Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 72 of 83 FirstFirst ... 22 62 70 71 72 73 74 82 ... LastLast
Results 1,421 to 1,440 of 1659

Thread: Clubul Xbox One X

  1. #1421 SP
    Junior Member EMP83's Avatar
    @razvanrazy: am găsit o lista cu jocuri pentru X1X care era și The Division, spune ca este în dezvoltare :

    https://www.xbox.com/en-us/games/xbo...-enhanced-list

    Azi mi-am luat și eu X1X, varianta normală pentru ca scorpio nu mai aveau deși pe site-ul magazinului scria ca au. Am dat 499€ și am primit și un cod PUBG cadou. Încă transfer jocurile de pe hdd-ul extern insa am încercat 10 minute de BO3 care deși nu este optimizat pentru X1X detaliile sunt mult mai bune. Abia aștept să se termine totul de transferat și să încerc IW.

  2. #1422 SP
    Member GoroMare's Avatar
    Te am adăugat la prieteni. Te așteptăm pe PUBG

  3. #1423 SP
    Junior Member EMP83's Avatar
    Mda... tocmai mi-a dat primul crash la bo3 după ce am terminat prima partida în multiplayer. Pur și simplu s-a închis singur jocul. Sigur softul sau jocurile au ceva probleme cu compatibilitatea.


    LE: hopa și cel de-al doilea crash tot în BO3.

  4. #1424 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    D-astea am patit multe, dar sa-mi inchida si consola cu totu, n-am mai patit pana zilele trecute.

  5. #1425 SP
    Junior Member z3wl's Avatar
    N-am patit nimic din ce ziceti voi. Ce-i drept am jucat doar witcher 2 , skyrim , diablo 3 si acum assassins creed origins. Am mai deschis doar sa vad cum se misca witcher 3 , rise of the tomb raider , dishonored 2 si inca cateva. O singura data am simtit putin lag in meniu dar si-a revenit in cateva secunde. Cred ca e de la anumite jocuri. Patchuri vor urma sa apara.

  6. #1426 SP
    Junior Member EMP83's Avatar
    Este enervant totuși că-ți pierzi concentrarea asa...
    Pe X1S am pățit asa numai cu PUBG iar acolo am înțeles de ce, pentru ca jocul este un fel de beta practic.

  7. #1427 SP
    Junior Member z3wl's Avatar
    Quote Originally Posted by EMP83 View Post
    Este enervant totuși că-ți pierzi concentrarea asa...
    Pe X1S am pățit asa numai cu PUBG iar acolo am înțeles de ce, pentru ca jocul este un fel de beta practic.
    Da..cand joci multiplayer e frustrant sa-ti faca asa.

  8. #1428 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Salutare,
    Stiu ca e un topic deja invechit si pus in cui, dar nu ne costa nimic sa continuam sa speram si sa incercam.

    Mai jos exista un topic pe Xbox feedback pentru lansarea oficiala a Xbox Live in Romania, si dupa ce am cautat multa vreme l-am gasit pe asta ca avand cele mai multe voturi.
    https://xbox.uservoice.com/forums/25...ld-for-romania

    Daca aveti 1 minut, si nu va deranjeaza, dati un Vote acolo ca banuiesc ca este un lucru care ne intereseaza pe toti iubitorii de Xbox din Romania.
    De asemenea, pentru cei pe care nu ii deranjeaza, faceti publica treaba asta pe ce mijloace de social media aveti, un vot in plus nu costa nimic pe nimeni, dar poate arata ca ne pasa.
    Eu deja am strans cateva zeci de voturi de-a lungul timpului, oameni care iti sunt alaturi nu sunt deranjati sa faca 1 click, se poate.
    Da sansele sunt de 1%, dar haideti sa facem ceva, este oricand mai bine decat a nu face nimic.

    Spor si multumesc!

    LE: Smara, EMP, multumesc pentru Thanks dar ma refeream la vot acolo pe site, dati click pe linkul meu si este acolo buton de Vote.

  9. #1429 SP
    Junior Member EMP83's Avatar
    Eu am votat imediat ce am văzut postul tău.

  10. #1430 SP
    Junior Member z3wl's Avatar
    Am dat si eu vote desi pana acum nu m-a deranjat sa fac plati pe store ul din US. Probabil tot pe US voi ramane chiar daca vor face store pt Romania. Online nu joc , pentru ca sunt satul de multiplayer dupa ani de zile de dota , w3 , cs etc. Am dat vote pt voi , care chiar aveti un avantaj in asta

  11. #1431 SP
    Junior Member Cristache CdinT's Avatar
    Votat!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #1432 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Nu e vorba de Store cat e vorba de mandria noastra ca si gameri romani, de recunoastere.
    Eu unul refuz sa fiu egal cu Letonia si cu Kyrgyzstan in viziunea Microsoft. Imi ajunge de cand am contul de LIVE la o spalatorie din Londra.
    Toata treaba asta s-a acutizat in mintea mea de cand cu update-ul pentru PS4 cand am vazut ca imi pot seta consola in limba romana.
    Si cand mi-a scris acolo "Trofeu castigat" si "Asteapta..." cand an intrat in "Trofee".
    Am innebunit.

    Si cand intru in orice joc de Xbox si vad Ceski si Slovensko. Am trait prin zona aia de lume 5 ani nu da nimeni 2 bani pe Xbox acolo, eu cred ca la noi in Romania se cumpara content de Xbox cat Cehia si Slovacia la un loc adunate, si totusi vad acolo la region Slovakia si innebunesc.

    Noi ca si romani, care am vrut n-am vrut am primit totusi o educatie, vorbim cel putin 2 limbi, muncim avem Playstation Romania, avem Nintendo EShop, avem IGN Romania avem tot ce vrei si ce nu vrei, chiar meritam asta.

    Nu am bani sau posibilitatea sa ma duc la un E3 si sa urlu in gura mare la ei, si nici la Seattle in fata cladirii ca m-as duce as dormi acolo pe iarba in cort, doar pentru a avea posibilitatea sa stau de vorba 5 minute cu un reprezentant Microsoft. De atat am nevoie de 5 minute. Sa imi spuna si mie cineva de ce.
    De ce acolo da si aici nu.

    Treaba cu legal stuff e o prostie. S-a putut cu Playstation, suntem pregatiti, nu este nimic fundamental diferit. Avem Microsoft Store Romania pot sa intru si sa-mi cumpar Excel "original" de pe site.
    Nu exista sunt scuze mizerabile.
    Treaba cu "nu renteaza" este o aberatie. Daca nu as fi trait la Bratislava si la Praga niste ani si nu as fi interactionat cu lumea de acolo puteam accepta.
    Ba nu cumparam asta e, aia cumpara mai mult.

    Nu cumpara nimeni nimic! Ca sa fie clar.
    In 2013 cand s-a lansat Xbox One m-a sunat baiatul ala de la un Gamshop local si se ruga de mine sa cumpar un Xbox. Nu au avut lansare oficiala nu au avut nimic. Nimeni nu da 2 bani pe Xbox si totusi Microsoft s-a orientat catre ei.
    Pana acum 5-6 ani mergea sa te legi si de economie si de puterea de cumparare. Nimic mai fals.
    Si un hamster realizeaza in 5 secunde ca virgula comunitatea de gaming din Romania are potential financiar daca se uite la vanzarile monstruase inregistrate de PS4 si de PSN Content de cand s-a lansat Playstation Romania.
    Nu mai tine treaba cu puterea de cumparare.

    Pur si simplu este undeva la mijloc un cancer bubonic. La care se adauga cu success nepasarea Microsoft.
    Ma gandesc sa ma duc zilele astea la Microsoft Romania in audienta, sa vorbesc si eu cu cineva de acolo, politicos la o cafea.
    De ce atata nepasare? De ce asa?
    Ce asteapta? Ce asteptam?
    Au impresia ca in 2012 s-a dus Major Nelson la Bratislava cu Slovak Airlines sa le bata la usa si sa se roage de ei "alo nu vreti ma Xbox live?"
    O tara cu 5 milioane jumate de locuitori si aia 95% cu PC sau Playstation.

    Nu vorbesc prostii si nici nu caut sa imi maresc numarul de postari pe forum.
    Este bizar, este paradoxal si nu mai e ok sa acceptam asta ca o situatie de fapt, trebuie sa ne unim si sa facem ceva.
    Nu pentru un beneficiu imediat, ci pur si simplu pentru ca si noi existam si pentru ca meritam, si in nici un caz nu castigam banii mai usor decat ei.

    PS: Scuze ca m-am lungit, dar se pare ca aici este singurul loc inca nepoluat de pe orice domeniu .ro unde mai exista iubitori de Xbox in Romania.

  13. #1433 SP
    Member blackjack2150's Avatar
    Si eu sunt "puzzled" de chestia asta. Infrastructura si cadru legal exista 100%. Dovada: Windows Phone a avut suport oficial pentru Romania (localization si store). La drept vorbind, inca mai are, dar OS-ul e pe life support.

  14. #1434 SP
    Member dtancu's Avatar
    Pentru noi ăștia vechi, e oricum too late. Presupunând ca mâine apare suport pt RO, ce fac? Renunț la toate achievements de 10 ani, la toți friends pe care trebuie sa ii readaug, la movies cumparate pe contul ăla, ca sa o iau de la zero pe RO? La PS4 deși au introdus suportul, nici astăzi nu am făcut chestia asta, fiindcă tot istoricul de pe contul de UK....ma doare sufletul.
    Pt generația new care începe acum, ca și pt mândria naționala, da, de acord


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #1435 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Nu nu ca tocmai asta este bine la Xbox Live poti migra pe ce regiune vrei cu profilul tau nu se pierde nici un Achievement nici un istoric nimic.
    Poate doar niste digitale din anumite regiuni dar nicidecum altceva profilul ramane acelasi nu e ca la Playstation locked pe regiune.

  16. #1436 SP
    Member solaru's Avatar
    6 luni Gold la 65 lei pe store-ul de UK.
    merge redeem pe US.

    https://www.microsoft.com/en-gb/stor...7ttc0k5zm/0003

  17. #1437 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Nu exista cineva pe forum care lucreaza la Microsoft sa faca un mail, o sesizare, o atentie, ceva?

  18. #1438 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by biagyydog View Post
    Nu exista cineva pe forum care lucreaza la Microsoft sa faca un mail, o sesizare, o atentie, ceva?
    S-au mai facut cand eram acum cativa ani pe un alt forum, au fost scuipati ca niste masele stricate si cand a iesit un baiat in fata sa spuna ce anume s-a intamplat de fapt a fost amenintat cu proces si brusc si-a sters contul.
    Nu imi permit sa dezvolt dar nici batut nu ma las.

    Nu doar ca Microsoft Romania nu face nimic in sensul asta, dar pare ca ii deranjezi cand ii intrebi de lucrul asta, parca ar fi ceva rau, tabu.

  19. #1439 SP
    Junior Member z3wl's Avatar
    Quote Originally Posted by solaru View Post
    6 luni Gold la 65 lei pe store-ul de UK.
    merge redeem pe US.

    https://www.microsoft.com/en-gb/stor...7ttc0k5zm/0003
    O intrebare : daca iau 2 pachete gold de genul , si le dau redeem practic am 12 luni? Imi da voie sistemul lor sa fac asta? Sigur merge si pt US region cu toate ca voi cumpara gold ul de pe uk? Multumesc.

  20. #1440 SP
    Junior Member Cristache CdinT's Avatar
    Wow, sint uimit si ma bucura ca esti atit de pasional. Si pe mine ma deranjeaza situatia (cel mai mult la jocurile de xbox360 pe care le-am cumparat si apoi a trebuit sa le downloadez cu vpn) dar pur si simplu nu mai am atita energie ca sa ma implic...

    Ps: Solaru, merci pentru link, e prea buna oferta ca nu cumpar desi aveam platit abonamentul pina in decembrie.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 72 of 83 FirstFirst ... 22 62 70 71 72 73 74 82 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  3. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts