Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 81 of 83 FirstFirst ... 31 71 79 80 81 82 83 LastLast
Results 1,601 to 1,620 of 1659

Thread: Clubul Xbox One X

  1. #1601 SP
    Junior Member mario08's Avatar
    Personal cred ca pentru qled-ul detinut e si pacat sa nu mergi pe xbox one x , adica pe performanta
    Cat despre exclusivitati si ms are si vor mai aparea in viitorul apropiat
    Mai ales acum cand are 10 studiouri sau peste dedicate jocurilor actuale si viitoare de la ms

    SpyOnu - ai pm

  2. #1602 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Daca vrei performanta putin mai buna si pixeli mai mulți Xbox One X e într-adevăr alegerea potrivita. Dar daca vrei exclusive bune mai recomandat ar fi un PlayStation 4 Pro (Horizon Zero Dawn, Spider-man, Last of Us, Uncharted, God of War, Bloodborne, Detroit Become Human, Until Dawn, Killzone Shadow Fall, Nioh). Si mai sunt cateva bune si pe VR daca te pasionează așa ceva.
    Pai in 2013/14 va legati de aia cativa "cativa pixeli in plus", ca Xbox 720 nu putea si consola de la MONY putea fullHD nativ, in 20 de fps-uri ce-i drept dar putea.
    Sute de articole cu 'resolution vs' like la like la like era concurs pe internet.

    Acum acei "cativa pixeli in plus" trec la caterogia "si altele", cand vorbim de ecrane 4K unde un 4K nativ vs un 1440p upscaled e mult mai vizibil decat era 720p vs 900p pe un fullHD

    @Spy0nu, jocuri ca Gears of War, HALO, Forza, Ori etc sunt niste mizerii de exclusive ca sunt la a N-a iteratie, nu merita sa le cumperi!!!
    Mai bine cumpara noile IP-uri Uncharted (5?), Spiderman (de la A la infinit?), Killzone (4?) si God of War (4 sau 5 cu Ascension? Scuze, daca au schimbat Camera se pune ca nou).

    Scuze, suntem o comunitate atat de haioasa noi gamerii worldwide incat uneori nu pot sa ma abtin.

  3. #1603 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Am impresia ca te transformi usor in Khan 2. Te deranjeaza adevarul? Omul a spus un fapt, nu un fanboysm, ceea ce tu faci. Iti va plesni o vena la cap intr-o zi de atata hate.

    Btw, in 2014 ne legam de pixeli pentru ca nu prea erau multe jocuri de care sa ne legam. Acum cred ca nu mai e cazul. Cred ca toata lumea obiectiva de pe lumea asta este de acord ca PS e peste Xbox la exclusivitati generatia asta. Asta este cruntul adevar pentru tine. Si da, One X e mai puternica in jocurile AAA, dar nici nu costa cat PS Pro.

  4. #1604 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Nu inteleg de ce exista atat fanboyism. Eu am PS4 Pro din 2016 Noiembrie, de cand a aparut. Recent mi-am luat Xbox One X si pot spune ca este peste Sony la toate capitolele: Performanta (4k display), controller, foarte silentios.

    De la Sony mi-au placut foarte mult jocuri ca: Uncharted 4 ,God of war 4, NEX Machina ... atat..
    De la Microsoft mi se pare geniala toata seria Forza + Cuphead. Imi mai plac serviciile de genu: EA Access, Xbox GamePass + Live-ul mult mai ieftin.

    Ma joc pe ambele. Daca ar fi sa alegi, alege ce-ti place tie personal cel mai mult.

    bafta !

  5. #1605 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    Am impresia ca te transformi usor in Khan 2. Te deranjeaza adevarul? Omul a spus un fapt, nu un fanboysm, ceea ce tu faci. Iti va plesni o vena la cap intr-o zi de atata hate.

    Btw, in 2014 ne legam de pixeli pentru ca nu prea erau multe jocuri de care sa ne legam. Acum cred ca nu mai e cazul. Cred ca toata lumea obiectiva de pe lumea asta este de acord ca PS e peste Xbox la exclusivitati generatia asta. Asta este cruntul adevar pentru tine. Si da, One X e mai puternica in jocurile AAA, dar nici nu costa cat PS Pro.
    E bine ca ai o impresie.

    Mai bine aveai impresia ca omul a ales DEJA o consola si a cerut sfaturi pentru achizitionarea ei ca si bundle, preturi, etc, pe threadul dedicat ce crezi... acelei console.

    Nu mai am voie nici pe threadul numit "Xbox One X" sa nu vad Spiderman si God of War?
    Nu aveti destule mii de pagini pe threadurile alea?

    Sunteti zeci de mii, ati castigat generatia asta, gata.
    Putem si noi astia mai prosti si foarte putini sa vorbim despre ale noastre in liniste, fara spidermeni si bloodborni?

    Nu mai incercati sa va convingeti prin insiruirea acelorasi cateva titluri exclusive ca este ok sa jucati orice titlu multiplatform din Nov 2017 pana in Nov-Dec 2020 intr-o rezolutie inferioara si la o calitate mai proasta.
    E ok, ati castigat sunteti intr-un ratio de 5-1, gata... e ok, raspundeti omului la subiect ori lasati-ne si pe noi sa murim frumos.

  6. #1606 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Guys, get back on-topic, please! Se mai accepta cate o comparatie (ca doar nu e Xbox One X atat de tare incat sa nu poata fi comparat cu nimic), dar nici sa ajungem la versus si sa vorbim doar de cat de tare e PS-ul pe topic de Xbox. Thanks!

  7. #1607 SP
    Junior Member Spy0nu's Avatar
    Multumesc de sfaturi.Momentan e cam scumpa dar probabil o s-o iau asa.
    Va rog sa-mi spuneti la varianta default, aceea neagra fara jocuri incluse luata de noua evident de la Altex ma gandeam, cea de 2200lei, ce jocuri primesc si ce pot sa joc cand ajung cu ea acasa?

    PS:nu vreau PS4, nu cred ca o sa ma joc exclusivitatile.
    O vreau mai mult pt RDR2, Forza, Assasins Creed...

  8. #1608 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    la varianta default primesti 14 zile de Xbox Live si o luna de Xbox Game Pass .

  9. #1609 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Spy0nu View Post
    Multumesc de sfaturi.Momentan e cam scumpa dar probabil o s-o iau asa.
    Va rog sa-mi spuneti la varianta default, aceea neagra fara jocuri incluse luata de noua evident de la Altex ma gandeam, cea de 2200lei, ce jocuri primesc si ce pot sa joc cand ajung cu ea acasa?

    PS:nu vreau PS4, nu cred ca o sa ma joc exclusivitatile.
    O vreau mai mult pt RDR2, Forza, Assasins Creed...
    Poți să o iei pe asta cu voucherul extrasales, iese pe la vreo 2070 de lei
    https://www.emag.ro/consola-micosoft...rce=mobile+app

  10. #1610 SP
    Junior Member Spy0nu's Avatar
    Multumesc de sfaturi.
    Am luat de la Altex din magazin fizic, consola neagra simpla si RDR2 varianta DVD.
    Supriza a fost cand am ajuns acasa si nu am game pass-urile acelea, iar toate consolele din stocu lor aveau sigiliile rupte si reaplicate.
    Intradevar, consola, controller-ul, cablurile sunt ok dar lipsesc cardurile de online si gamepass.

    Dar noi sa fim sanatosi.Momentan isi face update.

  11. #1611 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Urat ce face Altex. Cand am luat-o de la emag, avea 1 luna Xbox live + 1 luna Xbox game pass.

  12. #1612 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    14 zile Xbox Live si parca 1 luna Game Pass doar daca nu ai avut inainte, ceva de genu.

    Dar da, e urat. Daca scrie pe cutie lucru asta, ar trebui sa faci retur si sa verifici cu ei in magazin daca e vreuna care inca are. Poate se declanseaza ceva ancheta interna cu chestia asta.

    @MediaGalaxy ar putea sa ofere mai multe detalii.

  13. #1613 SP
    Member Dragos2005's Avatar
    Si eu am cumparat consola de la Mediagalaxy in urma cu 2 saptamani si nu a avut live sau game pass

  14. #1614 SP
    Junior Member Spy0nu's Avatar
    Am instalat RDR2 si se vede super in 4K HDR pe QLED.
    Se misca si bine, eu venind de la 144Hz si Gsync.

    Acum ramane sa trec de nivelul de iarna sa vad adevarata grafica pt ca aici e foarte multa zapada viscolita
    Si sa gasesc un pret bun pt AC Odyssey.
    Attached Images Attached Images img-20190226-wa0008.jpeg img-20190226-wa0019.jpeg 20190226_214429.jpg

  15. #1615 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Vezi ca e oferta pentru jocurile Ubisoft pe Store. AC Odyssey included.

  16. #1616 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Au fost ceva cazuri cu un lot de console Xbox pe care le-am primit. Cei care au intampinat probleme sa faca un tichet si li se vor acorda codurile de Xbox Game Pass si Xbox Live lipsa.

  17. #1617 SP
    Junior Member Spy0nu's Avatar
    Unde sa fac tichet si ce detalii imi vor cere?

  18. #1618 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by Spy0nu View Post
    Unde sa fac tichet si ce detalii imi vor cere?
    In functie de magazinul de unde ai facut achizitia, ai formularele de contact mai jos. Mentionezi produsul pe care l-ai comandat, atasezi factura si soliciti cele doua coduri lipsa.



    https://mediagalaxy.ro/contact/
    https://altex.ro/contact/

  19. #1619 SP
    Member Dragos2005's Avatar
    Am trimis si eu mail magazinului de la mine din oras, am atasat si bonul de achizitie.
    Posibil sa fie cam tarziu, dar pana sa vad aici am crezut ca X-urile nu mai au acele coduri...

  20. #1620 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Am patit-o si eu, tot la Altex, comanda online de Xbox One S, cutie desfacuta, trial-ul lipsa.

    ...tipic romanesc.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 81 of 83 FirstFirst ... 31 71 79 80 81 82 83 LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  3. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts