp si au bagat "oferta" aia. O sa apara pe stoc vanduta de emag la inceputul lui decembrie parca si probabil va reveni la 2200. Si eu o urmaresc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 65 of 83 FirstFirst ... 15 55 63 64 65 66 67 75 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  3. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts