Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 80 of 83 FirstFirst ... 30 70 78 79 80 81 82 ... LastLast
Results 1,581 to 1,600 of 1659

Thread: Clubul Xbox One X

  1. #1581 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Dap, sau cel putin eu nu vad nici o diferenta intre ele.

  2. #1582 SP
    Junior Member Cristache CdinT's Avatar
    Ca e Negru, colorat sau editie speciala (minecraft, halo etc) cred ca e acelasi controler. Singurele diferite sunt Elite. Scumpe, dar merita.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #1583 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Salutare,

    Dupa vreo 2 ani de utilizare PS4 PRO, am cumparat si un Xbox One X.

    Am sa spun aici ce parere mi-a facut aceasta consola.


    Xbox One X:
    Lucruri Pro:
    - Hardware mai puternic si mai calitativ (se poate vedea ca plasticul, coolerul este mult mai bun)
    - Mult Mult mai silentioasa decat Ps4 PRO
    - Abonamente disponibile pentru EA Access si XBOX GamePass (sunt utile pentru utilizatorii noi de console, care nu vor sa dea din prima banii pe jocuri si mai degraba sa incerce cateva)
    -Controller mai bun (eu am mana mai mare) si parca e mai confortabil, plus oferta feedback mai bun.
    -Backward Compatibility (Pentru mine este ok ca pot juca jocul Fight Night Champions)
    -Xbox Live mai ieftin la prima vedere (pe G2a vad ca este la 170 lei. Nu stiu daca este temporar sau cam la pretul asta se gaseste )

    Lucruri minus:
    -Lipsa suportului oficial in Romania (au alta strategie astia de la Microsoft, dar se pare ca nu prea le merge --> Vezi vanzari )
    -Lisa excusivitati bune (Doar Forza Horizon 3,4, Motorsport 7 sunt cele ce m-au impresionat)
    -Interfata greoaie de Windows 10 (mie personal nu-mi place)
    -Baterii AA in controller (cu toate ca bateria tine muuultt mai mult fata de Dualshock 4)

    Nu le poti avea pe toate de la o singura consola, depinde ce te periaza mai mult..
    Sunt destul de multumit de XOX in primele 5 zile de utilizare.

  4. #1584 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Asta cu suportul pe Romania a suparat destui utilizatori de Xbox DAR.....(trendul e sa se foloseasca card VISA si ca tara Argentina care are niste preturi de kko, gen 19 lei/echivalent pentru Watchdogs 2 sau 9 lei pentru Mass Effect Andromeda).
    Problema bateriilor te supara doar daca folosesti baterii. Eu folosesc in paralel acumulatori de 2x2.450 mAh (ajungi la aproape 5.000 mAh per total care te tin o saptamana de forjare a controllerului), sau Play&Charge care l-am gasit la 42 de lei Altex.
    Exclusivitati sunt, doar ca ele sunt PC&Xbox: Ryse, Quantum Break, Sunset Overdrive, toata seria Forza, Gears si Halo, Ori, Cuphead, etc...
    Interfata te obisnuiesti cu ea, se poate accelera viteza de tranzitie daca debifezi la Settings - Smooth transition si la Settings-Blueray/clear cache.

  5. #1585 SP
    Junior Member eqinox's Avatar
    Detalii despre urmatoarele două console Xbox.
    https://www.gameinformer.com/rumor/2...t-gen-consoles

  6. #1586 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Major possbile leak. Beast xbox if true.

    https://imgur.com/gallery/i3TnTKk

  7. #1587 SP
    Member chris diaz's Avatar
    "Probably fake, but cool to see. I won't get my hopes up, though".


    Ce-mi place când spune că Xbox X Anaconda va avea GPU de 12 Teraflops cu raytracing, iar PS5 va avea GPU de 8 Teraflops, despre care nu se știe dacă va suporta raytracing. Iar Xbox X Anaconda va costa doar 499 $, iar PS5 va costa 399 $! Cum naibii, în ăia 100 $ să ai atâtea avantaje, câte sunt specificate la Xbox X Anaconda : cu 50 % mai mulți teraflops la placa video, despre care se spune că știe raytracing, cu 30 % mai multă memorie GDDR6 și cam de două ori viteză mai mare la copiere, datorită suportului de stocare de 1TB pe NVMe SSD, cu viteză 1GBs +, în timp ce PS5 are un un SSD de 1 Tb, ale cărui viteze, în cel mai bun caz scot 400-500 Mbs? Dacă Microsoft găsea formula prin care să ofere atâtea îmbunătățiri, pentru doar 100 $ în plus, credeți că nu sărea și Sony?


    L.E. Părerea mea, atât Microsoft cât și Sony vor scoate o consolă fără raytracing, asta cel puțin în primii 2-3 ani de viață a viitoarelor console. Ca specs, cred că vom avea :
    - CPU 8 cores/16 threads Zen.
    - GPU 10-12 teraflops Navi.
    - 16 Gb GDDR6.
    - 1 ori 2 Tb HDD.

  8. #1588 SP
    Junior Member mario08's Avatar
    Idea este ca ele vor fi diferite chiar daca vor folosi in mare parte acelas hw
    Depinde foarte mult si de partea de implementare/customizare fw/jocuri

  9. #1589 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Mult BS în acele "leaks", diferența nu o să fie atât de mare intre cele două console next-gen

  10. #1590 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Si eu astept cu nerabdare sa se confirme sau sa se infirme cele de mai sus.
    Oricum, chiar daca o sa fie diferenta de performanda in favoarea Xbox-ului oricum nu o va recunoaste nimeni pentru ca majoritatea oamenilor worldwide sunt fanboy Playstation si se vor lega iarasi de exclusive.
    Cu siguranta Microsoft va pune accent pe HW sa aiba din nou cea mai puternica ',' consola intrucat umilinta pe care au suportat-o pana la Xbox One X a fost greu de suportat.

    Surpriza placuta din partea Microsoft poate veni (si sper sa vina) fix pe partea de exclusives intrucat noile ''achizitii'' par foarte promitatoare.
    Sa vedem atunci, daca Microsoft vine si cu un HW mai puternic si cu niste exclusive bune, ce mai spune lumea .
    Probabil se vor lega de altceva...

    In plus, asteptam sa isi scoata capetele din cu*u*i si sa faca putin expand la regiunile suportate. Ultima regiune adaugata a fost Argentina daca nu ma insel in 2012, ar cam fi timpul...

  11. #1591 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Din pacate, degeaba are Xbox 110 cel mai bun hardware, daca tot pe PS sunt cele mai bune/multe exclusive.

    Sa vedem ce fac cu toate studiourile achizitionate. Sa speram ca pe noua generatie de console se vor focusa pe exclusivitati mai mult. Daca studiourile alea fac jocuri bune si bine optimizate pentru hardware-ul lor, restu nu mai conteaza.

    Oricum, as zice ca cel mai probabil vor exista 2 versiuni. Una normala, pentru 1080p cu 60fps/4k cu 30fps si una Pro pentru 4k 60fps and up.

  12. #1592 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Va exista si o a 3-a versiune, streaming only.

  13. #1593 SP
    Member chris diaz's Avatar
    A treia versiune e de fapt un Xbox One S ciuntit, fără unitatea optică.

  14. #1594 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Ma refer la next-gen, asta de iese acum fara unitate optica este current gen.

  15. #1595 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Nu te supara ca te intreb, dar de unde ai dedus ca la viitoarea generatie de console next-gen, va fi o a 3-a generatie, "streaming only"? De unde reiese ca viitoarea generatie de console next-gen de la Microsoft nu va fi "streaming only"? Evident ca bat campii, dar haideti sa nu mai presupunem n versiuni de console next-gen, ale aceluiasi producator, fara ceva plauzibil.

  16. #1596 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Urmatoarea generatie va oferi mai multe optiuni hardware din start, una din optiuni va fi streaming only. Asta et ot ce pot spune, nu mai e mult pana la E3 (daca le vor anunta)

  17. #1597 SP
    Member sweetohmygod's Avatar
    Adica muta consolele in regiunea de pc to some extent, daca se ofera optiuni denhardware pt console


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #1598 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Astia de la Ventum ar trebui banati forever... Discount de la 3439 RON? Pfft...
    Attached Images Attached Images 2019-02-06_092101.png

  19. #1599 SP
    Junior Member Spy0nu's Avatar
    Salut!
    Pc gamer here!
    Am jucat pe PC de cand ma stiu si vreau sa incerc si consolele cu exclusivitatile lor si cred ca defapt dupa 8 ore de stat pe scaun la munca, vin prea obosit sa petrec inca 2-3 ore la PC.
    Din ce am studiat, XBOX ONE X e pentru mine.
    Detin un TV Samsung QLED 55Q7FN si un controller de XBOX ONE S care nu s-a potrivit la al meu windows 7.

    Ceva recomandari de pret aveti, unde as putea s-o gasesc mai ieftin?
    Si neaparat vreau sa incerc RDR2 si Metro Exodus.

  20. #1600 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Daca vrei performanta putin mai buna si pixeli mai mulți Xbox One X e într-adevăr alegerea potrivita. Dar daca vrei exclusive bune mai recomandat ar fi un PlayStation 4 Pro (Horizon Zero Dawn, Spider-man, Last of Us, Uncharted, God of War, Bloodborne, Detroit Become Human, Until Dawn, Killzone Shadow Fall, Nioh). Si mai sunt cateva bune si pe VR daca te pasionează așa ceva.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 80 of 83 FirstFirst ... 30 70 78 79 80 81 82 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  3. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts