Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 68 of 83 FirstFirst ... 18 58 66 67 68 69 70 78 ... LastLast
Results 1,341 to 1,360 of 1659

Thread: Clubul Xbox One X

  1. #1341 SP
    Junior Member z3wl's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Mie nu mi se opreste download-ul in timp ce ma joc (poate si pentru ca de multe ori ma joc de pe HDD-ul extern/intern, in timp ce instalez pe celalalt), dar probabil este ceva legat de viteze de scriere/citire si de limitarile acesteia, mai ales la jocurile demanding (AC Origins spre exemplu).

    Legat de viteza de download, la mine ajunge si la 160 - tinand consola doar pe cablu, avand net de 500, dar trebuie sa tineti cont de faptul ca acea val se imparte la 8 (sau cum era) mbs vs MBs.
    Pai aseara oscila de la 30mbps la 150mps. Majoritatea timpului a avut cam 80mpbs.
    Ce idee fix pe acelasi router gigabit cu 300mbps abonament , pe fostul xbox one uneori prindeam si 200mbps constant. Dubios.. probabil in perioada asta multi folosesc serverele sa-si mute jocurile de pe fostul xbox pe cel nou , asa ca mine. Mai bine faceam transfer cu un hard extern sau prin retea..

    ---------- Post added 07-12-2017 at 09:53 ----------

    Quote Originally Posted by lukecelmare View Post
    de unde iti iei garantia ?
    O sa intreb azi la altex. Probabil daca am probleme vin direct cu consola si e inregistrata la ei ca fiind in garantie. sper totusi sa nu fie cazul , la nici un aparat n-am avut nevoie de garantie de cand ma stiu m-a ferit bossul de sus de probleme de genul.

  2. #1342 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cum sa folosesti serverele ca sa-ti muti jocurile de pe un Xbox pe altul ? Exista 2 posibilitati sa transferi de pe unu pe altu. Cu HDD extern sau prin cablu de retea locala, intre console.
    Poate te referi la faptul ca le re-downloadeaza, dar nu are niciun sens acest lucru. Nu au vandut chiar zeci de milioane de console, toate odata, ca sa "crape" serverele.

    Cam asta este viteza lor de download. Undeva la 20-25MBs. Comparand asta cu ce este la Sony, consider ca este chiar foarte ok.

  3. #1343 SP
    Junior Member Xeyow's Avatar
    La faza cu citirea/scrierea sunt perfect de acord... sa fiu sincer nici nu prea imi pasa daca se downloadeaza in 2 ore sau in 6... same sh%t different cow. Referitor la mbps si mb/s da... ca sa scoti viteza reala de download, imparti acei mbps la 8. Tu tragi cu 20 de mb/s eu trag cu 10... dar totusi, ma intreb... de ce asa putin?

    Laptopul meu trage pe cablu de aproape 25mb/s... si e un laptop vechi de prin 2011..

    LE: daca si acum cand tragem cu 15-20 de mb/s ne plangem... dar cand trageam cu 124kb/s?

  4. #1344 SP
    Junior Member z3wl's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Cum sa folosesti serverele ca sa-ti muti jocurile de pe un Xbox pe altul ? Exista 2 posibilitati sa transferi de pe unu pe altu. Cu HDD extern sau prin cablu de retea locala, intre console.
    Poate te referi la faptul ca le re-downloadeaza, dar nu are niciun sens acest lucru. Nu au vandut chiar zeci de milioane de console, toate odata, ca sa "crape" serverele.

    Cam asta este viteza lor de download. Undeva la 20-25MBs. Comparand asta cu ce este la Sony, consider ca este chiar foarte ok.
    Pai daca eu am tras cu 80mbps inseamna undeva la 10MBps. Exact asta ziceam , redownload-ul in perioada asta poate e mai aglomerat. N-am zis ca folosesc serverele sa-mi mut jocurile de pe cel vechi (stiu cele 2 proceduri le-am enumerat si eu mai sus).
    Repet, au fost perioade cand am tras cu 200mbps (25MBps) , si acum trag la jumatate desi n-am schimbat nimic in retea , iar consola noua are tot placa de retea de 1gbps ca si cea veche. Ciudat..

    ---------- Post added 07-12-2017 at 10:54 ----------

    Quote Originally Posted by Xeyow View Post
    La faza cu citirea/scrierea sunt perfect de acord... sa fiu sincer nici nu prea imi pasa daca se downloadeaza in 2 ore sau in 6... same sh%t different cow. Referitor la mbps si mb/s da... ca sa scoti viteza reala de download, imparti acei mbps la 8. Tu tragi cu 20 de mb/s eu trag cu 10... dar totusi, ma intreb... de ce asa putin?

    Laptopul meu trage pe cablu de aproape 25mb/s... si e un laptop vechi de prin 2011..

    LE: daca si acum cand tragem cu 15-20 de mb/s ne plangem... dar cand trageam cu 124kb/s?
    Pe laptop am o placa externa gigabit si trag cu 300mbps adica maxim cat am la abonament (37.5MBps). Eu totusi cred ca e de la serverele lor , altfel si pe laptop ar fi fost probleme cu viteza mica.

  5. #1345 SP
    Member fpalexb's Avatar
    Garantia se obtine din magazin, mai exact se merge la orice Altex cu informatiile din factura, se primeste un formular semnat si stampilat in care se completeaza datele din factura si apoi se completeaza personal si seria consolei .

    Se pastreaza factura si garantia .


    AlexB

  6. #1346 SP
    Junior Member z3wl's Avatar
    Merci pt info

    Azi am continuat download-ul de jocuri pe xbox one x si surpriza. Trag cu 180mbps. E clar de la serverele lor.

  7. #1347 SP
    Senior Member nina's Avatar
    azi au avut probleme.intrasem jucasem 1 meci de fifa online ca apoi sa nu imi mai gaseasca oponent,partychatul nu mergea.in for honor nu mergea sa joc online.acele party-uri de la game hub/multiplayer nu apareau si la fifa mereu sunt cateva
    cand dai sa intri intr-un joc si acel joc trebuie sa faca un update,de fapt nu iti intra in joc si iti apare un mesaj(care nu e pm) daca vrei sa updatezi jocul yes no.azi mi-a aparut ceva de genul cum se poate intampla sa pice serverele cateodata "servers outage........"
    https://www.express.co.uk/entertainm...-communication
    problema rezolvata in mai putin de 30 min

  8. #1348 SP
    Junior Member z3wl's Avatar
    Aseara am jucat skyrim. E xbox one x enchanted , 4k etc. Se vede f fain.
    Momentan doar o problema am si anume cu controllerul. Are un sunet ciudat cand fac click pe joystickul din dreapta. Si sincer plasticul mi se pare mai chinerarie comparat cu cel de la fostul xbox one (simplu). In rest consola merge super , nu s-a blocat niciodata.

    ---------- Post added 12-12-2017 at 16:46 ----------

    Am fost la altex. Factura tine loc de garantie. Mi au dat un exemplar.

  9. #1349 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by z3wl View Post
    Aseara am jucat skyrim. E xbox one x enchanted , 4k etc. Se vede f fain.
    Epic.

  10. #1350 SP
    Member dtancu's Avatar
    Pt X recomand cu caldura un Controller Elite. Costa cât costa dar e alta mâncare de peste. Bugurile de început au fost rezolvate și e la ani lumina dpdv calitate a plasticelor și joystick-urilor fata de ce vine cu consola


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #1351 SP
    Junior Member z3wl's Avatar
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    Epic.
    Adica?

    ---------- Post added 13-12-2017 at 12:20 ----------

    Quote Originally Posted by dtancu View Post
    Pt X recomand cu caldura un Controller Elite. Costa cât costa dar e alta mâncare de peste. Bugurile de început au fost rezolvate și e la ani lumina dpdv calitate a plasticelor și joystick-urilor fata de ce vine cu consola


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Mda..de ziua mea in februarie sa vad cum ii instig nevestei aceasta varianta de cadou ))

  12. #1352 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    am dat si eu azi comanda la altex .


    @z3wl in cat timp ai primit consola?

  13. #1353 SP
    Junior Member z3wl's Avatar
    3 zile lucratoare

  14. #1354 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    ai primit mail sau mesaj cu AWB ? comanda mea de o zi sta in confirmata integral .

  15. #1355 SP
    Junior Member z3wl's Avatar
    Pe naiba. Le am dat mesaj pe FB pe pagina lor la o postare. Mi au raspuns in cateva minute. Mi au zis ca urmeaza sa fiu contactat in ziua respeciva de curierul lor. Dupa 2 ore am primit telefon de la Dorel. Procedeaza la fel , altfel cine stie cand ti-o livreaza.
    In alta ordine de idei , as vrea sa mi cumpar controllerul elite cand o fi la un pret decent. Il aveti vreunul? Asta standard e trist rau. Am zis si mai sus are un plastic de 2 lei si mai scoate si sunet de pocnitoare cand apas pe joystickul dreapta. Voi ce controllere mai aveti?

  16. #1356 SP
    Member dtancu's Avatar
    In continuare dashboardul de Xbox are lag, chiar și pe X. In special in store...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #1357 SP
    Junior Member z3wl's Avatar
    Eu n am patit. Chiar aseara am butonat store ul ala sa vad ce jocuri mai sunt adaptate pt X. Chiar n am sesizat lag.

  18. #1358 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Quote Originally Posted by z3wl View Post
    Pe naiba. Le am dat mesaj pe FB pe pagina lor la o postare. Mi au raspuns in cateva minute. Mi au zis ca urmeaza sa fiu contactat in ziua respeciva de curierul lor. Dupa 2 ore am primit telefon de la Dorel. Procedeaza la fel , altfel cine stie cand ti-o livreaza.
    In alta ordine de idei , as vrea sa mi cumpar controllerul elite cand o fi la un pret decent. Il aveti vreunul? Asta standard e trist rau. Am zis si mai sus are un plastic de 2 lei si mai scoate si sunet de pocnitoare cand apas pe joystickul dreapta. Voi ce controllere mai aveti?

    Si eu caut sa cumpar un elite , dar as vrea cu garantie . Din pacate la Altex nu mai este iar la emag ultima data era vreo 750 de lei . Te poti uita si la un Scuf care ti-l poti configura cum vrei https://scufgaming.com/eu/ , majoritatatea celor care fac stream pe Twitch au coduri ptr 5% reducere la Scuf .

  19. #1359 SP
    Junior Member z3wl's Avatar
    Quote Originally Posted by dtancu View Post
    In continuare dashboardul de Xbox are lag, chiar și pe X. In special in store...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Esti pe cablu sau wireless? Eu pe cablu. Cica pe wireless au multi problema ta. Mi e si frica sa o conectez la wireless. Daca mi ar face asa i as da retur si chiar mi ar parea rau. Joc de cateva zile pe ea si se vad si se misca jocurile asa fain...

  20. #1360 SP
    Member dtancu's Avatar
    Wireless. Ca Download speed absolut nici o problema, 100 MB/S pe conexiune Fiberlink 1000. Iarăși nici o problema in jocuri. Însă in Dashboard...****.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 68 of 83 FirstFirst ... 18 58 66 67 68 69 70 78 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  3. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts