Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 46 of 83 FirstFirst ... 36 44 45 46 47 48 56 ... LastLast
Results 901 to 920 of 1659

Thread: Clubul Xbox One X

  1. #901 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Hmm...misto oferta de la Gamerland pt. editia Scorpio, mai ales ca-i destul de rara . Parca m-as baga la ei, ca tot mai dureaza la emag pana saptamana viitoare.

    Guys, in anunt spune ca are 2 ani garantie, un prieten imi zice ca ei dau 1 an la produse. Cum sta treaba?

  2. #902 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by dtancu View Post
    Câteva impresii la cald:
    Trecând de la Xbox One original, nu S, la acest X, upgrade-ul de imagine mi se pare semnificativ.
    Fata de PS4 Pro...nu știu ce sa zic, foarte dificil de comparat. Dpdv rezoluție nu mi se pare sesizabil, dpdv framerate clar da. De exemplu The Evil Within 2 cu opțiunea de unlock framerate e clar mai fluid.

    Forza 7 e.....damn. Incredibil. In special cursele de noapte.

    AC Origins la fel, schimbarea fantastica fata de Xbox One clasic. Aici e enervant de reglat opțiunile de HDR in-game însă. Durează ceva sa le nimerești.

    Shadow of War, ffs, au cam exagerat cu HDR-ul, îți arde ochii

    The Evil Within 2 e fără HDR, doar 4K și frame unlock.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ai putea sa faci niste poze cu settings menu? In special ma intereseaza ce au introdus pe partea de video settings, HDR, etc.

  3. #903 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Quote Originally Posted by iry View Post
    Hmm...misto oferta de la Gamerland pt. editia Scorpio, mai ales ca-i destul de rara . Parca m-as baga la ei, ca tot mai dureaza la emag pana saptamana viitoare.

    Guys, in anunt spune ca are 2 ani garantie, un prieten imi zice ca ei dau 1 an la produse. Cum sta treaba?
    Depinde la ce pret ai precomandat-o. Eu avand precomanda la emag la 1980 lei, nu as da 2465 doar ca e Scorpio Edition si ca as avea-o cu o saptamana mai devreme.

  4. #904 SP
    Member eastbason's Avatar
    Exact in aceeasi situatie sunt si eu. Acelasi pret, acelasi magazin, aceeasi editie.

    Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

  5. #905 SP
    Member dtancu's Avatar
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    Ai putea sa faci niste poze cu settings menu? In special ma intereseaza ce au introdus pe partea de video settings, HDR, etc.
    Uite:

    img_0003.jpg
    img_0004.jpg
    img_0005.jpg


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #906 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by dtancu View Post
    Uite:

    Attachment 280356
    Attachment 280357
    Attachment 280358


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Mersi mult.

    Am observat ca ai mentionat culori foarte puternice, probabil crushed, intr-unul din jocurile incercate. Ai putea incerca sa te joci putin cu setarea de color space, atat a TV-ului cat si a consolei. Astfel de bug-uri pot fi prezente, depinde de modelul TV-ului, consola etc. Spre exemplu si eu am tot felul de setari specifice modelului meu de TV pentru PS4 PRO.

    Inca ceva: de ce sunt dubioase setarile pentru HDR in AC Origins?

  7. #907 SP
    Member dtancu's Avatar

    Xbox One X

    Nu ai ce sa setezi mare lucru in spațiul de culoare. Doar doua setări, ca întotdeauna: standard și PC RGB. Care se împerechează corespunzător cu setarea de black level la TV și e evident imediat care din ele e cea buna. Ca și la Xbox One original, color space standard și black level low.
    Culorile nu sunt crushed, pur și simplu la unele jocuri au exagerat cu HDR-ul ca utilizare. De exemplu la shadows of war, ecranul de început cu fatza aia jumătate neon te orbește pur și simplu.

    La AC origins ai sa vezi, pe partea de HDR ai doua setări: maximum nits brightness of TV (asta e relativ ușor de aflat la fiecare model de ecran) și temperatura de culoare alb a foii de hârtie (! Chiar așa o numesc ) care e un fel de măsura a cantității de Bloom a HDR-Ului in-game. In fine, pana la urma le reglezi însă in plus , reglajul de brightness normal al jocului (care e separat) e ciudat. Dacă reglezi așa cum vor ei, pana aproape nu se mai vede logo-ul, rezulta prea dark. Cel puțin pe OLED-ul meu și vad ca se mai plânge lumea pe net de același lucru.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #908 SP
    Member biagyydog's Avatar

  9. #909 SP
    Member dtancu's Avatar
    Nu știu ce sa zic fraților, chestia e ca depinde exclusiv de developeri ce features vor implementa in jocurile enhanced...e foarte similar cu ce se întâmpla la PS4 Pro.

    Am jocuri care se văd incredibil: Forza, Gears, Tomb Raider.
    Apoi am jocuri care se văd foarte bine dar nu au toate bells and whistles ale lui X: AC Origins, The Evil Within 2, Shadow of War, Wolfenstein 2.
    Apoi am jocuri care nu au mare lucru implementat : Quantum Break, Halo 5.

    E clar consola mea preferata pt multi-platform. Însă va fi o loterie a enhancements-urilor.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  10. #910 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    dtancu, ma bag si eu in discutie, poate aiurea, dar sunt curios la ce te referi prin "nu au toate bells and whistles ale lui X" cand te referi la AC Origins? Adica stiu ca este 2K upscalled la 4K, ca are texturi de rezolutie mai mare si are HDR implementat.

    La ce altceva te mai referi?

    Pentru mine, ca posesor de simplu Full HD TV, ar fi genial sa implementeze in toate jocurile optiunea cu 4K sau 1080p cu mai multe detalii/efecte.

  11. #911 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    @dtancu: am inteles ca exista posibilitatea de transfer pentru conturile si jocurile instalate pe vechiul Xbox prin cablu de retea. Daca ai folosit aceasta metoda, o poti descrie?
    Mersi.

  12. #912 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Rasko, cred ca mai simplu e sa transferi totul pe un hdd extern si dupa aia pe ala intern. Din ce am inteles, este si viteza seminificativ mai mare.

    Anywho, uite un mic tutorial, poate te ajuta

  13. #913 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    LE: in other news, exact ce ziceam ca se va intamplat - Microsoft teases Xbox game streaming within three years
    Cu alte cuvinte, bucurati-va acum de consola, pentru ca inca una s-ar putea sa nu mai vedem de la Microsoft. Pffft! Zune l-au omorat, Lumia la fel, urmeaza Xbox?

  14. #914 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    Trebuia sa avem si masini zburatoare deja
    Nu au tupeul sa nu mai scoata alta consola hardware fiindca chiar in US au probleme mare cu broadbandul.

  15. #915 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Usor usor, nu va mai fi nevoie de mega conexiune pentru asa ceva.

    Chiar imi zicea un prieten care a testat pe wi-fi-ul de munca, pe un macbook pro (nu ca asta ar conta), serviciul de game streaming de la nVidia si-i mergea absolut perfect, inclusiv in FPS-uri. Deci deja vorbim de conexiuni destul de mici, pentru calitate buna si timp de raspuns fff mic.

  16. #916 SP
    Member Smara's Avatar
    Mie mi se pare interesant de stiut daca este zgomotoasa cand ruleaza in 4K fata de Xbox One ( ala grasu' ) ?

    Iar un alt aspect important ( asa cum a intrebat si razvanrazy ) ar fi daca pentru cei cu TV Full HD diferentele sunt notabile , astfel incat sa fie justificata inlocuirea consolei vechi chiar daca nu am inca un Tv 4K ( vreau un Oled, insa cum nu este prea accesibil acum pentru mine, voi mai sta un an cu ce am ) .

  17. #917 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Rasko, cred ca mai simplu e sa transferi totul pe un hdd extern si dupa aia pe ala intern. Din ce am inteles, este si viteza seminificativ mai mare.

    Anywho, uite un mic tutorial, poate te ajuta

    Nu prea explica ce ma interesa pe mine.

  18. #918 SP
    Junior Member danscaf's Avatar
    Salut, Pe gamerland. ro fac livrari mai devreme ca emag sau MediaGalaxy, a comandat cineva?

  19. #919 SP
    Member VictusG's Avatar
    Quote Originally Posted by danscaf View Post
    Salut, Pe gamerland. ro fac livrari mai devreme ca emag sau MediaGalaxy, a comandat cineva?
    Am comandat eu ieri, ziceau ca au consola pe stoc, aseara am primit mail de la ei ca am pus comanda tarziu si numai astazi o sa o trimita, eu sper sa fie asa dar sincer am ceva dubii.......parca vad ca o sa imi anuleze comanda sau ceva de gen pe motiv ca nu mai au pe stoc.

  20. #920 SP
    Member Popae36's Avatar


    70% resolution improvement over the PS4 PRO.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 46 of 83 FirstFirst ... 36 44 45 46 47 48 56 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  3. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts