Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 83 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 61 ... LastLast
Results 201 to 220 of 1659

Thread: Clubul Xbox One X

  1. #201 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    L-au adus la prețul normal

  2. #202 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    Quote Originally Posted by ingerulol View Post
    Dilema mea este alta : de ce pana mea jocuri care in magazin se gasesc cu 70-80-100 LEI aici pe forum costa 70-80-100 LEI sau pe oleics samd . Mi se pare deranjant - si nu mai suntem comunitate de pasionati ci , fara sa jignesc pe nimeni , comunitate ce sustinem bijnitari (prin regulament) .
    Unii oameni se despart mai grau de bunurile lor.Nu poti tu sa impui unui om sa puna un pret corect pe sentimente chiar daca pretul e eronat.Si sa recunoastem,daca poti sa te alegi cu mai multi lei ,de ce nu ai face-o?

  3. #203 SP
    Banned Templier's Avatar
    Quote Originally Posted by AndreiRobert6 View Post
    Unii oameni se despart mai grau de bunurile lor.Nu poti tu sa impui unui om sa puna un pret corect pe sentimente chiar daca pretul e eronat.Si sa recunoastem,daca poti sa te alegi cu mai multi lei ,de ce nu ai face-o?
    mai e si alt aspect si acela ca unii si-au luat jocul la launch day cu 250+ lei, sincer la cat ai vrea sa le dea daca in magazin zic aia sa "scape" de jocuri si le pun la pret de dumping

  4. #204 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    bine zis templier

    ---------- Post added 22-06-2016 at 23:59 ----------

    Xbox One S HDR support may be limited to HDR10 standard
    Mi se pare mie sau mai toti incearca sa puna bete in roate xbox-ului?Ba ca una ba ca alta.....Parca mi-e si sila sa mai citesc articole de genul asta....

  5. #205 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  6. #206 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Un articol interesant plus un "tease". Eu aștept un anunț cu jocuri exclusive, ceva digerabil și pentru mine, anul ăsta mi se pare un an foarte slab pentru Microsoft.
    The race for 4K: how Project Scorpio targets ultra HD gaming


  7. #207 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Deja pot sa vina si cu 8K... atata timp cat au zero exclusivitati, va fi al naibii de greu. S-au "canibalizat" singuri... asta e!

  8. #208 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Să vizionați videoclipul, cu atenție. Mi se pare comic, o sa vedem practic jocuri in 1080p în sfârșit pe Xbox, upscale 4k si cel mai probabil câteva jocuri mai vechi in 4k nativ, cam ce face acum Pro

  9. #209 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Dezamagitor

    Sper sa nu fie cum spun aia acolo. Sa scape dracu de jaguarul ala. Este prea slab si o sa fie bottleneck. Ma rog, nu sunt inginer si poate ce spun eu aici sunt aberatii. Dar credeam ca au spus true 4k. Nu vad cum in configuratia prezentata.

  10. #210 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Dant3 si babulu: omul a spus foarte clar ca sunt simple speculatii... Singurele chestii sigure 100% sunt cele legate de "no more eSRAM", "Delta compression" si "4x L2 cache". Dar eu nici macar pe acelea nu as pune baza. Anyway, the clock is ticking...

  11. #211 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Citește articolul, eu ma refer la altceva. Se vorbește despre:
    "sparse rendering - which is better known in the post-PS4 Pro era as checkerboarding".

    Nici consola asta nu o să poată 4k nativ, o sa folosească artificii si ăștia. Sau poate mă înșel si vin cu o bestie ca putere si preț, altfel nu ai cum. Ah, stiu ca sunt unii care visează o consolă super puternică la 399$, visează cu ochii deschiși. Nu uitați ca ăștia de la MS au promis multe nebunii pe XOne, Dx12, Puterea Norului, samd... De jocuri au nevoie, multe, bune și exclusive, ca e mare nevoie de concurență pentru Sony, aia de la Nintendo sunt în lumea lor...

  12. #212 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Intotdeauna va exista (si exista si pe generatiile anterioare) o metoda de upscale. Fie ca e la moda checkerboard, fie ca ii vor spune altfel. E normal sa incerci sa fii future-proof (cat de cat). Cine stie, viseaza si tu cu ochii deschisi, si poate checkerboard o sa aiba nevoie ca sa urce de la 4K la 8K

    Cat despre pret... sincer, nu cred ca va fi 399$... mai degraba spre un 499$ sau 599$.

  13. #213 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Eu cred ca o sa fie 400$, nu sunt tampiti sa mai faca aseasi greseala pe care au facut-o la lansare cu Xbox One care era mai scumpa cu 100$ ca PS4. 4k nativ la jocuri pretentioase poate peste 3-4 ani cand o sa scoata urmatoarea generatie.

  14. #214 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    LOL de LOL !

    "Project Scorpio Will Play Some Games In Native 4K, Xbox Boss Confirms"



    deci un alt PS PRO , chiar ziceau astia de la Digital Foundry ca astia de la xbox se lauda cu o consola de 4 ori mai puternica fata de primul xbox, dupa care glumind pai nu e greu atata timp cat vi de la 720p

    asa ca , jocurile 4k de pe Ps PRO or sa vina si pe Xbox "scorpia" !

  15. #215 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pai eu ce am zis mai sus?

  16. #216 SP
    Junior Member valentin47's Avatar
    http://www.windowscentral.com/forza-...ampaign=buffer


    Xbox will tout Forza Motorsport 7 to showcase the power of Project Scorpio, Red Dead Redemption 2 and Battlefront 2 will also appear on Scorpio with 4K resolution.

    Microsoft will unveil Forza Motorsport 7 as the headline title for Project Scorpio in the next few weeks, and it will run at a blistering True 4K resolution. We've heard reports from reliable sources that the game, in true Forza fashion, already looks utterly stunning, and will showcase just what the console is capable of.

  17. #217 SP
    Member Popae36's Avatar
    Atat!!!abea astept sa joc forza 7...

  18. #218 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Săptămâna viitoare vine si anunțul oficial, cu cifre, nebunii, samd. Cel mai probabil vine și cu o data de lansare.

  19. #219 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    To clear up the speculation: @digitalfoundry will have an exclusive Xbox Scorpio reveal on @eurogamer this Thursday at 2pm UK / 6am Pacific.
    Are you ready?

  20. #220 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    adica poimaine?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 83 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 61 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  3. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts