Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 82 of 83 FirstFirst ... 32 72 80 81 82 83 LastLast
Results 1,621 to 1,640 of 1659

Thread: Clubul Xbox One X

  1. #1621 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by Dragos2005 View Post
    Am trimis si eu mail magazinului de la mine din oras, am atasat si bonul de achizitie.
    Posibil sa fie cam tarziu, dar pana sa vad aici am crezut ca X-urile nu mai au acele coduri...
    No worries, daca ai trimis sesizare, vei primi codurile.


    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
    Am patit-o si eu, tot la Altex, comanda online de Xbox One S, cutie desfacuta, trial-ul lipsa.

    ...tipic romanesc.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Trimite tichet-ul respectiv si se va rezolva.

  2. #1622 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    A trecut deja mult timp de atunci. Ideea de baza ramane si se pare ca inca se mai practica treaba asta. Stiu ca nu puteti controla totul acolo, nu te invinovatesc pe tine.

    Imi este simplu greata de unii oameni care se coboara la asa ceva.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #1623 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by Spy0nu View Post
    Am instalat RDR2 si se vede super in 4K HDR pe QLED.
    Se misca si bine, eu venind de la 144Hz si Gsync.

    Acum ramane sa trec de nivelul de iarna sa vad adevarata grafica pt ca aici e foarte multa zapada viscolita
    Si sa gasesc un pret bun pt AC Odyssey.
    Vezi ca HDR-ul la Red Dead e o mizerie. E nesimțire curată ce au încercat sa facă. E mai recomandat sa joci fara el...


  4. #1624 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Mai merita cumparat un Xbox One X acum?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #1625 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Depinde pentru ce si comparativ cu ce.

  6. #1626 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by vladthegamer View Post
    Mai merita cumparat un Xbox One X acum?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Daca ai Xbox One si nu ai TV 4K -> Nu
    Daca ai Xbox One si ai TV 4K + Banii nu sunt o problema -> Da, vei juca orice multiplatform pana in 2020 cu cea mai buna calitate grafica
    Daca ai Xbox One si ai TV 4K + ai PS4 Pro -> Nu
    Daca esti limitat financiar momentan -> Nu, doar daca prinzi o oferta foarte buna de pret, altfel te mai poti juca un an si jumatate pe XO vanila

  7. #1627 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Salut, nu am nicio consola Xbox si mi-as dori sa joc exclusivitatile, imi fac cu ochiul, de la Quantum Break pana la jocurile Forza.

    Am un TV 4K (Samsung KS7000, HDR 10, input lag foarte mic) si doar console PS, PS3 si PS4 Pro.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #1628 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Daca ai PS4 Pro si-ti permiti, ia-ti Xbox One X. Altfel, trecerea o sa fie foarte nasoala, pentru One S. In majoritatea jocurilor duce doar ~900p, nici macar FullHD si o sa ramai cu o impresie foarte proasta fata de consola.

    + de asta, jocurile multiplatform merg mai bine/in rezolutie mai mare pe Xbox One X fata de PS4 Pro si e posibil sa vrei sa le iei si sa le joci in 4K nativ daca tot ai pe ce.

  9. #1629 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Am un Xbox One X plus un TV 4K si ma tot chinui sa cumpar Witcher 2 de pe Xbox One si nu reusesc primesc eroarea "This offer is not valid in your region." Consola o am setata pe Irlanda, am schimbat-o pe UK, US, am incercat sa cumpar cu PayPal de pe PC, consola fara succes.

    Am incercat si prin VPN cu Opera dar nu reusesc. In trecut am putut cumpara Red Dead Redemption, Tomb Raider: Anniversary, Tomb Raider: Underworld de pe Xbox One S dar acum nu mai merge de pe nici una. Exista vreo solutie?

  10. #1630 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Papillon_ View Post
    Am Xbox One X plus un TV 4K si ma tot chinui sa cumpar Witcher 2 de pe Xbox One si nu reusesc primesc eroarea "this game is not available in your region". Consola o am setata pe Irlanda, am schimbat-o pe UK, US, am incercat sa cumpar cu PayPal de pe PC, consola fara succes.

    Am incercat si prin VPN cu Opera dar nu reusesc. In trecut am putut cumpara Red Dead Redemption, Tomb Raider: Anniversary, Tomb Raider: Underworld de pe Xbox One S dar acum nu mai merge de pe nici una. Exista vreo solutie?
    Dar nu il iei tu frumos fizic si ai scapat de bataie de cap? Gen Emag, OLX, Amazon, etc?
    https://marketplace.xbox.com/en-US/p...5-d80257520824

  11. #1631 SP
    Manager paul's Avatar
    The Witcher 2: Assassins of Kings e region-locked pe disc. Digital ar trebui sa poti sa bypass.

    1. Contul tau Microsoft pe ce regiune e?

    Microsoft account | Your profile | Your info

    2. Ai adrese atasate? Daca da, pentru ce tara?

    Microsoft account | Address book

    3. Ce metode de plata ai atasate? Daca e cazul, sursa financiara din ce tara e?

    Microsoft account | Billing and payments

  12. #1632 SP
    Junior Member emilliviu's Avatar
    Buna ziua,
    In acest moment am xbox one x si mi-am luat si PS4 Pro nu stiu ce sa fac sa raman cu PS4 Pro si sa dau Xbox One x sau sa dau retur la PS4 Pro

  13. #1633 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by emilliviu View Post
    Buna ziua,
    In acest moment am xbox one x si mi-am luat si PS4 Pro nu stiu ce sa fac sa raman cu PS4 Pro si sa dau Xbox One x sau sa dau retur la PS4 Pro
    Se dau 2 probleme existentiale:
    #Am2console si #NuStiuCeSaFacCuEle.....
    Pe bune acum, faci ce vrei dude, sunt ale tale...le tii, le dai, pastrezi doar una....whatever....Totul tine de gusturile legate de jocurile preferate (Forza, Gears, Halo.....sau TLoU, Uncharted, God of War, Spiderman...etc) , restul e cancan!

  14. #1634 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Joaca Nier Automata si poate te ajuta filosofia din spatele povestii sa te hotarasti, se pun niste probleme interesante in jocul asta.

  15. #1635 SP
    Member sinnombree07's Avatar
    Buna ziua, am cumparat un xbox one x si cand termin de jucat il opresc si dupa 6 ore sau o zi el tot este caldut in spate parca nu se stinge zici ca ramane in stand by e normal?

  16. #1636 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    ai selectat din optiuni sa se stinga de tot ? nu am avut problema cu caldura .

  17. #1637 SP
    Member sinnombree07's Avatar
    Am selectat cam tot ce e in optiunea power mode am dat of la tot acum sa vad daca se raceste sau ramane tot calduta .

    ---------- Post added 14-06-2019 at 15:54 ----------

    Cand opriti consola dati full shutdown? si la power mode am bifat energy-saving ca inainte era bifat instant-on .

  18. #1638 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Salut, baieti!

    Are cineva dintre voi un Xbox One X conectat la un Samsung KS7000? Intreb asta, pentru ca nu stiu daca trebuie sa bifez sau nu setarea cu YCC 4:2:2. Din cate am inteles, daca nu o bifez, spectrul de culori va fi RGB, iar pe internet nu m-am dumerit care este mai bun. Asa ca, as fi foarte fericit daca m-ar putea ajuta cineva sa inteleg aceste concepte. Va multumesc anticipat.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #1639 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Salut, baieti! Este recomandat sa las consola (Xbox One X) in instant on? Am observat ca dupa ce o las in instant on trebuie sa apas de doua ori pe butonul de Xbox, ca sa se deschida si dupa aia are putin lag in meniu.

  20. #1640 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cand e in instant on, o poti deschide direct din controller (tinut 1-2s butonul) si intra in 2-3s in dashboard. Nu am observat lag, dar are mici stutters rar.
    Eu o tin asa pentru ca-si face singur updates de cele mai multe ori si cand vreau sa intru sa ma joc, o pot face mult mai rapid.
    Dar dau si restart complet cam odata pe saptamana.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 82 of 83 FirstFirst ... 32 72 80 81 82 83 LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  3. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts