Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 83 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 53 ... LastLast
Results 41 to 60 of 1659

Thread: Clubul Xbox One X

  1. #41 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    - mi-e greu sa iti gasesc un joc care PENTRU MINE sa fie mai bun de cat TLOU in general, indiferent de platforma, dar eu nu stiu personal pe nimeni care sa isi fi cumparat PS3 sau 4...
    In 2013 mi-am vandut xbox 360-ul si am cumparat ps3 pt TLOU...
    Asta iarna am fost nevoit sa-mi vand x1-ul(diverse motive) iar de curand mi-am luat un ps4 tot datorita jocurilor exclusive si in special a celor de la ND.

  2. #42 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Discutati aspecte cat se poate de subiective. Ca si cu The Last Of Us, despre care as spune ca e cel mai overrated joc din lume, dar nu vreau sa ma trimita 90% din forum la Call Of Duty. L-am jucat pe PS4, cu tot cu DLC si desi mi s-a parut bun, il consider foarte departe de a fi o capodopera si pot enumera in momentul asta, fara sa ma gandesc nici doua secunde, cel putin 5 jocuri din acelasi gen, care mi-au placut semnificativ mai mult. Inclusiv Uncharted, oricare din primele trei, toate mi s-au parut mai bune decat The Last Of Us. Si recunosc ca e foarte probabil sa fiu eu ala nebun, din moment ce inca nu am auzit pe nimeni sa spuna despre el ca e altfel decat fantastic, minunat, chiar perfect.

    Atata timp cat vorbim despre preferintele personale, putem sa ne contrazicem la nesfarsit. "Da, dar ala a vandut mai bine", "Da, dar uite ce note are ala", "Da, dar gameplay ca la asta nu mai vezi nicaieri" etc. Iar cu exclusivitatile, va asigur, dragi consolisti, ca daca ati juca unele titluri pe PC, v-ar placea (chiar daca nu ati auzit vreodata de ele), la fel cum recunosc si eu ca as bate pe cineva acum ca sa joc Uncharted 4.

  3. #43 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by BizZare View Post
    In 2013 mi-am vandut xbox 360-ul si am cumparat ps3 pt TLOU...
    Asta iarna am fost nevoit sa-mi vand x1-ul(diverse motive) iar de curand mi-am luat un ps4 tot datorita jocurilor exclusive si in special a celor de la ND.
    erai deja consolist. nu se pune

    anyway, good move i would dare say.

  4. #44 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Am fost extaziat dupa TLOU. Am cumparat varianta de PS3 la pret maxim, am cumparat remasterul pe PS4 in prima zi, acum am revenit la normal si consider TLOU cel mai overrated joc din lume, iar Bioshock Infinite mult mai bun decat TLOU. E doar o umila parere. Asta nu inseamna ca TLOU nu este un joc bun, sau ca nu abia astept o stire de la ND care sa anunte un viitor TLOU 2...

  5. #45 SP
    Member temugin's Avatar

  6. #46 SP
    Member solaru's Avatar
    Cred ca pierdeti din vedere care este adevaratul motiv din spatele necesitatii "upgrade"-ului hardware, si anume VR. Sony are nevoie de un hardware mai bun pt VR lor, iar MS are nevoie de ceva si mai bun pt Oculus.
    Daca stam si ne gandim, acum fac sens si parteneriatul, anuntat anul trecut parca, intre Xbox si Oculus, si unificarea Xbox cu Win10 - ceea ce vreau sa spun este ca toate anunturile si zvonurile astea dau senzatia unui calendar f. bine planificat in care la fiecare 6-12 luni se mai consuma o etapa.

    Eu cred ca iteratiile hardware vor fi undeva la 3-4 ani, altfel nu ar fi rentabil, deoarece costurile de R&D sunt uriase, reducerea costurilor de productie se face in timp, etc., iar Sony si Ms nu sunt organizatii non-profit.

  7. #47 SP
    Junior Member cristimunte's Avatar
    trebuie sa scoata si ps si xbox/sunt depasite,foarte bine ar fi....au trecut 4 ani nu e o drama....jocurile noi au nevoie de hardware,nu facem jocuri de gameboy...nu trebuie sa ruleze la 30 fps si subhd...

    xbox 360 a fost regele generatiei trecute dupa parerea mea,xbox one e dezamagitor.

  8. #48 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu puterea este problema consolelor, sa fim seriosi, Wii cand s-a lansat era o gluma dpdv hardware, dar s-a vandut in draci. Ghici ciuperca care-i problema consolelor. Eu cand cumpar o consola o cumpar pentru...*(jocurile exclusive).
    Eu nu o sa platesc pentru generatia asta, baietii au anuntat recent ca au vandut peste 40 de milioane de console in mai putin de 3 ani, vreau sa vad cum ne prezinta situatia, cu degetul mijlociu sau se gaseste o solutie care sa nu fie un sut in boase?

    * a se completa dupa bunul plac

  9. #49 SP
    Junior Member cristimunte's Avatar
    de acord,dar xbox nu face jocuri de wii,face si multe jocuri noi complexe,deci ai nevoie de hardware si jocuri bune normal.nu sa joci sub hd si 30 fps in 2016?!

  10. #50 SP
    Member Snake's Avatar
    Eu as vrea sa inteleg cine e xbox asta si de ce nu face jocuri de wii. Atat. Multumesc!

  11. #51 SP
    Junior Member cristimunte's Avatar
    Quote Originally Posted by Snake View Post
    Eu as vrea sa inteleg cine e xbox asta si de ce nu face jocuri de wii. Atat. Multumesc!
    foarte important,unii nu vad padurea din cauza copacilor,sunt pe un forum,nu la scoala...acuma e la moda sa gasesti greseli gramaticale...cred ca te plictisesti si cauti sa te legi de ceva...daca "ATAT" te intereseaza inseamna ca poate ai gresit forumul,noi vorbim de console,poate forumul potrivit e altul,un forum al profesorilor de limba romana.

  12. #52 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    XBOX One si PS4 au s-au lansat in noiembrie 2013, deci nu au trecut decat 2 ani si 6 luni de cand s-au lansat si nu 4 ani.
    Mi se pare destul de repede ca sa lansezi deja alt model si pe viitor s-ar putea ca, ciclul sa se scurteze.

  13. #53 SP
    Junior Member BajaCustom's Avatar
    Ionutz83 chiar citeam si ma intrebam "Care 4 ani prietenasi?!". 2 ani si jumatate in care fiecare dintre noi a investit in jur de 500 EUR pe o consola, cu accesorii suplimentare aprecum un extra gamepd, un HDD portabil, o casca smechera de gaming, sau cine stie ce altceva. Apoi vin investitiile in serviciile online si jocurile propriu-zise care chiar daca sunt backwards/forwards compatible, cu ce ma ajuta daca 1.2 TFLOPS n-o sa-mi poata randa ce a fost scris pentru 6 TFLOPS, iar cand lucrurile stau invers o sa plang ca trebuie sa cumpar iar un joc pentru are am platit deja. Sau poate Microsoft o sa introduca ciuma gamerului de consola, GRAPHICS SETTINGS, si atunci chiar ca se stinge lumina . Nu stiu ce parere aveti voi, dar sa investesc minim 1000 de euro la doi ani pentru asta? Mi se pare exagerat... Este exact ca upgrade-urile de PC. Faceti un calcul... aproape 10 ani de Xbox 360 si PS3, si acum se anunta o consola noua dupa 2 ani jumate de productie.

  14. #54 SP
    Junior Member catalinvalentin's Avatar
    Aceasta schimbare se datoreaza faptului ca VR vine cu pasi repezi . Ambele viitoare console trebuie sa tina puternic pasul cu VR altfel vor veni altii cu idei mai bune. Se pare ca este un moment de cotitura iar viitoarea generatie dupa PS 4.5 si Scorpio va fi chiar dupa 7 ani. Acum insa nu. Toti de aici in proportie de 80 % vor trece la viitoarele modele de console indiferent cat va plangeti.

  15. #55 SP
    Member solaru's Avatar
    Quote Originally Posted by Ionutz83 View Post
    XBOX One si PS4 au s-au lansat in noiembrie 2013, deci nu au trecut decat 2 ani si 6 luni de cand s-au lansat si nu 4 ani.
    Mi se pare destul de repede ca sa lansezi deja alt model si pe viitor s-ar putea ca, ciclul sa se scurteze.
    Nu s-a anuntat nimic. Toti presupun ca se va lansa in toamna lui 2017, adica la 4 ani de la lasnsarea lui Xbox One. Zvonurile despre o posibila lansare in aceasta toamna erau despre PS 4 Neo, zvonuri care se bazau pe data lansarii VR. Deci dupa cum vedeti sunt o multime de "guestimari" bazate pe zvonuri, soapte, susoteli, si alte forme de comunicare.

  16. #56 SP
    Member temugin's Avatar

    Post

    Nu tine cu VR ca si motiv principal pt upgrade in acest mod (adica umfla specs cam total), puteau scoate un ADDON extern si basta !!

    Si cand ma gandesc ca totul a inceput cu New 3ds....ma refer la ultimii ani, fratilor din era 16-32 bits nu a fost asa mare haos pe plan de console.

    Eu chiar daca nu am cumparat inca Ps4, planuiam sa o fac, era ok si 5-6 ani ca suport, nu 8 sau 10 cat au tinut gen anterioare, pai si DACA CUMPAR Neo cine ma asigura ca duce mai mult de 2 ani ? aham, NIMENI.

    Mi se pare un mare ''smen'' facut pe spatele celor cu multi bani, de ex Final Fantasy 15 - 250 dolari buc (30k exemplare deja) - editia pt colectie, nu conteaza ca va fi slab sau nu, important e sa comanzi pachetu, acum, imediat.

    (ca o mica paranteza) Jocul pare un mare fiasco la gameplay si party members, acolo petrecem mult timp, nu sarind ca in Banjo cum a fost in demo ala de 2 lei, multe show uri cu ce mai fac ei (dar de fapt lucrurile care conteaza sunt tinute sub pres si in spatele a 10 usi blindate, aka itemization, teleport sistem, etc etc), recunosc grafica e ok, dar ce joc din serie nu arata bine la data lansarii ? 10 ani delay, no ****.

    The Last Guardian, 10 ani delay.....same.

    Este un mare ''sut in fund'' adresat tuturor celor care detin deja console Ms sau Sony, oricum o dai, si chiar daca nu sunt acum 2 ani VOR FI sigur pe viitor, ca dor nu sunt prosti.

    Devs vor pierde mai mult timp si bani ca sa scoata titluri ce trebuie sa ruleze pe nspe mii de versiuni in loc de una, mai multe buguri, mai putine titluri AAA, asta o sa fie rezultatul.

    Problema cu pc nu tine neaparat de bani, ci de OPTIMIZARE - poti sa ai rig de 5000 E ca nu ai garantia jocului cap-coada terminat fara probleme....

    Nu mai zic ca pe zi ce trece ei scumpesc abonamentele in loc sa fie invers, voi chiar ''puneti botu'' la tot ce zic ? o zi maxim, atat merita incredere pe ce declara la E3 sau alte show-uri, de cand cu zvonul lui Neo.

    Este doar parerea mea, altii se pot bucura asemeni aparitiei lui Iphone 6SZX10225....., e dreptul lor.

  17. #57 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Baieti, daca tot stiti care va fi viitorul, imi dati va rog un pm cu numerele de la 6/49?

  18. #58 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Leaked images.
    Attached Images Attached Images xbo8xk4z8s.png xbo80a0f1a9-eca9-4508-99xouft.jpg

  19. #59 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Oau, arata foarte frumos.

  20. #60 SP
    \ tudyniuz's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 83 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 53 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  3. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts